PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694378}
8,0 356 tys. ocen
8,0 10 1 356111
6,9 44 krytyków
Bogowie
powrót do forum filmu Bogowie

niezbyt lotny, nie mogli wymyślić czegoś lepszego?

poza tym film świetny, bardzo dobrze zrobiony

ocenił(a) film na 10
Seiya

Osobiście uważam ten tytuł za bardzo dobry i adekwatny do fabuły. Dlaczego Ci się nie podoba ?

kamkaa1

jest taki nijaki i jak wyżej napisałam niezbyt lotny

to jeden z tych tytułów, które nie zapadają w pamięć - po prostu mi się nie podoba

ocenił(a) film na 10
Seiya

Cóż może faktycznie brzmi nieco dziwnie i też się nad tym zastanawiałam ale właśnie bo głębszej refleksji doszłam do wniosku, że tytułowi Bogowie to przecież lekarze którzy chcą uratować życie swoim pacjentom. To oni chcą decydować o ich życiu a nie Bóg. Przez to że występuje tutaj bardzo duże podobieństwo do powieści "Zdążyć przed Panem Bogiem" gdzie lekarz M. Edelman postanawia rzucić wyzwanie Bogu i ratować pacjentów przed śmiercią podobnie jak Religa, to tytuł zaczął mi się podobać :) Lubię takie metaforyczne odniesienia ; ) Ale mimo wszystko przyznaję, że na pierwszy rzut oka tytuł może wydawać się niezbyt lotny...

kamkaa1

właśnie o to mi chodzi

rozumiem jego zastosowanie, ale jest zwyczajny, a mi się podobają fajne sformułowania, w równoważnikach zdań i najlepiej z dwóch słów, a wiele można ich znaleźć

myślę, że chwytny tytuł, niepowtarzalny i niebanalny byłby dodatkowym atutem tego filmu

ocenił(a) film na 10
Seiya

No rozumiem, rozumiem o co chodzi ;)) Fakt, może jakieś alternatywny tytuł mógł być lepszy... Ale co zrobić, już po ptakach :/ ale lepsze to niż dać tytuł "Religa" jak to robią czubki bez wyobraźni w innych filmach biograficznych ;/

kamkaa1

tak, tytuł w formie nazwiska głównego bohatera też nie były dobry

ocenił(a) film na 10
Seiya

no właśnie o tym mówię... jest jak jest, zawsze mogło być gorzej :)