PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=743305}
4,8 23 017
ocen
4,8 10 1 23017
4,4 9
ocen krytyków
Blair Witch
powrót do forum filmu Blair Witch

Po obejrzeniu zwiastunu "śmierdzi" mi to typowym amerykańskim chłamem. Wyjdzie w praniu.

ocenił(a) film na 6
Lopez91

A mi się spodobał. Reżyserem i scenarzystą są ludzie od V/H/S i V/H/S 2, więc mają doświadczenie w found footage. Niestety ich filmy są słabe. Ale obejrzę, bo to przecież Blair Witch.

użytkownik usunięty
Lopez91

Po obejrzeniu zwiastunu poza amerykańskim komercyjnym chłamem wyczuwam także odór poprawności politycznej w postaci czarnoskórych bohaterów w rolach głównych...NIE JESTEM rasistą, ale w ogóle nie pasują oni do folkloru tych stron; pogaństwa, czarów itd... a cały ten film będzie strasznie pretensjonalnym, holiłudzkim gównem, mówię to jako fan "legendy" Wiedźmy z Blair.

ocenił(a) film na 5

Masz zupelna racje!!! Jestem fanem kina i z roku na rok widze coraz bardziej jak poprawnosc polityczna daje sie we znaki. Ten trend trwa na dobre i pomimo tego ze nie jestem RASISTA ani KSENOFOBEM kluje mnie to w oczy. Ale chyba najbardziej mnie wk...ia to jak ta cala hollywoodzka ekipa od poprawnosci politycznej miesza w ekranizacjach komiksow lub ksiazek... Ile to juz razy widzielismy w kinie ze bohater komiksu ktorego znamy od dziesiatek dziwnym trafem z bialego stal sie czarny. Nie podoba mi sie takie cos bo to dokladnie tak samo jakbysmy z ksiazkowego Bonda zrobili czarnego wrecz hebanowego agenta albo nie daj boze gdyby komus odbilo i za 10-15 lat powstal nowy BATMAN a Bruce Wayne bedzie czarno skorym facetem. Podam kilka przykladow z ekranizacji komiksow: 1.nowa 'FANTASTYCZNA CZWORKA' Johnny Storm z bialego faceta stal sie czarny, 2.'MAN OF STEEL' szef redakcji gazety dla ktorej pracowal Kent/Superman czyli Perry White jest grany przez czarnego aktora. 3.'LEGION SAMOBOJCOW' Deadshoot z bialego nagle sie stal czarnym czlowiekiem... To sa tylko niektore przyklady ale sam zreszta wiesz ze od takich mozna powiedziec drobnych zmian zaczyna sie rewolucja. Jestem zdania ze skoro w komiksie lub ksiazce bohater jakis jest bialy to niech juz tak zostanie i przestancie mieszac... To jest masakra jakas i podam przyklady ktore gwarantuje ci ze by wywolaly wsrod spolecznosci czarnej na swiecie oburzenie i darcie moooord... Wyobraz sobie ze jakis scenarzysta i rezyser robia film biograficzny o Muhamadzie Alim a odtworce Alego gra bialy mezczyzna np.francuskiego pochodzenia. Albo inny przyklad... Powstaje film biograficzny o Obamie a Obame gra bialy aktor urodzony w irlandii... Gwarantuje ci ze zaraz by bylo wielkie larum a hejty czarnych by byly doslownie wszedzie bo jak tak mozna aby bialy aktor mogl zagrac czarnego. Ale jak widac w druga strone mozna... Nie podoba mi sie ta cala poprawnosc polityczna w kinie i puki co cieszmy sie ze mozemy o tym popisac bo cos czuje ze wkrotce pojawi sie taka inwigilacja w necie ze za slowo CZARNY lub MURZYN zostaniemy zbanowani na amen lub w najg.wypadku moga nas podje..c na kolegium ze jestesmy rasistami.

ocenił(a) film na 5
Lopez91

Ja mam tylko taka nadzieje ze nie dostaniemy takiej profanacji legendarnego filmu jaka dostalismy po zrobieniu nowego POLTERGEISTA i naprawde niepotrzebnego kaleczacego orginal MARTWEGO ZLA. Jestem fanem B.W.P jak i czesci drugiej ktora pomimo swej 'innosci' tez mi sie podobala. Dwojka poszla w innym kierunku ale to chyba dobrze bo jaki by byl sens w robieniu prawie kopii jedynki. Staram sie nie kierowac zwiastunami bo widzialem mnostwo debilnych wrecz zalosnych filmow majacych swietne zwiastuny. Widzialem tez swietne filmy zapadajace na dlugo w pamieci ktore mialy slaby odpychajacy zwiastun. Musze sam ocenic BLAIR WITCH a potem napisac tutaj swoje odczucia i wrazenia po seansie.

punisher822_filmweb

Jak dla mnie wygląda kiepsko nie ma tam klimatu tak wnioskuje po zwiastunie, ale i tak gorzej od pierwwszej części która była po prostu nudna nie będzie.

ocenił(a) film na 5
karol10104

KAROLU zapamietaj sobie aby nie kierowac sie tylko i wylacznie zwiastunami. Tak jak pisalem wyzej sa setki filmow ze slabymi zwiastunami(po prostu slabo zmontowany zwiastun)ktore jako calosc wcale nie sa zle. Sa tez filmy z genialnym zwiastunem a podczas seansu pojawia sie yyyyy myslalem ze film bedzie lepszy. Lepiej zobaczyc film i potem oceniac. Co do T.B.W.P to masz racje. W filmie chwilami wieje nuda i zdaje sobie sprawe ze nie kazdemu ten film sie musi podobac. Mi sie podobal jako calosc i na ten chetnie wybiore sie do kina i potem napisze wrazenia. Nie bylo nie ma i nigdy nie bedzie filmow ktore podobaja sie kazdemu. Sa gusta i gusciki ;-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones