PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=875543}

Ciche miejsce: Dzień pierwszy

A Quiet Place: Day One
5,8 10,0 tys. ocen
5,8 10 1 9951
5,8 16 krytyków
Ciche miejsce: Dzień pierwszy
powrót do forum filmu Ciche miejsce: Dzień pierwszy

Takiego cichego kota to w życiu nie widziałem. Przez niego film traci na autentyczności.

pyciam1

Czy kot ginie w tym filmie?

michal_002

Też bym chciała wiedzieć zanim zdecyduje czy obejrzeć

ocenił(a) film na 6
michal_002

Nie, doczeka końca.

ocenił(a) film na 7
pyciam1

Ja się z takimi całkowicie niemiałczącymi spotkałam. Koty mają zadziwiająco różne charaktery, są i takie. Ale faktycznie, mogli dodać scenę z miałczeniem, chociażby, kiedy kot wynurza się spod wody. Można by ugrać to tak, że dźwięk jest zagłuszany wodą, jak robili to w innych scenach. Byłoby to bardziej realistyczne.

ocenił(a) film na 7
Ania_625

I można by to było przełknąć z poziomu wiarygodności, w pozostałych scenach kot w końcu nie wie, co się dookoła niego dzieje.

ocenił(a) film na 1
pyciam1

kot grał tu najlepszą rolę - nie miauczał - reszta to żenada

pyciam1

Moja kocica w ogóle nie miauczy. Mam ja 12 lat i nie wiem czy miauczala przez ten czas ze 3 razy. Koty są bardzo różne

AXEL6666

Kłamiesz.

harkonen_mgla

Powiedz to mojej kocicy znawco wszechwiedzący

AXEL6666

Po pięciu kotach wiem coś o ich sposobie bycia.

harkonen_mgla

5 a nie wszystkich. Nie generalizuj. Miałam różne koty w swoim życiu a obecna kocica jest właśnie taką

harkonen_mgla

Mam 2 koty. Jeden miauczy ciągle. Budzi się i miauczy, je = miauczy, widzi muchę miauczy. Drugi nie miaukną ani razu a urodził się w 2019 i jest ciągle w środku.

Więc tak - są koty które lubią być głaskane (kot nr. 2) i takie które nie (1), takie które się myją 30min przed snem (1), i takie które myją się raz na kilka drzemek (2).
2 nie lubi mokrego jedzenia (z puszki/saszetki) ale za to uwielbia rybkę, 1 uwielbia mokre jedzenie ale nie zje ryby.

Więc fajnie że miałeś/miałaś 5 kotów, ale wątpię żeby każdy był identyczny w zachowaniu.

Arturro671

Ni razu?

ocenił(a) film na 5
AXEL6666

No dobra, ale jakby spotkała takie potwory to na pewno by miałczala/fuczała

arieljarosz

Prędzej by się wyrwała i uciekła bo tak np robiła widząc psy.,ale nadal w ciszy

ocenił(a) film na 5
AXEL6666

Tu jest problem , bo kotka na samym początku miałknęła raz (zanim pojawiły się potwory ;) )

arieljarosz

No to klops bo na bank by przy nich też miauczala. Powinni ustalić że kot milczy konsekwentnie

pyciam1

niemiałczące koty istnieją częściej niż się wydaje, nie spotkałem natomiast takiego który potrafi wstrzymywać oddech pod wodą jakby nurkował codziennie

ocenił(a) film na 5
pyciam1

Sorry o czym wy tutaj. Znacie koty? Miauczenie to nic, normalny kot to by syczał na te stwory. A ten totalny luzik 

pyciam1

A czy tylko mnie zastanawiałem fakt, że kot tyle czasu nic nie je?

ocenił(a) film na 5
Basia_101

A co z nurkowaniem? Po filmie stwierdziłem, że kot był niemy, ale to, że wytrzymał pod wodą to już mnie zastanowiło :D

Basia_101

Było oglądać film, a nie dłubać w nosie. Kot żarł karmę z puszki.

ocenił(a) film na 7
Basia_101

Jadł co najmniej dwa razy w trakcie filmu. Z puszki a później zgarnął cały trójkąt pizzy. Poza tym akcja w filmie to około 24 godziny.

pyciam1

Mój kot nie miauczy. Jedynie pomrukuje jak jest zadowolony. Tak więc ten tego. Szach i mat ;-)

zulu88

Kłamiesz.

ocenił(a) film na 7
harkonen_mgla

Twoja stara kłamie. Jeden z moich kotów też nie miauczy.

croup

Kłamiesz.

harkonen_mgla

Ale Ty musisz mieć smutne życie, zawsze tak mówisz na kontrargument?

filip_mateusz_romanski

Fakt. Ostatnio mało się śmieję.

ocenił(a) film na 7
pyciam1

Przecież miauczał na początku filmu ಠ_ಠ

pyciam1

Wszyscy, którzy twierdzą, że znają milczące koty, zwyczajnie kłamią. Koty miałczą, syczą, prychają i biją ogonem.

harkonen_mgla

Zdarzają się przypadki, że koty nie miauczą. To, że w coś nie wierzysz, nie oznacza, że jest to kłamstwo bądź coś nie istnieje. Ile ty masz lat? Cztery? Przykładowy wątek zza granicy, gdzie pojedynczy użytkownicy również podzielają się podobnymi historiami: https://www.reddit.com/r/CatAdvice/comments/173lr4g/my_cat_doesnt_meow/

I co teraz? Ludzie szerzą teorię spiskową, a może bardziej prawdopodobna opcja jest taka, że masz mały rozumek? Pytanie retoryczne, gdyż obaj już znamy odpowiedź, choćbyś się wciąż nieudolnie bronił rękami i nogami.

GrandFan

Drogi chłopcze, sugeruję staranniej dobierać słowa przy płodzeniu komunikatów. Twój młody wiek, braki w edukacji i obyciu, nie są jakimkolwiek usprawiedliwieniem.

harkonen_mgla

Którego fragmentu szanowny harkonen nie zrozumiał? A link otworzył? Komentarze poczytał? Odniósł się do czegokolwiek? Coś powtórzyć, wyjaśnić, a może specjalnie na kartce rozrysować jeszcze? Sugeruję kontrargumenty w dyskusji, a nie ucieczkę w swój wyimaginowany obraz nt drugiego rozmówcy. Logicznym wnioskiem jest, że stękasz i wymiękasz. Standard. :)

Twoją małą wyobraźnię i rozumek ja natomiast nie wymyśliłem, gdyż opisuję stan faktyczny na podstawie twoich komunikatów. Możesz negować nie miauczące osobniki do końca świata, ale czy nie lepiej pozostać mądrym? Zwłaszcza, gdy inni wyprowadzają cię z błędu szybciutko i na dzień dobry? Twoich 5 kotów kontra cały świat. Wszyscy się mylą, bo masz taką ogromną próbkę badawczą, że klękajcie narody. Co za durne porównanie tutaj wrzuciłeś. :D Silisz się na eksperta, a wychodzisz na błazna. Myślenie typu: nie byłem świadkiem, bądź mi się nie przydarzyło, więc tego nie ma.

Twoja głupota nie jest jakimkolwiek usprawiedliwieniem. Jedyne co udowodniłeś to swoje braki, by uczestniczyć w rzeczowej dyskusji. A teraz znów się popłacz, że tu i ówdzie użyłem emocjonalnych słów trafnie opisujących twój bełkot. Weź już może zamilknij i dotknij trawy.

GrandFan

Drogi chłopcze, czuję się mile wyróżniony twym słowotokiem. Poniekąd rozpiera mnie, wręcz duma! Chcę zdziałać dla ciebie więcej, więc apeluję - ciągnij swój wywód! Ciągnij, jak cię uczono!

ocenił(a) film na 5
harkonen_mgla

Naprawdę największym problemem tego filmu jest to czy kot zagrał autentycznie? Bo dla mnie największym jego problemem jest to że jest po prostu nudny

marcin_m1986_filmweb

Tak, autentyczności kociej postaci została widzowi ukradziona.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
croup

Nic więcej nie dodasz?

pyciam1

Wystarczy przeciąć struny głosowe, robi się tak psom, zeby nie szczekały

CottonCrush

Szkoda, że ludziom nie przecinają....

pyciam1

Mam drugą kotkę. Obie małomówne.

pyciam1

Mam kota, który nie miauczy. Wydaje się dziwne, ale tak jest.

ocenił(a) film na 3
pyciam1

Dla kot był rewelacyjny i tylko kot 3/10!!!