PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34251}
5,7 2 211
ocen
5,7 10 1 2211
6,2 4
oceny krytyków
Mordercze kuleczki
powrót do forum filmu Mordercze kuleczki

tak jak w temacie...kto tłumaczy w ten sposób?-śmiechu warte!-taki tytuł tylko odpycha zamiast przyciągać!

mniejsza...

wracając do filmu to powtorze to co było tu powiedziane juz wiele razy, a mianowicie-KLIMAT-tu mamy prawdziwy klimat horroru-tajemniczośc, zgroza, zagadka, świetna muzyka, czyli wszystko to co dobry starszy horror miec powinien!

p.s
spodziewałem się bardziej surrealistycznej opowieści;]

_suspect_

Chciałbym zobaczyć reakcję Dona Coscarelli'ego na informację, że jego film o chimerze był w Polsce dystrybuowany pod tytułem oznaczającym "Murderous Little Balls". :) A przede wszystkim, chciałbym poznać imię, nazwisko i stanowisko autora polskiego tytułu.

W ogóle to moim zdaniem w każdym filmie, którego znaczenie "przetłumaczonego" tytułu odbiega od oryginalnego, powinna być informacja o tym, jak się nazywa autor polskiego tytułu. Żeby było wiadomo, kogo personalnie o to obwiniać. To powinno być zapisane w ustawie o jawności informacji publicznej. :)

Tytuł "Chimera" może zachęcić, może zaintrygować, za to tytuł "Mordercze kuleczki" może tylko zniechęcić. Na pewno nie chciałbym obejrzeć filmu zatytułowanego "Mordercze kuleczki", za to film pt. "Chimera" już prędzej.

Podobnie z tytułem "Raz dwa trzy umierasz ty" zamiast tytułu "Prawda czy wyzwanie?". I wieloma innymi, jak np. "Kac Vegas w Bangkoku". Jakby nie dało się zatytułować filmu "Kac Bangkok".

ocenił(a) film na 8
Trojden

Co wy macie z tą chimerą? Phantasm to definicja ..iluzji ,przewidzenia,złudzenia,urojenia...a Wy wpisujecie w tłumacza słowo phantasm i wam wyskakują takie głupie tłumaczenia jak chimera...

dominik1980

Widać że tłumaczyli tytuł na translatorze z googla co jest błędne. Najlepiej pasuje tutaj termin "Fantazmat" czyli osoba, rzecz, miejsce itp. będące wytworem wyobraźni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones