PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=253445}
7,7 2 615
ocen
7,7 10 1 2615
7,9 7
ocen krytyków
Szczur w koronie
powrót do forum filmu Szczur w koronie

Mistrzostwo.

ocenił(a) film na 9

Powinien być puszczany na terapiach w AA.

Burza27

Spotkaniach AA czy terapiach? ;)
Filmy raczej ogląda się w ramach terapii, która ma czegoś nauczyć, ale jeśli miałeś na myśli terapię to jestem tego samego zdania.. .
Zamiast kilka razy katować nieśmiertelne "Nazywam się Bill W." Powinno się trochę wzbogacić repertuar - bo nie oszukujmy się oglądając kilkakrotnie te same "merytoryczne" filmy najbardziej zagorzały leczący się alkoholik po prostu przysypia...
Wiem, że terapia nie ma służyć rozrywce, ale istnieje wiele głębokich, refleksyjnych filmów poruszających istotę problemu, a mam wrażenie, że od 20 lat na puszcza się to samo.

Ze swojej strony dodałabym jeszcze np. "16 Years of Alcohol".

ocenił(a) film na 9
creepy

Spotkanie w AA jest na swój sposób terapią:P

creepy

"Szczur w koronie", zaraz po "Żółtym szaliku" zajmuje u mnie wysokie miejsce.
Nam na terapii puszczali też "Zranione dusze" z Martinem Sheenem. Również polecam.

ocenił(a) film na 8
bennyhillshow

Oraz Tylko Strach z Anną Dymną

giovanni50

Dzięki za tytuł, na pewno obejrzę :)

ocenił(a) film na 8
bennyhillshow

Kiedy mężczyzna kocha kobietę Meg Ryan Andy Garcia

ocenił(a) film na 9
bennyhillshow

Tzn. gdzie puszczali?

ocenił(a) film na 9
creepy

To gdzie puszczają nieśmiertelnie tego Bill'a? Bo ja tego filmu nie widziałem jeszcze.

ocenił(a) film na 9
Burza27

Powinien być puszczany na mityngach bez komentarza, tak by sobie każdy z seansu wyszedł ze swoimi przemyśleniami, bez gimnastyki słownej wobec innych. Ja, być może dzięki temu seansowi (powtórka po 5 latach) może mam o jeden zakręt dalej do śmierci? Może.

ocenił(a) film na 8
ptosiek

A ja nie mam problemu z gorzałą
Wolę zjeśc dobre ciasto jak mam wypić procenty

ocenił(a) film na 9
giovanni50

Gratulacje, pozdrawiam znad samodziałowego sernika. :)

ocenił(a) film na 9
ptosiek

Mitingi i filmy? Pierwsze słyszę, raczej nigdy tak nie będzie.

Burza27

AA to nie terapia! Mój dobry kolega kiedyś tak określił różnicę: na terapii nastawiają Ci złamaną nogę, wkładają w gips, a na mityngach AA rehabilitują już zrośnięta kończynę.

ocenił(a) film na 8
Burza27

Niewiele by to dało, jak ktoś chce pić to i tak będzie.

baron666

Dokładnie. Jak ktoś chce pić to będzie. Jak osoba uzależniona sama przed sobą nie powie, że jest alkoholikiem, ma problemy z alkoholem to takie terapie o kant dupy roztrzaś.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones