PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=258641}
7,2 5 921
ocen
7,2 10 1 5921
7,0 4
oceny krytyków
Nocna zmiana
powrót do forum filmu Nocna zmiana

Don Kichot od 20 lat walczący z wiatrakami na polach pustostanu myślowego elit IIIRP
Należy Mu się za tą niezłomną walkę ogromny szacunek.

ocenił(a) film na 3
Al_Bundy

"Watpie by życie jakiegs komucha bylo wiecej warte niz twoje" mowilem o Twoim malym zyciu w porownaniu z ich zyciem
1."Na wikipedii jest pelno falszowac." a szkola powinnac byc obowiazkowa, a raz wikipedia jest wyrocznią a raz przekłamaniem. Wybierasz to wszystko na swój użytek
2."Przeciez Pinochet nie destabilizowal gospodarki" mówię o działaniach agentów USA, używam słowa agenci byś poczuł się jak w domu
3."Japonia po wojnie stala sie bardzo zalezna od USA" po samej wojnie tak, a później odeszła od tego i teraz to Japonia eksportuje raczej do USA
4. "Ale gdyby nie wybrano Allende (który i tak mial niewielkie poparcie) to zamach stnau bylby niepotrzebny.. przypominam ze istniala Partia Libertarianska Chile.. Z która ścisle współpracowal Pinochet." a gdyby Pinochet się nie urodził to by nie dokonał zamachu stanu i nie zabiłby kilkunastu tysięcy ludzi (jak sam przyznałeś też i prawicowych), więc tego typu dywagacje mają mały sens, bo nagle zauważasz liberałów, ale to byli źli liberałowie( w tłumaczeniu na Twój język liberał i libertarianin to ten sam prawiak, ten sam syf tym się różnią, że liberałowie mają jakiekolwiek poparcie społeczne, a libertarianie to wyrzutki i ludzie ideologii)
6."Wiekszosc libertarian to niestety albo kosmopolici albo anarchisic.. przynajmniej tych z internetu. Dlatego ja jestem blizej nieokreslony pogladowo." o człowieku jak Twoja wiedza pochodzi z internetu to ja się nie dziwię, dziwi mnie, że nie należysz jeszcze do jakiegoś kościoła latającego potwora spaghetti, a skoro nie spotkałesz żadnych w rzeczywistości to skąd wiesz, że istnieją? Może to tylko Twoja wyobraźnia i halucynacja? A Ty nie żyjesz w dobrych czasach pisząc posty przy komputerku, a jesteś dzieckiem zamordowanych w Chile rodziców i nie możesz się po tym otrząsnąć?
" To mozna porównac do sytuacj iw egipcie - obalil ita dzicz a motloch wyszedl na ulice i ofiary byly nieuknion\e" czyli nie wiemy co zrobić, więc zabijmy wszystkich czyli przepis na chilijski kryzys gospodarczy 1982, ciekawe jakbys zareagowal gdyby postapiono tak z Twoja rodzina z powodu pomylki(bo przeciez zamachu stanu nie da sie do konca ogarnac co sam proponowales), a ojca swego szanuj, inaczej by nie bylo Cię na swiecie(szkoda ze nie mam maszyny czasu)
"Reagan cos robil, cos pozytecznego" hahahaha czyli poziomy na najwyzszym poziomie, czyli jednak mialem racje, ze na trzezwo tego pisac nie mozesz
http://www.youtube.com/watch?v=dExwqGqzCPA

przemyslaw18

Moje* Komunisci to podludzie.

1. Rzecz w tym ze chociaz wikipedia jest przyklamaniem to wiekszosc xródeł tak samo.. Dlteo wszelkie źródła o progu ubóśtwa 60% sa jeszcze mniej warte..

2. Bylo tak odrazu.. USA nie mialo by w tym zadnego interesu.

3. Ee.. Nie. Japonia militarnie jak i gospodarco jest slabsza od USA.. tylko ze Japonia sie rozwija a USA sie zatraca.


4. Gdyby nie bylo zamachu stanu to nie bylo by dzisiaj bogatego Chile tylko komunistyczna zadupie z milionami ofiar na koncie. Ofiar Allende jest wiecej niz Pinocheta. Gydby ten stan sie utrzymal ofiar bylo by miliony.. Pinochet zabil tylko kilkanascie tysiecy komuchó zwiazanych z partiami politycznymi starego Chile.. polowa z tego motlochu to osoby dzialajace na rzecz ZSRR... Zamach Stanu w Chile byl czyms koniecznym.. Bez niego nie istnialo by dzisiaj CHile..

Zreszta Pinochet prawicowców nie mordowal tylko lewacy podczas zamachu stanu... Zreszta jakby chcial to by wymordowal wszystkich a to bylo kilka procent Chilijskiej populacji kretynów.

6. ja pier.. poznani przeze mnie libertarianie sa w internecie.



Chilijski kryzys gospodarczy istnial za rzadow Allende.. w 1982 r. doszlo do zalamania gospodarki któe trwalo 2-3 lata a później wszystko wrócilo do normy.. Za Allende ludzie padali z glodu.


Pelna kultura z twojej strony <bravo> Ojca szanowac nie musze... nigdy za nim nie przepadalem. Podczas zamachu stanu nie da sie zapanwoac nad armia.. Zreszta podczas zamachu stanu zginelo 1500 osob. To malo..w ciagu pierwszego miesiaca PO zamachu stanu zginelo 15000 ludzi.. nie tak duzo.


Reagan jak mówielm byl najlepszym prezydentem USA - On UWOLNIL gospodarke, zmniejszyl ingerencje panstwa w nia.. Obama zadluzyl gospodarke USA bardziej niz wszyscy prezydenci USA RAZEM WZIECI. Obama to totalny kretyn.. moze mniejszy niz Kennedy.. nie wiem. Ogolnie Obama i Kennedy byli kretynami totalnymi.. nei dalo sie juz byc wiekszym. Obama jest murzynem wiec nie dziwi mnie ze jest socjalista ale Kenendy... Ronald Reagan mial normalne liberalne poglady.. gdyby nie on to moze USA tez nie bylo by najpotezniejszym mocarstwem na swiecie i 1 gospodarka swiatowa z jednym z najwiekkszych PKB per capita

ocenił(a) film na 3
Al_Bundy

USA nie miało w tym interesu, a sam podajesz przykłady jakie mieli w tym interesy.
Jak zwykle dalej dywagujesz, bo masz szklaną kulę i wiesz co by się stało.
" ja pier.. poznani przeze mnie libertarianie sa w internecie" i niech tam zostaną.
"w 1982 r. doszlo do zalamania gospodarki któe trwalo 2-3 lata a później wszystko wrócilo do normy.. Za Allende ludzie padali z glodu." 2,3 lata tyle ile całe rządy Allende, a o padaniu z głodu podajesz jako taką oczywistość, że nie podajesz źródła.
"To malo..w ciagu pierwszego miesiaca PO zamachu stanu zginelo 15000 ludzi.. nie tak duzo." jedno małe polskie miasteczko zostaje wymordowane, ale to dla Ciebie za mało. Jeszcze jedno zero i może by coś znaczyło, ale 15 tysięcy to zdecydowanie za mało, a jakby ktoś Cię chciał zabić to byś bronił się wszelkimi metodami, a to przecież tylko jedno życie. 1 istnienie tylko, więc to dużo czy mało?
"Obama zadluzyl gospodarke USA bardziej niz wszyscy prezydenci USA RAZEM WZIECI" liczby proszę pana, albo chociaż link.
Podsumowując, nie zamieszczaj w internecie nic pod czym byś nie firmował swoim imieniem i nazwiskiem w życiu realnym, jestem pewien, że pojawiłyby Ci się problemy z pisaniem tak zdecydowanych poglądów stąd w internecie jesteś silny, stanowczy i zdecydowany, podobnie jak pozostali internetowi libertarianie.

przemyslaw18

Z komuchami USA by sie dogadalo. .w koncu dotad prowadza z np. Bangladeszem dobre stosunki.

Trudno by nie zostalo.. jedynym wyjsciem jest wziasc lewakó za mordy i do obozów jak psów.

Ty w calej histroii podales tylko 1-2 źródło chociaz kryzys w Chile w latach 1970-1973 jest powszechnie znany...

Tak ale to byli komunisci.. ch zycie nie odgrywalo znaczacej roli.


Ty nigdy nie podales mi linku który udowadnia twoje tezy..


Odkad dowiedzialem sie (czyli od przedwczoraj) ze ta "16-letnia komunistka" o której ci wspominelm to 21letni facet przebierajacy sie za kobiete i wmawiajacy sobie ze nia jest to stracilem wiare w to że komunista to po prostu debil ale człowiek..

ocenił(a) film na 3
Al_Bundy

Z komuchami USA by sie dogadalo." jak Allende nacjonalizował ich spółki to wspaniale się dogadywali, ale zapomniałem, że wikipedia czasem Ci odpowiada, gdy potwierdza tezy, natomiast gdy jest sprzeczna jest fałszywa i w tym momencie wyjmujesz swoje źródła, których nie ma i próbujesz coś udowadniać na podstawie własnych opinii i informowania mnie, że to fakty( a rozróżniania takich rzeczy uczy WOS).
"Tak ale to byli komunisci.. ch zycie nie odgrywalo znaczacej roli." to Twoje zdanie, a załóż, że jakiś rządzący uzna, że Twoje życie jest nic nie warte i wtedy pójdziesz na rzeź czy ułatwisz sprawę i popełnisz samobójstwo. Czysto teoretyczne pytanie, odpowiesz a będę niezwykle ustatysfakcjonowany
"Odkad dowiedzialem sie (czyli od przedwczoraj) ze ta "16-letnia komunistka" o której ci wspominelm to 21letni facet przebierajacy sie za kobiete i wmawiajacy sobie ze nia jest to stracilem wiare w to że komunista to po prostu debil ale człowiek" szkoda słów, bo kiedy kolejna osoba z rzędu nabija się z Ciebie to Ty dalej tego nie łapiesz, a zastosowanie rozumowania indukcyjnego enumeracyjnego jest zabawniejsze niż Twoje teksty w stylu "Ty nigdy nie podales mi linku który udowadnia twoje tezy.." niestety, ale przy każdym poście nie będę wklejał Ci tego co już raz umieściłem. Co do Twojego rozumowania indukcyjnego to ja mógłbym wnioskować, że libertarianie nie szanują swoich rodziców, nie chcą chodzić do szkoły, mieszkają w wiosce, mówią o gospodarce, a później mówią o tym, że nie znają się na tym, ale w sumie coś tam wiedzą. O polityce i historii wiedzą jeszcze mniej, ich argumenty to:"Reagan cos robil, cos pozytecznego" ,ale dalej szanuje ludzi, a tak jak mówiłem jesteś kozakiem w internecie (jakież to zdecydowane masz poglądy na świat, a jak pięknie swoje niezrozumienie przekładasz na poglądy, przypominasz ludzi, którzy byli na marszu 11 listopada i brali udział w zamieszkach, (bo poszło też mimo to wielu normalnych ludzi) w kominiarkach, a nagle okazało się, że nie mają nic dania światu po chwili. Przyjmij zasadę taką jak ja, że będziesz firmował tylko tezy, które byłbyś w stanie przedstawić pod swoim nazwiskiem w życiu realnym. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 3
przemyslaw18

a tak nawiasem mówiąc wspominałeś o wysokim miejscu w rankingu PKB Chile per capita i zgadnij co się okazało?
http://www.photius.com/rankings/economy/gdp_per_capita_2013_0.html
Znowu się okazało, że Twoje dane po weryfikacji nie mają potwierdzenia i zapomniałeś o surowcach naturalnych Chile. Pozdrawiam.

przemyslaw18

Nie ma co wchodzić w dyskusję z trollem.

ocenił(a) film na 3
razgrad

Pożyjemy zobaczymy czy będzie podawał dalej dyktatorów za przykład i wytartymi sloganami zbywał argumenty. Pożyjemy zobaczymy.

razgrad

Trollem idioci nazywaja każdego kto ma inne poglady.

ocenił(a) film na 3
Al_Bundy

Masz rację "Oczywiscie ze bylbym oburzony - prawicowcy to normalni ludzie ktorzy powinni rzadzic.. Lewicowcy to dewianci intelektualni którzy powinni miec calkowity zakaz ingerowania w polityke" panie trollu

przemyslaw18

Nie jestem trollem.. Nigdy nie trollowalem w kwestiach politycznych.. Od dobrych paru lat nie trollowalem w ogóle.. Czasem jak znajde jakiegos wyjatkowo idiote lub feministke to powkrecam ale z reguly nie trolluje, na pewno nie tutaj.

ocenił(a) film na 3
Al_Bundy

ale za to byś wymordował ludzi o innych poglądach jakbyś miał do tego okazję, dalej lepsze niż trollowanie.

przemyslaw18

Nie mordowalbym.. Jestem tolerancyjny.. znosze wady innych... rozumiem takiego Breivika ale go nie popieram - powinien zostac powieszony jak kazdy inny morderca.. KAZDY powinien miec prawo do wolnosci slowa i sumienia.


Tyle ze lewica chce zamknac usta np. Faszystom i niektórym komunistom.. a to tez ludzie (chociaz sie niby brzydze) i maja prawo do wolnosci slowa

ocenił(a) film na 3
Al_Bundy

Zastanów się najpierw jakie jest Twoje zdanie na daną sprawę, a później postaraj się nie zmieniać go co komentarz.
"po tym jakby u wladzy juz byli to musieli by wisiec albo byc rostrzelani.." "Nie mordowalbym"
"Jestem tolerancyjny" kilka komentarzy wcześniej napisałeś, że komuchy to podludzie
"Tyle ze lewica chce zamknac usta np. Faszystom i niektórym komunistom.. a to tez ludzie (chociaz sie niby brzydze) i maja prawo do wolnosci slowa"
hmm lewica zamyka usta faszystom i komunistom, możesz podać przykłady czy tylko tak Ci się zdaje?



Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3
Al_Bundy

"Bo jestem tolerancyjny.. a komuchy sa podludzmi.. co to ma do rzeczy." Czyli komucha bys poznal na ulicy? Widac to po twarzy? Co bys zrobil jakby sie okazalo, ze jeden z twoich przodkow byl takim podczlowiekiem? Czyzby te geny przeszly na Ciebie i co wtedy? Czy dzieki swoim pogladom nagle podskoczyles w drabinie ewolucjnej?
"Hitler bylby przykladem osoby bardzo tolerancyjnej gdyby nie to ze chcial wyeliminowac zydów, cyganow oraz osoby niezgadzajce sie z nim." byłoby to zabawne jakby nie bylo tak tragiczne, bo przez taki glupi przypadek bylby tolerancyjny. Wedlug mnie tolerancja zyskala w pelni znaczenia, bo tolere- wspolzyc przeszlo w akceptowac, bo obecnie wspolzycie jest powodowane czesto innymi wzgledami a akceptacja pozwala lepiej zrozumiec i usunac agresje i nienawisc wynikajaca z niewiedzy. Ciekaw jestem jak bys sie zachowywal w przypadku poznania doglebnego pogladow lewicowych nie tylko od strony Janusza Korwina Mikke, ale i od strony ludzi ktorzy tworza socjaldemokracje.

"Polskie prawo zabrania propagowania ustrojów totalitarnych, wielu faszystow zostalo ukaranych za swastyke itp..." "Tyle ze lewica chce zamknac usta np. Faszystom i niektórym komunistom" Tutaj dokonałeś nadużycia, bo w większości państw na świecie jest ten symbol zabroniony, a janusz Korwin Mikke ostatnio poinformował, że powinno się zabronić informować przez media o gwałtach i morderstwach oraz innych przestepstwach by ludzie nie starali się poznawać i powielać tych schematów, więc łatwiej Ci będzie zrozumieć zakaz propagowania ustrojów totalitarnych.

przemyslaw18

Moj ojciec to idiota a ja idiotą nie jestem - Nawet gdyby moj przodek byl komuchem - nic by to nie znaczylo. Komuchy to intelektualnie cos miedzy zwierzeciem a człowiekiem.

Akceptacja i Tolerancja to dwie bardzo rózne rzeczy.. Tylko osoby wyjatkowo glupie akceptuja wszystko co sie nawinie.

Bo w wiekszoscci krajów na swiecie rzadzi lewica. .Zreszta jak swastyka nie jest symbolem nazistowskim jak salut rzymski nie jest gestem nazistowskim.. JKM nie ma w 100% takich pogladów jak ja.

ocenił(a) film na 3
Al_Bundy

"Moj ojciec to idiota a ja idiotą nie jestem" jak sam powiedziałeś, ludziom należy się tylko to co otrzymali po rodzicach, żaden tam socjal, więc i tato Ci zostawił co mógł, a co do komuchów jestem pewien, że znalazłbyś wielu inteligentniejszych od nas razem wziętych, więc uważaj z tymi pseudodarwinowskimi teoriami.

"Bo w wiekszoscci krajów na swiecie rzadzi lewica" i dzieje się na świecie ludziom wielka krzywda

"Zreszta jak swastyka nie jest symbolem nazistowskim jak salut rzymski nie jest gestem nazistowskim" jeśli dobrze zrozumiałem to swastyka to hinduski znak szczęścia a dalej jest uznawany za gest nazisowski podobnie jak przywitanie po to by nie pozwolić neonazistom, by odnosząc się do tych symboli propagowali nienawiść w samym założeniu ustroju i książek, które stworzyły podstawy systemu.

przemyslaw18

Bylo kilku inteligentnych komuchów.. Lenin... Trocki... To byly osoby dosc inteligentne.. Jednak ich fani nie sa zbyt inteligentni.. Jedna mi niedawno wmawiala ze Korea Pólnocna jest kapitalistyczna itp...

No w Polsce dobrze nie jest.. a wystarczy zlikwidowac tylko podatek dochodowy.. Juz tylko tyle mozna by zrobic.,. wszystko inne mzoe zostac.. VAT tak dalej... Byle tylko zrobic ten maly krok na przod.


Swastyka to hinduski symbol szczescia który byl uzywany nawet przez slowian w sredniowieczu.. jednak zostal przywlaszczony przez nazistów...

Salutu rzymskiego to nie rozumiem... Starożytni rzymianie sie nim poslugiwali, dzieci salutowaly tak do flag w Amerykanskcih szkolach... Salut rzymski jest wg. mnie najlepszym z salutów.. najbardziej oddajacym hold... Zreszta w Polsce tez sie go uzywalo przed wojna w kregach nacjonalistycznych itp.. w USA tak samo... Hitler go sobie przywlaszczyl bo mu sie podobal i tyle...

ocenił(a) film na 3
Al_Bundy

"Jednak ich fani nie sa zbyt inteligentni." dobrze, że znasz wszystkich.,
" Jedna mi niedawno wmawiala ze Korea Pólnocna jest kapitalistyczna itp..." może po prostu jeszcze nie skończyła gimnazjum i w tym problem, więc dopasowywanie teorii do twierdzenia jest śmieszne moim zdaniem. Podobnie mógłbym powiedzieć, o konserwatywnym liberale, profesorze akademickim, który uznał, że podatek 15% PIT, CIT i VAT to genialny pomysł, ze względu na niezachwianą wiarę w krzywą Raffera( jak się do niej ustosunkowujesz?), co odrzucił jako nierealistyczne twierdzenie też liberał Maciej Bitner. Tak samo jak kolejny uznał za najlepszy pomysł na wyjście z kryzysu przez Polskę cięcie wszystkich inwestycji.
"jednak zostal przywlaszczony przez nazistów..." i jest kojarzony z nazistami, trudno tu obecnie o inną interpretację, bo skoro ktoś zna historię symbolu zna też zapewne i obecne znaczenie.


przemyslaw18

Gimnazjum skonczyla bo ma 16 lat...

ocenił(a) film na 3
Al_Bundy

"Gimnazjum skonczyla bo ma 16 lat..." <oklaski> wnioskuję, że jakoś starszy nie jesteś, więc może na wosie dowiesz się troche więcej o poglądach politycznych wadach liberalizmu (ciekawe czy jesteś w stanie podać obecnie wady konserwatywnego liberalizmu co świadczyłoby o tym, że rozumiesz temat i nie przyjmujesz tych poglądów bezkrytycznie, bo na razie zestawiam doktorantów i profesorów z 16-latkami, więc ogarnij temat i wtedy się odezwij)

przemyslaw18

Wszystko ma wady. Libertarianizm lub konserwatywny liberalizm ma ich najmniej

ocenił(a) film na 3
Al_Bundy

"Wszystko ma wady. Libertarianizm lub konserwatywny liberalizm ma ich najmniej" Gratuluje wyczerpująca odpowiedź, uświadomiłeś mnie, że tylko zmarnowałem czas, bo nawet nie czytasz tego co napisałem, a ja niepotrzebnie czytałem Twoje wypowiedzi najwyraźniej i popierałem swoje opinie danymi, bo przecież dla Ciebie cytując klasyka: Czucie i wiara silniej mówi do mnie Niż mędrca szkiełko i oko.

przemyslaw18

Czytam. Tyle że na przykladzie innych panstw a takze znajamosci ekonomii wiem że kapitalizm to ustroj gospodarczy który graniczy z idealnoscia... Wystarczy spojrzec na panstwo kapitalistyczne i socjalistyczne

ocenił(a) film na 3
Al_Bundy

"a takze znajamosci ekonomii" słucham? Chyba ktoś usiadł na Twoim koncie i napisał to za Ciebie, bo już z 5 razy prosiłem Cię o ustosunkowania się do krzywej Raffera, a teraz proszę Cię o ustosunkowanie się w świetle Twojej " znajamosci ekonomii" do ustosunkowania się do kwestii na ile krzywa Raffera pomoże na zoptymalizowanie zysków i uzyskania harmonii między obywatelem, a państwem. Który z podatków i dlaczego (oczywiście opierając się na Twojej " znajamosci ekonomii") wpływa najbardziej negatywnie na sytuację przedsiębiorstw średnich ( nie małych ani dużych) mających rozwiniętą współpracę z firmami z Unii Europejskiej, które są importerami produktów tej firmy, a korzystającej z podzespołów firm chińskich.
Oczywiście jeszcze pytanie jakiej wysokości podatki, proszę o dokładne dane procentowe(wszystko na podstawie Twojej " znajamosci ekonomii") ,które najbardziej będą stymulowały gospodarkę polską w ujęciu europejskim i skoro masz wiedzę to jaki to będzie przychód dla państwa w latach 2014-2016( nie mówię już o 2020 roku), (podpowiem, że możesz skorzystać z krzywej Raffera).
Tutaj najpewniej kończy się ten temat, chyba, że podasz dane liczbowe w ujęciu realistycznym i oświecisz mnie swoją znajamością ekonomii, bo będzie wystarczyło, że wezme kalkulator i przeliczę i zobaczę jaki to wspaniały masz pomysł. Inaczej nie marnuj mojego czasu nawet, jeśli dalej ma to być bełkot taki jak dotąd.

przemyslaw18

Krzyża laffera jest tylko teoretyczna.. Jak to któy z podatków? Dochodowy. Nie jest to najgrszy z podatków ale w Polsce gorszego nie ma.

Nie wiem jaki będzie przychód za pare lat. nie da sie tego w 100% przewidziec, jednak gdy wprowadzimy wszystkie reformy KNP w ,życie to na pewno ceny produktów spadna a pensje podskocza w góre. Tu nie trzeba nawet miec wiedzy.. jak kraj dobrze funkcjonuje to albo ma rope albo jest kapitalistyczny

ocenił(a) film na 3
Al_Bundy

"Krzyża laffera jest tylko teoretyczna" a jest podstawowym argumentem liberałów.
"jednak gdy wprowadzimy wszystkie reformy KNP" Ty ich nie wprowadzisz, bo nie masz "znajamości ekonomii" i jesteś zbyt ograniczony, ale skoro to było za trudne, to po likwidacji podatku dochodowego to o ile byś zredukował pozostałe by wykorzystać w optymalny sposób podatki? Prosiłem Cię o liczby, dane statystyczne cokolwiek co pokazałoby Twoją wiedzę z zakresu ekonomii, a jedyna liczba w Twoim wpisie to czas kiedy dodałeś posta, więc podpisywanie się pod KNP jest obraźliwe dla nich, bo osoby, które popierają te reformy mają jakąś wiedzę obliczenia, statystki i coś więcej niż Twoje przeczucia.
"Nie wiem jaki będzie przychód za pare lat. nie da sie tego w 100% przewidziec" ale za to wiesz, że po wprowadzeniu liberalnej polityki gospodarczej nagle sytuacja się poprawi, bo tak przeczytałeś na stronie KNP i im uwierzyłeś. Twoja ostatnia szansa by rzucić mnie na kolana Twoją nowatorską ideą gospodarczą z praktycznymi postulatami do wdrożenia w życie, poparta najlepiej czyimiś badaniami, albo chociaż jakiej wysokości podatki pozwolą na najlepsze funkcjonowanie państwa( uprzedzam, że odpowiedź najnizsze to odpowiedz na poziomie gimnazjum, a przeciez juz tam nie uczeszczasz) Jesli chciałeś popisać się przed kimkolwiek swoimi poglądami to właśnie się kompromitujesz, ale masz ostatnią szansę. ( Odejdź lub napisz coś niebanalnego i popierające Twoje poglądy wartością merytoryczną, nie podawaj jako argumentu komunizmu, proszę, bo to nie jest jedyny ustrój na świecie, a Ty jesteś dość kreatywny, by określić swoje poglądy bez ujęcia innych ustrojów)

przemyslaw18

Nie moim. nIe jestem jakims utopista.

Zwiedza na temat ekonomii przesadzilem.. Ale cos tam wiem. Aby poprawic sytuacje w Polsce wystarczy zlikwidowac podatki (wiekszosc_ przeciez gdy zlikwidujesz dochodowca to kazdy bedzie zarabial ponad 2x wiecej. Później nalezy sprywatyzowac wszystko prócz policji, wojska, sadow, wiezien.. panstwo nie bedzie obciazone, popyt na prace w kapitalixmie spowoduje praktycznie likwidacje bezrobocia, konkurencja spowoduje spadek cen.

Nie wiadomo jak bedzie dokladniej - wiadomo tylko że bedzie lepiej.. To jest tutaj pewne ale nie da sie przewidziec wszystko w 100%

Ale to ze im nizsze podatki tym lepsza funkcjonalnosc to fakt.. Oczywiscie jakies sa niezbedne ale jedyne pdoatki majace sens to podatek od gruntu i podatek poglowny.. jesli utrzymywac by tylko wojskoto wystarczy bardzo niski podatek... nie przekraczalby 300 zł rocznie. KNP chce wiekszych podatków ale wlasciwie zaoperowane pieniadze sa lepsze niz duzo niezaoperowanych.. sa kraje wydajace na armie o wiele mniej niz Polska a majace lepsza.. w Polsce pieniadze idace na wojsko sie rozkrada.

ocenił(a) film na 3
Al_Bundy

"Nie wiadomo jak bedzie dokladniej - wiadomo tylko że bedzie lepiej." Wierz w to dalej. Do widzenia, bo jak nie wiesz to nie zmyślaj ani nie kłam tak na przyszłość, bo zmarnowałeś tylko mój czas.

przemyslaw18

1. Nie klamie
2. nie zmyslam
3. Ja nie wierze - Ja wiem. Teraz jest źle. po liberalnych reformach moze byc tylko lepiej . Nie mówie, że staniemy sie drugim USA>. ale mozemy byc najbogatsi przynajmnie jw Europie

ocenił(a) film na 3
Al_Bundy

"1. Nie klamie" "2. nie zmyslam"" Zwiedza na temat ekonomii przesadzilem"
"3. Ja nie wierze - Ja wiem" ostatni argument jest zaprzeczeniem Twojego drugiego.
Koniec. Żegnaj.

przemyslaw18

1. Nie znam sie jakos specjalnie na ekonomii ale cos tam wiem... Jednak przyznaje sie ze przesadzielm.

3. Bylo nie odpowiadac

przemyslaw18

Ten koleś jest głupszy niż zaschnięty kloc. Już miałem z nim do czynienia i mogę stwierdzić, że jego nick mówi o nim bardzo dużo.

ocenił(a) film na 9
flowenoll

Dobra, bez propagandy i kupionych tekstów - zorientujcie się i posłuchajcie tego człowieka, zamiast powtarzać słowa napisane przez lizodupów lub aparatczyków. Obejrzyjcie np. to: http://www.youtube.com/watch?v=lKB5PFxyA-I
Do tego polecam program KNP. Porównajcie z innymi (PO nie ma w ogóle programu). Wkurza mnie jak się wypowiadają osoby, które nie interesowały się w obiektywny sposób Panem Januszem.

ocenił(a) film na 9
masterazr

KrUl Janusz wiecznie żywy jak widzę:) Błąd w pierwszym słowie jest celowy rzecz jasna. Sama kiedyś byłam jednym z pryszczatych wyznawców Korwina, choć problemów dermatologicznych nie miałam, ale jak wiadomo to pewien stan umysłu. Nadal mam poglądy stricte UPRowskie, ale JKM te poglądy tylko skompromitował, a wypromował swoją własną niezrównoważoną personę. Potencjał konserwatywno - liberalny spektakularnie w Polsce skompromitował.

Niebieskooka_3

Powiem ci w ten sposób: zapisałem się do Nowej Prawicy, często rwę sobie włosy z głowy gdy słyszę co wygaduje Korwin, ale z tego co się orientuję co się dzieje w partii powoli, powoli Korwin przekazuje władzę i działane innym. Korwin powinien być duchowym przywódcą ruchu konserwatywno-liberalnego w Polsce i tak się pewnie stanie bo jest już po 70-tce. A ostatnie sondaże są przychylne KNP. Nie ma wyboru, jeśli masz poglądy UPRowskie to pozostaje ci i tak głosowanie na Nową Prawicę albo nie głosowanie wcale i niejako "oddanie głosu" na PO/PiS/SLD/PSL/Ruch Penisa Palikota.

ocenił(a) film na 9
Iselor

Kiedyś byłam działaczką aktywną UPR i nawet napisałam artykuł o tych wydarzeniach - "Nocnej zmianie". Jeśli pozwolisz to napiszę do Ciebie na priv, bo miałabym parę pytań dotyczących KNP, a nie chcę zaśmiecać tego wątku. Tylko przyjmij moje zaproszenie, bo nie mogę Ci wysłać wiadomości:)

Niebieskooka_3

Jak kobieta może działać w tak ekstremistycznej i mizoginicznej formacji jak KNP czy UPR? To jakaś forma syndromu sztokholmskiego?

ocenił(a) film na 7
Iselor

Kilka postów niżej napisałem komentarz w podobnym tonie.Nie jestem członkiem żadnej partii i nie zamierzam nim być, nie mniej jednak nie jest mi obojętne co się dzieje w kraju .Jeśli mam sposobność zasugerowania właściwej (moim zdaniem) opcji to proponowałbym spróbować przekonać do wystartowania w wyborach z ramienia KNP Pana Stanisława Michalkiewicza(Chociaż znając poglądy Pana Michalkiewicza zdaję sobie jak trudne było by to zadanie, może jednak warto) .Człowieka, który ma nieprawdopodobny zmysł analityczny, ogromną wiedzę i myślę, że ze swoim spokojem byłby rewelacyjną alternatywą dla tego całego obecnie panującego oszołomstwa.Nadarza się ku temu okazja .Chciałbym też zwrócić delikatnie uwagę, że nie ma czegoś takiego jak poglądy UPR-owskie(rozumiem,że chodziło o poglądy konserwatywno-liberalne).

darrco

Stanisław Michalkiewicz to jedna z najbardziej obrzydliwych postaci w kraju. Jego teksty to tyrady godne Volkischer Bobachter czy Der Sturmer. Ponadto nie ma w istocie czegoś takiego jak Konserwatywny Liberalizm. Bo liberalizm w rozumieniu korwinistów to bardzo prymitywny anarchokapitalizm podlany darwinizmem społecznym, a prawdziwy liberalizm klasyczny to socjalliberalizm jaki prezentuje chociażby Palikot. Liberalizm to nie "śmierć frajerom" a wolność także od biedy.

Iselor

Korwin-Mikke to facet, który powinien być otoczony jakimś kordonem sanitarnym. Pal licho, że wygaduje głupoty, że kobiety zawsze się trochę gwałci, ale jego poglądy to jeden wielki stek bzdur wewnętrznie sprzecznych, a jego cudowne recepty na naprawę państwa to utopia i zwykłe szkodnictwo. Jeżeli mówi, że socjalistów należy rozstrzelać (czyli wszystkich, z którymi się nie zgadza):
https://www.youtube.com/watch?v=xV_7yk_1qsY
albo wsadzić do psychuszek - co też za nim powtarzał kuc Axelio, to świadczy, żę jest niebezpiecznym totalitarystą.
Korwin jest obecnie usilnie promowany przez Polsat należący do Solorza. Dlaczego? Bo Solorz wie, jak doskonałą robotę wykonuje JKM dla takich jak on kanalizując frustrację na jego wrogach oraz pozbawiając ludzi, zwykle młodych świadomości klasowej. Efekt: walczą z kodeksem pracy z wydatkami socjalnymi i związkami zawodowymi, a bronią wielkiego kapitału i wyzyskiwaczy.
Język Korwina jest nacechowany tak olbrzymią nienawiścią i agresją, że nie wierzę aby KNP nie dokonała mordów czy czystek. Patrząc jak świetnie określa wroga (Lewak, socjalista), w razie niepowodzeń jego systemu gospodarczego (co jest pewne) rozładowałby wściekłość ludzi uderzając najpierw w prawdziwą lewicę, a potem tą wyimaginowaną. Aż na samym końcu rewolucja zjadłaby własne dzieci.
No i najważniejsze - Korwin nie jest żadnym liberałem, a w jego rozumieniu tego słowa to John Locke czy Stuart Mill (o, ten to szczególnie) byli skrajną lewicą. JKM jest filozofem i tak jak Morus stworzył własną utopię. Bardzo reakcyjną i ekstremalnie anarchistyczną. W odróżnieniu jednak od Morusa próbuje do niej przekonywać ludzi wmawiając im, że odkrył optymalny system. Aby wzmocnić to przekonanie stosuje binarne spojrzenie na świat - co dobre to kapitalizm, co złe to socjalizm (chociaż nie spotkałem ani jednego kuca, który przeczytałby chociażby jakiś numer "Robotnika" albo sięgnął do Marksa czy Lasalla, a wszystko o tym systemie uczy się z demotywatorów albo bloga krula). No i te wszystkie żałosne tłumaczenia z Korwinowego na Polski, przez jego sekciarzy albo oskarżenia o wyrywanie z kontekstu. Nowa Prawica to mózgu martwica - tyle w temacie.

Nnorm

Jesteś pisowcem czy lewakiem? Bo takiego bełkotu jak u góry dawno nie czytałem.

Iselor

Tak, tak, najlepiej w jednym zdaniu nazywać bełkotem coś, czego nie rozumie się.

Iselor

Skoro nie zrozumiałeś to trudno. Widać obecność w KNP zobowiązuje. Polecam przeczytać jeszcze raz i tak do skutku aż coś załapiesz. Albo lepiej tego nie rób. W końcu blog Korwina i kwejk wystarczą do poznawania świata. Pozdrawiam.

Nnorm

Jestem wolnościowcem i sięgnąłem do Marxa. Bardzo ciekawa literatura. Najbardziej podobał mi się paragraf o wspólnych żonach. Czekam z niecierpliwością aż ktoś w końcu wprowadzi go w życie.

Pies_Baskurwieluw

I czym niby się przejawia twoja wolnościowość?

Nnorm

Cześć, jeśli rzeczywiście chcesz podyskutować o istocie wolności, to ci powiem. Ano na tym, że mam prawo robić to co chcę, dopóki nie robię komuś krzywdy. Zatem na przykład, zakaz wstrzykiwania samemu sobie w żyłę marihunaen lub palenia heroiny, uznaję za zło, ale bić ludzi, wstrzykiwać im w żyłę narkotyki lub truć ich palonym plastikiem już zabraniam. Ponadto wszelkiego rodzaju nakazy, jak do wojska pobory, zusy, szczepień przymusy, też uznaję za zło. Jeśli ktoś chce się ożenić z osobą przeciwnej płci, tej samej płci albo z młotkiem-proszę bardzo-byle by nie żądał specjalnych przywilejów z tego powodu, no i niech nie liczy na jakiś państwowy świstek upamiętniający ten moment (chyba, że ślub ten zawrze w formie umowy, to wtedy jak najbardziej). Państwo w ogóle nie powinno się wtrącać w treść jakiejkolwiek dobrowolnie zawartej umowy między obywatelami, a jedynie powinno być strażnikiem pilnującym, by umowy były przestrzegane. Nie powinny też istnieć prawie żadne regulacje gospodarcze, czyli każdy powinien móc sprzedać cokolwiek, komu, za ile, kiedy i gdzie chce. A ty jak uważasz? Państwo powinno pełnić rolę dobrego wujka i wykraczać swoimi kompetencjami ponad zapisy prawa karnego, mówiące o zabijaniu, kradzieży itd? Jeśli tak, to dlaczego?

Pies_Baskurwieluw

Ostatnio taki system panował w I Rzeczypospolitej, gdzie państwo mające zaledwie kilkuset urzędników nie potrafiło niczego zrobić, a 90% populacji żyło w niewoli ludzi, posiadających kapitał. Tym się skończą na powrót libertariańskie brednie, a z ciebie nie jest żaden wolnościowiec, tylko jakiegoś dziwnego rodzaju anarchista.

Nnorm

Ja ci powiedziałem czym jest według mnie wolność, ty natomiast zamiast kulturalnie mnie oświecić, używasz inwektyw i nietrafionych porównać historycznych. Sam zauważyłeś, że w RONie żyło w niewoli 90% ludzi, więc za cholerę nie mogę zrozumieć dlaczego mówisz, że system, jaki tam panował jest odzwierciedleniem moich wolnościowych poglądów. Przecież szlachta i żydzi mieli wtedy dziesiątki przywilejów danych im kosztem reszty ludności, a ja, jak musiałeś zauważyć jestem za tym, aby żadna grupa społeczna nie miała żadnych specjalnych przywilejów. Słowem-aby wszyscy byli równi wobec prawa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones