PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=258641}
7,2 5 921
ocen
7,2 10 1 5921
7,0 4
oceny krytyków
Nocna zmiana
powrót do forum filmu Nocna zmiana

Don Kichot od 20 lat walczący z wiatrakami na polach pustostanu myślowego elit IIIRP
Należy Mu się za tą niezłomną walkę ogromny szacunek.

ocenił(a) film na 3
Al_Bundy

Napisał w jednym z felietonów, że Breivik zasługuje na karę śmierci jedynie z tego powodu, że zabijał młodych lewaków, którzy jeszcze mogli się nawrócić. Gdyby wpadł na ludzi starszych, którzy już nie mogą się nawrócić na jedyną słuszną teorię to jego czyn byłby usprawiedliwiony. Ten wywód opieram na jednym z jego felietonów dla bodajże Super Expressu i nie wycofuję się ze swoich słów . "ale KNP Jest za wolnoscia slowa.. tyle ze nie wolnoscia dzialania dla komuchow" To mam 2 rady dla Korwinna Mikke, niech sobie głosi co chce, ale niech ma zakaz działania oraz drugą niech szuka komuchów tam gdzie są.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3
Al_Bundy

"I tak jest usprawiedliwiony bo zabnijal tylko lewaków" Widzę, że najchętniej byś urządził Koreę Północną, ale taką, która byłaby prawicowa, bo nadajesz sobie prawo decydowania o ludzkim losie, o co oskarżasz komunistów. Paradoks?
"JKM nie moze nic zrobic wiec pierwsza rada jest bezsensu" ależ oczywiście, że robi przecież corocznie kandyduje do Sejmu zmieniając nazwy partii co jakiś czas.
" Jakby mogł to w Polsce bylo by lepiej" a ludziom żyłoby się dobrze i dostatnio. Gdzieś to chyba już słyszałem.
"lewacy zas nie powinni miec praw wchodzenia do rzadu itp." oczywiście, gdyby wprowadzić prawo zabraniające wchodzenia do rządu ludziom prawicy to byłbyś święcie oburzony, nieprawdaż?
"Komuchy sa w sejmie" to przekonuj ludzi na ulicy dlaczego Janusz Korwin-Mikke wybitnym politykiem był
"Amerykanie swoich czerwonych pozamykali w rezerwatach alb o wystrzelali a my pozamykalismy w sejmie..." i weż tu bądź Indianinem w internecie... Mówiąc o akcji szukającej komuchów w polityce w czasach zimniej wojny to zamknięto, wtedy wielu niewinnych ludzi, bo po kilku drinkach powiedzieli, że państwo jest zbyt liberalne w kwestii gospodarki.

przemyslaw18

Gdybym rzadzil Korea Pólncona to postaralbym sie.. No nie wiem .Nie chcialbym tam rzadzic... Trudno bylo by to wyciagnac z syfu ale sprobowalbym.. nie mniej jednak musialbym rozstrzelac wiekszosc tamtejszych wplywowych ludzi.. Breivik ma moralne usprawiedliwienie ale i tak trzeba go powiesic za to.

Ale i tak do sejmu nigdy nie wejdzie... to jakby nie mógł.

Komuchy to utopisci. JKM chce budowac panstwo na ciezkiej pracy.

Oczywiscie ze bylbym oburzony - prawicowcy to normalni ludzie ktorzy powinni rzadzic.. Lewicowcy to dewianci intelektualni którzy powinni miec calkowity zakaz ingerowania w polityke.



Panstwo powinno by tylko stróżem... Nie ma sensu by bylo opiekunem

ocenił(a) film na 3
Al_Bundy

"Gdybym rzadzil Korea Pólncona to postaralbym sie.." <oklaski>
" nie mniej jednak musialbym rozstrzelac wiekszosc tamtejszych wplywowych ludzi.." świadczy to jedynie o słabości psychicznej, tym postem przekazałeś mi, że jeśli nie potrafisz sobie poradzić to trzeba zabić, bo to jest najprostsze. " prawicowcy to normalni ludzie ktorzy powinni rzadzic" a teraz spójrz na to co napisałeś i jeszcze raz i czy normalni ludzie chcą mordować innych bo Ci nie głoszą podobnych do ich poglądów.
" prawicowcy to normalni ludzie ktorzy powinni rzadzic.. Lewicowcy to dewianci intelektualni którzy powinni miec calkowity zakaz ingerowania w polityke." z Twojej wypowiedzi jasno zrozumiałem, że prawicowcy to normalni ludzie nieskażeni intelektualnością, którzy dzieki tym niezwykłym preferencjom czystości od inteligencji, czyli nie są wykształciuchami są godni pełnienia każdego urzędu.
"Ale i tak do sejmu nigdy nie wejdzie... to jakby nie mógł." nawet zabawne, ja też nigdy do sejmu nie wejdę, ale nie znaczy, że nie mogę. Przynajmniej nie marnuję papieru na kampanie wyborcze, a skutek jest ten sam czyli obaj nie jesteśmy w Sejmie, dlatego ma mozliwość a nie potrafi tego zrobić.

przemyslaw18

Aby zaczac budować dobry ustrój to najpierw trzeba wyelimonowac stary.. Zreszta oni odpowiadaja za smierc glodowa milionów ludzi.. to pospolici mordercy. Musialbym ich elimonowac jak wszystkich innych mordercow.

Ja nie chce mordowac osób które maja inne poglady tylko tych co je wprowadzili w życie i przyczynili sie do smierci wielu ludzi jak Stalin, Hitler itp.. oni mogli by pod moja wladze istniec i gadac co chca ale nie dopuscilbym ich do wladzy. .a jakbym doszedl jakims sposobem (np zamachem stnau) po tym jakby u wladzy juz byli to musieli by wisiec albo byc rostrzelani..

Prawicowcy to osobe inteligentne.. lewicowcy to z reguly debile.. tak lepiej?

Nie wejdzie bo nie moze - Jakby mógł to by weszedl.. to prosta logika - przeciez nikt go do wladzy nie dopusci..

ocenił(a) film na 3
Al_Bundy

Rozumiem, ukaranie ludzi z poprzedniego systemu, choć zabrzmiała myląco Twoja poprzednia wypowiedź.
"I tak jest usprawiedliwiony bo zabnijal tylko lewaków", "Ja nie chce mordowac osób które maja inne poglady" . Tutaj wytłumacz mi, co mają wielcy zbrodniarze wspólnego z dzieciakami na wyspie? Przypomnę Ci, że Hitler oparł swój elektorat na biedocie i patologii o czym rozmawiamy kilka komentarzy dalej na temat jak ważny jest socjal. Lenin, Hitler i Mussolinii dotarli do władzy dzięki zamachowi stanu ".a jakbym doszedl jakims sposobem (np zamachem stnau)" a całkowicie odsunęli opozycję polityczną "oni mogli by pod moja wladze istniec i gadac co chca ale nie dopuscilbym ich do wladzy" a następnie dokonano czystek jak choćby Stalin " po tym jakby u wladzy juz byli to musieli by wisiec albo byc rostrzelani.."
"Prawicowcy to osobe inteligentne.. lewicowcy to z reguly debile.. tak lepiej?" jak wolisz zdecyduj się bo to Ty raz piszesz o inteligentach na prawicy raz na lewicy.
"Nie wejdzie bo nie moze - Jakby mógł to by weszedl.. to prosta logika - przeciez nikt go do wladzy nie dopusci.." na przykład wyborcy, podłe świnie.
Całkiem z innej beczki, jak się ustosunkowujesz do Silvio Berlusconiego i pani de Kirchner?

przemyslaw18

"Rozumiem, ukaranie ludzi z poprzedniego systemu, choć zabrzmiała myląco Twoja poprzednia wypowiedź."

Na jedno wychodzi.. gdybym doszedl w korei pólnocnej do wladzy to kim dzong un wisialby bo to mordera.. pewnie wisieli by tez zlodzieje i zdrajcy...

"utaj wytłumacz mi, co mają wielcy zbrodniarze wspólnego z dzieciakami na wyspie? Przypomnę Ci, że Hitler oparł swój elektorat na biedocie i patologii o czym rozmawiamy kilka komentarzy dalej na temat jak ważny jest socjal. Lenin, Hitler i Mussolinii dotarli do władzy dzięki zamachowi stanu "

No cóz.. Breivik strzelal do osób ktorych szczerze nie lubie.. usprawiedliwia go to ze chcial dobrze i tez ich nie lubil.. Oczywiscie kazdy ma prawo do wolnosci a on jest moderca wiec powinien wisiec wiec to nie ma wiekszego znacznie.

Hitler doszedl do wladzy demokratycznie.. Zamach stanu Mussoliniego to w sumie nie byl zamach stanu.. w zamachu stanu ktos odsuwa rzad od wladzy a ten temu po prostu wladze dal Krol.. w pewnym sensie go zmusil ale nie musial.. mół walczyc.

" na przykład wyborcy, podłe świnie."

Oni glosuja na tego kogo czesciej widza.. w tv.. zreszta kto glosuje czytajac program partii itp?

"Całkiem z innej beczki, jak się ustosunkowujesz do Silvio Berlusconiego i pani de Kirchner?"

Co ja moge o nich sadzic?

ocenił(a) film na 3
Al_Bundy

" usprawiedliwia go to ze chcial dobrze i tez ich nie lubil." czyli każdy ma wolność mordowania tych co nie lubi i dlatego bo chciał dobrze, ale otrzyma karę śmierci, ale umrze szczęśliwy, bo między innymi Ty go usprawiedliwiasz i nie czuje się sam.
"Hitler doszedl do wladzy demokratycznie." A Reichstag spalił się sam
"Zamach stanu Mussoliniego to w sumie nie byl zamach stanu.. w zamachu stanu ktos odsuwa rzad od wladzy a ten temu po prostu wladze dal Krol.." bo wejście 40 tysięcy do Rzymu gotowych zginąć w zamachach terrorystycznych ludzi to za mały argument. "w pewnym sensie go zmusil ale nie musial.. mół walczyc." jestem pewien, że ruszyłbyś zza komputera walczyć przeciwko nim
Zapomniałeś odnieść się do czystek stalinowskich i pomimo Twoich obietnic na temat Twojej tolerancji to byś dokonał zamachu stanu dokonał czystek i zniszczył opozycję. Jesteś niezwykle wszechstronny natomiast brakuje Ci już sił na odniesienie się do Kirchner socjaldemokratki i liberała Berlusconiego

przemyslaw18

No prawo do mordowania to zawsze mial każdy tyle ze sie go później zabijalo albo zamykalo... NIkt nie powinien nikogo mordowac za poglady..wolnosc slowa powinna byc nieograniczona a morderców nalezy wieszać...

Hitlera popierala wieksza czesc niemcow.. trudno nie mowic tu o demokratycznym wyborze.

Mussolin iw gruncie rzeczy nie byl taki zly.. byl to socjalista ale w faszyźmie wloskim dalo sie przeżyc..

Tolerowac = Znosic.. Znosze kazdego kto mi nie zagraza.. Lewica mi zagraza. Zamach stanu to cos koniecznego, Opozycja jest niepotrzebna..

Berlusconii to socjalista.. z niego taki liberal jak ze mnie palikociarz.. juz Kirchner jest bardziej wolnorynkowa niz on... Ale oboje sa siebie warci...

ocenił(a) film na 3
Al_Bundy

prawa nie miał do zabijania bo usiłowanie lub przygotowanie jest już karane.
".wolnosc slowa powinna byc nieograniczona" podobnie i wolnosc dzialania w ramach prawa
"Hitlera popierala wieksza czesc niemcow" a w szczytowym momencie 37% po spaleniu Reichstagu i skupieniu wladzy w jednym reku przez Hitlera trudno mowic o demokracji
"Mussolin iw gruncie rzeczy nie byl taki zly.. byl to socjalista ale w faszyźmie wloskim dalo sie przeżyc." Tyle psioczyłeś na socjalizm by teraz go pochwalic, eh, ale mówię o sposobie zdobycia władzy i podobieństw metod zdobywania władzy przez Ciebie a 3 dyktatorów (stalina nie uwzględniles)
" Znosze kazdego kto mi nie zagraza.." jakbym słyszał Stalina
" Lewica mi zagraza" powiedz jak lewica Ci zagraza i jaka krzywde Ci wyrzadzila?
"Zamach stanu to cos koniecznego, Opozycja jest niepotrzebna.." kazdy dyktator tak mówi wiec niczym nie roznisz sie w tych pogladach z watazkami przejmujacymi wladze
"Berlusconii to socjalista.. z niego taki liberal jak ze mnie palikociarz" witam panie palikociarzu, skoro mowisz o polityku ktory obniza podatki dla przedsiebiorcow utrzymujac jedne z najnizszych w europie to trudno byc liberalem na tym swiecie


przemyslaw18

Jest karalne ale dopiero po fakcie :)

Wolnosc dzialania powinna ograniczac tylko wolnosc drugiego czlowieka

Ale jak Hitler wybudowal im autostrady i sprawil ze ceny produktow spadly to podniecali sie nim jak 12latek sasha grey :)

Stalin byl komuchem... Jego nie warto komentowac. Kazdy wie co robil i jak doszel do wladzy.


Ale to że toleruje każdego kto mi nie zagraza to normalne.. w koncu mozesz sobie roic co chcesz ale jak ci wpadnie do glowy mnie pocwiartowac i zjesc to nie bede juz tak tolerancyjny..

Lewica wyrzadzila mi krzywde w wysokosci ogromnych podatkow i stoczenia sie Polski do poziomu jakiegoś zadupia.. Polska powinna byc jednym z najbogatszych panstw na swiecie a jest niczym..

Ale nie każdy dyktator byl zly..


Kim Dzong Il praktycznie zlikwidowal podatki.. faktyczny liberal. Berlusconii ma socjalistyczne poglady.

ocenił(a) film na 3
Al_Bundy

"Jest karalne ale dopiero po fakcie :)" prawa nie miał do zabijania bo usiłowanie lub przygotowanie jest już karane. proszę o czytanie ze zrozumieniem

"Wolnosc dzialania powinna ograniczac tylko wolnosc drugiego czlowieka" to dlaczego jeszcze niedawno chciałes zabrać to prawo "lewakom"?

"Ale jak Hitler wybudowal im autostrady i sprawil ze ceny produktow spadly to podniecali sie nim jak 12latek sasha grey :)" To tak, ale na krótką metę co widać na piramidzie potrzeb Maslowa, bo ludzie potrzebują więcej niż chleba i igrzysk, a że początkowo wybudował autostrady, a żę trafił w odczucia społeczne to miał za sobą fanatyków jego teorii i ludzi, którzy uważali, że się ucywilizuje podobnie jak i myślano tak o komunistach mimo zdobycia władzy w niedemokratyczny sposób.
"Stalin byl komuchem... Jego nie warto komentowac. Kazdy wie co robil i jak doszel do wladzy." no właśnie, natomiast Ty mówiąc o przejmowaniu władzy powieliłeś między innymi jego schemat dojścia i utrzymania władzy.

Co do tolerancji chciałbym się dowiedzieć kto Ci zagraża oprócz oczywistych przypadków bezpośrediego zagrożenia życia, żeby wiedzieć na co uważać.

"Lewica wyrzadzila mi krzywde w wysokosci ogromnych podatkow i stoczenia sie Polski do poziomu jakiegoś zadupia.. Polska powinna byc jednym z najbogatszych panstw na swiecie a jest niczym.." Tzn nie widzę jakichś wyraźnych przesłanek do bycia jedną z największych gospodarek świata( uważam, że nie zajmujemy tak złego miejsca) bo w surowce nie jesteśmy jakoś nadzwyczaj bogaci, nasza gospodarka jeszcze w dość dużym stopniu opiera się na przemyśle i rolnictwie (wedle standardów państw wysoko rozwiniętych), a surowców nie posiadamy. Co do wysokich podatków mam pytanie, co się stanie, gdybyś miał wypadek i został sparaliżowany, nie miałby się kto Tobą opiekować? Co na to konserwatywni liberałowie?

"Ale nie każdy dyktator byl zly.." tak samo jak nie każdy demokratycznie przywódca jest dobry, natomiast nie po to ludzkość wykształciła kompromisowe sposoby zdobywania władzy by jakiś watażka zdobywał władzę siłą, bo wtedy nie można go odwołać. Skoro taki dyktator czuje, że będzie dobrym przywódcą (bo nie wiadomo czy zostanie) to niech weźmie udział w wyborach, wtedy będziemy mieli szansę go odwołania, jeśli będzie złym przywódcą.

"Kim Dzong Il praktycznie zlikwidowal podatki." bo zlikwidował też własność prywatną, nie będę tego tłumaczył,bo sam to z pewnością dobrze rozumiesz.






"

przemyslaw18

" to dlaczego jeszcze niedawno chciałes zabrać to prawo "lewakom"?"

Bo zaczna rujnować gospodarke, panstwo itp. (jak obecnie) a to ingeruje w życie ludzi bo sie ich okrada.

" To tak, ale na krótką metę co widać na piramidzie potrzeb Maslowa, bo ludzie potrzebują więcej niż chleba i igrzysk, a że początkowo wybudował autostrady, a żę trafił w odczucia społeczne to miał za sobą fanatyków jego teorii i ludzi, którzy uważali, że się ucywilizuje podobnie jak i myślano tak o komunistach mimo zdobycia władzy w niedemokratyczny sposób"


Ale obnizyl podatki dla niemców do 5%... spadly ceny jedzenia... Nic dziwnego, że go lubili... Pod koniec wojny (1944 okolo) zaczelo sie robić zle. Zreszta - Mieli lepszego kandydata niz Hitler?

" no właśnie, natomiast Ty mówiąc o przejmowaniu władzy powieliłeś między innymi jego schemat dojścia i utrzymania władzy."

To jak dojdziemy do wladzy jest nieistotne... Wazne jest to co zrobimy gdy juz dojdziemy... Zreszta Stalin zamachu stanu nie dokonal tylko zabil Lenina... W sumie - Moze gdyby nie to, to Trocki doszedlby do wladzy... Lenin wbrew pozorom byl duzo gorszy niz Stalin - Tylko mial za malo czasu aby sie wykazac..jednak ofiar Lenina moglo by być o wiele wiecej niz ofiar Mao Zedonga... Trocki zas byl podobny do Lenina.. Trocki jak i Lenin byli inteligentni, dlatego byli groźni.. Stalin.. no cóz.. To idiota.

"Co do tolerancji chciałbym się dowiedzieć kto Ci zagraża oprócz oczywistych przypadków bezpośrediego zagrożenia życia, żeby wiedzieć na co uważać."

Każdy kto chce ograniczyc moje wolność. Jesli ja jestem zagrozeniem to ograniczenie mojej wolnosci jest zrozumiale ale jesli chca mi zakazywac różnych rzeczy od tak to juz jest moim wrogiem.. I oczywiscie ludzie którzy zabieraja mi podatki na co innego niz wojsko, policja i sądy.

"Tzn nie widzę jakichś wyraźnych przesłanek do bycia jedną z największych gospodarek świata( uważam, że nie zajmujemy tak złego miejsca) bo w surowce nie jesteśmy jakoś nadzwyczaj bogaci, nasza gospodarka jeszcze w dość dużym stopniu opiera się na przemyśle i rolnictwie (wedle standardów państw wysoko rozwiniętych), a surowców nie posiadamy. "

Singapur tak samo - jest mniejszy niz Warszawa.. a bogatszy niz cala unia europejska.. tzn. PKB moze nie jest imponujace ALE pkb per capita jest jedne z najwyzszych na swiecie... Podatki sa male.. no moze nie tak male ale proporcjonalnie do tego ile zarabiaja to chyba najmniejsze na swiecie. Co prawda jest wiele panstwowych mieszkan i troche przedsiebiorstw a takze finansuja internet ale zadne panstwo nie jest doskonale a singapurowi najblizej do doskonalosci... gospodarczej - istnieje tam cenzura i kara smierci za narkotyki z czym sie nie zgadzam...

Juz pomijajac Azje - Szwajcaria i Liechtenstein sa panstwami bardzo rozwinietymi.. Nie warto mówic to o bankach.. Przeciez to nie jest jakies panstwo-bank gdzie każdy pracuje w bankach itp... Jest to panstwo bogate a nie ma nawet dostepu do morza.. Jest najbogatszym panstwem w Europie a powinno byc teoretycznie biedniejszy niz Polska - jestesmy w srodku europy, mamy dostep do morza..


Niemcy to tez dobry przypadek - 4 gospodarka swiatowa, duzy rozwoj... Rzecz w tym, że nie maja wiekszego potencjalu niz Polska..

W sumie jaki kraj ma? Wiele krajow jest bogatszych.. Szwajcaria, Niemcy, Czechy.... Polska mogla by byc od nich bogatsza.

Moze nie od Norwegii ale ci maja rope... jak Dania.. Polska tez ma ale jakby ja cala wydobyc to moze zasilala by kraj przez 3 tygodnie... Male zloza.

". Co do wysokich podatków mam pytanie, co się stanie, gdybyś miał wypadek i został sparaliżowany, nie miałby się kto Tobą opiekować? Co na to konserwatywni liberałowie?"

Sa fundacje które pomagaja takim ludziom..

" tak samo jak nie każdy demokratycznie przywódca jest dobry, natomiast nie po to ludzkość wykształciła kompromisowe sposoby zdobywania władzy by jakiś watażka zdobywał władzę siłą, bo wtedy nie można go odwołać. Skoro taki dyktator czuje, że będzie dobrym przywódcą (bo nie wiadomo czy zostanie) to niech weźmie udział w wyborach, wtedy będziemy mieli szansę go odwołania, jeśli będzie złym przywódcą."


Ale Winston Churchil, Margaret Thatcher, i Ronald Reagan byli dobrymi przywódcami wybranymi demokratycznie...

Demokratycznie dobrego przywodcy nikt nie wybierze... mozliwosc jest niewielka.. Zreszta w demokracji wszystko jest powolne... w dyktaturze wszystko moze posuwac sie szybko.

"bo zlikwidował też własność prywatną, nie będę tego tłumaczył,bo sam to z pewnością dobrze rozumiesz."

Oczywiscie.. Ci ludzie to niewolnicy a kto pobiera podatek od niewolnikow..

ocenił(a) film na 3
Al_Bundy

"Bo zaczna rujnować gospodarke, panstwo itp. (jak obecnie) a to ingeruje w życie ludzi bo sie ich okrada" to jest Twoja opinia, więc mają równe prawo zabrać Ci prawo działania jako, że nie działasz w interesie społecznym jak Ty im. Powodzenia.
" Nic dziwnego, że go lubili... Pod koniec wojny (1944 okolo) zaczelo sie robić zle." zaczęło się robić, źle a opozycja w kraju rosła mu już o wiele, wiele wcześnie choćby ze względu na wielkie inwestycje w wojskoj. Myślę, że mieli innych kandydatów, którzy nie byłiby demagogami i nie chcieli zawładnąć światem, musiałbym lepiej zapoznać się z niemiecką sceną polityczną
"To jak dojdziemy do wladzy jest nieistotne" jest bo pozwala odwołać polityka, który popełnia blędy a dyktatora opierającego swoją władzę na wojsku już trudniej, stąd dojście do władzy jest ważne, bo później Ci ludzie trafiają do więzień za zamachy stanu złamanie prawa. Myślę, że zabicie Lenina jest zamachem stanu, bo władza przeszła w ręce nic nie znaczącego wcześniej komisarza stanu. Lenin i NEP kojarzysz może? Stalin od tego odszedł i poświęcił setki tysięcy swoich żołnierzy, by bronić miasta swojego imienia, podobnie zepsuł Leninowi wojnę polsko-bolszewicką, jeśli wiesz co mam na myśli.
Szwajcaria to kraj, gdzie przechodzą miliardy jeśli nie biliony pieniędzy, terytorium jest niesamowite turystycznie, dawno nie parało się żadną wojną podobnie Liechtenstein, więc trudno tu porównywać Polskę i te kraje. Dostęp do morza to chyba jednak za mało, bo w takim razie Wyspy Wielkanocne powinny być jednym z bogatszych państw. Niemcy mają 80 milionów mieszkańców, więc potencjał ludzi jest niezły podobnie terytorialnie, infrastrukturalnie, więc trudno tu o porównania.
"Sa fundacje które pomagaja takim ludziom.." to już schodzimy do idei centrowych, bo chyba nie zakładasz, że jakiś konserwatywny liberał będzie wspierał jakąkolwiek fundację i opłacał ludzi tam pracujących, by pomagać komu? Jakimś patologiom? Ludziom, których rodzice nie poradzili sobie w życiu? Nie ma co na nich tracić czasu i pieniędzy, chyba, że trafiłbyś na ludzi o zacięciu lewicowym.
"Ale Winston Churchil, Margaret Thatcher, i Ronald Reagan byli dobrymi przywódcami wybranymi demokratycznie..." jak przeczytasz ze zrozumieniem co napisałem doznasz oświecenia co miałem na myśli, bo szkoda tu więcej słów jesli nie rozumiesz co napisałem.
"w dyktaturze wszystko moze posuwac sie szybko." i bez żadnej kontroli, wracamy właśnie do przyczyn wyższości demokracji nad totalitaryzmem, czy autorytaryzmem obecnie.


przemyslaw18

A tam opinia.. Lewica zawsze doprowadzala do ruiny gospodarki.. chyba ze w panstwach majacych rope.

Zaczelo sie robic źle bo duzo inwestowal w wojne.

Najlepsza jest monarchia konstytucyjna - krola ogranicza konstytucja wiec nie ma problemu.

Szwajcaria jest panstwem rozwinietym bo jest panstwm wolnorynkowym.. Jak dawna Anglia.

Fundacje moga istniec wszedzie - w prawicowym swieci tak samo.

Totalitaryzm i demokracja to ten sam syf - autorytaryzm byl w miare dobry

ocenił(a) film na 3
Al_Bundy

"A tam opinia." to Twoja opinia człowieka, który nasłuchał się jak to będzie dobrze, gdy będziemy liberałami a wszystko się uda, a teraz powtarza banały, frazesy i to co usłyszał od znajomych. Bezkrytycznie podchodzisz do liberalizmu, czyżby to była ideologia bez wad?
"Najlepsza jest monarchia konstytucyjna - krola ogranicza konstytucja wiec nie ma problemu.:" nieprawda, bo najlepsze są klopsiki mojej babci, powtarzasz kolejny banał JKM, nawet nie wiesz mówisz w jakim stopniu ta konstytucja by ograniczała króla, jak by wyglądało wtedy państwo i skąd byś wziął króla, na to nie zwracasz uwagi?
" jest panstwm wolnorynkowym.. Jak dawna Anglia." i ich 16godzinny dzien pracy, kolejny banał i w dodattku uproszczenie wprowadzające w błąd
"Fundacje moga istniec wszedzie - w prawicowym swieci tak samo." ludzie powinni być wdzięczni, że ich też nie chcesz zdelegalizować, kto będzie w nich pracował i za co?
"Totalitaryzm i demokracja to ten sam syf - autorytaryzm byl w miare dobry" jakby Ci tajne służby wjeżdzały w co drugą noc do mieszkania, byś z uśmiechem na ustach mówił, że jesteś wdzięczny, że mamy nasz piękny autorytaryzm?

przemyslaw18

Tyle ze w liberaliźmie naprawdę wszystko moze sie udac...

Królem mógły byc nawet JKM. Zas obecnie tez nie dochodzi do naduzyc bo sejm ogranicza konstytucja.. a wiadomo ze gdyby nie to, to pewnie nie jeden by juz nie zyl.

W Ameryce nie bylo w XIX w. aż tak źle jak jak w Angli.. kwestia panstwa. Zaś Szwajcaria to nie jest kraj ktory opiera sie na robotnikach... zas w Anglii źle zylo sie tylko najnizszym warstwom spoleczenstwa co tez nie bylo wszedzie.


Ale co to ma do rzeczy? I tak predzej bys znalzl w fundacje w panstwie wolnorynkowym bo w panstwie lewicowym fundacja nie ma racji bytu bo rozkradaja pieniadze z nich.

W demokracji moze byc tak samo... Za Pinocheta nie bylo mniej wolnosci niz w innych panstwach na swiecie czy nawet w Europie.

ocenił(a) film na 3
Al_Bundy

"Tyle ze w liberaliźmie naprawdę wszystko moze sie udac..." jak nie w XIX wieku to teraz może się uda i nie powstanie komunizm jako odpowiedź na drapieżny liberalizm? Pamiętasz w jakich warunkach powstawało dzieło Marksa i Engelsa?
"Królem mógły byc nawet JKM. Zas obecnie tez nie dochodzi do naduzyc bo sejm ogranicza konstytucja.. a wiadomo ze gdyby nie to, to pewnie nie jeden by juz nie zyl." Królem JKM, a ograniczałaby go konstytucja i ludzie tacy jak Ty uważający, że do zdobycia władzy można posunąć się do zamachu stanu, czy do łamania prawa, więc to jest ten zapach nadchodzącej apokalipsy.
"W Ameryce nie bylo w XIX w. aż tak źle jak jak w Angli.. kwestia panstwa" Jeśli mówisz o milionach niewolników, którzy napędzali gospodarkę to dla właścicieli nie było źle, (ale może przytoczysz opinię historyka, który mówi, że w Ameryce nie było tak źle?) ,
"Zaś Szwajcaria to nie jest kraj ktory opiera sie na robotnikach... zas w Anglii źle zylo sie tylko najnizszym warstwom spoleczenstwa co tez nie bylo wszedzie." fakty i fakty proszę podawać, proszę pana.
"Ale co to ma do rzeczy? I tak predzej bys znalzl w fundacje w panstwie wolnorynkowym bo w panstwie lewicowym fundacja nie ma racji bytu bo rozkradaja pieniadze z nich" Masz coś więcej do dodania niż banały i wytarte frazesy?
"W demokracji moze byc tak samo.' jeśli do tego dochodzi to istnieje legitymizacja władzy, a Pinochet i Europa to dwie półki
http://wolnemedia.net/spoleczenstwo/znienawidzilem-zycie%E2%80%A6-ofiary-rezimu- gen-augusto-pinocheta-przerywaja-milczenie/
Nie wiem skąd bierzesz takie pomysły i przykłady, ale chyba mocno nie trafiasz w klawiaturę pisząc takie rzeczy.


przemyslaw18

Ale w wieku XIX jak najbardziej sie udalo.. Imperium Brytyjskie podbilo caly swiat (prawie.. 25% to i tak duzo), USA jest najpotezniejszym mocarstwem swiata.. nie mozna powiedziec ze sie nie udalo. Marks i Engels byli skonczonymi kretynami.. Czytajac ich dziela nie trudno dojsc do wniosku ze to debile... Zreszta widzimy czego dokonali ich fani.


Zamach stanu to nie jest cos czego powinnismy sie bac.. to ostatnia nadzieja dla Polski. Nie wazne jak ktos dochodzi do wladzy, wazne jak rzadzi.

W kapitaliźmie niewolnictwa nie ma - W kapitaliźmie każdy ma wybór, moze poszukac lepszej pracy, zarobic i znaleźc inna.. Wiele mozliwosci. Zas w socjali,źmie człowiek to realny niewolnik który wyboru nie ma.. jak do tego dojdzie przymus pracy to juz jest jawne niewolnictwo..

Przeciez podaje fakty.. w Szwajcarii nie zylo sie tak xle.. a to o pracujacych dzieciach itp. pochodza tylk oz Anglii... wszedzie kapitalzim wyszedl na dobre.. tzn. w Anglii tez - wkoncu byli potega europejsak.. z ta roznica ze wyspy brytyjskie sa najbrzydszym miejscem na Ziemi oprócz kibli w panstwowych szkolach.


Przypominam ze to ty zarzuciles mi ze fundacje nei moga istniec w panstwie liberalnym co jest oczywiscie bzdura.


W Europie duzo wolnosci nie bylo.. Jedynym normalnym przywodca byla Margaret Thatcher.

Pinochet uratowal Chile.. Ofiary jego rezimu liczono w tysiacach a gdyby komunisci zyskali realna wladze to liczono by w milionach... Allende zrujnowal CHile a Pinochet z najbiedniejszego kraju obu Ameryk zrobil jeden z najbogatszych.

Czytalem keidys ten artykul.. Da sie zauważyc, że każda "ofiara" to albo komuch lub agent ZSRR.. agentów ZSRR w Chile bylo duzo. Trudno ich bylo odróznic od normalnych ludzi.. Nie zapominajmy rowniez ze Pinochet nie mógł nadzorowac wszysktiego.. Gdy wojsko przejmuje wladze, gwalty na kobietach wroga sa nieuniknione... Gdy alianci wkroczyli do NIemiec dzaialo sie podobnie chociaz ludnosc NIemiecka nie byla winna a dowodcy Allantów (pomijajac sowietów) nie chciel itakiego obrotu spraw.

Zresztą teoretycznie mozna wymusic od wyborców Allande odszkodowania dla panstwa za to ze glosowali na komucha... ale to zeby im placono to szczyt kpiny... Oni powinni cieszyc sie ze zyja.


Wielu z zagionych chilijczyków sie znajduje.. obecnie juz ponad 10% "zagiionych" sie odnalazalo.. Pinochet przyznal sie do okolo 1500 zabitych a nie ma sensu by sie nie przyznawal skoro nic mu nie grozilo...

NIkt nie mówie o tym jak ludzie Allande mordowali bogatych przedsiebiorców, okradali masowo ludzi, narzucali nieludzkie podatki, zrujnowali CHile.. Życie nawet miliardow komunistów w tym wypadku bylo by conajmniej nieistotne...

ocenił(a) film na 3
Al_Bundy

"Ale w wieku XIX jak najbardziej sie udalo.. Imperium Brytyjskie podbilo caly swiat (prawie.. 25% to i tak duzo)," Matko Boska, Ty to widzisz i nie grzmisz? Te tereny wynikały z kolonializmu wieków poprzednich, które trwało od XVI wieku, więc w Twojej wersji historii 300 lat nie było. Gratuluję.
"Marks i Engels byli skonczonymi kretynami.. Czytajac ich dziela nie trudno dojsc do wniosku ze to debile... Zreszta widzimy czego dokonali ich fani." Nie dość, że wiadomo, że komunizm to zbrodniczy reżim na punkcie, którego masz obsesję to się leczy. Zwróciłem jednak uwagę na ten fragment.
"Czytajac ich dziela nie trudno dojsc do wniosku ze to debile" To podaj mi chociaż jeden fragment, który uważasz za debilny. Pytam się, bo jestem na 95% pewien, że tego nie przeczytałeś. Mówisz w ten sposób o czymś o czym nie masz pojęcia, nie wiesz nawet co jest w środku, bo napisałeś czytając, a nawet tam nie zajrzałeś.
"Zamach stanu to nie jest cos czego powinnismy sie bac" Mówi to 16-latek, który kłamie, nie zna historii (chyba, że komunizmu na punkcie, którego ma obsesję), podobnie ekonomii, (bo nie podałeś mi żadnych konkretnych rzeczy z tej dziedziny, choćby ustosunkowania się do krzywej Raffera) mówi, że niektórzy seryjni mordercy działają w dobrym celu, więźniów należy zamiast zresocjalizować to wręcz zabić katorżniczą pracą i nie szanuje ojca swego, uznając go za debila, a komunistów uznaje za debili, przez wzgląd na swoją 16-letnią koleżankę(gratuluje znajomych).
"Przeciez podaje fakty.. w Szwajcarii nie zylo sie tak xle." a z mojej strony opinie historyków, ekonomistów dane statystyczne, cytaty z książek. Nie widzisz tutaj jakiejś dysproporcji? Jak nie to bądź zdrów.
"Przypominam ze to ty zarzuciles mi ze fundacje nei moga istniec w panstwie liberalnym co jest oczywiscie bzdura." przekłamujesz moja słowa, lub ich nie rozumiesz co znaczy, że jesteś za głupi, by zrozumieć istotę liberalizmu. Zapytałem się, kto wtedy będzie wspierał fundację, jeśli społeczeństwo będzie zbudowane na konserwatywnych liberałach z krwi i kości, któregoś pokolenia.
"W Europie duzo wolnosci nie bylo.. Jedynym normalnym przywodca byla Margaret Thatcher." kolejna opinia i dużo spacji.
"Pinochet uratowal Chile.. Ofiary jego rezimu liczono w tysiacach a gdyby komunisci zyskali realna wladze to liczono by w milionach." a gdyby komuniści, to Twój jedyny argument, w końcu co Ty możesz wiedzieć co by się stało? Po drugie Allende był raczej socjaldemokratą, lub socjalistą, więc do komunizmu mu daleko, ale skoro w 3 lata zniszczył Chile to jako wytrawny historyk podasz mi, które gałęzie gospodarki zniszczył? Jakbyś poczytał to w jego rządzie byli m.in. liberałowie, więc możesz powtórzyć co mówiłeś o Allende i jakie gałęzie zniszczył?
" każda "ofiara" to albo komuch lub agent ZSRR" skoro mu się tak wydawało to był jego problem, ale co powiesz o kryzysie z 1982roku w Chile oczywiście jako specjalista wytłumaczysz mi dlaczego do niego doszło i nie pominiesz tego akapitu milczeniem, prawda?


przemyslaw18

Widzisz- Ale skolonizowali... Polska miala kilka kolonii ( o ile dobrze pamietam) na zadupiach ale obecnie nic nie mamy...

MOja nienawisc do komunizmu i samych komunistow jest zbyt wielka. NIe powinno cie to irytowac jesli nie jestes komuchem :)

"Oburzacie się, że chcemy znieść własność prywatną. Ale w waszym dzisiejszym społeczeństwie własność prywatna jest zniesiona dla dziewięciu dziesiątych jego członków. Istnieje ona właśnie dzięki temu, że nie istnieje dla dziewięciu dziesiątych."

" Proletariat użyje swojego panowania politycznego po to, by krok za krokiem wyrwać z rąk burżuazji cały kapitał, by scentralizować wszystkie narzędzia produkcji w ręku państwa, tj. w ręku zorganizowanego jako klasa panująca proletariatu i by możliwie szybko zwiększyć masę sił wytwórczych"

Stwierdzenie ze Marks nie jest idiota jest jak stwierdzenie ze Grodzkie jest kobieta.



Nie wiem ile mam lat - Nie możesz tego wiedzieć.

Znam historie...

Breivik dzialal w dobrym celu.. ale nie powinien tak dzialac.


Rescojalizacja to bujda.. Wiezienie ma KARAĆ a nie resocjalizowac.

Mój ojciec jest debilem.. ja stwierdzam tylko fakty.

Komunisci sa przeciez debilami..


To nie jest moja kolezanka.. Wypraszam sobie.

W Szwajcarii i Anglii żylo sie najlepiej w Europie w tamtym okresie.. niezaleznie od warunków, bezrobocie i najlepszy byt jest zawsze w krajach kapitalistycznych.l. jesli w kraju kapitalistycznym jest źle to w kraju socjalistycznym bedzie jeszcze gorzej.

Wielu konserwatywnych liberalów lub libertarian dalo by pieniadze na fundacje...



No - Byl jeszcze Churchil.. on byl normalny.

Allende to zwyczajny komuch.. z liberalem mial tyle wspólnego co Tusk z murzynem.

Chile bylo przed Pinochetem ruina gospodarcza, slabym krajem... Przeciez to fakt historyczny. Chile bylo za Allende bardzo biednym krajem.

Jaki tam znowu kryzys.. Lekkie zalamnie - prawdziwy kryzys byl przed 1973. Zreszta komunisci to jedyni zlodzieje którzy chca zabierac jednym na rzecz drugim i mysla ze to normalne.

ocenił(a) film na 3
Al_Bundy

Więcej spacji niż tekstu "Widzisz- Ale skolonizowali" haha, ale za czasów jeszcze feudalnych, kup sobie podręcznik do historii
"Polska miala kilka kolonii' podaj parę, bo nie chce mi się marnować czasu na Twoje wszystkie przeczucia
" NIe powinno cie to irytowac jesli nie jestes komuchem :)" <facepalm> jako człowiek centrolewicowy boję się 16-latka, który ma manię na punkcie komunistów, ma za dużo wolnego czasu i wierzy we wszystko co ogłosi KNP
Co do pierwszego cytatu to w sytuacji, gdy tania siła robocza stanowiła 90%, a 10% posiadało fabryki i czerpało zyski to czy nie przypomina Ci to sytuacji z XIX wieku w Anglii? Jeśli nie to jesteś ślepcem.
Co do drugiego cytatu jako orędownik zamachów stanu masz coś przeciwko? Czyżbyś też był idiotą?
"Znam historie..." chyba swojej przeglądarki internetowej, bo tego nie pokazałeś
"Rescojalizacja to bujda.. Wiezienie ma KARAĆ a nie resocjalizowac." Wychodząc z tego założenia już jesteś jednym z wielu głupców, którzy podają się za mędrców, a ja miałem styczność z ludźmi, którzy swoje odsiedzieli, wiem też jak to działa, więc czy masz cokolwiek do powiedzenia? Ale dalej nie powiedziałeś ile byś przeżył w więzieniu, które sam zbudowałeś (obozie pracy)
"Mój ojciec jest debilem.. ja stwierdzam tylko fakty." a Ty odziedziczyłeś po nim najwyraźniej nie tylko urodę, ja tylko stwierdzam fakty.
"To nie jest moja kolezanka.. Wypraszam sobie" Sam ją tak nazwałeś, więc już po raz chyba 10-ty przyłapuję Cię na kłamstwie, nikt Cię nie nauczył, że nieładnie tak kłamać?
"jesli w kraju kapitalistycznym jest źle to w kraju socjalistycznym bedzie jeszcze gorzej." a ty zawsze masz rację, więc wmawiaj sobie dalej to nie zaglądając do książek, bo te jeszcze mogą zmienić Twój światopogląd.
"Allende to zwyczajny komuch.""W skład rządu weszli przedstawiciele Partii Socjalistycznej, Radykałów (liberałowie)," więc kłamiesz jak najęty.
"Jaki tam znowu kryzys.. Lekkie zalamnie" W psychologii nazywa się to wyparciem, kiedy okazuje się, że nasz dotychczasowy światopogląd zostaje obalony, a nie mając argumentów zaczyna się "naginać rzeczywistość" by ta wpasowała się w wizję świata, dlatego z osobą, która ma objawy conajmniej skrzywienia psychicznego, a nawet manii prześladowczej na punkcie komunistów, kończę rozmowę, bo nie chcę mieć nic wspólnego z Twoimi słowami i czynami jako niebezpiecznymi dla Ciebie i ludzi mających z Tobą styczność.




przemyslaw18

Wiem ze Wielka Brytania kolonizowala jeszcze za czasów feudalnych. Ale rozwijala sie szybciej w czasach kapitalizmu i zdolala przez dlugie lata utrzymac swój stan.

Ale ja nic nie wiem o Polskich koloniach.. wiem ze miala jakies zad*pia kiedys (slyszalem taka ciekawostke kiedys na historii) ale je stracilo. Nie wiem kiedy, nie wiem jak, nie wiem gdzie.. nic o tym nie wiem i tego nie ukrywam. Zreszta je nie popieram kolonializmu.. takie imperia szybko sie rozpadaja...

Nie wiesz ile mam lat.. Nigdyn ie zdradzam wieku. Nie zakladaj tego ile mam lat... Nie wierze ze wszystko co mówi KNP..


XIX wieczna Anglia nie byla źle rozwinietym panstwem. TO, że wszystkim robotnikom zylo sie źle to mit.. Byli dobrzy pracodawcy.. W koncu to wedy ludzie emigrowali czesciej do Anglii niz innych psanstw.. chociaz wiekszosc woalala Ameryke.

Obalenie rzadu to jedno a bezmyslne mordowanie debili to drugie... Uwazam zwierzeta za gorsze od ludzi a mimo to jakies prwa powinny miec - tak samo z lewakami..

O historii wiem sporo. Sama historia mnie interesuje chociaz XIX w. niespecjalnie.

W obozach pracy malo kto by umieral... dostawali by zarcie itp.. z glodu, chorób itp. umrzec by nie mogli.. za atak na straznika by sie ich wieszalo ale nie zdychali by z glodu.. Zreszta w Norwegii wiezien sie nikt nie boi, w Polsce malo.. takich wiezien balby sie kazdy. Zreszta ró co chcesz - ale nie wolno utrzymywac wiezien z podatków.. to juz lepiej sprywatyzowac (czego nie popieram)

Ja nie jestem idiotą. A nawet jakby - Trudno... Idiota tez czlowiek.

Nie wiem o kim mowisz.. Jesli mówisz o tej co mi wmawiala, ze korea pólnocna jest kapitalistyczna to zadna kolezanka tylko "znajoma" z innego portalu internetowego.. dosc glupia ale cóz...

Nic nie zmieni mojego swiatopogladu - Wiem doczego prowadzi socjalizm a do czego kapitalizm.. Zreszta to XXI w. Nie mozna porównywac wszystkieg odo XIX w. Kapitalizm w USA i Anglii wygladal inaczej.. W sumie wszystko o nedzy robotników wywodzi sie z ANgli.. nigdxzie indziej o tym nie wspominany..

Komunizm i socjalizm to jedno i to samo.. Kazdy komuch to socjalista ale nie każdy socjaluch to komunista. Ale to dalej to samo g**o z gospodarczego punktu widzenia.

Ale tu nic nie zostalo Obalone.. kryzys w Chile istnial w okresie lat 1970-1970. W Chile w 1982 doszlo do lekkiego zalamania (z którego szybko wyszli). Tak czy siak Chile dotad jest najbogatszym panstwem Ameryki Południowej.. a kiedys bylo najbiedniejszym..

Nigdy nie zmuszal cie do dyskusji ze mna.

ocenił(a) film na 3
Al_Bundy

"Ale rozwijala sie szybciej w czasach kapitalizmu i zdolala przez dlugie lata utrzymac swój stan." Ale za cenę wielu istnień co byś wytknął innym ustrojom z przyjemnością,
"Ale ja nic nie wiem o Polskich koloniach." to po co się odzywasz?
"Nie wiesz ile mam lat.. Nigdyn ie zdradzam wieku. Nie zakladaj tego ile mam lat" Gdy napisałem, że masz nie więcej lat niż Twoja 16-letnia koleżanka nie zaprzeczyłeś, a dodatkowo uważasz WOS za propagandę, więc nie nabrałeś do tego dystansu więc masz mniej niż 19 lat, Podwójnie potwierdzony zbiory liczbowe mówią, że masz 16-17lat
"TO, że wszystkim robotnikom zylo sie źle to mit.. Byli dobrzy pracodawcy" No właśnie jak chociażby Robert Owen, czy może zaprzeczysz? Bo ten akurat był socjalistą i przekazał część udziałów swojej firmy robotnikom i był socjalistą, więc szach mat mój drogi. Dodatkowo dodam, że mówi się o nim, dlatego bo był rzadkim wyjątkiem.
"Obalenie rzadu to jedno a bezmyslne mordowanie debili to drugie" Marks nic nie mówi o zabijaniu, tylko masz już na tyle spaczony światopogląd i patrzysz na wszystkow swoich kategoriach.
"O historii wiem sporo. Sama historia mnie interesuje chociaz XIX w. niespecjalnie" kolonializm, polskie kolonie, niewolnicy jako socjaliści, kryzys z 1982 roku nie jest kryzysem bo jest wywołany przez neoliberała. Chyba jednak to jest tylko Twoja kolejna opinia, że o historii wiesz sporo, bo gdybym zapytał się Ciebie o inny wiek niż XIX każdy kolejny okazałby się nie-twoją dziedziną. Historia to taki WOS po kilkudziesięciu latach, więc propaganda.
"W obozach pracy malo kto by umieral dostawali by zarcie itp to nie gra komputerowa, że nakarmisz ludzika a ten będzie żył. Ludzie by padali z wycieńczenia, powiesz w końcu co w sytuacji jakbyś sam trafił do takiego więzienia?
"Zreszta w Norwegii wiezien sie nikt nie boi, w Polsce malo.. takich wiezien balby sie kazdy." W Norwegii jest mała przestępczość i mają jeden z najmniejszych odsetków recydywistów, boli mnie tylko, że nie mogę przedstawić Ci tych danych, ale z tego wynika, że Twoje metody są nieskuteczne, bo doprowadzają do większej deprawacji i do więzienia idzie drobny złodziej a wychodzi gość od wymuszeń, więc gratuluję pomysłów wziętych z głowy w odrzuceniu realiów, a Ty chyba nigdy do więzienia w Polsce nie zajrzałeś ani z żadnym starym garusem nie rozmawiałeś, więc nie wypowiadaj się na tematy na które nie masz zielonego pojęcia.
"W sumie wszystko o nedzy robotników wywodzi sie z ANgli.. nigdxzie indziej o tym nie wspominany" ależ wspominamy oczywiście, o Niemczech skąd wywodzi się Marks i opierał się na sytuacji w swoim rodzimym kraju, Kolejne rewolucje francuskie miały podłoże ekonomiczne, ale oczywiście znasz dobrze historię a Anglia to był odosobniony przypadek, bo Ameryka i niewolnicy to już nie.
"Komunizm i socjalizm to jedno i to samo" dlatego jestem za obowiązkowym WOSem chociażby w najmniejszym stopniu, by nie plótł głupot jak Ty na temat rzeczy, których nie ogarniasz.
"kryzys w Chile istnial w okresie lat 1970-1970" i skończył się zanim się zaczął.
Nie zmuszał, mnie nikt do tej dyskusji, ale ujrzałem na początku w Tobie osobę o szerokich horyzontach, która myśli i szuka odpowiedzi na każde nurtujące pytanie i znajduje nowe rozwiązania, jeśli początkowe były błędne. Niestety Twoje argumenty pokrywają się z tymi z filmu Dzień świra:
http://www.youtube.com/watch?v=jmMm2GEFx2w
i czuję się jak Marek Kondrat w tej scenie



przemyslaw18

Jakich wielu.. .w ZSRR z glodu padlo dzisiatki milionów ludzi ktorzy nie mili zadnego wyboru.. W Anglii takie przypadki nie zdarzaly sie az tak bardzo czesto. Zas w innych kapitalistycznych krajach jak USA to byla rzadkosc.. Zreszta kto niby lubi Anglie? Ten kraj nikogo nigdy nie przyciagal... Pod wzgledem gospodarczym byl lepszy.

Bo wiem ze takie byly.. tylko nie pamietam kiedy i gdzie.

Juz nigdy nie potwierdze ani nie zaprzecze ile mam lat. nie w internecie.

Robert Owen byl jednym z wielu.. jego poglady nie maja znaczenia. Pracodawca jak kazdy inny. Dalej idiota ale to ma niewielkie znaczenie.

Marks byl komuchem - W sumie to mozna go uznac za ojca komunizmu... W gruncie rzeczy gdyby nie on to moze komunizm nie mialby setek milionów ofiar..

Istnialy Polskie kolonie - to nie klamstwo, socjalizm to ustrój niewolniczy - tez fakt, kryzys z 1982 r. nie byl znaczny - tez fakt.. to jaj uz nie wiem gdzie klamalem.

A niech padaja.. Przynajmniej nie beda chciel itam trafic...

W Norwegii przestepczosc maja na typowym europejskim poziomie.. ale ich resocjalizacja sporo kosztuje.. wydaja na wiezniów i wiezienia wiecej niz kazdy inny kraj w europie, ich wiezienia wygladaja jak luksusowe hotele.. to zadna kara.

W Niemczech ludzie z glodu nie padali.. we francji tez.. te kraje zaczely sie zalamywac gdy panstwo zaczelo ingerowac w gospodarke.

Szkola nie powinna byc obowiazkowa.. tym bardziej WOS>.. Zreszta WOS jest obowiazkowy. Socjalizm to ustroj gospodarczy a komunizm to szersza idealogia.. ale pdo wzgledem gospodarczym prowadza do tej samej nedzy.. kiedys komuch i socjaluch róznili sie tylko tym ze socjalisci zwykle sa demokratami.

1970-1973*... Szerokie horyzonty, ambicje.. Moze ich nie mam - ale swoich pogladów sie trzymam. Tym bardziej ze ty argumentów znowu duzo nie podales...

ocenił(a) film na 3
Al_Bundy

"Jakich wielu.. .w ZSRR" o Twojej manii na temat komunistów już mówiłem, bo wszystko odnosisz do nich, bo nie rozumiesz, że jest coś pomiędzy liberalizmem, a komunizmem., ustaliliśmy, że komunizm to ustrój zbrodniczy już na początku, więc nie potrafisz wyjść z komunizmu, gdyby nie on nie miałbyś co napisać.
"Juz nigdy nie potwierdze ani nie zaprzecze ile mam lat. nie w internecie" bo się wstydzę, że ktoś to zauważy i przestanie służnie brać mnie na poważnie z powodu śmiesznej argumentacji i udawaniu światowca.
"luksusowe hotele.. to zadna kara" dla Ciebie świat jest jeszcze nieźle nieogarnięty skoro nie rozumiesz tego. Skoro tak lubisz ostre więzienia to spójrz na przestępczość w Meksysku i porównaj z przestępczością w tym kraju, więc jak już mówiłem nie odzywaj się jak czegoś nie wiesz.
"Szkola nie powinna byc obowiazkowa" "Szerokie horyzonty, ambicje.. Moze ich nie mam - ale swoich pogladów sie trzymam" Właśnie szkoła powinna Ci je otworzyć, dzięki temu będziesz umiał uzasadnić swoje poglądy i mógł coś powiedzieć więcej niż, że trzymasz się poglądów, których nie rozumiesz, ale uważasz za słuszne.
"Tym bardziej ze ty argumentów znowu duzo nie podales"
W skrócie to konserwatywny liberalizm powoduje do nierówności społecznych i oligarchizacji oraz oligopolizacji gospodarki.
Nie przewiduje w swojej konstrukcji sytuacji problemowych.
Nie zakładasz wieloletnich zmian społecznych, które musiałyby zajść w społeczeństwie by wdrożyć konserwatywny liberalizm
Krzywa Laffera do pewnego jedynie stopnia jest w stanie zredukować obniżenie podatków
Dodatkowo opierasz się na fałszywych przesłankach jak tych dotyczących obozów pracy i ich rentowności, dodatkowo nie znając dziedziny penitencjarnej wypowiadasz się wręcz jako ekspert.
Stosujesz podwójne standardy i nie mając rozeznania trzymasz się poglądów, bo szkoła nie powinna być obowiązkowa( nie chce Ci się uczyć i powiedz to po prostu a nie dorabiaj do tego teorii, bo jak dotąd to robiłeś.
Co do mojej opinii to konserwatywny liberalizm jest dobry do pierwszego "tąpnięcia, które nieuchronnie nastąpi, bo wbrew szkole austriackiej gospodarka nie jest w stanie się sama regulować a skutki okazują się zgubne jak chociażby w międzywojniu, dzięki któremu doszło do szeregu przewrotów wojskowych i zamachów stanu( przez cały okres międzywojnia) >Teoria o samoregulacjii rynku została podważona także w czasie pęknięcia bańki internetowej. Późniejsza teoria keynesowska według mnie sprawdziła się o wiele lepiej, ale jeśli miałbym wybierać między konserwatywnym liberalizmem, a neoliberalizmem wybrałbym ten drugi jako lepiej dostosowany do warunków obecnych, albo socjalliberalizm. Powtórzyłem wszystko to co wcześniej i rozszerzyłem to. W sumie miałem na razie tyle do powiedzenia. Jak uświadomisz sobie, że szkoła nie jest taka straszna, a jeśli potrafisz zaargumentować swoje poglądy czymś innym niż nienawiścią do komunizmu(jakby nie istniał żaden inny ustrój), a będziesz miał coś ciekawego i merytorycznego do powiedzenie to napisz.

przemyslaw18

Ale ZSRR cierpialo bo bylo socjalistyczne...

Wiek ma dla mnie podrzedne znaczenie... Mozna byc inteligentnym 10latkiem jak i glupim 30latkiem.

Ale Meksyk to patologia.. Mentalnosc ludzi duzo tu zmienia...

Szkola nie ma nic stwarzac.. Szkoal tylko uczyc. Do szkoly chodza by cos umiec.. nauczyc sie. A wiecej niz polowa lekcji jest niepotrzebna

Nierównosc spoleczna nie jest czyms zlym. Do oligachizacji moze dojsc wszedzie. .zreszta co za róznica czy cos kontroluja debile/poslowie czy przedsiebiorcy.. Dp oligopolizacji nie dojdzie.


Wystarczy go wprowadzic a ludzie sami sie dostosunkuja.. zreszta ja ide bardziej w strone libertarianizmu.

Wszystko jedno - mozna nawet strzelac do przestpeców ale nie mozna ich utrzymywac z podatków.. jest to w normalnym panstwie niedopuszczalny.

Gospodarka jest sie w stanie regulowac o czym przykladem jest chociazby USA (do 1913 r.). DO kryzysów w kapitalizmie dochodzi w miare rzadko. .Ale w socjalizmie.. socjalizm jest jednym wielkim kryysem.

Socjalliberalizm z liberalizmemma tyle samo wspólnego co gwalt z miloscia.. zly przyklad.

ocenił(a) film na 3
Al_Bundy

"Wiek ma dla mnie podrzedne znaczenie" ale 10-latek nie miał czasu wyrobić sobie zdania na temat liberalizmu i innych ustrojów.
"Ale Meksyk to patologia" ale przecież miejsce patologii takich jest w obozach pracy, więc do szkoły, znaczy do roboty.
"Szkola nie ma nic stwarzac.. Szkoal tylko uczyc" a szkoal Ciebie nic nie nauczyć.
"Dp oligopolizacji nie dojdzie." kolejne Twoje prorocze przekonanie, a moim przekonaniem jest, że przylecą jutro do Ciebie kosmici, bo nie chcesz się uczyć WOSu i porwą Cię. Gdy w piątek nie będzie Cię tu już to idę zagłosować na KNP, bo mam pewność, że nie dojdzie do oligopolizacji.
"zreszta co za róznica czy cos kontroluja debile/poslowie czy przedsiebiorcy" jakbyś uczył się historii byś się dowiedział z przykładu starożytnego Rzymu, Grecji, czy nowożytnej Francji.
"ludzie sami sie dostosunkuja" to weź wystosunkuj się stąd póki jeszcze cierpliwi ludzie tu siedzą tacy jak ja.
"Wszystko jedno - mozna nawet strzelac do przestpeców ale nie mozna ich utrzymywac z podatków.. jest to w normalnym panstwie niedopuszczalny." kilka tysięcy lat cywilizacji, by mówić coś takiego.
".Ale w socjalizmie.. socjalizm jest jednym wielkim kryysem." tak samo jak Twoja faktografia i przykłady, wszystkie są jednym wielkim kryzysem.
"Socjalliberalizm z liberalizmemma tyle samo wspólnego co gwalt z miloscia.. zly przyklad" wyczerpująca odpowiedź, ale upewniłeś mnie za to z kim mam do czynienia, czyli ograniczonym chłopakiem, który zaczyna rozmowę na nieznane mu tematy i chcącym zaistnieć swoimi poglądami, ale dość tego, bo już w rozmowie wymordowałeś lub wtrąciłeś do obozów pracy ćwierć Polski, by być hipokrytą i krytykować komunistów, na punkcie, których masz niezłego fioła, ale nie będę pielęgnował Twojej wiary w to, że jesteś jednostką genialną lecz niezrozumianą, a Ty za to bez matury ( bo szkoła nie jest potrzebna) utworzysz rząd, który naprawi gospodarkę, bo znajomości ekonomii nie masz, ale coś tam wiesz, a to wszystko z powodu braku akceptacji otoczenia, lub miłości w dzieciństwie. Czysta psychologia. Żegnaj. (Choć oczywiście pokuszę się pewnie, by skomentować Twój kolejny zabawny post i będę się z niego śmiał zanim odpiszę i powysyłam znajomym, którzy zrobią to samo, ale pisz dalej, ku swoim przeczuciom, wyciągam popcorn i czekam)



przemyslaw18

Jako 10latek deklarowalem sie jako komuch... Ludzie sie zmieniaja lacznie z wiekiem.

Obozy pracy maja przedewszystkim karac i nie doprowadzic do tego żeby utrzymywano wieznió z podatków.. lepiej wybijac niz utrzymywac z podatków.

Szkola mnie nauczyc bardzo wiela rzecz. Ale bardzo malo szkola mnie nauczyc pozyteczna rzecz.

"oligopolizacji"

A tam moje zdanie.. To stwierdzenie faktu. Cos takiego jak niewmozliwe.

" jakbyś uczył się historii byś się dowiedział z przykładu starożytnego Rzymu, Grecji, czy nowożytnej Francji."

W rzymie nie bylo kapitalizmu.. tak samo w grecji. We Francji tez nigdy sie za nie przejawial. Zreszta - w dzisiejszym ustroju podatki sa wysokie ale zasze ktos sie wbije.. podatki uniemozliwiaja mlodym ludzim wybicie sie bo jak niby za byle co da sie wybic w góre? W kapitalizmie kazdy moze zapracowac.. obecnie najbogatsi ciagle beda sie boggacic a biedni beda ciagle biedniec.. Juz teraz bez trudu ktos mógłby kontrolowac rynek.

Sie sie nie wystosunkuje.

Jesli nasza cywilizacja polega na tym by utrzymwac morderców lub innych podludzi a pieniedzy ich ofiar to ja wole prehistorie.

Nie wszystko - socjalizm.

Jakie cwierc polski? do obozow trafio by najwyzej 50 tyś. osó

Wiekszosc przedmitow jestn iepotrzebna - same szokly powinny istniec ale byćprywatne i dobrowolne.

Bardzo kulturalne zachowanie <bravo>.. nie chcesz pisac, piszesz a teraz wysmiewasz.. jesli obchodzilo by mnie opinia innych to bylbym demorkata.. nie rozumiesz że zdanie miliardó ludzi nic dla mnie nie znaczy bo sie nie lcize z wiekszoscia..

ocenił(a) film na 3
Al_Bundy

"Jako 10latek deklarowalem sie jako komuch" to ładnie na komunistów jeździłeś, to za kolejne 6 lat zostaniesz feudałem.
"A tam moje zdanie.. To stwierdzenie faktu. Cos takiego jak niewmozliwe' czyli stwierdzenie (zeby nie mowic o wieku) fillmonaniaka o nicku Al Bundy i jego awatarze, czyli profesorze do spraw wszelakich, autorytecie świata nauki i polityki)
" jakbyś uczył się historii byś się dowiedział z przykładu starożytnego Rzymu, Grecji, czy nowożytnej Francji." czym grozi oligopolizacja, czyli nieźle przekłamujesz wypowiedzi, ale jak na byłego komunistę masz za małe w tym doświadczenie.
"Jesli nasza cywilizacja polega na tym by utrzymwac morderców lub innych podludzi " szkoda, że rodzice jak miałeś 10 lat nie mieli Twoich poglądów, to by był spokój.
"Jakie cwierc polski? ' o ile się nie mylę trafią tam obecni więźniowie, czyli już 90 tysięcy, komuniści by tam trafili, albo by zostali wyeliminowani, nie wiem jak z pozostałym "lewactwem" i ludźmi centrum oraz nieposłusznych Tobie, a licząc polskie zrywy narodowe i fakt, że gdzie Polaków tam 3 opinie to musiałbyś chyba sam pracować w "nowej Polsce".
"Wiekszosc przedmitow jestn iepotrzebna - same szokly powinny istniec ale byćprywatne i dobrowolne" a o przedmiotach powinien decydować 10-latek komunista, albo 16-latek już libertarianin, albo 22-latek(ciekawe co tym razem będzie)
" jesli obchodzilo by mnie opinia innych to bylbym demorkata'" o ja szczerze to myślałem, że zluzujesz i nie zapraszałem kolegów, ale się myliłem. Powinieneś założyć jakiś kabaret byłaby beka, a jakbyś jeszcze nazwał to partią polityczną to bym miał uciechę, choćby dlatego, bo byś nie zdobył więcej niż dawka dopuszczalna alkoholu w organizmie do prowadzenia pojazdów mechanicznych, albo jakbyś próbował dokonać zamachu stanu.
"nie rozumiesz że zdanie miliardó ludzi nic dla mnie nie znaczy bo sie nie lcize z wiekszoscia" no tak, bo jesteś mistrzem wszechrzeczy. Jak będziesz jeszcze miał coś śmiesznego do napisania to pisz, ja Ci odpiszę i będę się mógł dłużej ponabijać, a jak będziesz mi regularnie odpisywał zaczne sprzedawać karnety na rozmowy z Tobą. Możliwe, że kilku psychologów by chętnie to poczytało.



przemyslaw18

Ja dopiero w wieku 12 lat zaczalem sie interesować polityką...Wczesniej nei mialem zbyt wielkiego pojecia co to jest komunizm. Jak mowilem - DEKLAROWALEM sie tylko jako komuch... Nie klam dot. mojego wieku bo nie masz dowodów

Pogubilem sie.

NIgdy nie bylem komunista. Ja sie tak deklarowalem ale jak mialem 10 lat to myslalem ze komunizm to wolnosciowa idealogia.

Ladnie to tak lgac? Ja jestem przeciwnikiem zabijania malych dzieci.. Mówie o przestepscach. kazdego mordercen alezy powiesic.

Faszysci, komunisci, lewacy itp. mal otego ze nie byl oby zamykani to mogli by propagowac swoje poglady.. po prostu nie dopuscilbym ich do wladzy.. ale tolerowal.. jak homosiów, pedofili(do póki nie gwalca dzieci..), zoofili (do póki nie gwalca zwierzat), nekrofili (do póki nie beszczeszcza zwłok), idiotów, debili, feminsitki, psychoobronców praw zwierzat.. toleruje bardzo wiele osó z którymi sie ni e utozsamiam a nawet sie brzydze.

Jak mówielm - Nie masz pojecia ile mam la.t. równie dobrze moge miec 13, równie dobrze 15, równie dobrze 17, równie dobrze 19.. Nie wiessz. ja nie mówielm ze bylem komunista tylko sie tak deklarowalem.. mój ojciec (jak mówielm) to idiota a ja go kiedys sluchalem... Dziecko nie ma prawa decydowac o tym czy chodzi do szkoly czy nie bo nalezy do rodzica.

Wiem ze zartowales - ale to smieszne nie bylo. Ja jeszcze cie szanuje..

Zdanie miliarda debili znaczy dla mnie mniej niz 1 madrej osoby.. trudno pojac...

ocenił(a) film na 3
Al_Bundy

"Pogubilem sie" czyli jednak libertanizm nie jest taki dobry? (WIem, że na mysli miałeś komunizm), , ale się nie wzburzaj, bo za kilka lat spojrzysz na to z dystansem i albo uznasz, że nie uzasadniałeś swego zdania dostatecznie, albo że Twoje poglądy się zmieniły. Nie oburzaj się, więc i nie obiecuj wierności jednej ideologii, bo z czasem możliwe, że zaczniesz myśleć inaczej i inaczej spoglądać na wiele kwestii od gospodarki po kulturę, więc wrzuć na luz i do przodu.
" komunizm to wolnosciowa idealogia." jako czysta ideologia dąży do tego, ale ludzie wypaczyli to, a i założenia, że ludzie będą szanować rzecz wspólną lepiej niż własną okazała się błędna niestety. Podobnie jak fakt, że każdy weźmie odpowiedzialność za całość wspólnoty, w wieku 10 lat pod tym względem miałeś rację, choć może tego tak nie rozumiałeś i w takich kategoriach.
"Ja jestem przeciwnikiem zabijania malych dzieci" królestwo temu, kto znajdzie fragment o tym, że oskarżam Cię o chęć zabijania dzieci, sam sobie domówiłeś :) myśląc w swoich kategoriach, dla przypomnienia dołączam sporny fragment " szkoda, że rodzice jak miałeś 10 lat nie mieli Twoich poglądów, to by był spokój" ja proponowałem nakarmienie Cię sernikiem, a Ty? O czym pomyślałeś? Pinochet by nie wzbraniał się pewnie zbyt długo przed zabiciem ciężarnej kobiety czy starca. http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/dzielo-generala-pinocheta zwróc tutaj uwagę na fragment ziemia zaczyna mówić i ten o 17-latkach mordujących całe rodziny, trudno tu uznać, że byli groźni dla systemu. Postaraj się spojrzeć bez swojego zacięcia tylko tak jakbyś czytał o tym człowieku po raz pierwszy w życiu i powiedz o swoich odczuciach, ale zachęcam do poczytania całego i wyrobienia sobie opinii tak jakby to była inna osoba niż Pinochet, którego znasz. Powinieneś sobie z tym poradzić.
Dobrze, że jesteś tolerancyjny, wedle dawnego rozumienia tego faktu, ale "pedofili(do póki", "zoofili (do póki", "nekrofili (do póki", ale do półki możesz przyczepiać jakieś naklejki, a dopóki żyję mam nadzieję, że edukacja będzie obowiązkowa, bo gdyby nie obowiązkowa i bezpłatna edukacja(nie musisz płacić za każdą godzinę z nauczycielem, w tym sensie bezpłatna) to jest przydatna, bo skoro każdy obywatel ma prawo głosować po 18 roku życia niech chociaż umie się podpisać i obliczyć czy mu pieniędzy na życie wystarczy. Dziecko nie należy do rodzica w pełni tego słowa rozumieniu, bo tak było w starożytnym Rzymie, a teraz dziecko ma prawa i swobody zagwarantowane przez akty prawne, więc czy chciałbyś, żeby " ojciec (jak mówielm) to idiota" zamiast do szkoły wysłał Cię do kopalni byś pracował? (Możliwe, że nie masz żadnej kopalni niedaleko domu, ale chodzi mi o synonim miejsca trudnej pracy).
"Ja jeszcze cie szanuje" jako odchylony lewicowo podświadomie próbuję Cię zrozumieć i szanować, ale nie pomagasz mi w tym.
"Zdanie miliarda debili znaczy dla mnie mniej niz 1 madrej osoby.. trudno pojac." raz mówisz o miliardzie ludzi, raz o debilach, bo to nie synonimy, ale kogo uważasz za mądrego może być interesującą kwestią? Czy mogą być to tylko ludzie o podobnych poglądach politycznych, czy o innych też mogą być mądre i inteligentne jednostki w życiu codziennym (albstrahując od komunistów zanim zaczniesz ich wymieniać, uff mam nadzieję, że zdążyłem zanim zacząłeś ich wymieniać, albo jakieś 16-latki z forów internetowych)

przemyslaw18

Nie zmienilem swojego zdania dot. liberalizmu.

Nie wyrywaj z kontekstu - tam bylo ze myslale mze komunizm to wolnosciowa idealogia.. Bo nie mialem o tym pojecia... W teorii jak i praktyce jest chora, nienormalna..

Myslalem ze miales na mysli zabicie mnie przez rodzicow :)

Pinochet nigdy nie wydal rozkazu zabijania dzieci i kobiet w ciazy.. Wydal rozkaz wychwytywania agentow ZSRR, tlumanie powstan lewicowych, tlumienia (nawet krwawego) manifestacji lewicowych.. Ale samo zabijanie kobiet w ciazy.. cóz. Podczas zamachów stanu zdazaja sie rózne rzeczy.. chyba nie wierzysz ze Pinochet kazdego z 1000 zabitych rozkazywal zabijac osobno...

Ten artykul pisal Mirosław Ikonowicz...On o ile mi wiadomo jest gorszy od Piotra Ikonowicza.. Piotr Ikonowicz jest na poziomiei ntelektualnym 8letnieg odziecka.. To chyba najwiekszy kretyn w Polskiej polityc.e. trudno znaleźc gorszego. Trudno brac na powaznie artykuły komuchów.

""aresztowany, zaginiony". W Chile oznacza to niemal to samo, co zamordowany"

Ponad 10% tych "zamordowanych" juz znaleźli.. i zyja..

Zaden dyktator nie panowal w 100% nad zamachem stanu.. nie da sie trzymac wojska w ryzach.

To, że edukacja obowiazkowa to kpina wiadom ood dawna.. Dziecko nalezy do rodzica. On decyduje jak je wychowuje, czego sie uczy itp.. Panstwo nie ma prawa ingerowac w to jak ludzie wychowuja swoje dzieci. W szkolach panstwowych, obowiazkowych robia z ludzi debili, wychowuja na swój sposób, wmawiaja rózne glupoty (szczególnie na wosie). Ja dostalem kiedys (juz dosyc dawno wiec nie pamietam) 1 za to, że nie zgodzilem sie z nauczycielem i nie dalem sobie wmóic.. a nie wazne.

NIE ISTNIEJE cos takiego jak "bezpłatna edukacja". Za wszystko nalezy placic.. Zaś szkoly panstwowe sa utrzymywane z podatkó.. to niedopuszczalne aby jeden placil na dziecko drugiego.

To ze kazdy obywatel ma prawo glosowac doprowadza do tego ze 2 debili z wódą spod sklepu ma wiekszy wplyw niz jakis profesor.. NIe powinno istniec cos takiego jak demokracja.. tym bardziej ze 90% ludzi nie ma zadnego pojecia o tym..

Jeśli mógłbym pracowac i dobrze zarabiac to raczej nie chcialbym tracic na czasu na szkole.. ALe dziecko jakies prawam usi miec. Jednak nie takie jak w Szwecji a panstwo nie powinn owiele miec do powiedzenia w jego wychowaniu.

Nie musisz mnie szanowac.

Powiem taak - Jeśli chce sie dowiedzieć czegoś o astronomii to spytam jakiegos astronoma itp. a nie miliard przypadkowych osób któe o tym nie maja pojecia.. w XV w. pewnie wieksza czesc swiatannie popierala teorii KOpernika a teraz kazdy wie ze ma racje.. Nie mozna ustalac faktów przez glosowanie...

ocenił(a) film na 3
Al_Bundy

"Nie zmienilem swojego zdania dot. liberalizmu." nie zmieniłeś to wiem, ale wkleję Ci to jeszcze raz, jakby myszka Ci się zacięła," ale się nie wzburzaj, bo za kilka lat spojrzysz na to z dystansem i albo uznasz, że nie uzasadniałeś swego zdania dostatecznie, albo że Twoje poglądy się zmieniły w stosunku do obecnych. Nie oburzaj się, więc i nie obiecuj wierności jednej ideologii, bo z czasem możliwe, że zaczniesz myśleć inaczej i inaczej spoglądać na wiele kwestii od gospodarki po kulturę, więc wrzuć na luz i do przodu"
" chyba nie wierzysz ze Pinochet kazdego z 1000 zabitych rozkazywal zabijac osobno..." nie wierzę, że rozkazał to zrobić podobnie jak Hitler (trochę hiperbolizuję, ale pozwól) nie wydał rozkazu na każdego więźnia obozu, chodzi o odpowiedzialność za całokształt, chodzi o to, że dopuścił by jego dowódcy coś takiego robili, a możliwe, że nawet wiedząc temu nie zaprzestał, albo nie zdyscyplinował swoich dowódców by zaprzestali takich działań. Trudno oczekiwać delikatności, ale specjalne miejsca tortur, nieważne czy to komunista, liberał czy niewolnik to po pierwsze człowiek i przez ten pryzmat patrz na jego działania.
"Piotr Ikonowicz jest na poziomiei ntelektualnym 8letnieg odziecka" ale był na tyle inteligentny by ukończyć WPiA UW, taki tam paradoks, ale rozmawiamy o Mirosławie Ikonowiczu tak samo jak Ty nie odpowiadasz za czyny swojego taty, więc po czym wnioskujesz, że jest głupszy od swojego syna? W ten sposób każdy może rzucać mięsem, rób to chociaż z jakimiś dowodami, albo argumentami, równie dobrze mógłbym nie brać Ciebie na poważnie, bo masz inne poglądy polityczne, a jako osoba, która nie żyła z tego co mówiłeś przed 89 rokiem, dlaczego uważasz go za komunistę? Brakuje Ci argumentów to nie odzywaj się, a nie obrażaj ludzi bez powodu.
"Ponad 10% tych "zamordowanych" juz znaleźli.. i zyja." a 90% nie odnaleziono, czyli miał rację mówiąc, że "oznacza to niemal to samo", bo nie powiedział, że to samo więc uwzględniono te 10% odnalezionych, ale z każdym rokiem coraz mniej ludzi jeśli tacy są jest odnajdywanych, więc sam widzisz.
"Zaden dyktator nie panowal w 100% nad zamachem stanu" gdyby to był dyktator o innych poglądach niż Twoje to byłby zwyrodnialcem, dlatego prosiłem o obiektywne spojrzenie, bo teraz usprawiedliwiasz Pinocheta, ale dane, które Ci podam uwzględnij bez tekstów w stylu (ale to komuchy, ale to kłamstwo, ale gdyby komuniści byli u władzy, albo coś tam nie usprawiedliwiaj, tylko odpowiedz czy byłbyś wzburzony, gdyby w jakimś kraju była informacja, że:
"W czasach dyktatury dramatycznie powiększyła się strefa skrajnego ubóstwa w społeczeństwie. 60% Chilijczyków (wstaw jakąś inną nację) nie stać było w 1986 r. nawet na "minimum dietetyczne" zalecane przez FAO. Jeszcze w 1986 r. Chilijczycy nie osiągnęli poziomu życia z lat 60., a wzrost zaczął się dopiero po odsunięciu Pinocheta od władzy.
"Ja dostalem kiedys (juz dosyc dawno wiec nie pamietam) 1 za to, że nie zgodzilem sie z nauczycielem i nie dalem sobie wmóic.. a nie wazne" mów
pamiętaj, że jest jeszcze edukacja indywidualna w domu, a edukację obowiązkową wprowadzono by ograniczyć analfabetyzm i zmniejszyć wykorzystanie dzieci jako taniej siły roboczej, ale dalej nie odpowiedzialeś, co byś zrobił jakby Cię tato wysłał do pracy w kopalnii zamiast do szkoły? W kopalnii mając więcej dzieciaków (załóżmy, że w wieku 5 lat idziesz do kopalnii) by nie płacili zbyt dużo.
"to niedopuszczalne aby jeden placil na dziecko drugiego." to tańsze niż jakby każdy miał wynajmować nauczyciela z każdego przydatnego prawdopodobnie przedmiotu indywidualnie, żeby lepiej zobrazować. Czy taniej jest utrzymywać policję, czy pozwolić na to, żeby każdy wynajmował ochronę dla siebie?
" tym bardziej ze 90% ludzi nie ma zadnego pojecia o tym" dokonałeś chyba przesacowania, ale czy w takim razie jesteś w tych 10% a ja w 90%?
"Jeśli mógłbym pracowac i dobrze zarabiac to raczej nie chcialbym tracic na czasu na szkole" haha pracować i dobrze zarabiać jednocześnie bez wykształcenia w wieku ilu już lat? Mając 5lat nie umiejąc czytać, pisać liczyć, chciałbyś pracować i dobrze zarabiać? Czy może lepiej w wieku 15 lat? Co byś robił do 15 roku życia wtedy? Kto by zatrudnił 15 latka bez wykształcenia, ale za to z pewnością, że to co robi robi dobrze. Gdybys chciał otworzyc firme to za co? Kto udzielilby Ci kredytu.
"Nie musisz mnie szanowac" Uh, pojechałeś po bandzie. Wariat z Ciebie. Lubisz życie na krawędzi.
"Jeśli chce sie dowiedzieć czegoś o astronomii to spytam jakiegos astronoma itp. a nie miliard przypadkowych osób któe o tym nie maja pojecia" dlatego na pewnym szczeblu jak chociażby wybieranie prokuratora generalnego z 2 kandydatow KRS+KRP, więc tam gdzie potrzebna jest specjalizacja tam ona jest. Nikt nie chce ustalać faktów, ale wychodząc z założenia, że władza jest dla ludzi, to gdy żyje się dobrze ludziom to będą głosowali by ta osoba, która zapewniła im dobry byt pozostała na stanowisku, jeśli nie to zagłosuje na kogoś innego kto może to zmienić. Dobrze jest to widoczne w samorządach lokalnych, tam najłatwiej rozliczać jest ludzi, więc tutaj nie zgodzę się, co do Twojej wizji głosowania (uważam, że ordynacja wyborcza wymaga zmian podobnych do tych, które proponujesz) mówiącej, że głosowanie jest złym sposobem, bo zamachy stanu się nie sprawdziły, jako wyznacznik dobrego rządzenia. Niestety w Polsce brakuje świadomości politycznej, ale właśnie w szkołach pleniona jest kultura polityczna zaściankowa (parafialna) bardzo popularna w Polsce, jeśli się chce to właśnie na WOSie się uczysz czym jest dana partia, jakie są postulaty, lewicy, prawicy centrum, jak rozumieć gospodarkę wolnorynkową z możliwym interwencjonizmem państwowym. Wystarczy chcieć, ale opowiedz tą anegdotkę, którą miałeś niedawno, że dostałeś jedynkę.

przemyslaw18

Watpie aby moje poglady sie zmienily..

Tyle ze Pinochet nie odpowiadal za zamach stanu.. Dokonal go ogól generalów.. jemu przekazano wladze bo byl ogólnie szanowany wsród nich.. to co sie dzialo podczas puczu to nie jest w 100% jego decyzja.. WOJSKO zadecydowalo o zamachu stanu a on byl jednym z jego dowódców.. Póxniej nie mordowano z nowu tak masowo.. stlum iono tylko lewe powstania.

Ale Miroslaw i Piotr ikonowicz to takie same komuchy.. Zreszta nie sugerujesz ze Piotr Ikonowicz moze byc madrzejszy lub inteligentniejszy ode mnie bo to najwieksza obelga jaka bym uslyszal w tym ciagu kilku miesiecy..

Ale ciagle znajduja.. Pinochet przyznal sie do 1500 ofiar (nawet tych slawniejszych jak Jara itp) a to ze bylo ich 6-7 tyś. to mit.. Zreszta wsród prawicowców tez byly ofiary.

To że za Pinocheta zwiekszyl sie poziom ubóstwa to mit. Poziom ubóstwa byla o wiele wiekszy za Allende.. Bezrobocie bylo ogromne tak samo jak poziom ubóstwa.. za Pinocheta sie on stopinowo zmniejszal. Zreszta istnieje tez cos takiego jak "Chilijski cud gospodarczy". Pinochet zadnym ekonomistą nie byl, nie znal sie na tym.. ale powierzyl gospodarka fachowcom którzy juz sie znali.

Ojciec nie powinien miec prawa zmuszac dzieci do pracy.. Powinien muc decydowac o wiekszosci, miec wieksze prawo niz panstwo. .ale zmuszac dzieci do pracy, seksu, slubu.. tu akurat nie. No jak dziecko chce pracowac itp. to mozna sporzadzic jakeis normy prac (jak roznoszenie mleka).

Nie jest tansze - Przez cale życie z podatkó ajakiegos czlowieka kasa idzie na szkole.. wiesz ile teg oby bylo? Prywatna szkola nie dosc ze lepsza to tansza.. zminimalizowanie podatków spowoduje stanienie tej szkoly tak samo jak konkurencja.


Ja nie chce miec praw wyborczych isc ku wladzy itp... Wiem tylko tyle że lewica juz zrobila swoje. Czas na prawice. Jest wiele osób znajacych sie bardziej ode mnie.. Sam chce tylko zyc i nie byc okradanym.



A tam wyksztalcenie.. mój wujjek jest spawaczem i zarabia prawie 5000 zł... hydraulice, elektrycy, spawacze itp. jakiegos wiekszego wyksztalcnia nie maja ale zarabiaja dobrze... bez podatków zarobili by powyzej 10 000 zł.. bez podatków to wiekszosc ludzi zarabiala by okolo 3000 zł.

Jedynym panstwem demokratycznym któemu sie udalo jest Szwajcaria.. CHOCIAZ - ona tez sie powoli stacza.. jest dosc wolnorynkowa, ma male bezroobcie. .ale podatki sa... panstwowe szkoly itp tak samo..Zreszta tylko demokracja bezposrednia jest prawdziwa demokracja.. demokracja parlamentarna, technokracja itp. to żadne demokracje... Republika demokratyczna to dziwaczny twór.. Najmniejszym zlem tutaj byla by zwyczajna Republika bo jej motloch sie nie boi a jest lepsza niz demokracja.

ocenił(a) film na 3
Al_Bundy

"Watpie aby moje poglady sie zmienily" powiesz za parę lat.
"Póxniej nie mordowano z nowu tak masowo" o tam od 1,200 do 3,200 zabito, 80 000 internowano, i tylko 30000 osób poddano torturom, i w tym kobiety i dzieci, więc jak mówiłem, skoro dzieci to komuniści to zaczynam się Ciebie bać. Piłsudzki też dokonał zamachu stanu, ale jak już stanął na jego czele to w pierwszych dniach walk ulicznych doszło do ofiar.późniejsze wybory brzeskie i Berezę Kartuską trudno porównać z dokonaniami "krwawego Augusto", bo ten, albo zezwolił na takie działania, albo im się nie sprzeciwiał. Myślę, że odejmujesz rolę Pinocheta, co potwierdza sam Pinochet w swoich wspomnieniach mówiąc, że od początku był projektantem i głównodowodzącym puczu, więc coś tutaj nie zgadza się między Twoją wersją, a tą Pinocheta, a w sumie to chyba uwierzę Pinochetowi. W czasie zamachu zginęło w sumie 15 000 osób, a dalsze rządy pochłonęły dalsze ofiary, więc trudno tutaj mówić o dobrych rządach, gdy giną niewinni ludzie( bo czemu są winne dzieci?)
"Ale ciagle znajduja.. Pinochet przyznal sie do 1500 ofiar (nawet tych slawniejszych jak Jara itp) a to ze bylo ich 6-7 tyś. to mit.. Zreszta wsród prawicowców tez byly ofiary." Znajdują się, ale dobije do 11% powiedzmy i dalej nie pojawi się więcej raczej, ale co z tego, że prawicowi? Czy lewicowi czy prawicowi to dalej ludzie, może dla Ciebie ma to znaczenie czy zginął lewicowiec czy prawicowiec.
"To że za Pinocheta zwiekszyl sie poziom ubóstwa to mit." i masz babo placek, nie chcę schodzić do Twojego poziomu dyskusji, bo to zaczyna być zabawne jak z pewnością piszesz jakieś teorie po to tylko, żebym mógł je wypunktować i znokautować, ale masz swoją opinię to sobie ją miej, tylko podaj coś co to potwierdzi, ale cud gospodarczy pozwolił na to, żeby 60% nie miało minimum dietetyczne, czyli możliwe, że trochę lepiej niż w Oświęcimiu, a ile osób było lekko nad kreską? (Jako argument podasz, że za komunistów byłoby gorzej, ale lepiej nie dywaguj)
" Prywatna szkola nie dosc ze lepsza to tansza" nie mam żadnego porównania z innym państwem, ale nieobowiązkowa, ale płatna edukacja nie jest zbyt ciekawym pomysłem. Spójrz na fakt, że obecnie już rodzic wydaje na dziecko do 18 roku życia w biednej rodzinie w granicach 150 tysięcy złotych, a średniozamożny wydaje jakieś 250 tysięcy złotych, a więc koszty by zostały skumulowane i powiedzmy podniosłoby o jakieś kolejne kilkadziesiąt tysięcy złotych, a dziecko by zaczynało konkurować już od podstawówki o miejsce, czyli takie dziecko po liceum byłoby wypalonym emocjonalnie starcem, a co do edukacji najlepiej sprawdza się model fiński( zapoznaj się z nim). Przypomnę, że jeśli miałbym wymienić ludzi z którymi się uczyłem i przykładali się do tego to więcej było takich, których rodziców nie byłoby raczej stać na opłacenie prywatnej szkoły, więc ostrożnie z takimi tezami.
"Czas na prawice" powiem szczerze, że był przecież taki czas, gdy nie istniały wysokie podatki, nie było żadnych zabezpieczeń socjalnych, nauka obowiązkowa, albo była ograniczona do minimum, albo istniała tylko w teorii, każdy pracował tylko na swój dobrobyt i niewiele różniło się to od tego co postulujesz, a nazywało się "dzikim kapitalizmem, gdy doszło do sporej stratyfikacji społeczeństwa.
"mój wujjek jest spawaczem i zarabia prawie 5000 zł." jeśli 5 tysięcy to dla Ciebie jest dużo to bądź zdrów, ale spawania musiał się gdzieś nauczyć, a czy ma jakieś możliwości rozwoju, lub zarobku więcej?
Zaczyna to przypominać grę w szachy z gołębiem, ale kontynuujmy.

przemyslaw18

Moze tak.. moze nie.

Ofiar bylo maksymalnie 1500 (po obu stronach),

Zamykano i torturowano tylko wyborców Allande...

Ale Piłsudski nie byl ani inteligentny ani tym bardziej dobry.. jedyne na czym sie znal to wojsko a jedyne co sie chwali to pokonanie komunistów...

Mial najwiecej do powiedzenia, anjwiecej zaplanowal ale wszyscy generalowie podjeli decyzje o zamachu stanu.


Lewicowcy mordowali prawicowców podczas puchu w chile.

Ale to prawda ze to o poziomie ubóstwa 60% to mit. Za Allande poziom ubóstwa byl dosc wysoki. Za Pinocheta bezrobocie spadlo do minimum jak i poziom ubóstwa.

NIE ISTNIEJE COS TAKIEGO JAK BEZPLATNA EDUKACJA. ZA WSZYSTKO SIE PLACI! Wszystko utrzymuje sie z podatków.. i wychodzi to drozej.. To czego i keidy uczy sie dziecko powinno zalezec od rodzica.

To jest problem rodziny ile wydaja na dziecko i czy ich stac.

Tyle, że za tamtego czasu bylo znacznie lepiej niz teraz.

ocenił(a) film na 3
Al_Bundy

"Ofiar bylo maksymalnie 1500 (po obu stronach)," czyli wszyscy kłamią, ale ja wiem, że było inaczej. Nie założyłeś takiego aspektu jak miłość własna Pinocheta, ale skoro wiesz lepiej to niech Ci będzie.
"Zamykano i torturowano tylko wyborców Allande" to dobrze, zamykać i torturować innych ludzi to źle, Ty serio żyjesz w odrealnionym świecie, skoro uważasz, za argument, że to byli tylko wyborcy allende(sprawdzali podpisy na głosach) pozwala na nieludzkie traktowanie.
"Ale Piłsudski nie byl ani inteligentny ani tym bardziej dobry" ale to on jest bohaterem narodowym, a nie Ty. Utrzymanie w ryzach państwa polskiego to za mało, podobnie Pinochet, nie miał żadnych przymiotów (oprócz brutalności i bezwględności i ślepego zapatrzenia w chicagowską szkołę ekonomiczną, bo nie każdy potrafi wprowadzić 60% w biedę, a jemu to się udało.
"Lewicowcy mordowali prawicowców podczas puchu w chile." Aha, a oczywiście wiesz to skąd?
"Za Pinocheta bezrobocie spadlo do minimum jak i poziom ubóstwa." za pinocheta było tak niskie, że nawet procentami tego nie jesteś w stanie określić, to niesamowity wynik. Nawet dla poprawienia statystyk wymordował z parę tysięcy i trochę potorturował dzieci głosujące na Allende ((bo masz świadomość, że różne źródła podają liczby wyższe niż 1500 po obu stronach, ale wypierasz to ze świadomości.)
"i wychodzi to drozej" o czyli masz jakieś obliczenia? poproszę je.
"To czego i keidy uczy sie dziecko powinno zalezec od rodzica." prawo do samorealizacji, a teraz pomysl czego bys sie uczyl i czy tato by Cie wyslal wgl do szkoly, a pozniej mow takie rzeczy.
"Tyle, że za tamtego czasu bylo znacznie lepiej niz teraz' czyli podroznik w czasie. Mówisz to siedząc w ciepłym domku przed komputerkiem, pewnie obok stoi telewizorek, a idąc do obowiązkowej szkółki jesz ciepłe śniadanko, bierzesz swój telefonik i jedziesz sobie samochodzikiem pod szkółkę, ale jest źle bo przecież nie musisz pracować 16 godzin dziennie.
Chciałbym z Tobą porozmawiać, ale merytorycznie, bo gdybym zszedł do Twojego poziomu to by mi wystarczylo napisac:
" Pinochet był zły, a Ty kłamiesz . Piłsudzki bohater, bo Polska była lepsza niż Chile, a Allende był bohaterem, a Pinochet mordował i doprowadził do ubóstwa ponad 60% Chilijczyków, a chilijski cud gospodarczy to ściema, wtedy było źle. Piłsudzki odsunął prawicowe rządy i był bohaterem, a minimalny poziom ubóstwa i biedy to mit w Chile. Edukacja o której mówisz byłaby droższa, nie podam żadnych statystyk, bo ich nie ma, ale dobrze zmyślam co nie?
Na koniec bonus
"To jest problem rodziny ile wydaja na dziecko i czy ich stac." zapytaj się taty czy przy Twoim założeniu płatnej indywidualnie edukacji by wysłał Cię do szkoły i na jakie przedmioty, jestem ciekaw.
Mam nadzieję, że zrozumiałeś aluzję.

przemyslaw18

Oficjalne źrodła podaja 1500 ofiar.. i kilka tyś. zaginionych.

Deklarowali sie jako jego wyborcy. .zreszta kazda "ofiara" twierdzila ze ma poglady lewicowe... Moze lekko przesadzili...

A tam znowu bohater.. POlska odzyskala by niepodleglosc niego.. o nrzadzic nigdy nie powinien.. Dmowski bylby dobrym przywódca ale nie Piłsudski.. Piłsudski zapuscil tez armie na tyle e w wiekszosci nei byl otam maszyn tylko konie... Pinochet byl faktycznym bohaterem Chile. Piłsudski moze i byl ale wszystko odbylo by sie bez niego. On nie wprowadzil 60% narodu w biede tylko z niej wyprowadzil.. Chile za jego rzadow stalo sie bogatym i silnym panstwem.

Z relacji.. nie tylko rodziny lewakó sie wypowiadaly.

Bezrobocie za Pinocheta wynosi okolo 4%. O torturowanych dzieciach nic mi nie wiadomo... Zreszta nie zabijali lewackich dzieci..

Na panstwowa szkole płacisz tysiace.. z podatkow miesiecznie zabiera sie strasznie duzo.. przez cale życie to ogromne sumy.

Dziecko jest rodzica - nie ma wolnosci.

Panstwo bylo slilniejsze i bogatsze w erze normalnej, erze kapitalizmu.. Gdyby ludzie mogli przewidziec przyszlosc to socjalisci zostali by wybici zanim doszli by gdzies do wladzy i teraz pewnie mielibysmy kolonie na marsie...

Ale przeciez Pinochet nie byl zly, pilsudski (nauczylbys sie pisac jego nazwisko) nie byl bohaterem, Polska nie byla lepsza od chile, allende to lewak a nie bohater, pincohet nie doprowadzil do nikogo do ubóstwa, chilijski cud gospdoarczy to zadna sciema, pilsduski odsunal prawicowe rzady przez co byl niczym, edukacja byla by tansza...

Ojciec ma IQ mniejsza niz rozmiar mojego penisa..

ocenił(a) film na 3
Al_Bundy

"Oficjalne źrodła podaja 1500 ofiar.. i kilka tyś. zaginionych" podaj źródła
", pilsudski (nauczylbys sie pisac jego nazwisko) " za bardzo się wczułem w Ciebie i pisałem w Twoim stylu.
Myślałem, że miałbym z czym polemizować, ale teksty w stylu
"Ale przeciez Pinochet nie byl zly "
"allende to lewak a nie bohater"
"pincohet nie doprowadzil do nikogo do ubóstwa"
" pilsduski odsunal prawicowe rzady przez co byl niczym,"
to ja nie mam z czym polemizować, bo nie wystarczy, że przedstawię faktografię opierającą się na pracach ludzi, którzy w przeciwieństwie do Ciebie badali tę kwestię i wielu z nich było tam na miejscu, a Ty podajesz mi swoje opinie( bo nie podajesz skąd te dane pochodzą, raz napisałeś oficjalne dane 1500(bo to za mało i tak), ale nie dałeś linka do tych oficjalnych danych, czy skąd bierzesz te ciekawostki. Nie kłamiesz, bo nie akceptujesz tego co widzisz, bo nie pasuje to do Twojego światopoglądu i odrzucasz fakty, nie żadne opinie oraz akceptujesz przemoc na ludziach o innych poglądach powodzenia w normalnym życiu, ale mam nadzieję, że to chwilowy światopogląd, który zmieni się, gdy nabierzesz rozsądku. Nawet nie odpowiedziałeś jakby wyglądało Twoje życie jakbyś się uczył tego co chce Twój tato( w sumie pogratulować mu syna, którego wychował, że go tak kocha "Ojciec ma IQ mniejsza niz rozmiar mojego penisa" ale nie można nie mieć IQ, przecież? W ogóle to szacunek dla twojego taty, że wytrzymuje z Tobą)

przemyslaw18

Pomylilem sie - 1500 zginelo w dniu puczu.. Oficjalnie przez caly okres dyktatury moglo byc 15 000.

Bardzo smieszne...

Ja po prostu zmalpowalem twoje teksty.

To ty gadales o poziomie ubóstwa 60% skoro to lewicowa propaganda która nie ma miejsca w realynm swiecie.. i ty mi zarzucasz klamstwa.

To mi sie nalezy szacunek ze wytrzymuje tyle czasu z takim idiotą jak on.

ocenił(a) film na 3
Al_Bundy

"Pomylilem sie - 1500 zginelo w dniu puczu", bo zera Ci się pomyliły, " Pinochet przyznal sie do 1500 ofiar (nawet tych slawniejszych jak Jara itp) a to ze bylo ich 6-7 tyś. to mit." i po kilku komentarzach, dopiero sprawdzasz, ale no cóż każdemu się zdaża
"Ja po prostu zmalpowalem twoje teksty" nie to ja zmałpowałem Twoje i tak w koło Macieju
"To ty gadales o poziomie ubóstwa 60% skoro to lewicowa propaganda która nie ma miejsca w realynm swiecie" to podaj mi poziom ubóstwa za czasów Pinocheta i od razu ze źródłem.
"To mi sie nalezy szacunek ze wytrzymuje tyle czasu z takim idiotą jak on." jak mówi chińskie przysłowie, "gdzie spotka dwóch mądrych ludzi tam mimo różnic zdań znajdą kompromis i odejdą w spokoju, gdzie spotka się mądry i głupi tam mądry będzie próbował dojść do kompromisu i do zgody, albo odpuści bo nie da rady dojść z głupim do kompromisu. Gdzie spotka się dwóch głupich tam nie dojdą do kompromisu bo będą się obrażali i nie dojdą do kompromisu, a każdy z nich będzie pewny swoich racji, a że mądrość przychodzi z czasem to przeczytam tylko skąd masz inne dane na temat ubóstwa niż 60% społeczeństwa+ źródło i znikam.

przemyslaw18

No bo w pierwszym dniu puczu naprawde zginelo 1500 osób.. w okresie calej dyktastury 15 000 osob.. ale wiekszosc to osoby zaginione.

Wiem.

Rzecz w tym ze nie ma źródła (realnego) ktory mówi o poziomie ubóstwa za Pinocheta oprócz leewackich źródelek.. Ząs Milton Frieman opisywal, że to ubóstwo zaczelo spadac po reformach które zostaly przeprowadzone po zamachu stanu.

Ale to mój ojciec jest glupi a nie ja..

Tyle ze nie mozna prosic o źródła na temat innego ubóstwa niz 60% skoro informacje o 60% ubóstwa sa tak niewiarygodne ze nie podaja ich nawet na wikipedii... Zreszta ludzie zapomnieli że za Allende bylo ono wyzsze niz 60%..

ocenił(a) film na 3
Al_Bundy

"oprócz leewackich źródelek" ja nie obrażam Twoich źródeł, bo ich jakoś skąpisz, więc Ty pozostaw moje, ale co do Allende to nie miał łatwego życia, nawet na podstawie wikipedii widać, że globalne ceny miedzi spadły o ponad połowę porównując rok 1969 a 1972, a w rządzie znalazło się dwóch liberałów zajmujących ministerstwa oświaty raz ministerstwa ziemii i kolonizacji(przypominam, że podział latyfundiów wśród chłopów okazał się jedną z przyczyn problemów Chile, a kontynuowany za polityką Frei'a, liberałowie działali w rządzie Allende od 1970 roku, więc czy był komunistą? Źródła cytowane przez wikipedię mówią o przekłamaniu danych przez reżim Pinocheta (co nie wydaje się nielogiczne tak samo jak i za komuny budowano mit państwa potężnego i krytykowano inne ustroje), ale wracając do jego trudnej prezydentury Allende wystarczy przypomnieć o cenach miedzi oraz o pomocy finansowej USA liczonej w milionach dolarów, które miały posłużyć destabilizacji gospodarki, ułatwionego zadania w żądzeniu nie miał jak widać, a obecnie nawet wygrał plebiscyt na największego Chilijczyka(trudno się nie dziwić, bo znacjonalizował elementy gospodarki, które należały do kapitału zagranicznego i nie pozwolił na sytuację jak w Nigerii(warto się z tym zapoznać).
"Ujawnione w USA przez tzw. komisję Churcha dokumenty dowodzą, że CIA odegrała ogromną rolę w osłabianiu władzy Allende, widząc w nim zagrożenie dla utrzymania Ameryki Łacińskiej jako amerykańskiej strefy wpływów” a to notatka PAP
ale opinię Friedmana należy szanować, więc zrób podobnie z książką Domosławskiego Gorączką latynoamerykańską
"Załamanie gospodarki na początku lat osiemdziesiątych zmusiło ekipę Pinocheta do korekty wolnorynkowej utopii. Żarliwą ideologię „konserwatywnej rewolucji” zastąpił zimny pragmatyzm. (...) Największa zapaść w regionie dotknęła neoliberalną krainę: Chile. Pogrążony w głębokim kryzysie kraj uratowała nie „niewidzialna ręka” rynku, lecz interwencja rządu. Państwo uratowało przed upadkiem prywatne banki i zadłużyło się na miliony dolarów u zagranicznych wierzycieli. Długi prywatnych właścicieli mieli spłacać wszyscy Chilijczycy.(...) Odbudowanie produkcji z czasów prezydenta socjalisty zajęło Pinochetowi piętnaście lat."
Czy ma poglądy lewicowe? Trudno mi stwierdzić po przeczytaniu jego "Ryszard Kapuściński non-fiction. Oczywiście możesz odrzucić tą ciekawie zapowiadającą się rozmowę tym, że Firedman ma po prostu rację, a Domosławskiego nazwiesz lewakiem i na tym się zakończy, ale spróbuj podjąć się bezstronnego krytycyzmu dowodowego, podejdź do faktów i z nich stwórz teorię nigdy na odwrót.
Jest to niezwykle zawiły temat, bo brakuje całkowicie obiektywnych źródeł, ludzie podejmujący się tej tematyki najczęściej stawiają się automatycznie po lewej lub prawej stronie, więc bardzo mi jak i Tobie podważać argumenty, nawet nie wierzysz w liczby, które podobno nie kłamią, ale statystyka już tak. Natomiast nie przemawiają argumenty w stylu "Zreszta ludzie zapomnieli że za Allende bylo ono wyzsze niz 60%" Skąd to wziąłeś? Jak dotąd gdy podawałem jakieś dane automatycznie im zaprzeczałeś, bardziej z przyzwyczajenia niż z powodu realnej wiedzy.

przemyslaw18

Allende gadal jak komuch, zachowywal sie jak komuch, przeprowadzal reformy jak komuch.. juz sama jego ostnia przemowa "Niech zyja ludzie pracy" wiele mówi.. tylko komuchy ciagle gnebia o ludziach pracy jakby byli najwazniejsi.. Gdyby w Chile zostal wprowadzony komunizm to nie odbilo by sie na USA źle... Nie zapominajmy ze USA wspólpracuje np z socjalistycznym Bangladeszem i Chinami.. wiele prywatnych przedsiebiorstw uzywa chinoli itp. jako tania sile robocza... Przez pierwsze kilkanascie lat moze i by bylo źle.. póxniej nie bardzo. Zreszta kto niby podskoczy USA?

Wiem ze Pinochet dokonal kilka interwencji w gospodarke... Cóż.. Chile nie bylo wczesniej krajem wolnorynkowym.. nie da sie z byle g***a zrobic odrazu potege... Mysle ze popelnil blad bo chociaz zapanowalby kilkuletni b***l to wszystko by sie ustabilizowalo.


Ale zadne źródło nie podawalo otak wysokim progu ubóstwa w Chile.. w ZSRR o tym pisali i w Polsce PRL... i w Chinach.. i lewicowe gazetki w USA.. ale z tego co mi wiadomo to juz w 1972 ubostwo siagalo ponad 70%.. Chile bylo jednym z najbiedniejszych panstw na swiecie.. nie moglo sie tam zyc dobrze.

ocenił(a) film na 3
Al_Bundy

"Allende gadal jak komuch, zachowywal sie jak komuch, przeprowadzal reformy jak komuch" masz niezwykły dar do dopatrywania się w każdym kogo przedstawię jako komucha, choćby zatrudniał w rządzie liberałów i kontynuował, podkreślam kontynuował reformy Freia, a o Pinochecie mordercy i złodzieju wypowiadasz się tak pozytywnie, więc jak mówiłem dopóki nie odnajdę obiektywnej faktografii z krytycyzmem dowodowym
Nie odniosłeś się do cen miedzi, nie moja wina, że odrzucasz coś z czym nie umiesz polemizować, " ale z tego co mi wiadomo to juz w 1972 ubostwo siagalo ponad 70%" ale o danych z 1986 nie ma zadnych danych, bo
1 Pinochet i jego ludzie lubili fałszować dane na temat swoich rządów jak i rządów Allende o czym pisze wikipedia
2Wspomina tez o pomocy finansowej w celu destabilizacji gospodarki
3USA zależało na zachowaniu wpływów w Chile, a obecnie USA podskoczyć może choćby Rosja, jak w przykładzie Syrii i ich wierzyciel Chiny
4Nie odniosłeś się do obniżenia cen miedzi o połowę między 1969 rokiem, a 1972 rokiem
5Nie wspomniałeś o liberałach w rządzie Allende( w sumie prawie cała reprezentacja chilijskiego parlamentu zasiadała w rządzie)
6Czy nie uważasz, że na zbyt ślepo zastosowano politykę obniżania podatków zarzynając państwo, które się w ten sposób zadłużało z powodu zbyt drastycznych zmian gospodarczych?
Mam nadzieję, że to zwykłe niedopatrzenie.
Szukając informacji o Pinochecie dotarłem do Reagana i do http://blogi.ifin24.pl/trystero/2011/02/19/pogromcy-mitow-konserwatyzm-budzetowy -reagana/
a mianowicie jak widać wyraźnie z wykresu Reagan zaczął zadłużać USA "Gdy Ronald Reagan obejmował władzę w 1981 roku wskaźnik dług publiczny/PKB wynosił 32,5%. Gdy oddawał władzę w 1989 roku dług publiczny sięgał już 53,1%" a bodajże wspominałeś coś o błędnej polityce zadłużania się przez Obamę podając przykład Reagana jako dobrze rządzącego bez zaciągania długów, niestety był lepszym aktorem niż prezydentem.
Załączam też link do którego chętnie się odniesiesz jako pkt 7 http://www.wykop.pl/ramka/1074591/kto-byl-wiekszym-keynesista-obama-czy-reagan/

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 3
Al_Bundy

"Nawet jesli Pinochet to morderca, zbrodniarz itp. to ALlende byl gorszy" bo nacjonalizował za odszkodowania i nie pozwolił na wywóz kapitału za granicę oraz co najgorsze miał inne poglądy polityczne niż Twoje co zakrawa na absurd, bo jest gorsze niż mordowanie ludzi fałszowanie danych i znikające miliony dolarów.
1."Czy życie 6000 ścierw cos znaczy" tak i znaczyło więcej niż Twoje, a skąd masz pewność, że nie fałszował nawet wikipedia to stwierdza na którą lubisz się powoływać.
2. to powinno się pojawić przy każdej Twojej wypowiedzi chodzi i miliony dolarów przeznaczone na destabilizację gospodarki
3."Kiedys USA maglo podskoczyc Cesarstwo Japonskie, ZSRR itp" jako specjalista widzisz jak Putin wodzi za nos Obamę, Chiny mają jeden z największych potencjałów ludzkich , Japonia technologiczny, po prostu uwerzyłeś w wieczną propagandę sukcesu USA i niezniszczalnego supercmocartwa, wystarczy, żeby kraje upomniały się o swoje długi wobec USA. Żyją na kredyt od ponad 50 lat
4. Dla Ciebie nic nie ma do rzeczy, Fakt, że Chile i jej skarb narodowy to miedź dalej nie daje nic do myślenia i to właśnie o ten dział gospodarki walczył Allende i stanowił okazały fragment gospodarki Chile, a gdy cena spada o połowę doprowadza to do załamania gospodarki. Podobnie jak i Rzeczpospolita, która była spichlerzem Europy, a gdy ceny zboża spadły drastycznie doszło do załamania i w dalekiej perspektywie do upadku.
"5. Jakich tam znowu liberalów" poczytaj sobie nawet na wikipedii to, wtedy będę mógł powiedzieć, że nie jesteś ograniczony, a to, że kłamiesz. Spójrz sobie tam, gdzie źródła są dla Ciebie wiarygodne dopóki nie dotyczą błędów prawicy.
6. "Ma bronic tylko praw.. jeśli ludzie nie byli by zagrozeni, mentalnosc byla inna to panstwo w ogóle mozna by zlikwidowac w imie anarchokapitalizmu." o zlikwidowaniu państwa marzyli też ideowi komuniści, więc poglądy znacząco od 10 roku życia Ci się nie zmieniły (ruszy teraz lawina ze względu na Twoją fobię na temat ludzi o innych poglądach, którzy są dla Ciebie co napisałeś "życie 6000 ścierw", a co gdyby to Twoja rodzina znalazłaby się wśród tych 6000 dalejbyś na pewno chwalił Pinocheta)
" Obama zadluzyl USA bardziej niz jakikolwiek prezydent." czyli artykuły po angielsku gryzą podobnie jak i wykresy, bo to kłamstwo i propaganda, przecież gdybym zaczął samodzielnie myśleć to okazałoby się, że się myliłem a to niemożliwe,bo mam zawsze rację i czyli 3% zadłużenia Obamy do 12% Reagana.


przemyslaw18

Allende doprowadzil kraj do skrajnej ruiny gospodarczej, za jego rzadó dochodzilo do zabójstw przedsiebiorców, nacjonalizowal PRYWATNE majtki ludzi którzy nie chciel inacjonalizcji przez co byl zlodziejem.. Allende byl komletnym idioą którzy nigdy nie powinien nigdy dojsc do wladzy.


1. Watpie by życie jakiegs komucha bylo wiecej warte niz twoje... Na wikipedii jest pelno falszowac.. ta strona ogólnie praktycznie nie zawiera prawdziwych informacji w waznych kwestiach.. wiekszosc to bzdury.. rzecz w tym że nie mozna oceniac ktore strona ma informacje wiarygodne a która nie..

2. Przeciez Pinochet nie destabilizowal gospodarki...

3. Obama jest kretynem.. totalnym kretynem.. WOdzenie jego za nos nie jest trudne. Putin nie jest najlepszym przywóca ale i tak lepszym niz on.. Asad tez... Obama i jego kumple z Izraela to faszysci grazacy w kółko krajom arabskim.. Izrael mozna zetrzec z powierzchni Ziemi ale z USA .. latwo by nie bylo.

Chiny maja najwiekszy potencjal na swiecie... w kaptailiźmie tan kraj w 4 lata bylby 10x bogatszy niz USA.. zadne panstwo na swiecie nie ma takiego potencjalu... Po obaleniu komunizmu nawet w socjaliźmie potrafia sie rozwijac co jest godne podziwu.

Japonia po wojnie stala sie bardzo zalezna od USA>. moga miec sily obronne ale nie mogą atakowac.. USA trzyma ich na smyczy.

4. Ale gdyby nie wybrano Allende (który i tak mial niewielkie poparcie) to zamach stnau bylby niepotrzebny.. przypominam ze istniala Partia Libertarianska Chile.. Z która ścisle współpracowal Pinochet.

5. To wszyscy byli socjalisci.. socjalista z lbieralem nie ma nic wspólnego.

6. Jest róznica miedzy np. socjalanarchizmem a anarchokapitalizmem.. Wiekszosc libertarian to niestety albo kosmopolici albo anarchisic.. przynajmniej tych z internetu. Dlatego ja jestem blizej nieokreslony pogladowo.

Moja rodzina jest normalna.. oprócz ojca - ale to nieszkodliwy debil. .za Pinocheta nie wylapywano komuchow od tak jak zydów.. tylko tych bezposrednio zwiazanych z poprzednm rzadem. To mozna porównac do sytuacj iw egipcie - obalil ita dzicz a motloch wyszedl na ulice i ofiary byly nieuknion\e.



Obama wg. pewnej strony do której juz linku nie mam zadluzyl ameryke bardziej niz wszyscy prezydenci razem wzieci. .Zreszta za reagana dlug byl stosunkowo maly -obecnie wynosi biliardy.. obama zaczal inwestowac w panstwowe szpitale itp... Reagan cos robil, cos pozytecznego.. Reagan byl najlepszym prezydentem USA, najinteligentniejszym, wolnorynkowym.. Obama jest kretynem totalnym.. nie specjalnei dziwi mnie że murzyn popeira zasilki, panstwowe szpitale itp. ale dziwi mnie ze takiego wybrali.. Zreszta prawdopodobnie on nawet nie pochodzi z USA.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones