PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=622318}
5,6 103 040
ocen
5,6 10 1 103040
4,8 25
ocen krytyków
Noe: Wybrany przez Boga
powrót do forum filmu Noe: Wybrany przez Boga

Kazus tego filmu pokazuje jedynie poziom intelektualny ateistów i stan w jakim musi znaleźć się psychika człowiecza, by mogła przyjąć zabobon ateizmu. Film jest raczej pastiszem na filmy obrazujące wydarzenia z Pisma Świętego, aniżeli miałby jakoś człowieka do wiary zbliżać lub ją uwiarygadniać. Niemniej ateiści reagują na ten film, jakby czuli się zagrożeni religią, co, jak już nadmieniłem, pokazuje jedynie sedno ich ciemnoty.

Sam film opowiada o rodzinie zoofilo-ekologów, której głowa - Pan Russel Crow - miała sen, że jest pod wodą i na podstawie tego obrazu Pan ów stwierdził, iż Stwórca gniewa się na resztę świata za jedzenie mięska, dlatego zabije wszystkich poza tą niewielką zgrają ekoterrorystów.
Udaje się zatem do Gandalfa(nazwanego dla żartu Matuzalemem), który umie robić czary-mary, a kiedyś miał miecz z Gwiezdnych Wojen, ale zgubił. Ba, nie jest w stanie znaleźć sobie nawet kilku jagód.
Później sporo się dzieje(choć niekoniecznie z sensem, ale jest trochę akcji), a pod koniec, już w arce Pan Russel dochodzi do wniosku, że ludzie nie dorastają do gir krowom i świniom, więc po bezpiecznym eskortowaniu zwierzątek na ląd postanawia zbiorową, acz niejednoczesną eutanazję. Jest gotów zabić niewinne noworodki, "bo tak", ale nagle zmienia zdanie, bo w brzuszku poczuł cieplutko, więc dzieciakom pobłogosławił. Cała rodzina przebaczyła mu próbę mordu automatycznie. Żyli długo i ekogejowsko.

Dla "smaczku" dodam Państwu, iż zastosowano obrzydliwe zabiegi marketingowe - w zwiastunie np. wycięto kamienne golemy, wk tórych ukryte były złote aniołki, żeby ludzie traktujący historię starotestamentową poważnie również wybrali się na film. Chociażby w momencie, gdy Pan Russel(bo Noe to to nie był, chyba że jakiś żyd z hollywood) rzecze, iż nie jest sam, w zwiastunie scena nagle się urywa i odbiorca rozumie przez to, iż Noe(a tak naprawdę oszust - Pan Russel) czuje opiekę Bożą. Jednak w filmie w tym momencie składają się błyskawicznie transformerso-potworki i jasne jest, iż Panu Russelowi chodziło o nie. Aronofsky jest jednak zerem, udał mu się tylko "Zapaśnik" przez przypadek, bo akurat Pan Rurek był podobnym menelem, co postać przezeń grana.

Pozdrawiam bardzo serdecznie.

ocenił(a) film na 1
Queen_Aelirenn

opowiedzialaś mi o swojej arce i na nią zaprosiłaś co sprawilo ,że poczułem sie bezpieczny. Wiedzialem , że w razie czego mam alternatywę i droge ucieczki bo mam przyjaciółkę , na ktorej moge polegać.
a teraz gdy okazuje się , że dzeci we wrześniu moga nie pójść do szkoły Ty o żadnej arce i zaproszeniu nie pamiętasz.

i kto tu kogo zbałamucił?
kurde

HRA

Ale czemu dzieci nie pójdą? Potop będzie? I nie bałamuć tylko lepiej przeproś.

ocenił(a) film na 1
Queen_Aelirenn

najlepiej Ci to wyjaśni sam Capo di tutti capi:
https://www.youtube.com/watch?v=peq2crAMKSI

nie przeproszę

HRA

Aha. A dużo masz tych dzieci? Bo na ja mam małą arkę, trochę większą od pontonu, to i ilość miejsc jest ograniczona. Zresztą jak nie przeprosisz, to się sfocham.

ocenił(a) film na 1
Queen_Aelirenn

mam dużo przyjaciółek, kotkę i 21 rybek akwariowych . Do tego lodówka i telewizor więc ponton odpada. Ponizej Titanika się nie zabiorę.
a ty jestes fochacz krótkoterminowy czy długoterminowy?

HRA

Nie zapominaj jak skończył Titanic.
Mriję mogę zabrać. A tak w ogóle to po co ci telewizor?
Krótkoterminowy, ale za to straszny jak się sfocham.

ocenił(a) film na 1
Queen_Aelirenn

Kilka lat temu kupilem sobie na stadionie rosyjskie urządzenie do namierzania gór lodowych.
Chociażby po to , żeby GOT do końca obejrzeć.
Straszni fochacze mnie przerażają więc przepraszam











HRA

Spoko, nie żywię urazy.

ocenił(a) film na 1
Queen_Aelirenn

wiem skarbie

ocenił(a) film na 1
HRA

chciałem do przeprosin dodać kwiatowe zdjęcie ale Filmweb uznał , że wysłanie Ci kwiatów jest niezgodne z czymś tam.

HRA

Czasami dziwny ten Filmweb.

HRA

O tutaj
http://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/q74/s720x720/551359_598135126888 299_1134827108_n.jpg

Queen_Aelirenn

Hator,hator i ciach.Rademenes skopcił Tęcze.

Queen_Aelirenn

Przepraszam, że się wtrącę w Szanownych Państwo dyskusję, ale ta rozmowa wyszła chyba poza temat. Z uprzejmością informuję że Łaskawa Pani jest nazbyt uprzejma. Przeserdecznie pozdrawiam Waćpanów i Przeuroczą Queen_Aelirenn. Z uniżeniem proszę o wybaczenie za moją nieuprzejmą osobę.

SweetArtist

Szanowny Pan ma rację. Jak dłużej będziemy offtopować, to Szanowny Pan Moderator może zechcieć skasować temat. Pozdrawiam serdecznie.

Queen_Aelirenn

A póki co wstrzymam się z oceną Pana Szambelana się wstrzymam, bo ino nie było okazji obejrzeć jeszcze tego filmu. Ale po obserwacji Szanownego Waćpana muszę przyznać, że pewnie ma rację.

Z uszanowaniem pozdrawiam najmocniej i gorąco.

SweetArtist

Witam Szanowną Panią serdecznie w swoim temacie. Zachęcam do dyskusji. Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

Dziękuję za wyrozumiałość i łaskę Szanownego Pana. Z chęcią przyjmę. zaproszenie do dyskusji.
Z uszanowaniem pozdrawiam przeserdecznie.

HRA

ale wy jesteście wkurzający....

ocenił(a) film na 1
Immortal_Stasin

czy Szanowna Pani jest ciemną ateistką czy oświeconą katoliczką?

Pozdrawiam serdecznie

HRA

Przede wszystkim jestem Panem :)

ocenił(a) film na 1
Immortal_Stasin

przede wszystkim proszę nie kłamać. Pan Szambelan tego nie toleruje:)

ocenił(a) film na 8
szambelan

To nie jest film dokumentalny mój drogi. Filmy oprócz nauczenia nas czegoś muszą mieć też akcję, coś chociaż troche musi się tu dziać. Gdyby film był identyczny z biblią to po co iść na film skoro mamy Biblie pod ręką. A film był bardzo dobry. Jeśli jesteś takim człowiekiem, który czepia się każdego detalu to powodzenia. Film miał wszystkie 2 rzeczy które miały tu być:
morał
akcje
dobrą grę aktorską
inny obraz historii niż te którą znamy
ułatwienie nam wyobraźni tego wszystkiego

Pozdrawiam ;)

ocenił(a) film na 8
piskorX

SORRKI WSZYTKIE 5 RZECZY :)

piskorX

Czyli w skrócie film był urojeniem w chorej żydowskiej głowie ekopedofila bez talentu i gustu. Rozumiem Szanownego Pana upodobania, niemniej jako katolik ich nie podzielam . Pozdrawiam serdecznie.

szambelan

A wiesz, że Noe nie był katolikiem?

LeiaSkywalker

A wie Pani, że lewackim pedofilem również nie? Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 8
szambelan

Ok rozumiem jestem tolerancyjny i szanuje zdanie innych pozdrawiam .

ocenił(a) film na 1
piskorX

Szanowna Pani reprezentuje ateistyczny ciemnogród czy oświeconych katolików?

Pozdrawiam serdecznie

ocenił(a) film na 8
HRA

JPR A szanowna pani (ja jestem facetem tak a propo) widze lubi wkurzać innych, prowokującymi i głupimi tekstami. Ja na filmy nie patrze pod względem religi, film oglądało mi się bardzo przyjemnie i nie widze w nim większych błedów, może oprócz zmienienia nieco faktów lub zapisków ale tak to film super. I bardzo prosze szanowną panią o nie pyskowanie do mnie bo sobie nie życze. Ale bez nerwów żeby zaraz kłótni nie było

pozdrawiam serdecznie

Queen_Aelirenn

No bo tak przecież będę taka zła i niegrzeczna nie ?

LiliBlue22

Obawiam się, że nie rozumiem logiki twojego rozumowania. Czyżby oglądanie filmów w kinie było czymś złym i niewłaściwym? Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 7
Queen_Aelirenn

Witaj, ja też mam ochotę. Uwielbiam takie klimaty, byłem niemal pewien ze będą nefilimi / olbrzymy (potomstwo aniołów) choć w zwiastunie ich nie było.

Rahabiel

Ale większość twierdzi, że szkoda wydawać pieniądze na to badziewie, lepiej pójść na coś innego i poczekać aż ten chłam puszczą w tv za free ;p
Nawet Nikike tak twierdzi. Dał tylko dwie gwiazdki i powiedział, że to najgorszy film jaki obejrzał w tym roku.

ocenił(a) film na 7
Queen_Aelirenn

Jestem już po seansie. Faktycznie film pozostawia niedosyt i mocno się ciągnie. Najbardziej groteskowo wypadają właśnie te wątki z upadłymi aniołami uwięzionymi w ziemskiej materii. Coś jak Enty z Władcy pierścieni tyle że nie drzewa a głazy. Takie sceny powinny budzić lęk a nie politowanie. To najsłabsze ogniwo tego filmu. Ja daję 6/10. Na plus pozostałe efekty specjalne, obsada, kostiumy, scenografia i całkiem dobra gra aktorów. Ogólnie to bardziej fantasy niż film religijny i tak trzeba do nirgo podchodzić, he, he, he.

Queen_Aelirenn

"Recenzja Łaskawego Pana sprawiła, że mam nieprzepartą ochotę natychmiast zobaczyć ten film. Pozdrawiam serdecznie." Queen_Aelirenn, hahhahahha, brawo! :D

Ja już obejrzałem, świetne. 9/10.

sampohin

Tak, Szanowny Pan Szambelan powinien częściej pisać recenzje i zasługuje na to, żeby dostawać za to wynagrodzenie.

Gratuluję, ja nadal nie i ochota mi nieco minęła. Serdecznie pozdrawiam.

Queen_Aelirenn

Zgadzam się. z Tobą Szanowna Pani Queen Aelirenn . Autor tego tematu, czyli Pan Szambelan, ma niezwykły dar do pisanie recenzji

Pozdrawiam serdecznie i życzę Wesołych Świąt..

ocenił(a) film na 7
Queen_Aelirenn

Szmbelan i Jukatos w jednym ciele zdaje się mieszkają :-)

Rahabiel

Chyba Pan Szanowny. Pozdrawiam serdecznie.

Queen_Aelirenn

Abstrahując od religii - w tym filmie brakuje chyba jedynie wampirów i obcych. Maksymalna kaszana. ;)))

szambelan

Nie rozumiem troche Twojej argumentacji, to tak jakbym ocenił Pasję 1/10 bo jestem żydem. Nigdzie nie było mówione ze to będzie ekranizacja Noego kropka w kropke takiego jakiego znamy z Bibli. Cały problem polega na tym że większość ocenia ten film przez pryzmat Biblii. Wystarczy odrobina dystansu i życie staje sie łatwiejsze...

Oko555

Szanowny Pan był łaskaw przeoczyć część wyjaśnień z mojej recenzji. Film oceniam jako infantylny niezależnie od jego heretyckiego wydźwięku. Zastanawianie się czy ludzie są raczej źli z zasady, czy raczej dobrzy miało być główną zagwozdką tegoż "dzieła" z artystycznego punktu widzenia. Jak to wyszło, to chyba sam Pan Szanowny widział. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 8
szambelan

Witam Szambelana. Film nie ma żadnego heretyckiego wydźwięku. Przede wszystkim jest to film, jest dziełem reżysera, reżyser miał wizję - koniec wyjaśnień.

straightlines

Argumentuję, iż Pańskie tłumaczenie jest bardzo przewrotne, proszę Szanownego Pana. Równie dobrze można zrobić film o tytule "Hitler - syn Arii", w którym Pan Hitler będzie wysokim i przystojnym blondynem z mieczem, walczącym ze złem. Zdziwionym ludziom, którym Pan Hitler z oczywistych względów kojarzy się z Niemcami, też by Szanowny Pan i inni Państwo rzekli, iż to przecież film na podstawie komiksu i w ogóle trzeba było doczytać i przeczytać dokładnie wszystkie biografie wszystkich aktorów grających w filmie, a najlepiej byłoby nie oszczędzić też obsługi technicznej i Pana od podawania wody? Rozumiem. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 3
Oko555

Pytanie, po co ateista bierze się za historię z Biblii? Jak jest tego cel, jeśli w reklamie filmu jest to celowo ukrywane?

Oko555

Noe to postać biblijna z czym mamy kojarzyć film jak ni z Biblją ?

szambelan

Również jestem katoliczką, ale w przeciwieństwie do Ciebie potrafię czytać. 'Zainspirowany biblijną historią o sile ducha, poświęceniu i nadziei Darren Aronofsky przekłada na język filmu OSOBISTĄ WIZJĘ opowieści o Noem. ' Serio, tak ciężko jest przeczytać jedno cholerne zdanie, by potem bezsensownie nie zaniżać filmowi oceny? Jeżeli chcesz ekranizacji jota w jotę tak jak jest w Biblii to zapraszam do BBC. Natomiast następnym razem proponuję zarówno Tobie jak i reszcie ograniczonym ludziom dać sobie czas i dowiedzieć się, na co się idzie do kina. Żeby było jasne - film może się nie podobać, to naturalne, ale nie z powodu lenistwa do przejrzenia kilku zdań.

Claudija91

Muszę Panią rozczarować - nie jest Pani katoliczką, a już na pewno nie ma Pani gustu. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 6
szambelan

Nie badz smieszny z tytulowaniem jej jaki "Pani" ! Na Pania trzeba miec wyglad, klase i nie posługiwac sie jezykiem damy z pod nocnego baru z tanim piwem. "Tobie jak i reszcie ograniczonym ludziom" najbardziej ograniczona to jest TY Claudija91, wystarczy spojrzec na twoja fote z avatara. Srajacy kot ma bardziej pozytywne rysy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones