PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11964}

Zbrodnia i kara

Crime and Punishment
6,0 1 458
ocen
6,0 10 1 1458
Zbrodnia i kara
powrót do forum filmu Zbrodnia i kara

Specjalnie najpierw obejrzałam film, a potem przeczytałam książkę. Żeby oglądając niczym się nie sugerować i być na świeżo z tematem.
Stwierdziłam, że film bardzo słaby. Reżyseria, scenariusz, gra aktorska - wszystko na niskim poziomie. No i te patetyczne, nienaturalne, nijak do sytuacji pasujące dialogi - czułam się jak "Modę na sukces" oglądając.
(„Nie możesz mnie kochać!” „Ale ja nie mogę bez ciebie żyć!” „Pójdę z tobą na koniec świata” „Jesteś moim odkupieniem”, „Jesteśmy dwiema zagubionymi w tym okrutnym świecie duszami” itp…)
Psychologia postaci naiwna i płytka. Żadnej konsekwencji w prowadzeniu fabuły i analogii między uczuciami bohaterów w poszczególnych scenach.
Jedyną zaletą jest scenografia i kostiumy - wizualnie film bardzo przyjemny.

No a później przeczytałam książkę. I aż mnie zabolało, jak można sprofanować tak genialne dzieło. Mając taki materiał do scenariusza, zawiłą akcję, tak złożone i intrygujące osobowości i charaktery, cały wachlarz różnorakich ludzkich emocji - jak mając to wszystko można zrobić taki gniot?!
Po prostu szkoda.

ocenił(a) film na 4
aigreta

To i tak nic. Wersja z 2000, której akcja dzieje sie w Moskwie (sic!) - to jest dopiero marność nad marnościami :). Ta wersja ujdzie, ale jest stworzona zgodnie z normami telewizji, więc przełomu to tu nie widać.

Polecam wersję rosyjską z 1970 roku. Istna perła. Tak dogłębną analizę postaci i wierność oryginałowi mogli stworzyć tylko Rosjanie.

Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 5
akira894

Dziękuję za wskazówkę, na pewno kiedyś poszukam i pokuszę się o obejrzenie ;)

ocenił(a) film na 3
aigreta

mam takie samo zdanie, wszystko na niskim poziomie. Nie ma żadnych przemyśleń, których w książce pełno. Nie polecam.

aigreta

Zgadzam się z tobą film nie powala. Jedynie co spodobało mi się w nim to odzwierciedlenie życia codziennego mieszkańców Petersburga. Pozdrawiam.

aigreta

Gdzie można obejrzeć film z 1998 ? Bo nie mogę bo znaleźć

aigreta

Jeszcze Ben Kingsley jako Porfiry - on nie zawodzi. Z całą resztą w pełni się zgadzam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones