PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714528}

Coś za mną chodzi

It Follows
5,6 58 107
ocen
5,6 10 1 58107
7,4 39
ocen krytyków
Coś za mną chodzi
powrót do forum filmu Coś za mną chodzi

Główna bohaterka boi się zasnąć w domu gdzie nie jest sama, wiec co robi? Jedzie samochodem do lasu i.
.. Zasypia na masce samochodu... Brawo! :)

ocenił(a) film na 7
_wojti_

Nie czytałem

ocenił(a) film na 6
panczerek

Boże, w jednej chwili narzeka na ignorantów, w następnej chwali się, że nie przeczytał komentarza. To tak jakby znaleźć fizyczną, czysta formę hipokryzji.

_wojti_

Ja też tego nie rozumiem dlaczego ten film ma taką wysoką średnią? Teraz to nawet nie mogę się sugerować pozytywnymi opiniami bo mogę się rozczarować. Ludzie zatracili poczucie smaku parę lat temu nikt by na taki film nie zwróciłby uwagi.

ocenił(a) film na 2
Nuno33

Popieram Twoje rozczarowanie. Moim zdaniem, dwie główne - zresztą, komplementarne - przyczyny utraty smaku to brak krytycyzmu przy jednoczesnym orgazmowaniu się takimi sprawami jak: ile jest na imdb, ile film zarobił oraz lubienie poprzez lubienie osób, które to lubią (jedna z najbardziej idiotycznych rzeczy w internecie: like it!); druga przyczyna jest natury estetycznej - co innego nas bawi, wzrusza czy przeraża, co nie znaczy, że każdy gniot da się zracjonalizować. W drugim przypadku bardziej chodzi o psychologię komentowania, zdarza się, że ktoś broni filmu jak - Polski czy niepodległości nie powiem, bo patriotów na FW mało - swojego "ja".

Krzypur

Ten film został nakręcony na podstawie koszmarów sennych może dlatego jest nudny bo nie ma tu dopracowanego scenariusza...reżyser i aktorzy też się niczym szczególnym nie wyróżnili. W dzieciństwie miałam straszniejsze koszmary, które scenarzysta mógłby lepiej wykorzystać.

ocenił(a) film na 2
Nuno33

Sądzę, że trafnie rozpoznałaś "scenariusz".

Nuno33

Film jest świetny, mega klimatyczny, doskonała muzyka. Był też nominowany do najlepszego filmu roku przez filmweb.

ocenił(a) film na 10
Agent_21

To jest metafora kalesonie. Tego, że młodzież nie potrafi sobie radzić z problemami i ucieka do najgłupszych metod. Takich sytuacji w tym filmie jest pełno i tak miało być, ale ktoś tu nic nie zrozumiał...

DeGreZet

jak mnie irytują osoby które uważają się za wielkich znawców i krytyków filmowych... po co dopisywać większy sens do filmu który jest po prostu zły i słaby...

ocenił(a) film na 10
Agent_21

A mnie irytują debile, którzy filmu nie zrozumieją i przez to go źle oceniają:
http://www.rottentomatoes.com/m/it_follows/
http://www.metacritic.com/movie/it-follows

DeGreZet

masz szczęście że to tylko internet... bo za nazwanie mnie debilem w realnym życiu dostałbyś już po mordzie...

użytkownik usunięty
Agent_21

Groźnie.

ocenił(a) film na 7
Agent_21

niezly agent

ocenił(a) film na 10
Agent_21

Wracaj pan do oglądania szrotów pokroju "Węże w samolocie" i nie bierz się już za ambitne kino, bo zwyczajnie cie przerasta.

DeGreZet

a węże w samolocie są tak złe i kiczowate, że aż genialne!!!
i nie nazywaj tego horroru ambitnym kinem!!!! ambitny horror to MISERY czy Milczenie Owiec!!!

ocenił(a) film na 10
Agent_21

Milczenie Owiec i Misery to nie horrory, więc trochę spudłowałeś.
Polecam zajrzeć na mój profil. Obejrzałem grubo ponad 150 horrorów w swoim życiu i It Follows jako jedyny film w tym gatunku dostało ode mnie 10/10. To mój ulubiony rodzaj filmów i wiem o nich dosłownie wszystko, znając większość schematów i konwencji.

ocenił(a) film na 9
Agent_21

Co jest takiego Ambitnego w Misery pomijajac fakt, ze to nie horror tylko thriller? Uwazasz, ze to ambitny film bo tak jest powiedziane, a ze zdaniem krytykow kazdy laik musi sie liczyc czy masz swoje zdanie. Jesli tak to je rozwin... Dlaczego ?

Ambitny to jest chociazby Pi Darrena Arnofskiego ale Misery pfff litosci zwykly dreszczowiec...

ocenił(a) film na 9
Agent_21

Film zly i slaby ? O matko, mowi to koles, ktory schowal wszystkie oceny swoich ,,Avatarow,, i .,Transformersow,, zeby tylko inni go nie wysmiali. Po jakiego grzyba w ogole tacy jak ty maja prawo glosu w komentach ? Powinniscie byc widoczni, tylko dla takich swojego pokroju, czyli tez ze zablokowana funkcja podgladu profilu.

aproxx

do mnie ten komentarz? bo żadnych ocen nie mam ukrytych...
a Transformersów oceniłem jedną część i to na 3...

i żyję w wolnym kraju i kiedy dany film uważam za słaby mam prawo to napisać czy ci się to podoba czy nie...

ocenił(a) film na 9
Agent_21

Wszystkie masz ukryte. Napisz mi prosze co jest ambitnego w zwyklym thrillerku Misery ?

aproxx

Katy Bates która powaliła mnie na łopatki... jest genialną aktorką i tutaj to pokazała
każda jej mina, zachowanie, przerażający wzrok...
film nie musi mieć wypasionych efektów, dwustu aktorów... ma mieć klimat- i ten film ma klimat który mnie kręci od początku do końca... i nie ma co tutaj prowadzić jakiś kłótni bo ile ludzi tyle gustów...
mnie kręci "Misery", Ciebie "Coś za mną chodzi" i już...

ocenił(a) film na 9
Agent_21

Ja tez nie lubie efektow, ale zeby rola jednej aktorki sprawiala, ze film jest arcydzielem to przesada. Thrillery i horrory to gatunki w ktorych aktorstwo nie jest najwazniejsze, tylko co innego np scenariusz, klimat, budowanie napiecia i groza. Twisty fabularne tez sa mile widziane. Ja sie nie kloce, tylko nie lubie prowadzic rozmow z osobami, ktore ukrywaja swoje preferencje filmowe.

aproxx

a czy Ty na pewno widziałeś ten film??
bo scenariusz tam właśnie jest genialny, klimat jeszcze lepszy, budowanie napięcia z minuty na minutę coraz większe... ten film ma wszystko co wymieniłeś jako przykład dobrego filmu...
a że Cię nie kręci to inna sprawa-trudno...

i jeżeli nie lubisz prowadzić rozmów " z osobami, które ukrywają swoje preferencje filmowe" to po jaką cholerę do mnie piszesz???

wyluzuj człowieku i odpal sobie "Narzeczoną Laleczki Chucky" której dałeś 8 - tam jest klimat i budowanie napięcia...

ocenił(a) film na 9
Agent_21

Narzeczona Laleczki Chucky to komedia w otoczce horroru i w tej roli sprawdza sie bardzo dobrze. To, ze nie potrafisz rozrozniac gatunkow dales odczuc od poczatku tej rozmowy ... Misery i Milczenie Owiec to twoje najlepsze horrory, to nic, ze w nich nie ma nic nadprzyrodzonego i jeden jest zwyklym thrillerem, a drugi thrillerem kryminalnym, wazne ze u takich innych tepych mas sa ocenione wysoko, takze trzeba podazac za tlumem co nie ?

ocenił(a) film na 9
Agent_21

Scenariusz genialny ? No nie wiem od reki moge wymienic z 10 lepszych thrillerow z o wiele lepszym scenariuszem i napieciem. Widocznie malo w zyciu widziales.

ocenił(a) film na 9
Agent_21

Ponadto ludzie, ktorzy ukrywaja wszystkie swoje filmy nie maja zadnych praw do komentowania ocen innych, bo trudno o wieksza hipokryzje. Raczej nikt sie ze zdaniem takich osob i tak nie liczy.

aproxx

już sobie poszczekałeś więc zakończmy tą żenującą dyskusję...

