PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=253445}
7,7 2 613
ocen
7,7 10 1 2613
7,9 7
ocen krytyków
Szczur w koronie
powrót do forum filmu Szczur w koronie

Kiedyś oglądałem ten cykl dokumentalny Ja, alkoholik i tam Michał był z jednym z bohaterów- już w tedy go bardzo polubiłem.. ale nie sądziłem że tak to sie zakończy człowiek sie łudzi że jakoś żyje, trochę pije trochę nie pije. Ktoś mu pewnie pomógł a tu wbiło mnie fotel! Takie naiwne myślenie moje, żal mi chłopaka bo młody.. Czasem kilka rzeczy kaleczy nas tak że życiu potem człowiek nie jest wstanie poradzić. śmierć Michała babci popchnęła go do alkoholizmu i do swojej śmierci..

jaca17071

Michał budził sympatie-większość ludzi utożsamia alkoholików z agresją, zgorzknieniem, smutkiem a on był takim pogodnym, wielkim dzieckiem z rozbawionym wzrokiem i uroczym uśmiechem. Przez cały film myślałam dokładnie jak Ty-że pewnie teraz jakoś się tam "buja" -raz pije raz nie. Scena z trumną była tak szokująca ,że aż przewinęłam program do tyłu bo nie mogłam uwierzyć..Oby tam, gdzie teraz jest zaznał ukojenia, szczęścia i miłości.

ocenił(a) film na 8
nnkaren

Ja tez jestem zszokowana ta trumna, ja sadzilam, ze to taka metafora, taka przestroga, ze tak moze sie stac, taka grozba, a to jest niestety prawda...tak sadze

ocenił(a) film na 8
jaca17071

Mało jest powiedziane o jego rodzicach. Matki nie widział od 4 lat i nie chce jej wspominać, wie kim jest jego ojciec, ale nie chce go poznać. Wydaje mi się, że rodzice Michała bardzo się przyczynili do jego alkoholizmu. Jednak babcia to nie to samo, co matka i ojciec. Nasuwają mi się wnioski:
1. Dziecko potrzebuje dobrych wzorców, by mogło sobie radzić w życiu.
2. Patologia rodzi patologię.
3. Ludzie nie zawsze są w 100% winni swojej sytuacji. Owszem, ktoś może powiedzieć, że nikt Michałowi na siłę nie lał alkoholu do gardła, tylko też nikt mu nie pokazał jak należy żyć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones