PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=756406}

Był sobie pies

A Dog's Purpose
7,8 65 676
ocen
7,8 10 1 65676
6,2 5
ocen krytyków
Był sobie pies
powrót do forum filmu Był sobie pies

poniżej filmik z produkcji tego czegoś
https://www.youtube.com/watch?v=csLiYr5OGbg

fastyn

Nie widzę, aby się nad nim znęcano. Pies się boi, ale wszystko jest pod kontrolą.

drenz

Nie jest nic pod kontrolą... Jak chciałam iść na ten film to po tym co zrobili kuzwa nie pójdę... Bestialstwo! Niech sami tak się trzymają pod kontrolą...!!!

plistek43

Bestialstwo?? O ja prdl. Ty chyba w życiu bestialstwa nie widziałaś. Nic psiakom się nie stało. Idiotami są ci, co oceniają film na podstawie tego pociętego filmiku z pierwszego postu na 1/10.

drenz

No cóż za słownictwo.. ale ok, kłócić się nie będę. Moje zdanie, nie musisz się z tym zgadzać. Wiele rzeczy i krzywd wyrządzonych zwierzętom przez człowieka widziałam... a to że Twoim zdaniem nic psiakowi się nie stało, może i nic, ale takich rzeczy się nie robi, on został zmuszony, facet go siłą do tej wody wrzuca, a pies widać że nie chce.

plistek43

To jest oswajanie z wodą. Jak masz jakiekolwiek zwierzę, to będzie tak samo się zachowywać, gdybyś chciała je np. umyć. Zwierze się obawia (tak jak np. człowiek przed czymś nowym), ale nie cierpi.

drenz

Bestialstwo to może za duże słowo w przypadku tego filmu.
Ale, pozwolę sobie zacytować:
O ja prdl. porównanie do oswajania zwierzaka z kąpielą jest już całkiem nie na miejscu.

Kąpiel ma służyć dobru zwierzaka, jego zdrowiu. A w tym wypadku czemu ma służyć oswajanie...? No właśnie czemu?
Rozrywce ludzi. W dodatku wyjątkowo głupawej. No oczywiście w grę wchodzą także miliony zysków.
Z tych samych pobudek męczy się zwierzaki w cyrku, tam słowo bestialstwo niestety nie będzie przesadzone. Zasada jest ta sama.

Nie ma usprawiedliwienia dla wykorzystywania słabszych istot dla własnych celów. Tym bardziej jeśli efektem ma być marne cyrkowe show czy tak skrajnie nie realistyczny i naiwny film.

atlide

Dokładnie, popieram!

ocenił(a) film na 10
atlide

"Kąpiel ma służyć dobru zwierzaka, jego zdrowiu"??? Chyba dobru właściciela, bo psu kąpiel do niczego nie jest potrzebna. I szkodzi psu, a nie służy zdrowiu!

grazyna_gajecka_gg

To co piszesz to mit powtarzany od lat.

Dla ścisłości. Ja Nie mówię tu o obsesji na punkcie higieny i zbyt częstych kąpieli, którą zauważyć można u właścicielek wyczesanych yorków, prowadzanych do psich salonów piękności.

Ale nie popadajmy w drugą skrajność, zupełny brak kąpieli lub zbyt rzadkie kąpiele mogą doprowadzić do świądu i stanów zapalnych skóry. Pies przebywający w domu nie ma możliwości (jak to w naturze się odbywa) sam zadbać o swoją higienę i raz na jakiś czas wskoczyć do jeziora, wytaplać w błocie. Więc rutynowa kąpiel co kilka miesięcy to dla mnie podstawowy obowiązek właściciela, wystarczy weterynarza zapytać.

atlide

Ilu lekarzy tyle zdań na ten temat.

drenz

Dla mnie to nie jest oswojenie z wodą, wybacz. Niech sami się z wodą oswajają albo z czym tam chcą, a nie męczą biedną istote, która nie może powiedzieć, że jej się to nie podoba!

fastyn

na końcu widać jak psiak idzie pod wodę, to jest zwierzak ... on nie kuma o co chodzi, więc słabo porównywać wrzucenie siłą do "rwącego potoku pod kontrolą" a wrzucenie do wanny. Myślę, że w końcu pokazano jak naprawdę kręci się filmy ze zwierzakami i myślę, że film na tym dużo straci ... i słusznie.

użytkownik usunięty
avalon15

Ale to podobno film nie jest z właściwej produkcji, pies w ogóle nie brał udziału w zdjęciach, nie ma takiej sceny itd., film wyciekł dokładnie przed premierą chociaż ma kilka lat itd. Tak jest napisane na Facebooku chodzi o tamtą scenę jak psa męczą

fastyn

dla kontrastu: http://www.americanhumane.org/press-release/independent-investigative-report-on- a-dogs-purpose-finds-edited-video-mischaracterized-what-happened-on-the-set

ocenił(a) film na 10
fastyn

Kolejny "obrońca"; który dał się zmanipulować. Ten filmik został nagrany na potrzeby promocji. Proszę poczytać, a nie się bez sensu oburzać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones