PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34251}
5,7 2 211
ocen
5,7 10 1 2211
6,2 4
oceny krytyków
Mordercze kuleczki
powrót do forum filmu Mordercze kuleczki

8/10

ocenił(a) film na 8

Jeden z lepszych horrorów lat 70-tych, dziś już pozycja kultowa. Jest w nim wszystko to, co horror powinien zawierać. Genialny, mroczny klimat, gęsta atmosfera w połączeniu z mistrzowskim soundtrackiem (jeden z najlepszych soundtracków do horroru ever) dają świetne połączenie. Świetnie prezentują się scenerie (raz są to ciasne i duszne korytarze czy pomieszczenia a raz rozległe, otwarte przestrzenie - cmentarz, lasy. Wielkim plusem filmu jest również postać Tall Mana - czarnego charakteru - który dziś bez problemu można postawić obok innych znanych czarnych charakterów kina grozy. I to jego słynne: "BOOOOY!" Jest to postać, która autentycznie potrafi przestraszyć. Ogólnie gra aktorska reszty aktorów również stoi na niezłym poziomie. Oczywiście oglądając Phantasm nie sposób oprzeć się wrażeniu, że przypomina pod wieloma względami dawne, włoskie horrory i tak faktycznie jest - odrealniona, senna atmosfera, postaci z innych wymiarów... Film ogląda się bardzo płynnie, z minuty ma minutę staje się coraz mroczniejszy. Zakończenie mogło być nieco bardziej błyskotliwe i przyznam, że nie spodobały mi się te latające kuleczki, które to stały się podstawą dla polskiego tłumaczenia tytułu. Są to jednak niewielkie minusy i film należy do tych, które koniecznie trzeba obejrzeć. Moja ocena: 8/10.

użytkownik usunięty
Shady_Yo

znakomita ocena i podobało mi się to odniesienie do włoskich horrorów. Nie patrzyłem na ten film w ten sposób, ale jest w tym chyba racja. Generalnie `Phantasm` to świetny horror.

ocenił(a) film na 8

Polać mu! Dobrze prawi!
Nawet mam w swojej kolekcji DVD wydanie Anchor Phantasm:D
FIlm który warto obejrzeć, mam nadzieje że 5 już niebawem trafi w moje łapska.

Shady_Yo

Zgadza się , to były czasy które miło wspominam ,wtedy zachwycałem się tym filmem i do dzisiaj pozostał w pamięci ten tytuł choć z samego filmu już nie wiele pamiętam oprócz latających kulek które potrafiły zdziałać cuda :) Tak a propos starych horrorów ,może ktoś pamięta tytuł filmu z którego pamiętam tylko tyle,że w pewnym kościele pojawił się szklany walec z pewną cieczą która kapała w górę ....co to był za film????

Bokciu

Ależ proszę: http://www.filmweb.pl/film/Ksi%C4%85%C5%BC%C4%99+ciemno%C5%9Bci-1987-6914 - swoją drogą jeden z lepszych horrorów, jakie w ogóle nakręcono. Polecam też inne Carpentara jeśli nie miałeś okazji obejrzeć - przede wszystkim "W paszczy szaleństwa" i "Coś". A także świetną "Ucieczkę z Nowego Jorku", ale to już nie w kategorii horroru.

amendtcom

Ooo! Dzięki, teraz sobie przypominam ten tytuł, faktycznie"Książe ciemności" ,pozostałe wszystkie widziałem oczywiście. Pamiętam, że "Cos" miałem pod tytułem"Rzecz" bo pod takim funkcjonowało to wtedy na pirackich kopiach VHS :)

amendtcom

Przypomniał mi się jeszcze jeden tytuł - Hellraiser .Występował też pod tytułem " Siedem bram piekieł"

ocenił(a) film na 1
Shady_Yo

Really??? Nie mogłem doczekać kiedy skończy się to coś!!! Z czystym sumieniem 1!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones