PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=527751}
7,2 13 537
ocen
7,2 10 1 13537
6,4 8
ocen krytyków
Beats of Freedom Zew wolności
powrót do forum filmu Beats of Freedom - Zew wolności

Normalny film dokumentalny nakręcony bez większego rozmachu, który powinien mu towarzyszyć. Opowiada historie bardzo ważną dla polskiego społeczeństwa a zwłaszcza dla młodego pokolenia tamtych czasów. Doskonała muzyka i przesłanie. Polecam ten film każdemu miłośnikowi muzyki rockowej.

ocenił(a) film na 8
mati91_18

nawet nie miłośnikom rockowej muzyki bym poleciła, ale wszystkim dla poszerzania horyzontów;) ruchy hippi wraz z przewrotami społecznymi, żywą wiarą wzmaganą przez JPII, to wszystko łączy się w niesamowity sposób (choć było mało zaakcentowane w filmie, rozumiem że się chcieli skupić na muzyce jednak to nie była przecież "tylko" muzyka...). Ja byłam jeszcze robiąca w pieluchy jak komunizm upadł, choć wiem że nie były to czasy godne pozazdroszczenia, to jednak uważam że miały tego ducha, ludzie wiedzieli o co walczą, widzieli w tym sens, wartość, a teraz? Teraz jest ciemna, bezrefleksyjna, szara masa, idąca tak, jak Ci zagrają korporacje, byle kasa była. Nie wyobrażam sobie aby teraz tłumy punków, inteligentów, robotników, chrześcijan, wszyscy jak jeden mąż, wołali za wolnością... raczej zapytają "a co ja z tego będę miał?".
To moja subiektywna refleksja, film cenię za świetną muzykę i duchowy przekaz tamtych czasów.

Twoje_oczy_lubia_mnie

Mamy podobne zdania. \m/

ocenił(a) film na 6
mati91_18

Ja uważam ten film za spartolony pomysł. Idea słuszna, materiały też by się znalazły, ale całość wygląda jakby była robiona na odwal, albo fundusze się skończyły i trzeba skrócić materiał. Przecież ten film powinien trwać jeszcze z 1,5 godziny ! Przedstawili to mniej więcej tak: była niedobra komuna i nagle pojawiły się zespoły rockowe, hipisi, punki, potem doszedł Wałęsa i komuna została obalona :/ Mógł być świetny dokument, wyszedł średni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones