PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=816980}

1917

7,7 86 625
ocen
7,7 10 1 86625
7,1 51
ocen krytyków
1917
powrót do forum filmu 1917

Jestem po seansie w IMAXie i film wgniótł mnie w fotel!
Nie będę już wspominał o kręceniu filmu w jednym ujęciu, bo o tym mówiło się już dawno. Ale ujęcia w połączeniu ze świetną muzyką Newmana to po prostu majstersztyk.
Scena w ruinach gdzieś jedynym źródłem światła są flary, wyglądają jak namalowane, dla mnie to jedno z najlepszych ujęć w historii kina.

Jeśli Deakins nie dostanie w tym roku swojego drugiego Oscara to będzie to największa porażka Akademii ever. Liczę też na nagrodę dla Thomasa Newmana. To jego 14 nominacja do statuetki, a chłopak wciąż nie dostał nagrody.
Dla mnie film jest obecnie kandydatem do Oscara za film, ale wciąż nie widziałem wszystkich tytułów, więc zobaczymy jak sprawy się potoczą.

Jeśli ktoś waha się czy iść na film do kina, to zdecydowanie polecam, jest to jeden z tych obrazów, które wręcz trzeba zobaczyć na wielkim ekranie!

ocenił(a) film na 10
olsza1992

Dla mnie obok Jokera najlepszy film roku! Na seansie w kinie panwala kosmiczna cisza. Wszyscy jak zamurowani byli pochlonieci tym bardzo wciagajacym obrazem. Kilka scen poprostu wybitnych az gesia skorka przchodzi po ciele. Zdjecia, prowadzenie kamery i sama rezyseria na najwyzszym poziomie. Dzieki tak wybitnej ekipie film wydaje sie jakby trwal 30min a nie 2 godziny! Do kin!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones