PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=620185}
6,8 74 tys. ocen
6,8 10 1 73522
6,9 22 krytyków
Anna Karenina
powrót do forum filmu Anna Karenina

Po obejrzeniu zwiastuna do tego filmu stwierdziłam, że po prostu muszę go obejrzeć... niestety się zawiodłam...Film okazał się po prostu nudny i rozlazły! Mimo wszystko oceniam go na 6, ponieważ spodobał mi się moment tańca wrońskiego z anną kareniną...

ocenił(a) film na 7
lubiem

ja natomiast miałem poważne wątpliwości ...
ekranizacja rosyjskiej powieści przez "zachodnich" twórców ... jakoś mnie nie nastrajała do tego filmu pozytywnie.
Poza tym Keira jako Anna ... może i ona brzydka nie jest, ale według mnie piękna też nie, a jeżeli dobrze z książki pamiętam to Karenina była piękną kobietą ...
... muszę przyznać, że o ile do obsady głównej roli niewiele się pomyliłem to forma jaką zaproponowali twórcy mile mnie zaskoczyła, teatralność jakiej nadano temu filmowi, według mnie, doskonale oddaje klimat epoki i konwenansów panujących w tym czasie.
O ile czytając książkę, jednak trochę żałowałem Annę to w filmie miałem zupełnie odwrotne wrażenia ...
Prozę Tołstoja zawsze mi się "ciężko" czytało, a film jest takim kompromisem pomiędzy pewną ospałością akcji "oryginału", a często przesadnie zdynamizowanymi filmami jakie teraz powstają.