ocenił(a) film na 9
Agent_21

https://www.filmweb.pl/film/Śmiertelnie+mroźna+zima-1987-31659
https://www.filmweb.pl/film/Mem-o-ré-2006-210879
https://www.filmweb.pl/film/Mała+dziewczynka%2C+która+mieszka+na+końcu+drogi-197 6-7623
https://www.filmweb.pl/film/Na+pograniczu+śmierci-1994-108437
https://www.filmweb.pl/film/Czekając+na+sen-2000-4515
https://www.filmweb.pl/Mechanik

Tak na dzien dobry z thrillerow. Thrillerow jest cala masa bardzo dobrych, o wiele lepszych od Misery.

ocenił(a) film na 6
DeGreZet

Może i ma to jakiś sens metaforyczny, ale z punktu widzenia historii przekazywanej przez ten film, ta scena nie ma za grosz sensu. Fakt, że coś ma głębszy sens nie daje dyspensy na kaleczenie podstawowego.

Agent_21

Chyba filmu nie zrozumiałeś. Odjeżdżając w las wypracowuje sobie przewagę nad istotą która za nią podąża. Zostając w domu tak naprawdę pogarsza swoje szanse i to, że nie jest sama nie ma tu znaczenia. Film genialny swoją drogą.

Agent_21

przecież ten gościu na początku powiedział jej żeby unikała zamkniętych pomieszczeń bo nie ma drogi ucieczki,,,,

ocenił(a) film na 7
Agent_21

ja też bym wolał na zewnątrz łatwiej uciec niż zamkniętego pomieszczenia a po za tym liczy się odbiór filmu wg mnie ocena 7.
Jeżeli byśmy patrzeli na logikę w filmach to każdy wypada blado

ocenił(a) film na 6
Agent_21

ja tam mysle, ze ona chciala byc w pomieszczeniu bez drzwi, bo jest wiekszy komfort ucieczki, a zasnela... ze zmeczenia ;D

ocenił(a) film na 8
Agent_21

Mnie się wydaje, że ona wolała pojechać do lasu, bo ten koleś na początku powiedział jej, że najgorsze są miejsca, z których jest jedno wyjście oraz że to "coś" chodzi powoli i jak zdoła się oddalić, to przez jakiś czas będzie bezpieczna. To, że w tym domu byli ludzie, nie miało dla niej żadnego znaczenia. Co niby mieli zrobić w tamtym momencie, jak nawet nie wiedzieli dokładnie co się dzieje? A że usnęła? No cóż, padła po prostu. Miała farta, że się nie zdążyło przywlec :)

Agent_21

Mnie dziwi, że oni nie zorientowali się, że potwór pomimo swojej niewidzialności i nieśmiertelności jest materialny, ergo dałoby się go zamknąć w klatce, wrzucić do dołu i zalać betonem, albo uwięzić jakoś inaczej. Podąża powoli za konkretną osobą, więc pułapkę bardzo łatwo zastawić.
Pomysł pomalowania potwora sprayem też dobry... i dlaczego nie próbowali chronić się na poświęconej ziemi?! iść na cmentarz, albo do kościoła? może to by pomogło. Żadnego analitycznego podejścia do sprawy...

Poza tym idę o zakład, że potwór miał związek z magią krwi... ergo pełna transfuzja przekierowałaby jego szał na inną osobę.

ocenił(a) film na 8
ocenił(a) film na 4
Agent_21

Najgłupsze momenty były wtedy, gdy Jay zamykała się w jakimś pokoju, np w tej szopie. Dobrze, że szopa miała jeszcze drugie wyjście, ale generalnie to najbezpieczniej na otwartej przestrzeni, a ona wciąż siedziała w zamknięciu i do tego na piętrze, a latać przecież nie umiała.

Agent_21

A ja mam tylko jedno o pytanie: gdzie są w tym całym filmie rodzice? Xd jak laska sama mogła siedzieć w szpitalu?

ocenił(a) film na 4
Agent_21

Wtedy jak gościu postrzelił czapłutka w wodzie kiedy główna bohaterka nie może z niej wypłynąć bo ten ją trzyma za nogę. Pierw gościu nie mógł trafić kiedy też chodził koło basenu a teraz strzela do wody w której jest ich koleżanka...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones