PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=743305}
4,8 23 006
ocen
4,8 10 1 23006
4,4 9
ocen krytyków
Blair Witch
powrót do forum filmu Blair Witch

W tym lesie lepiej za długo nie przebywać, dlatego od razu przejdę do konkretów: „Blair Witch” to ekstremalna wersja „Blair Witch Project” – mocny horror na sterydach, który idzie krok w krok za oryginałem ze wszystkimi tego plusami (klimacik) i minusami (trzęsawka totalna) i dodaje od siebie sporo smaczków, rozszerza uniwersum, takie tam. Znana opowieść dostała energetycznego kopa. Zapomnijcie o snuciu się pośród kniei i psychologicznym terrorze. Wiedźma już się nie cacka, o nie. Jest wściekła i żądna krwi młodego pokolenia fanów. Dla mnie spoko - lepsze to niż nudny remake na tych samych zasadach.

ocenił(a) film na 4
zombie_sidekick

Ja się nieco zawiodłam, klimatu za mało, ale tak w ogóle to cały czas miałam wrażenie, że już to widziałam, to już było itd.
I nie chodzi mi rzecz jasna o stare BWP ;) Wreszcie mi się przypomniało - Jako w piekle tak i na ziemi (nawet plakacik w podobny deseń!).

ocenił(a) film na 4
zombie_sidekick

SPOILER film bardzo słaby, zlepek wszystkiego co już było, w dodatku zamiast wiedźmy są kosmici jak się okazuje. Tylko jedna straszna scena (utknięcie w podziemnym tunelu) Oryginał był lepszy i orginalny:)

ocenił(a) film na 4
conneryfan

Kosmici??? :D

ocenił(a) film na 4
udkojagniece

oczywiście, pokazali to jak krowie na rowie

ocenił(a) film na 4
conneryfan

Ej, chyba już tak przewracałam oczyma, że aż nie zauważyłam :D

ocenił(a) film na 6
udkojagniece

Zgadzam się z tą teorią, że ten stwór na samym końcu, to kosmita, bo pod koniec filmu, gdy James i Lisa byli już razem zamknięci w jednym pokoju, to przez szpary w drewnianych ścianach dostawały się niesamowicie jasne promienie światła, zupełnie jakby pochodziły z jakiegoś statku kosmicznego, czy czegoś w tym stylu, no bo jak inaczej wytłumaczyć tak wielkie wiązki światła w środku ciemnego lasu nocą? Moim zdaniem tytuł filmu, jak i ta cała legenda o wiedźmie z Blair mają za zadanie odwrócić naszą uwagę od prawdziwego zła, jakim jest UFO, które to stoi za porywaniami wszystkich tych ludzi. Wtedy też te wszystkie dziwne zjawiska, jak wieczna ciemność, latające namioty, czy silne wiązki światła, można by było jakoś logiczniej wytłumaczyć, a wiedźma, którą niby była udręczona Elly Kedward, nie istnieje, a jej ofiary, które były akurat jakoś z nią powiązane, zupełnie przypadkowe. Ostatnimi zagadkami pozostają te drewniane laleczki stworzone z włosów ofiar, bo tego raczej obcy by nie zrobili... oraz dlaczego nie porywali i nie zabijali ludzi dopóki ofiary się nie obróciły i czemu potrzebny był im do tego tego akurat kontakt wzrokowy?

udkojagniece

Nienaturalne światło bijące zza ścian. Kilka razy ni pisano o tym na forum.

użytkownik usunięty
zombie_sidekick

Weź się chłopie ogarnij. Ten film jest tak słaby i niestraszny, że można na nim tylko ziewać się wku...ć, że wydało się na bilet tyle pieniędzy.

ocenił(a) film na 5
zombie_sidekick

Odgrzewany kotlet z dronem nic po za tym :/

ocenił(a) film na 3
zombie_sidekick

Też jestem zdania, że film nudny, nie straszny, ale rozumiem że komuś może się podobać. Gust to gust, ja właśnie jestem świeżo po seansie i myśle nad 3 albo 4 max

ocenił(a) film na 6
ziomale_ek

Chyba dałem się ponieść chwili podczas oceniania. Obcinam do sześciu. Nowoczesny straszak, fakt, ale przynajmniej wprowadza markę Blair Witch w nową erę.

ocenił(a) film na 4
zombie_sidekick

Ja miałem trzęsawkę ze śmiechu. Przewidywalna każda klatka i każde słowo. Bezczelna kalka sprzed lat. Za rok nakręcą może kontynuację gdzie do lasu pójdą ich sąsiedzi w poszukiwaniu "a może ONI żyją?? Błeśśśśśśśś.

ocenił(a) film na 7
zombie_sidekick

Film jest na swój sposób naprawdę zajebisty. Innych słów nie użyję. Jego problemem jest to, że on się bawi elementami BWP1 zamiast rozwinąć historię do przodu i dodać/przedstawić nowe tajemnice. Przez to właśnie film wygląda jak fanowski zrobiony za dużo hajsu film dla kultu BWP1

ocenił(a) film na 6
Movie_Crash_Man

Coś w tym jest! Z chęcią zobaczyłbym Blair Witch 2 rozwijające pomysł alternatywnych rzeczywistości i zawirowań czasowych.

ocenił(a) film na 7
zombie_sidekick

Zagraj w BWP RUSTIN PAAR

ocenił(a) film na 6
Movie_Crash_Man

Been there, done that.

ocenił(a) film na 7
zombie_sidekick

Grave Encounters

ocenił(a) film na 7
zombie_sidekick

Podałem GE, ale wyraźnie obrazuje, że sam fakt zawirowań czasu i przestrzeni musiałby mieć jakieś pokrycie "magiczne" w BWP. Do zrobienia, ale dosc trudno wyjasnic to naturalnie. Wydalo mi sie to dosc sztuczne w BWP po obejrzeniu GE zupełnie jakby to własnie z GE skserowali, ale nie znalezli sposobu aby wyjasnic to w fascynujacy sposob tj. przedstawic te tajemnice aby byla naturalna dla BWP.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones