PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=830289}
6,8 47 595
ocen
6,8 10 1 47595
7,0 35
ocen krytyków
(Nie)znajomi
powrót do forum filmu (Nie)znajomi

Do tej pory powstały Belgijski, Meksykański i Koreański, chociaż możliwe, że coś pominąłem. Taka ciekawostka.

gharou

Belgijski kojarzę. A ten Meksykański i Koreański to które?

Domitronic

Perfectos desconocidos (i to w dwóch wersjach: hiszpańskiej w reżyserii Álexa de la Iglesia i meksykańskiej w reż. Manolo Caro). Do tego koreańskie Intimate Strangers.

gharou

oka

gharou

jeszcze był Francuski "Nic do ukrycia" -chyba że to belgijski

gharou

Wikipedia podaje, że już było remake'ów 18 (sic!) i że włoski oryginał trafił do księgi rekordów Guinnessa jako najczęściej przerabiany film w historii: https://en.wikipedia.org/wiki/Perfect_Strangers_(2016_film)

Davus

mowę mi odjęło

ocenił(a) film na 6
gharou

tez czytałam, ze to już 4 remake :)

gharou

tak, to już 4 remake - oglądał już ktoś może pozostałe wersje włoskiego oryginału?

Marcelo922

Dużo więcej. Ktoś dał linka wyżej. Ja oglądałem tylko hiszpańską wersję i była ona niemal wierna kopia oryginału.

miarara

Polska wersja ma nie byc kopia. Ma byc sporo zmian. Licze na to, ze pokaza nas Polakow, razem z naszymi przywarami, zaletami, wtedy to bedzie ciekawe.

wikmiki30

Mnie wlasnie to zacheca do obejrzenia tego filmu. Ciekawe jak nas pokaza:)

gharou

I dobrze. Film porusza taki temat, że fajnie o nim mówić wiele razy, w różnych częściach świata.

ocenił(a) film na 9
gharou

Powstały na pewno francuski, hiszpański, turecki, a nawet węgierski, indyjski i chiński :) Z tego co wiem prawa wykupili też Szwedzi oraz... Katarczycy ;) Taka ciekawostka :)

gharou

gdzieś przeczytałam, że to najczęściej remake'owany (sorry za koszmarek językowy) film w historii kina. Kurczę, któryś z naszych też by mogli wziąć :D A tak na poważnie, widocznie formuła się sprawdza, a przecież jednak w rożnych krajach śmieją się z różnych rzeczy i z czego innego robią dramaty, więc chociaż baza może być ta sama to fajnie, że powstają jednak inne filmy :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones