PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=756360}

Annabelle: Narodziny zła

Annabelle: Creation
6,2 66 436
ocen
6,2 10 1 66436
6,0 6
ocen krytyków
Annabelle: Narodziny zła
powrót do forum filmu Annabelle: Narodziny zła

Witam.

Parę kwestii nie daje mi spokoju. Może ktoś inny ogarnął o co może w nich chodzić i zechce się podzielić swoją opinią.

1) Scena ze zdjęciem prawdziwej Annabelle z lalką. Dziewczyna z sierocińca ściągnęła je ze ściany z korytarza przed wejściem do pokoju chorej matki Annabelle i zaniosła do łóżka. Po czym patrząc na nie w ciemności zauważyła że świecą dziewczynce oczy. Świadczyło by to o tym że była ona opętana przez demona jeszcze przed tym jak zginęła pod kołami samochodu.
Motyw świecących oczu potem był pokazywany wielokrotnie w przypadku pokazywania demona więc można by to było potraktować jako pewnik. Ale nic na to nie wskazywało. Dziewczynka była normalna i zginęła przez nieuwagę.

2) Jaki duch doprowadził do wypuszczenia lalki z jej więzienia? Skoro sama nie mogła uciec. Nie ruszała się z niej i sama nie mogła otworzyć drzwi to kto Janice podesłał karteczki i otworzył drzwi do sypialni Annabelle? Jeżeli demon sam mógł pisać karteczki chodzić po domu i otwierać drzwi bez poruszania się lalką to czemu było potrzebne otworzenie tych drzwi? Były dwa duchy?
Na filmie wydawało mi się że były dwa duchy. Jeden groźny który więził lalkę i nie objawiał się pod jej postacią a drugi mniej groźny znajdujący się w lalce.

3) Co znajdowało się w piwnicy do której prowadziła winda w pokoju zakonnicy? Na samym początku był wątek w którym coś otwiera drzwi starej windy i przewraca strony Pisma Świętego. Tak jakby to coś chciało żeby zakonnica zjechała na dół. Potem gdy ucieka tam dziewczynka Linda jest tam przepołowiona mamuśka oraz pokój z oknami z otworami w kształcie krzyżów. Co tam mogło być?

Z góry dziękuję za wyrażenie swojej opinii!

ocenił(a) film na 6
dydek123

Wydaje mi się że Valak był w to zamieszany także masz rację musiało być więcej niż jeden demon moim zdaniem Valak pojechał za siostra zakonna uczepił się jej stąd jego obecność na zdjęciu i pomógł w uwolnieniu demona zamkniętego w szafie który był związany z lalka to ma sens i to Valak zawiózł Janice wprost w ręce demona z lalki i w tym momencie nastąpiło opętanie dziewczynki także to była praca grupowa

dydek123

Mnie ciekawił ten pamiętnik, tam były jakieś rysunki świadczące że dziewczynka była bardzo przywiązana do lalki, przez co nie wiem dusza małej (może tak jak prowadzona przez Valaka w Obecności 2 ten duch dziadka) krążyła po domu próbując ją "uwolnić", ale wejść już nie mogła tam bo lalki broniły słowa z Pisma Świętego i starała się naprowadzić tamtą do tego pokoju aby ta uwolniła lalkę i demona.

Co do pokoju w piwnicy to nie mam bladego pojęcia co to miało być, możliwe że tam trzymali początkowo lalkę bo myśleli że te "stałe" krzyże będą trzymały ją w ryzach, w końcu takie "okna" są trwalsze niż zwykły krzyż.

Mnie ciekawi jak Janice pojawiła się w sierocińcu skoro przecież jej szukano i nie znaleziono.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones