PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=740119}
5,9 1 676
ocen
5,9 10 1 1676
2,2 4
oceny krytyków
Apartament
powrót do forum filmu Apartament

żenada

ocenił(a) film na 5

znaleźli jakieś prywatne nagrania z wycieczek w góry, pocieli byle jak i dodali wziosłą muzyczkę, i bach, nagle z niczego powstał film. gdyby nie to że bohaterem jest Papież Polak, Wielki Rodak, ocena byłaby niższa

Wudmorgax

A co on zrobił dla Polski,ze nazywasz go Wielkim Rodakiem?

ocenił(a) film na 5
soglif3

obalił komunizm

Wudmorgax

wez mnie nie rozsmieszaj..

ocenił(a) film na 5
soglif3

nie wiem co w tym śmiesznego, powinieneś być wdzięczny Papieżowi że nie mówisz teraz po rosyjsku

Wudmorgax

wez mnie nie rozsmieszaj 2.

soglif3

Skończ chociaż jakieś zaoczne gimnazjum to dowiesz się co zrobił, czyli wiedzy, która ma każdy normalny człowiek o IQ wyższym od małpy.

Ivan_The_Maskarator

Pewnie moze jeszcze katolickie gimnazjum,co?

soglif3

No to niestety za wysokie progi, jak na ciebie. Jak powszechnie wiadomo, katolickie szkoły są w czołówce najlepszych.
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-najlepsze-gimnazja-w-kraju-wysoko-szkoly-k atolickie-ranking,nId,1707996
Natomiast Tobie polecałbym na przykład OHP.
http://www.ohp.pl/

Ivan_The_Maskarator

Kłamstwa mnie nie interesuja i żegnam pana. Jesli nie potrafisz sam od siebie napisac,co takiego szczytnego zrobił dla naszego kraju jasnie oswiecony lolek drugi to zamknij jape.

soglif3

Uczył miłości bliźniego i wybaczania. Poza tym bardzo wiele osiągnął w ciągu swojego trudnego życia; Nie musiał robić nic dla Polski w sensie gospodarczym, żeby być wielki.

Dworzanin

daj se spokoj chopie...był bandyta i darmozjadem jak kazdy klecha...i kto wie czy nie był pedofilem ..dowodow nie mam ale sporo sie o tym mowi..wielki to był Kazimierz,bo zastał Polske drewniana a zostawił murowana..dobranoc.

soglif3

Aż żal to czytać, co tu napisałeś/aś.. Wstyd mi za takich ludzi jak Ty.

djaworska11

Wstyd mi za takich ludzi jak T, bo juz mnie oceniłas po paru wypowiedziach. Ja nie moge mioec wlasnego zdania tak? Tak jestem facetem,nie widac w avie?

soglif3

Oceniłam Ciebie tak samo jak Ty oceniłeś św. Jana Pawła II. Mierzę Cię to samą miarą, której Ty używasz w stosunku do innych.

djaworska11

a oceniaj sobie ile chcesz...mam to w dupie ...święty??? zaden człowiek na Ziemi nie jest swiety...a zwlaszcza klechy..zreszta ja nie oceniam tylko z pisze z doswiadczenia.. zaden człowiek nie powinnien sie wynosic ponad innych..sadze,ze nie masz w ogole pojecia czym jest wasz kosciol...bo tylko polscy katole bronią swojego pape pupila.

soglif3

Kultura widzę u Ciebie na wysokim poziomie, a jaka mądrość życiowa z Ciebie wypływa. Nikt Ci nie każe wierzyć w Boga, ale nie masz prawa obrażać nas, katolików, a tym bardziej nas oceniać. Trzymaj się swojego ateistycznego światka jeśli chcesz, ja trzymam się 'katoli'.

djaworska11

No i wlasnie tacy jestescie.Nie uwazam sie za katolika to musze w Boga nie wierzyć ,tak ? To wy w niego nie wierzycie. Wierzycie tylko w swoje swiete obrazki z innymi bogami. Nie przestrzegacie przykazan.NIe znacie Biblii. Nie macie pojecia o niczym. Wazni są dla was jakies darmozjady z plebań,a nie prosty zebrak na ulicy. Czarne darmozjady,synagoga szatana , ktora przywłaszczyła sobie słowa Chrystusa,wyciera sobie nimi morde i wykorzystuje do swoich niecnych celów. I nie jestem ateista bo ateizm to głupota. Ale wy sie prawie z nimi równacie. I ja nie wierzę w Boga tylko WIEM ,że JEST. I wiem jaki jest. Nie potrzebuje swiatyń i kosciołow. „Azaż nie wiecie, iż Kościołem Bożym jesteście, a Duch Boży mieszka w was? A jeśli kto gwałci Kościół Boży, tego Bóg skazi, albowiem Kościół Boży święty jest, którym wy jesteście” – 1 Kor. 3:16-17. Co na to powiesz? Ale nie ,trzeba budowac pomniki Karolkowi bo to jest wazne. Robic wyscigi światowe,czyj pomnik Chrystusa bedzie wiekszy...Wiekszy koscioł...wiecej kosciołow..jeszcze wecej bo wiecej wejdzie ludzi ,ktorzy wiecej dadzą kasy dla darmozjadów...Oczu nie masz? patrz jakimi samochodami jezdza..ludzie nie maja co do gara włozyc,a oni sie panosza mercedesami itp . Ja jestem jaki jestem .Nikogo nie udaje. Wale prosto z mostu. Dlaczego jest tylu ksiezy? Znasz odpowiedz na to pytanie?

soglif3

Nie jesteś ateistą ani katolikiem. Nie wierzysz w Boga ale wiesz, że On istnieje. To w takim razie kim właściwie jesteś ? Jakie wartości wyznajesz? Mi nie odpowiadaj, ale, że powinieneś to sobie przemyśleć.
Oskarżasz Kościół o materializm i bałwochwalstwo, księży uważasz za 'darmozjadòw'. Niestety, tak jak wszędzie, tak i w Kościele zdarzają się zaròwno duchowni, jak i wierni, którym obraz Boga przesłania pycha i pieniądze. Ale to nie znaczy, że można mierzyć wszystkich jedną miarą. Oskarżasz św.Jana Pawła II o pedogilię - wiesz, co w ogóle mówisz ? I to tylko dlatego, że nie podoba Ci sjię wizerunek osoby duchownej. Czy powiesz to samo o papieżu Franciszku, który wzywa do pokory i życia zq przykładem jśw.Franciszka z Asyźu? Oskarżenia względem ogòłu łatwo jest wysuwaç. Warto jednak czasem sięgnąć głębiej.
Pytasz, dlaczego jest tylu księży. Jest ich o wiele za mało. W niektórych krajach, jak chociażby Chinach czy krajach misyjnych,

djaworska11

+ jest ich o wiele za mało , w Polsce również zmniejszyła się ilość powołań. Księża są potrzebni aby głosić EwangeliE, aby sprawować Eucharystię. Stanowią oni fundament Kościoła, czyli wspólnoty.
Zbliżają się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie - zachęcam CiE do wzięcia w nich udziału.

djaworska11

Jakie ewangelie???? Jaką eurachystie???? Czy Ty wiesz co piszesz???? ON nie potrzebuje zadnych posredników. ON nie potrzebuje zadnych kosciołów i zadnych głupich ceremonii. Zadnych mszy i tego wszystkiego co tam podczas nich sie wyrabia . ON nie potrzebuje żadnego koscioła bo to Ty jestes jego kosciołem. Ty jestes jego mieszkaniem. Wystarczy spełniac jego przykazanie " Kochaj blizniego jak siebie samego",bo to jest Twoja prawdziwa msza. Ale czy Ty w ogole rozumiesz, o co chodzi tak naprawde w tym przykazaniu? Teraz pewnie myslisz,ze jestem hipokrytą,bo oskarżam i nie kocham,tak? I pewnie masz racje tylko,ze to jest moja droga. Nie chce mi sie juz z Toba gadac.Dobranoc.

djaworska11

Ty nic nie rozumiesz. Wy wszyscy wyznawcy jakiejkolwiek religii nic nie rozumiecie. Jeszcze sie przekonasz jaki swiety jest ten wasz nowy papież..Wszedzie sie pakujecie ze swoim katolicyzmem,nawet tam gdzie was nie chca..Po co? Ja Ci powiem po co...Bo mało ,ciagle jest mało kasy i trzeba doic gdzie sie da..Ale wasz koniec bliski ..Ja mam ogolnie w dupie czy Karolek był pedziem czy nie był..Tu chodzi o to ,zeby slepo nie byc zapatrzonym w kogos ,kto tak naprawde moze byc nikim w rzeczywistosci. " Nie bedziesz miał innych bogów przede mna" . Znasz takie przykazanie? Rozumiesz to przykazanie? Wiesz o czym ono mowi? Wiesz co NAJWYZSZY chce przez to powiedziec? Zastanów sie głęboko...

soglif3

Wiesz co, chyba sam powinieneś się zastanowiç nad sensem przytoczonego przez Ciebie przykazania "kochaj bliźniego..." bo najwyraźniej przejawia się w Tobie olbrzymia niechęć do katolików. Także zanim coś napiszesz, zastanów się czy nie oskarżasz samego siebie. Eucharystię ustanowił sam Jezus, dalej sądzisz że to katole sobie to wymyśliły? No chyba, że Jezus nie jest dla Ciebie Bogiem, to już inna sprawa. Trochę masz to wszystko niepoukładane ale tu się wtrącać nie będę. Zastanów się tylko nad tą miłością do bliźnich, o której tak wiele mówisz,a sam postępujesz inaczej.

djaworska11

"Teraz pewnie myslisz,ze jestem hipokrytą,bo oskarżam i nie kocham,tak? I pewnie masz racje tylko,ze to jest moja droga." Tak napisałem wcześniej. Przekonałem się już ,ze to przykazanie nie jest łatwe. Wszystkie przykazania to są recepty na życie, aby można było żyć bezstresowo. One nie są dane społecznościom religijnym tylko indywidualnie każdemu człowiekowi. Jesteśmy jedną boską energią ,więc oskarżając Ciebie ,oskarżam siebie. Co to jest eucharystia? To był tylko zwykły żydowski zwyczaj dzielenia się posiłkiem przy stole. A katolickie cwaniaki dołożyli do tego ideologie i urosło to do rangi jakże świętego wydarzenia. Zastanów się konkretnie po co Ci ten katolicki kościół ? On jest nie potrzebny. Nie potrzebujesz pośredników pomiędzy sobą a Bogiem. Poobserwuj sobie swoich zacnych księży. Zadaj sobie pytania ,dlaczego jest tak ,ze ja chodzę na piechotę a oni się rozbijają samochodami. Drogimi samochodami,przypomnę......Dlaczego jest tak, ze ktoś się martwi czy wyżyje do pierwszego ,a im nic nie brakuje. Czy słyszałas kiedyś aby jakis ksiadz martwił sie ,ze nie starczy mu do pierwszego? Zastanow sie nad wszystkim i jeszcze nad innymi rzeczami. Dlaczego oni nigdy nie strajkują? Zastanow sie głeboko nad wszystkim. Mozna wiedziec ile masz lat . Ja mam 45. Przestałem chodzic na religie jak mialem 12 lat.

soglif3

Łuk. 17,3 Miejcie się na baczności. Jeśliby zgrzeszył twój brat, strofuj go,
a jeśli się upamięta, odpuść mu.
17,4 A jeśliby siedemkroć na dzień zgrzeszył przeciwko tobie, i siedemkroć
zwrócił się do ciebie, mówiąc: Żałuję tego, odpuść mu.
17,5 I rzekli apostołowie do Pana: Przydaj nam wiary.
J.20,20 A to powiedziawszy, ukazał im ręce i bok. Uradowali się tedy uczniowie,
ujrzawszy Pana.
20,21 I znowu rzekł do nich Jezus: Pokój wam! Jak Ojciec mnie posłał,
tak i Ja was posyłam.
20,22 A to rzekłszy, tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego.
20,23 Którymkolwiek grzechy odpuścicie, są im odpuszczone, a którym
zatrzymacie, są zatrzymane.
Sam sobie grzechów nie odpuścisz. Pan Jezus czeka na każdego z nas. Tylko pan Jezus może odpuszczać grzechy przez swoich pośredników kapłanów. W sektach myślą że jeden drugiemu powie i jest dobrze. Nie jest dobrze skazują się na potępienie.
cytat z Biblii (Mat. 7:3–5): A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim? Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego.
Oceniasz innych a sam nie widzisz jak głęboko żyjesz w ciemności. Przyjdzie pora że Pan Jezus będzie Ci chciał pomóc. Będziesz to chciał zrobić albo nie. Każdy ma wolną wolę.
Jeden ze złoczyńców, których tam powieszono, urągał Mu: ”Czy Ty nie jesteś Mesjaszem? Wybaw więc siebie i nas”. Lecz drugi, karcąc go, rzekł: ”Ty nawet Boga się nie boisz, chociaż tę samą karę ponosisz? My przecież sprawiedliwie, odbieramy bowiem słuszną karę za nasze uczynki, ale On nic złego nie uczynił”. I dodał: ”Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa”. Jezus mu odpowiedział: ”Zaprawdę powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju”.
Na każdego Pan Jezus czeka także na Ciebie. Ty chodzisz dla księdza do kościoła? Łaskę mu robisz. Bez mszy świętej i bez komunii nic nie osiągniesz. Na sądzie Pan Jezus nie przyzna się do Ciebie tak jak ty nie chcesz się przyznać do niego. Bez modlitwy nie ma wiary, bez eucharystii jesteśmy nikim.

Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć. Mocni w wierze przeciwstawcie się jemu! Wiecie, że te same cierpienia ponoszą wasi bracia na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, Ten, który was powołał do wiecznej swojej chwały w Chrystusie, gdy trochę pocierpicie, sam was udoskonali, utwierdzi, umocni i ugruntuje. Jemu chwała i moc na wieki wieków! Amen.
Każdego atakuje zły duch, każdy popełnia grzechy także księża. Bez modlitwy a przede wszystkim bez eucharystii jesteśmy bardzo słabi , nie poradzimy sobie z atakami złego ducha. Trzeba się pokornie modlić, prosić o przebaczenie, gdyż my jesteśmy tylko prochem. Jak pisano: prochem jestes i w proch sie obrócisz. Nie zmarnuj swojej szansy, dziękuj za każdy dzień!

marcin542

Widzę że masz cytat na profilowym:
Oto wyryłem cię na obu dłoniach.
Owszem. Ale jak ty nie pójdziesz za Panem Jezusem, nie uwierzysz to jaka będzie twoja wiara. Pan Jezus oddał za nas życie żebyśmy mogli żyć wiecznie, ale jak ty nie będziesz go szanował, w każdym z nas jest pan Jezus i jak nie szanujesz drugiego człowieka to nie szanujesz Pana Jezusa. Jeśli z pokorą nie będziesz się modlił, wyznawał swoje grzechy, przyjmował komunii świętej, to co chcesz w życiu osiągnąć? Czytałem pewnego razu książkę o siostrze Faustynie, świadectwa, wiele ludzi na skraju wykończenia, często nigdy się nie modlili, często chorowali, znajdowali w ostatniej chwili modlitwy do Bożego miłosierdzia i skorzystali ze swojej szansy na nawrócenie, z wiarą, z pokorą, zmieniali swoje życie bo uwierzyli, pomyśl czy warto czekać, niewiesz czy będzie juto, czy się obudzisz, nie warto czekać.

marcin542

Przeczytaj to wszystko kilka razy co napisałes do mnie i zauważ co robisz. ZAUWAŻ TO.
I tak w ogole o co Ci chodzi? Chcesz ze mna wejść w polemikę ? Nie radzę.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
snowid_mistrz

Jeszcze jak!

soglif3

Żenada...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones