PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=594358}

Czarna Pantera

Black Panther
6,7 146 344
oceny
6,7 10 1 146344
6,2 45
ocen krytyków
Czarna Pantera
powrót do forum filmu Czarna Pantera

Jeden z gorszych filmow marvela ostatnich lat :( szkoda bo zapowiadal sie fajnie

rafa993

potwierdzam bardzo słaby

Marek84

Nie mogę oglądać tych brudasów, oskary za rasizm

rafa993

jo też liczyłem an ten film ale się przeliczyłem film ewidentnie zrobiony na szybko szkoda bo materiał świetny

ocenił(a) film na 5
rafa993

W pełni się zgadzam. Koszmarny humor, kiczowate teksty, słaby dubbing. Oceniam na 5 i to tylko za efekty specjalne, którymi film jest nafaszerowany.....tutaj się postarali.

ocenił(a) film na 7
dyziorro

Oceniasz dubbing? Ahahaha, przecież nie oni go robili xdd

ocenił(a) film na 5
Kachi

Faktycznie, niefortunnie się wypowiedziałem. To może tak.... gdybym oglądnął w wersji z napisami było by 0,5 pkt. wyżej. Słaby dubbing ogólnie jeszcze obniżył ocenę słabego filmu.

ocenił(a) film na 9
rafa993

Jakieś argumenty?

ocenił(a) film na 6
Himiteshu

Nudny, przegadany, mniej akcji niż zwykle w Marvelu, gorsze efekty specjalne i ten irytujący niezdecydowany T'Challa, którego charyzmą zjadłaby nawet pusta zbroja Starka.

ocenił(a) film na 9
milex13

tchalla nie ma mieć charyzmy, tak jak Cap, on ma być poważny i zdecydowany, zupełnie inny charakter niż Iron Man czy nawet Thor. Ten film miał mniej akcji bo miała być pokazana kultura Wakandy, samo miejsce i jej bohaterowie. Chodziło bardziej o przekaz

ocenił(a) film na 6
Himiteshu

No to wskazuje na to że słabo go zagrał skoro trzeba tłumaczyć innym jaki powinien być.

ocenił(a) film na 7
Himiteshu

Cap nie ma charyzmy X D

ocenił(a) film na 6
Himiteshu

Nawet pasek od tarczy Kapitana ma więcej charyzmy niż Czarna Pantera. Charyzma to nie przebojowość czy błyskotliwość, że porównujesz go do Starka i Thora, tylko właśnie zdecydowanie i pewność siebie, której Tchalla nie miał za grosz bo tylko snuł się i jęczał jak to mu trudno i nie wie co ze sobą zrobić.

ocenił(a) film na 4
Himiteshu

Geneza powstania ichniego państwa jest debilizmem wysokich lotów.
Jest cholernie rasistowski już w głównym założeniu.
Jest cholernie rasistowski w dialogach.

ocenił(a) film na 9
PPS

Przesadzasz

ocenił(a) film na 7
PPS

Radze sprawdzic znaczenie slowa "rasizm" bo raczej malo wiesz na ten temat.

ocenił(a) film na 4
master_of_vinyl_donuts

Radzę się dokształcić z pisowni. Masz tu parę przecinków - ,,,,,,,,,,,
Możesz skopiować za darmo. Nie dziękuj.

ocenił(a) film na 7
PPS

O jej, jednego przecinka nie wpisalem, rety, ale tragedia, ty za to dokształć sie w znaczeniu slow obcych, ktorych nie rozumiesz :)

PPS

Niestety mózgu ci tu nie wkleję do skopiowania, a przydało by się. Czepiasz się o przecinki a sam ich nie stawiasz. Hipokryta, albo debil. Wnioskując po tym, że kompletnie nie zrozumiałeś filmu oraz na zasadny komentarz potrafiłeś tylko wypocić żałosny przytyk o przecinek - raczej to drugie...

ocenił(a) film na 4
meanraax

Przydało by się - kolejny lingwista. Posłuchaj enpecu, jeśli odczuwasz potrzebę, żeby się do mnie zesrać, to musisz się trochę bardziej postarać. Nie wiem, korepetycje u TW Bolka może...

PPS

Nie lingwista, po prostu nie lubię debili i ich żałosnych komentarzy. Sam się pierwszy czepiałeś o przecinki, bo merytorycznie jesteś za cienki. Kolejny żałosny komentarz, w którym próżno szukać sensu tylko to potwierdza, ty chyba sam nie wiesz o co ci właściwie chodzi... Bez odbioru.

ocenił(a) film na 7
PPS

kolejny eyhodowany na prawicowych bredniach fanatyk

ocenił(a) film na 6
Himiteshu

emocje jak na grzybobraniu. Killmonger zblazowany - prezentowany jako niepokonany wojownik, a predzej ujarnay snoop dogg na sterydach. T'Challa... już przyjmijmy, że był jak miał być - nikt się nie spodziewał po nim fajerwerków.
Największy nacisk na ckliwe relacje rodzinne i lojalność - mamy kino familijne bez polotu.

ocenił(a) film na 4
rafa993

Zgadzam się chyba najsłabszy film MARVELA. Ocena mnie zmyliła i wybrałem się do kina i straciłem tylko czas - NIE POLECAM

ocenił(a) film na 6
rafa993

A jakieś konkrety poza opiniami?

ocenił(a) film na 6
rafa993

Mi się bardziej podobał od Ant-mana.Chociaż rzeczywiście momentami nudne.Żarty takie sobie przydługie sceny.Główny bohater mało charyzmy .. więcej miał w Civil war dlatego trochę się zawiodłem.Złoczyńcy uratowali ten film.Wizualka bardzo ładna tylko treść .. no tyle dobrych aktorów a jakoś ze sobą słabo grali (Wg mnie) Czekam na Infinity War hehe :D

ocenił(a) film na 3
rafa993

Wynudziłam się jak cholera :( film bez marvelowskiego polotu i bez jajec. Gdzie ten humor? Drażniło mnie niesamowicie zestawienie prymitywnych ludów, plemion i zwierzęcych zachowań z masakrycznie przekombinowaną technologią i nauką. Dzida z laserem (czy innym elektrowstrząsem) - serio serio? Sorry, ale to się nie dodaje. Aż się boję Infinity War, bo po trailerach też mi śmierdzi przekombinowaniem :(

ocenił(a) film na 7
racjona

Ależ stroje mają sens. Czy obecnie ludzie chodzą w kosmicznych skafandrach, jak przewidywało dawne s-f, czy w prymitywnie produkowanych koszulach z Bangladeszu?

ocenił(a) film na 9
racjona

A to musi być cały czas humor? WTF

rafa993

Zdecydowanie prawda. Szkoda tylko, ze czarni robią swoje i film uchodzi już jako arcydzieło MCU

ocenił(a) film na 4
Vixen8

http://www.filmweb.pl/film/Czarna+Pantera-2018-594358/discussion/50+Prawd+Objawi onych+Przez+Black+Panther,2986172#post_15742973

ocenił(a) film na 9
rafa993

Fajne argumenty....

ocenił(a) film na 5
Himiteshu

Podaj argumenty na to, że BP był dobrym filmem iksde.
Odświeżam MCU przed Infinity War i chociażby poczucie humoru z The Avengers jest co najmniej pięć leveli wyżej niż to z BP.
Mało tego, żarty są dobrze napisane i wplecione w dialogi, interakcje między postaciami nie są sztuczne i naciągane.
Już pomijam, że poczucie humoru w filmach MCU sięgnęło dna i niemal każdy film budując fabułę przełamuje ją regularnie bardzo cheezy tekstami/żarcikami.
Dla kontrastu Tony Stark i Banner w The Avengers. Nie dość, że było zabawnie, to dodatkowo czuć chemię między tymi bohaterami (bez błędnych skojarzeń).

A teraz wrócmy do czarnej pantery:
"- don't you like my royal sandals?"
"- no, I will give you, wakandian cichobiegi, try them out!"
Nosz kuwa xD

Ale zostawmy humor. Co takiego "WOW" i nowego robi BP? Czy tej samej historii nie widzieliśmy już w Iron Manie, Ant-Manie?
Może i główny villain dobrze wykreowany, ale to copy paste poprzednich filmów MCU, tylko osadzili story w fikcyjnym kraju w dżungli.
Jaki tam jest przekaz, który ma jakiekolwiek znaczenie dla ludzi innych niż afroamerykanie? Są dumni? Jasne, niech będą, ale nie przesadzajmy, że ten film jest czymś więcej niż kolejnym odciętym kuponem.

ocenił(a) film na 9
AntistaR

Czarna Pantera to nie film komediowy

ocenił(a) film na 5
Himiteshu

Każdy film MCU to film komediowy.
Nawet jak próbuje być poważny, to jest komediowy, niestety karykaturalnie.
Accept the fact and get over it.

ocenił(a) film na 9
AntistaR

Po polsku nie umiesz?

Himiteshu

Chciał zabłysnąć angielszczyzną :D

ocenił(a) film na 9
hellokitty1

Ale pewnie nawet dzieciak nie ma A1 :P

ocenił(a) film na 3
Himiteshu

he he he
Ale mu dojechaliście he he


he


he he he

ale śmieszne żarty

he he

---

A tak na poważnie, chcecie wiedzieć, czemu BP jest kiepski? Ma niesamowicie źle napisany scenariusz, który opiera się tylko i wyłącznie na tym, że T'challa nie wypowiedział kilku ISTOTNYCH słów, które z łatwością powstrzymałyby rozłam. Ponadto tak zaawansowana cywilizacja używa mordobicia do wybrania króla? To jest k*** cud, że nie królem nie skończył jakiś 2metrowy osiłek... A czekaj, wygrał.. No ale fabuła nie mogła na to pozwolić. Film był też całkiem rasistowski (tak, to pojęcie działa w 2 strony). Także cały film miał spore problemy z trzymaniem równego tempa, czasami wiało nudą aż nazbyt długo.
Można trochę więcej wymieniać, ale jeżeli chcecie dobre zestawienie argumentów przeciwko BP, to zerknijcie w YT. Już powstało sporo filmów dobrze wyjaśniających czemu BP był kiepski.

Polecam wam tego gościa: https://www.youtube.com/watch?v=eT2D50_pgUU Ma świetne analizy filmów. Świetnie się go słucha, NAWET jeżeli nie zgadza się z twoją opinią.

ocenił(a) film na 7
Himiteshu

A ty angielskiego nie rozumiesz, że tak się czepiasz? xD

ocenił(a) film na 9
robercik1010

Rozumiem, nawet bardzo dobrze, dlatego się czepiam :)

AntistaR

Moim zdaniem świetnie to podsumowałeś ale jak widzę zagorzali fani marvelowskiego czegokolwiek już cię zhejtowali :P

ocenił(a) film na 5
rafa993

poczulem sie jak bym ogladal afrykanski film klasy B, a nie marvela. bardzo slabo liczylem na duzo wiecej.

ocenił(a) film na 7
rafa993

Cepelia jakich mało ...... kino dla 6-latków.....

ocenił(a) film na 10
marek_molenda1

''kino dla 6-latków''.
Serio ? W moim kinie mnóstwo starszych osób było na tym na seansie

ocenił(a) film na 4
rafa993

Potwierdzam, film bardzo słaby. Dziwią mnie wysokie noty.

rafa993

Jedyny film Marvela którego nie obejrzałem całego. Nawet główny bohater który w Civil War był ciekawy tutaj jest jakiś taki irytujący.

ocenił(a) film na 4
rafa993

4 i tak dużo :(
Potencjał był, ale film niestety bardzo słaby.


tenszin

Film nie wypadł tak źle, przede wszystkim nieco mniej kliszowego humoru Marvela, którego miałem dość w nowym Thorze.
Plusik za próby robienia czegoś w klimacie Bonda: mamy głównego, ma rząd który stoi za nim, a nawet bajery i swojego Q. Również fajna rola Serkisa.

Największą wadą był antagonista, nudny, płaski jak plasterki Hochlandu. I cała ta wymowa jak z broszurki Black Lives Matter. Serio, można było sobie darować takie prostackie zagrywki, jakoś w Luke Cage potrafili ciekawie pokazać subkulturę czarnych bez robienia z nich super technologicznie kraju itp.

ocenił(a) film na 7
Jaq87

co prostackiego jest w tej wymowie filmu? Przecież prostacy wypowiadają się na ogół w tonie przeciwnym

rafa993

Zgadzam się. I tak zawyżyłam dając 6, bo film to imo takie słabe 5. Potwornie przereklamowany, robiony jakby na szybko, jakiś taki miałki. Główny bohater wypadł mdło, co jest dziwne bo w CW sprawdził się super. Generalnie to sama jestem w szoku, że mnie ten film tak zawiódł bo zapowiadał się bardzo dobrze... Jak na mój gust to bardzo przesadzony. Wiem, że to sci-fi, ale serio - bojowe nosorożce, państwo ukryte pod jakimś hologramem i "duchowy świat" jak z króla lwa to już przegięcie...I te efekty specjalne. Tragedia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones