PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=756360}

Annabelle: Narodziny zła

Annabelle: Creation
6,2 66 436
ocen
6,2 10 1 66436
6,0 6
ocen krytyków
Annabelle: Narodziny zła
powrót do forum filmu Annabelle: Narodziny zła

Po obejrzeniu filmu zastanawia mnie jedno. Lalka została umieszczona w pomieszczeniu obklejonym pismem świętym po odprawieniu egzorcyzmów. Twórcy więc zakładają istnienie sił dobra (Boga) oraz sił zła, czyli diabła i demonów. Dlaczego więc w praktycznie każdym starciu dobra ze złem i Boga z demonem wygrywa ten drugi? Ojciec dziewczynki w momencie gdy ta go atakuje trzyma w dłoni krzyż, to nic nie daje. Demon po prostu odrywa jego palce i morduje go. To można byłoby wyjaśnić tym, że rodzice zaprzedali swoją duszę za zgodę na powrót swojej "córki", jednak przecież żałowali, modlili się, starali się także czynić dobro przyjmując pod swój dach dziewczynki.
Drugi, jeszcze bardziej jaskrawy przykład to zakonnica. Osoba mocno wierząca. W jednej z kulminacyjnych scen, gdy nawiedzona dziewczyna staje na przeciw niej odmawia modlitwę. Owszem nie jest ona egzorcystą, jednak przecież jest wierząca. Modlitwa nic jej nie daje, demon bez mrugnięcia okiem rzuca nią o ścianę. Rozumiem, że jej modlitwa mogłaby nie zniszczyć demona, ale powinno to go chociaż w jakiś sposób osłabić, spowodować jego odsunięcie.

Kobiecym_Okiem

Osłabić może tylko odkrycie imienia demona, jak w Obecności 2. W trailerach filmu Krucyfiks też jest to przedstawione że najpierw trzeba poznać imię demona aby zacząć z nim walkę.

momo1100

Być może tak to przedstawiają filmowcy, ale to oznacza, że Bóg nie daje, żadnej broni wierzącym. Że osoby, które w niego wierzą a nie znają imienia demona nie mogą się bronić. Zgodnie z Biblią Bóg powinien dać ochronę każdemu, kto w niego w pełni wierzy i mu ufa. Dlatego wydaje się, że filmy pokazują to w bzdurny sposób.

Kobiecym_Okiem

Czytałem że jednak u egzorcystów też to tak wygląda że najpierw muszą w tych "prawdziwych" przypadkach osobiście egzorcyzmy kierować do demona, więc raczej bujdą to nie jest.
Ale fakt człowiek nie ma żadnej broni skoro modlitwa, symbol religijny nic nie daje gdy spotka się demona/ducha.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones