PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=622318}
5,6 103 063
oceny
5,6 10 1 103063
4,8 26
ocen krytyków
Noe: Wybrany przez Boga
powrót do forum filmu Noe: Wybrany przez Boga

Kazus tego filmu pokazuje jedynie poziom intelektualny ateistów i stan w jakim musi znaleźć się psychika człowiecza, by mogła przyjąć zabobon ateizmu. Film jest raczej pastiszem na filmy obrazujące wydarzenia z Pisma Świętego, aniżeli miałby jakoś człowieka do wiary zbliżać lub ją uwiarygadniać. Niemniej ateiści reagują na ten film, jakby czuli się zagrożeni religią, co, jak już nadmieniłem, pokazuje jedynie sedno ich ciemnoty.

Sam film opowiada o rodzinie zoofilo-ekologów, której głowa - Pan Russel Crow - miała sen, że jest pod wodą i na podstawie tego obrazu Pan ów stwierdził, iż Stwórca gniewa się na resztę świata za jedzenie mięska, dlatego zabije wszystkich poza tą niewielką zgrają ekoterrorystów.
Udaje się zatem do Gandalfa(nazwanego dla żartu Matuzalemem), który umie robić czary-mary, a kiedyś miał miecz z Gwiezdnych Wojen, ale zgubił. Ba, nie jest w stanie znaleźć sobie nawet kilku jagód.
Później sporo się dzieje(choć niekoniecznie z sensem, ale jest trochę akcji), a pod koniec, już w arce Pan Russel dochodzi do wniosku, że ludzie nie dorastają do gir krowom i świniom, więc po bezpiecznym eskortowaniu zwierzątek na ląd postanawia zbiorową, acz niejednoczesną eutanazję. Jest gotów zabić niewinne noworodki, "bo tak", ale nagle zmienia zdanie, bo w brzuszku poczuł cieplutko, więc dzieciakom pobłogosławił. Cała rodzina przebaczyła mu próbę mordu automatycznie. Żyli długo i ekogejowsko.

Dla "smaczku" dodam Państwu, iż zastosowano obrzydliwe zabiegi marketingowe - w zwiastunie np. wycięto kamienne golemy, wk tórych ukryte były złote aniołki, żeby ludzie traktujący historię starotestamentową poważnie również wybrali się na film. Chociażby w momencie, gdy Pan Russel(bo Noe to to nie był, chyba że jakiś żyd z hollywood) rzecze, iż nie jest sam, w zwiastunie scena nagle się urywa i odbiorca rozumie przez to, iż Noe(a tak naprawdę oszust - Pan Russel) czuje opiekę Bożą. Jednak w filmie w tym momencie składają się błyskawicznie transformerso-potworki i jasne jest, iż Panu Russelowi chodziło o nie. Aronofsky jest jednak zerem, udał mu się tylko "Zapaśnik" przez przypadek, bo akurat Pan Rurek był podobnym menelem, co postać przezeń grana.

Pozdrawiam bardzo serdecznie.

kinek81

Zawsze wiedziałam, że mnóstwo na tym forum prostaków i chamów, ale powiem Ci, że załapałeś się do mojego TOP 10 ;) Dam spod nocnego baru prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś, skoro mnie do nich porównujesz. I tak przy okazji.... co ma wspólnego zdjęcie z byciem ograniczonym? Wiesz, obrazić kogoś też trzeba umieć, a niestety ja wychodzę z założenia, że jedynie inteligentny człowiek to potrafi, bo szczekać jak pies na internetowym polu... cóż, żadna sztuka. Nie wiem, aż tak bardzo nieszczęśliwy jesteś, że na obcą osobę wylewasz życiowe frustracje, bo naprawdę żałosne to jest? I tak na zakończenie :) Jeżeli ty jesteś jednym z tych co ma wygląd, klasę i umie się posługiwać językiem, to ekhm... wolę być jednak gorsza od tego kota :) Następnym razem poszczekaj tak żywo, zobaczymy ilu znajomych będziesz miał :)

Claudija91

Jest Pani przepiękną kobietą i prawdziwą Damą, Szanowna Pani Claudijo. Niemniej nie ma Pani racji w naszej polemice. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 6
Claudija91

Nie prostakow i chamow tylko prostaczek i chamek. Ty wszystko mylisz, kielbasisz, nawet psa i kota w ten wazny i ciekawy temat wkundlilas. Claudija91 Meksykana prosze Cie, abys juz wiecej nie kundlila tego topica.

kinek81

Proszę Cię... w moim poście jedyną obrazą było zdanie o lenistwie, a Twoje posty to jedno wielkie obrażanie. Zresztą dobra, czego mogłam się spodziewać? Przecież nie raz mówiono mi, żeby z idiotami nie rozmawiać, bo sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem ;) Więc, żeby tego uniknąć i nie dać się ściągnąć na dno (czyt. Twój poziom) ustępuję Ci i piedestał jest Twój :) Warcz i szczekaj ile chcesz, ale nie wciągaj w to innych :)

ocenił(a) film na 7
Claudija91

To zwykły kretyn i religijny fanatyk.

kinek81

Ale tu chamstwa i slomy z butów katolikom wylazi. Pelno w was zlosci i wrogosci. Wasz Pan Bóg na pewno jest niepocieszony piszac to. Ale coz, od zawsze wiedzialam, ze "kto stoi pod figura, ten ma diabla pod skóra".

Cinderella_Girl

Tak, napisz coś jeszcze o katolikach, jacy to oni okropni, żeby już nie było wątpliwości, że to potwory co dzieci zjadają. Pozdrawiam serdecznie.

Queen_Aelirenn

Niekoniecznie. Aczkolwiek sami tutaj wystawiacie sobie watpliwa reklame. Za duzo jadu, obrazania i nienawisci wzgledem blizniego. To bardzo sprzeczne waszemu wyznaniu.

Cinderella_Girl

Ośmielam się zauważyć, że to ty i tobie podobni przypinają katolikom łatki. Wystarczy napisać, że jest się katolikiem, żeby otrzymać kilka porcji złości, jadu i wrogości. Pozdrawiam serdecznie.

Queen_Aelirenn

Alez z mojej strony bylo zero jadu, zlosci czy wrogosci. Zauwazylam jedynie smutny i gorzki fakt wlasnie "jadu, zlosci i wrogosci" czytajac pare postow pisanych przez Ciebie i Twoich kolegow, ktorzy okreslaja sie mianem katolików. Nikogo nie obrazilam, a jedynie podsumowalam wasze wypowiedzi, ktore bardzo rozczarowuja. Moze i katolikami siebie samych nazywacie, ale wasz stan umyslu temu przeczy.

Pozdrawiam i wiecej usmiechu w zyciu zycze :-)

Cinderella_Girl

Wskaż, proszę w którym poście kogoś obrażam.

Co do podsumowania wypowiedzi, śmiem twierdzić, że gdyby ktoś napisał "1/10 Jestem gejem" nie otrzymałby tylu wpisów pełnych złości, wręcz przeciwnie, znalazłoby się wielu userów, którzy broniliby owego użytkownika.

Dzięki za życzenia, tobie też dużo radości z życia. Pozdrawiam serdecznie.

Queen_Aelirenn

Przez nieuwage kliknelam w Twoja wiadomosc. Wiadomosc, ktora mnie zbulwersowala, to ta:

"Nie badz smieszny z tytulowaniem jej jaki "Pani" ! Na Pania trzeba miec wyglad, klase i nie posługiwac sie jezykiem damy z pod nocnego baru z tanim piwem. "Tobie jak i reszcie ograniczonym ludziom" najbardziej ograniczona to jest TY Claudija91, wystarczy spojrzec na twoja fote z avatara. Srajacy kot ma bardziej pozytywne rysy.".

Cinderella_Girl

I na tej podstawie postanowiłaś zbluzgać wszystkich katolików. Nie skierowałaś swojej uwagi personalnie do Kinka81 (o którym nawet nie wiadomo na pewno czy jest katolikiem), tylko dałaś upust swojej niechęci do katolików w ogóle.
>>Ale tu chamstwa i slomy z butów katolikom wylazi. Pelno w was zlosci i wrogosci. (...) Ale coz, od zawsze wiedzialam, ze "kto stoi pod figura, ten ma diabla pod skóra".<<

Poza tym Szambelan już zwrócił uwagę Kinkowi81:
>>Szanowny Panie Kinku ,(...) niemniej zachęcałbym do nieco delikatniejszych słów wobec Damy, w dodatku o tak wysokim poziomie. Pozdrawiam serdecznie<<
W moim tłumaczeniu powiedział mu "hamuj, koleś".
Pozdrawiam.

Queen_Aelirenn

To bylo do Kinek81. Po co sie udzielasz wiec? :)

Cinderella_Girl

Zapewne z tego samego powodu, dla którego ty się udzielasz. Bo to forum publiczne i każdy może się udzielić. :-)
Pozdrawiam.

Cinderella_Girl

"Może i katolikami siebie samych nazywacie, ale wasz stan umysłu temu przeczy." BINGO!

Dokładnie. Ta banda frustratów nazywająca siebie "Katolikami" jest w najwyższym błędzie.

W rzeczywistości to zakała katolickiej wspólnoty religijnej.

the_men_from_okinawa

Szanownego Pana zbór dzisiaj ma wolne? Czyżby Pastor wyjechał? Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

Zwykle nie komentuję tych miałkich i bezwartościowych dyskusji między katolikami a resztą świata, ale Twój komentarz mnie tak rozbawił, że aż zakrztusiłam się herbatą. Brawo!

LeiaSkywalker

Całkowicie się z Szanowną Panią zgadzam, reszta świata nie dorasta Katolikom do pięt w dyspucie ogólnej. Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

Hahahahaha...no przestań mnie rozśmieszać!

LeiaSkywalker

Ma Szanowna Pani rację, lepiej spuścić kurtynę milczenia na owych osobników, bo tylko pusty śmiech człowieka wypełnia. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 4
szambelan

dobre - :)

tak jak ateista ubierający choinkę nie jest ateista a chrześcijanin mówiący ''mit o potopie'' nie jest chrześcijaninem -

nie jestem katolikiem - nie jestem ateistą - dobrze mi się układa z Bogiem - o :)

Baronek7

Raczej z diabłem, proszę Szanownego Pana. Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

Wydaje mi się, czy Pan/Pani świetnie się bawi, waląc te jakże miłosierne komentarze? Proszę mi powiedzieć, że te żałosne teksty to nie jest Twoje prawdziwe myślenie, tylko sobie z nas żartujesz!

aga113311

Z wielkim smutkiem oznajmić muszę Szanownej Pani, iż nie mogę Szanownej Pani tego powiedzieć, gdyż nie jest rzeczą godną dżentelmena fircyki z Damy sobie urządzać, proszę Szanownej Pani. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 8
szambelan

Dlaczego miałaby nie być katoliczką? Co ty bredzisz typie? Sam nie jesteś katolikiem. Wiesz, wystawiasz oceny, choć belki w swoim oku nie widzisz. A czekaj przecież to Biblia a Ciebie jako prawdziwego "katolika" biblia nie obchodzi.

straightlines

Niezmiernie wdzięczny jestem Szanownemu Pan za ukazanie prawdziwej katolickiej miłości oraz złotej mowy. Dodam nieśmiało, iż wróżę Panu przyszłość z Szanowną Panią Claudiją, prawdziwą Damą. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 6
Claudija91

Zacznij uprawiac sport, bo od siedzenia, co widac na fotce juz tluszczyk odklada Ci sie na mozgu.

kinek81

Szanowny Panie Kinku , niezwykle cenię sobie Pańską opinię, niemniej zachęcałbym do nieco delikatniejszych słów wobec Damy, w dodatku o tak wysokim poziomie. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 6
szambelan

Dziekuje za pozdrowienia rowniez gorace przesylam.

Claudija91

Żałosna jesteś wiesz ? DAMA NA WYSOKIM POZIOMIE :D = KOTLET MIELONY Z TWAROGU

Claudija91

Jeżeli pisze Noe to od razu kojarzy się z Biblią jakie wizje reżyserów jakie zmiany nie oglądałam filmu, ale jestem przeświadczona, że to kolejne "dzieło" reżysera, który robi film o Bogu i Pismie Świętym aby ludzi tylko od Boga oddalić takim filmem była także "Pasja" nie da się zmienić biografi i sposobu życia człowieka i przekonać, ze to własna wizja, bo to raczej jakieś wymysły..Człowiek był jaki był i nie ma na to jakiś wizji tylko fakty z Pisma Świętego...

LiliBlue22

A co z historią Noego zawartą w Koranie? Może to ona zawiera fakty i prawdy jedyne objawione? Zresztą "fakty z Pisma Świętego"? Seriously? Dżizzzzz....

LeiaSkywalker

Jeśli nie wierzysz to to nie wierz minie tam twoja wiara nie obchodzi Pani Lejo Skywallker :)

LiliBlue22

Zdaje sie, ze nie pisalam nic o swojej wierze

LeiaSkywalker

A co z historią Noego napisaną przez Pana Mietka ze Sfornych Gaci, proszę Szanownej Pani ? Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 8
szambelan

A co z byciem wrażliwym na bliźniego masz wspólnego ty?

straightlines

Najmocniej Szanownego Pana przepraszam, ale nie jestem sodomitą. To jakieś nieporozumienie. Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

No wlasnie. Co z nia? Moze ona jest prawdziwa? Tego to sie raczej nie dowiemy, chyba, ze szczatki arki gdzies zostana gdzies odnalezione. To by nas zblizylo nieco do faktow.

LeiaSkywalker

Widzę, że Szanowna Pani należy do śmietanki inteligenckiej, biorąc pod uwagę Szanownej Pani sposób dedukcji. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 3
szambelan

Ja nie jestem katolikiem jednak jestem chrześcijaninem i też uważam, że ten film to bardzo słaba produkcja.

Wie ktoś w ogóle po co on powstał? Co autor miał na myśli, tzn czy sam się na ten temat wypowiedział?

Mnie uderzyło oprócz tego co opisałeś jeszcze dodawanie scen rodem z mitologi greckiej tzn, upadłe anioły ukarane przez Boga za to, że chciały pomóc ludziom, nauczyły ich "wszystkiego co wiedzą". O wycięciu golemów rodem z literatury fantasy nie wspomnę, był to chwyt poniżej pasa.

Moja teoria jest taka, że jest to podstęp ateuszy, zrobią film tak absurdalny, że aż śmieszny i ludzie którzy nie będą wiedzieli, że nie jest on na podstawie Biblii pomyślą, "w co za bzdury ja wierzę" albo "ale ta Biblia to bajka". A jestem pewien, że część ludzi się nie zorientowała, że nie ma ten film w sumie nic wspólnego z Biblią oprócz kilku imion i potopu.

ocenił(a) film na 4
seastian

tak - rodowody biblijne od ADAMA do JEZUSA są faktami oczywistymi - poza dywagacjami religijnymi czy ateistycznymi - film jest tani i słaby - ratuje go aktorstwo - po co powstał?
powstał albo dla pieniędzy albo dla szału albo w procesie produkcji - kolejnej produkcji - co siedziało w psyche reżysera - dobre pytanie:)

ocenił(a) film na 3
Baronek7

Film powstał ponieważ Darren Aronofsky postanowił zekranizować swój komiks http://www.zaginionyalmanach.pl/2014/02/noe-za-niegodziwosc-ludzi-darren.html

Ponieważ przy ekranizacji pan Aronofsky poszedł na różne mniejsze i większe ugody z producentami tegoż "dzieła" to myślę, iż łatwiej będzie dociec "co się działo w psyche reżysera" poprzez studiowanie tejże komiksowej serii niż poprzez oglądanie, co tu dużo mówić dość słabego, filmu.

ocenił(a) film na 4
Mr_Undead

bardzo być może:)

ocenił(a) film na 2
szambelan

wszystkie wątki na temat tego filmu po kilku wstepnych postach zjeżdżają w stronę rozważań na temat wiary.
Forum staje się coraz słabsze, bo wszyscy mówią wszystko o wszystkim co im "się nasunęło" po obejrzeniu tego czy innego filmu.
Coraz mniej rozmów o samych filmach...
A film słaby... Ani widowisko, ani pogłębiona psychoanaliza ani nie skłaniający do refleksji.

siouxie

Ja na temat wiary napisałem tylko w nagłówku. Czasem warto przeczytać też treść główną, choć rozumiem, iż może mieć Szanowny Pan problemy, w końcu Szanownego Pana piękne wpisy muszą być wyjątkowo wyczerpujące w stwórstwie. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 8
szambelan

Ok ty przyszedłeś tu szydzić z ludzi, rozumiem jako katolik musisz to robić inaczej byłbyś nieszczęśliwy.

straightlines

Szanowny Pan również i tu obdarował mnie nadmiernym zbiorem cnót, proszę Pana. Obawiam się jednak, iż nie jestem w stanie Szanownemu Panu dorównać. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 8
szambelan

Dobrze a teraz napisz jeszcze raz tak żeby plebs Cię zrozumiał O TY Nadworny Pyszałkowaty

straightlines

Miło mi, szambelan jestem. Pozdrawiam serdecznie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones