PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=695338}

Bogowie Egiptu

Gods of Egypt
5,6 47 433
oceny
5,6 10 1 47433
3,3 6
ocen krytyków
Bogowie Egiptu
powrót do forum filmu Bogowie Egiptu

szykuje się ciekawy film z równie interesującą obsadą. Tylko niepokoi w rubryce gatunku
słowo "przygodowy", co przeważnie jest domeną filmów dla młodszej widowni. Z drugiej
strony Alex Proyas potrafi nakręcić całkiem dobre filmy (Zapowiedź, Ja, robot). Ciekawe co z
tego będzie.

Memoleo

Taki film musi być przygodowy!!! Ale nie musi to oznaczać, że będzie od 12 lat... Choć pewnie będzie :)

jasiu15

Wszystko zależy od budżetu jasiu, tylko od budżetu, a ten sięgnie pewnie 150 mln $ więc pg13.

Kofwit

oby tego nie spieprzyli bo film może mieć potencjał

ocenił(a) film na 2
_Brian_O_Conner_

jak widziałam opis fabuły to już uważam za spieprzony :( Coś tam było o tym, że zły i niedobry Set (już zapominają, że wcale nie była to postać wyłącznie zła, w końcu chronił arkę Ra, ale wiadomo, że nie wszystko musi być zgodne z mitologią), to jeszcze zrozumiałam, że głównym bohaterem będzie śmiertelnik, który (o ironio) nakłoni do walki Horusa. Horusa nakłaniać do walki z wujem za bardzo nie trzeba było... Proszę, niech to naprostują, bo jak nie będzie mitu ozyriańskiego jak się należy, to mogą w ogóle go nie tykać :P tak patrzę i czekam, jakie postacie chcą jeszcze wprowadzić...

Co do ograniczenia wiekowego, oryginalna walka Seta z Horusem była dość specyficzna, wtedy film musiałby być od 18r.ż., więc będą musieli pominąć ;)

thasma

A na czym polegała ta walka Seta z Horusem? // pytam z ciekawości...

I jeśli można o czym w ogóle ma być ta historia?? // tak mniej więcej, bo nigdy o tym nie słyszałem..

ocenił(a) film na 2
Alik_88

Set i Horus chwytali się wszelkich sposobów na zdobycie władzy, również ciosów poniżej pasa. Oryginalnie mit opowiada o tym, jak Set zabił panującego w Egipcie brata Ozyrysa, a potem syn Ozyrysa, Horus poczęty magicznie przez Izydę, stara się przejąć należne mu po ojcu dziedzictwo.
Stąd też np. historia dlaczego Izyda ma głowę krowy. Syn się na nią kiedyś wkurzył, odciął jej głowę i zastąpił ją głową krowy. Takie to są mity egipskie ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones