PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=797600}
4,7 19 656
ocen
4,7 10 1 19656
3,6 29
ocen krytyków
Ciemno, prawie noc
powrót do forum filmu Ciemno, prawie noc

I o patologii wszelkiego rodzaju. Nie znalazłem sensu w pokazywaniu świata, w tym przypadku poprzez Wałbrzych, w ten sposób. To jest odrażające fantazy, wątków nie da się logicznie wyjaśnić, a każdy jest przedstawiony tak jakby to był konkurs na największą patologie, a nie film fabularny. Większość postaci z drugiego planu jest pokazana tak, żeby przerażały i brzydziły, przy czym po pierwszych trzech zaczynają po prostu śmieszyć. Rzadko daję wpisy ale temu rozczarowaniu musiałem dać upust.

ocenił(a) film na 3
kudys25

Rzeczywiście przyznaję, że film ogląda się z odrazą. Lepka, brudna atmosfera.. Dla kogoś kto nie czytał książki może być to nie do przyjęcia. Ja zdecydowałam się poznać powieść (głównie ze względu na nagrodę Nike) zanim nastąpiła premiera filmu. Zawdzięczam temu mniejszy szok i zrozumienie podjętych tematów, pewnego mistycyzmu, czegoś niewytłumaczalnego.. abstrahując już od okrucieństwa i wszystkiego co może brzydzić. To jest dobra książka której nie da się z sukcesem przenieść na płaszczyznę kina jak sądzę.. Reżyser/scenarzysta i tak pozbył się wielu wątków by widzowi jeszcze bardziej nie utrudniać odbioru.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones