PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810195}

Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru

Astérix - Le Secret de la potion magique
7,0 15 349
ocen
7,0 10 1 15349
5,6 5
ocen krytyków
Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru
powrót do forum filmu Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru

Mam 31 lat. Pierwszy raz ze światem Asteriksa zetknąłem się w wieku 6-7 lat.
Od tamtej pory ze wszystkimi bohaterami jesteśmy przyjaciółmi - przyjaciółmi na zawsze.
Czekam i Jaram się jak młody. O wykonanie techniczne się nie martwię ale prośba do polskich tłumaczy by się bardziej postarali o dialogi, tak jak w starym stylu.

bestek87

jestem rok młotrzy od ciebie i też czekam na te przygodę Asterixa

ocenił(a) film na 8
bestek87

Osiedle Bogów trzymało poziom. Bałem się, że nowa, w pełni stworzona na komputerach wersja będzie klapą, a tu proszę - miłe zaskoczenie:-) Nie ma już tego klimatu, głosy aktorów też nie dorównują pierwowzorom w żadnym wypadku, ale myślę, że całość spełnia oczekiwana fanów.

Co do dialogów, to tutaj nie oczekiwałbym cudów. Nasi obecni twórcy na siłę "uwspółcześniają" dubbing, przez co niektóre teksty potrafią być żenujące:-/

ocenił(a) film na 7
Magic492

Osiedle Bogow bylo powrotem po latach do dobrego poziomu!
ja mam 33 lata i komiksy od dziecka, pierwsze animacje rowniez.
Dla mnie Najlepsze byly wszystkie az do Asteriks w Brytanii.
Z filmowych to jeszcze Asteriks i Kleopatra byl do przezycia.

Teraz powrot do animacji jest na szczescie udany i najnowsza produkcja daje mocno rade! :)

użytkownik usunięty
Qlczas

A jak Cezar? Bo z trailera dało się wysłuchać, że Fronczewski nie podkłada mu już głosu a szkoda... bo w Osiedlu Bogów był bardzo dobry!

Pozdrawiam

Jedynie słusznym polskim głosem animowanego Cezara jest Włodzimierz Press.
Co do Asteriksa, to po śmierci Ryszarda Nawrockiego najlepiej pasuje do jego roli Mieczysław Morański (który zresztą w "Asteriksie Galu" dubbingował Kaligulę Minusa, i pojawiał się też w polskich wersjach kolejnych "Asteriksów").
Do roli Obeliksa najlepiej pasował Jan Prochyra. Po jego śmierci już nie ma tak pasującego głosu, ale Zborowski też może być.
Do roli Panoramiksa najlepiej pasuje Henryk Łapiński.

Jest Fronczewski jako Cezar. Generalnie jak dla mnie nowy Asterix nawet lepszy od Osiedla Bogów które też wywarło na mnie pozytywne wrażeie. Mam nadzieję że będą robić więcej animowanych asterixów bo z fabularnych owszem Misja Kleopatra jest genialna, Olimpiada jest dobra ale Kontra Cezar i Królewskiej Mości nie mogę znieść

bestek87

jestem w identycznej sytuacji, wiekowo również :)

bestek87

Co do dubbingu to nie mam zastrzeżeń, nawet chętnie sprawdzę jak sobie da radę król TVN Kuba Wojewódzki ;) Bardziej zastanawia mnie kwestia tłumaczenia, bo domyślam się pewnych ingerencji w dialogi pod polskich widzów, chociażby po wstawce "gorszy sort". Ale to z pewnością po to aby było śmieszniej :D

Kino_wyobraznia

a to ciekawe ... Wojewódzki w dabbingu to mało kiedy spotykane ;) muszę to zobaczyć

ocenił(a) film na 7
LAURA_38

Wojewódzki ostatecznie ma bardzo przeciętny głos, bo go nawet nie rozpoznałam!

bestek87

hehe u mnie wygląda to identycznie ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones