PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=592731}

Malowany ptak

Nabarvené ptáče
6,4 2 707
ocen
6,4 10 1 2707
6,3 16
ocen krytyków
Malowany ptak
powrót do forum filmu Malowany ptak

Malowany Ptasior - Aleksander Szumański
Czarny Ptasior - Joanna Siedlecka

Shadow_dawnego_ggggggg

Z obserwacji twoich wpisów na forum? :)

ocenił(a) film na 1
hyrkan

A więc mam rozumieć że ty i winiopietrek jesteście młodzi, pikni, wykształciuchy, z wielkiego miasta. I posiłkujecie się propagandą goebellsa o tym że na Wschodzie żyją brudni, zawszeni ludzie, ciemni ludzie. Nie to co naród filozofów. Takie same teorie wciska gros. Zresztą kosiński najwyraźniej od nich to wziął.
Bardzo mi miło że mnie do tych ze wschodu zaliczyłeś. Przynajmniej nie robię przemysłu z dymiącymi kominami w Auschwitz ani nie miałem dziadka w nkwd.
Jestem zaszczycony.
vituperatio stultorum laus est

Shadow_dawnego_ggggggg

Nie znajdziesz mojej wypowiedzi o "zawszeniu" ludzi. :) Ponadto nie patrzę, oceniając Polskę i Polaków, na wschód, nie muszę też sobie wyobrażać, jaka Polska jest. Patrzę dookoła. Patrzę na polskie fora z wypowiedziami Polaków. Na polską politykę relacjonowaną przez polskie media, na polskie decyzje etc. :) Oczywiście wygodnie jest na to NIE PATRZEĆ, jak ty, wtedy można to nazywać propagandą, bo się nie widziało.

Napiszesz mi, gdzie cię zaliczałem do jakiegoś "wschodu"? :)

ocenił(a) film na 1
hyrkan

winiopieter napisał: ,,alez to jet goła prawda o tamtejszym ciemnym, prymitywnym i agresywnym chłopstwie" [pisownia oryginalna]. Mnie to przypomniało jak szwedzki esesman twierdził że dzięki hitlerowi Polacy odkryli co to jest i do czego służy mydło. Czyli winiopietro powtarza stare frazesy o tym że niemcy nieśli na wschód światło cywilizacji. eskimosi powtarzali to samo. Twierdzili że Gdańsk się Polakom nie należy bo Polacy są antysemitami. eskimosi powtarzają to samo do teraz bo ,,malowany ptak" upowszechnia stereotyp o polskim ,,ciemnym, prymitywnym i agresywnym chłopstwie". No to spytałem winopietra skąd wziął te określenia. Z grosa czy z goebellsa? A ty mi odpowiadasz że z moich wpisów na forum. A więc przytakujesz winiopieterowi. Czyli jednak piszesz o zawszonych Polakach. Twierdzisz że to prawda iż Polacy są brudni, dzicy, ciemni, agresywni i prymitywni. Co się wypierasz swoich słów?

Shadow_dawnego_ggggggg

Po pierwsze na pytanie o moją wypowiedź cytujesz cudze wypowiedzi.

To wskazuje, że jesteś nieco ciemny.

Po drugie bezpodstawnie wrzucasz coś o Goebbelsie (z błędem ort.), co wskazuje na dzikość i agresję.

Co post atakujesz grupy etniczne, co dalej potwierdza ciemnotę, prymitywizm.

Czasem żałuję, że Niemcom się nie udało tu przynieść światła cywilizacji. Nieco uprzemysłowienia w czasie zaborów Polska z Zachodu wyniosła, ale jeśli mentalność ludzka się poprawiła, to potem Stalin wybił co lepszych i została dzicz, prymitywna, ciemna, agresywna.

Brud nie, wielu Polaków się myje.

ocenił(a) film na 1
hyrkan

,,Po drugie bezpodstawnie wrzucasz coś o Goebbelsie (z błędem ort.), co wskazuje na dzikość i agresję" - no i widzisz hyrkanie. Tym się różnimy. Ja gesrelsa nienawidzę. W przeciwieństwie do ciebie. Dlatego przekręcam jego nazwisko. Aby pokazać pogardę jaką mu okazuję. Tak samo jest gdy piszę celowo z małej litery.
Tak, masz rację, w przeciwieństwie do ciebie jestem agresywny wobec goebesrelsa.

Shadow_dawnego_ggggggg

Wiesz, przekręcenie nazwiska to jedno. Ale go do tego naśladujesz, wobec tego niewiele wnosi twoja nienawiść.

Może powtórzę, bo nie chwytasz szybko. Gdyby ktoś nienawidził np nazistowskich morderców, to nie ma z tego chwały, bo to tylko nienawiść. Ale gdyby do tego ich NAŚLADOWAŁ, to nie tylko nie ma chwały, to jest hańba.

Nienawiść, jak widzimy, nie sprawia, że człowiek zaczyna się zachowywać lepiej. Ty oczywiście nie masz możliwości Goebbelsa, ale nadajesz na Żydów ile wlezie. Kończysz dzieło swojego mistrza.

ocenił(a) film na 1
hyrkan

gebels-srebels nie był moim mistrzem. Może twoim.

Shadow_dawnego_ggggggg

Moim nie. Ja nie naśladuję. Ty też nie naśladuj, wtedy gwarantuję ci, że uwierzymy w takie zapewnienia.

Powtórzę to, co już ci pisałem, ale czego nie czytałeś uważnie:

jeśli powojenna Polska naśladuje
- rasizm Niemców z lat 1939-1945
- nazizm Niemców z tych lat
- nienawiść do homoseksualistów taką jak w Niemczech w tych latach
- antynaukowość i oparcie w propagandzie jak w Niemczech w tych latach

to jest to w każdym przypadku wielkie zwycięstwo niemieckich nazistów.

Każdy dzisiejszy polski nazista, rasista, homofob i troll siejący propagandę jest małym zwycięstwem niemieckich nazistów nad Polską.

Dlatego ja, jako prawdziwy patriota (nie to co ty) jestem przeciwnikiem antysemityzmu, szerzej - rasizmu, homofobii i propagandy.

ocenił(a) film na 1
hyrkan

Dlatego ja, jako prawdziwy patriota (nie to co ty) jestem przeciwnikiem eugeniki, aborcji, rasizmu i propagandy. Nienawidzę hitlerka, himlera, gesrelsa idt.

Shadow_dawnego_ggggggg

Ładne kłamstwa. Ale z tego, co widać, to jednak jesteś rasistą, jako antysemita, rasizm prowadzi do eugeniki, a nie piszesz na forum nic poza propagandą

ocenił(a) film na 1
hyrkan

,,Szatan szczeka pyskami swoich sług. Normalni ludzie, nawet wściekli, nie posługują się takim językiem. To, co słyszę na tych nocnych manifestacjach brzmi jak wrzaski w trakcie egzorcyzmu. POD KONIEC, gdy demon wie, że zaraz musi odejść" - powiedział ... Zgadnij kto, hyrkanie

Shadow_dawnego_ggggggg

Nie zgadłbym, nie śledzę wypowiedzi Cejrowskiego, są za głupie. Ta zresztą również. Po pierwsze oczywiście Cejrowski jest znany z bluzgów. Po drugie nie ma związku z normalnością, szerzy poglądy sekciarskie w bardzo guślarskiej wersji religii. Po trzecie wreszcie treść tej wypowiedzi jest bez sensu - nie ma żadnych dowodów, że "normalni ludzie" właśnie mają wulgaryzmów nie używać. Zadajmy sobie pytanie, czy na przykład Mickiewicz, Skłodowska, powstańcy śląscy, powstańcy warszawscy, Pilecki, opozycjoniści antykomunistyczni - czy oni wszyscy nie mówili "jebać". :) A może nie byli normalni? W sumie jest możliwe, że oni wszyscy tworzą lewactwo razem ze mną. Dzięki.

ocenił(a) film na 1
hyrkan

Rotmistrz Pilecki z lewactwem walczył. Do pięt mu nie sięgasz. Nie schlebiaj sobie.

Shadow_dawnego_ggggggg

hihi. :) w sensie, że z z ludźmi o dokładnie takich poglądach jak dzisiejsza polska prawica? :D

ocenił(a) film na 1
hyrkan

Pilecki walczył z lewactwem. Walczył też z nazizmem które wprowadziło eutanazję, eugenikę, rasizm i aborcję w Polsce.

Shadow_dawnego_ggggggg

z komunistami walczył, jak NSDAP? :)

ocenił(a) film na 1
hyrkan

Pilecki był ofiarą dwóch totalitaryzmów. Był ofiarą hitleryzmu i stalinizmu.
nsdap - narodowosocjalistyczna partia... coś tam. A więc jednak socjalistyczna, no nie?

Shadow_dawnego_ggggggg

Z nazwy. Z nazwy PiS ma związek z prawem, więc wiesz, nazwami się nie przejmujemy. Przejmujemy się faktami.

Zarówno hitleryzm jak stalinizm skierowały się przeciw LGBT (marksizm na początku nie, ale stalinizm tak).

Zarówno hitleryzm jak stalinizm tłamsiły wolność jednostek. Władza trzymała w rękach sądy, media. W Polsce jeszcze niektóre media nie są w rękach władzy, ale oczywiście są już na celowniku władzy.

Zarówno hitleryzm jak stalinizm narzucały moralność. To znaczy nie kierowały się zasadą wolności sumień. To władza wyznaczała, co jest dobre, co złe, co moralne, co nie, co to sztuka zdegenerowana, co szkodzi obywatelom. Jak dziś PiS, który atakuje kulturę, jeśli kultura nie jest propagandą propisowską. Przy tym PiS i kościół nie kierują się Biblią (Bóg człowiekowi dał wolną wolę, Jezus mówił, by nie narzucać swoich poglądów, ale dawać dobre świadectwo), a próbują władzą zastąpić moralność. Jak wiemy czyn, do którego człowieka zmuszono, nie podlega już ocenie moralnej. Do moralności konieczny jest wybór.

Hitleryzm i stalinizm manipulowały historią. Tak dzisiejszy minister szkodzenia szkolnictwu planuje zrobić, to znaczy zamiast historii ma być opowieść o bohaterach-Polakach. Tak samo najlepszymi ludźmi byli naziści w propagandzie nazistów, staliniści w propagandzie stalinistów.

Hitleryzm i stalinizm miały różne problemy z naukami przyrodniczymi. Hitleryzm zmyślał jakieś frenologie i podziały na rasy, podczas gdy gatunek ludzki nie ma ras. Stalinizm zmyślał jakiś łysenkizm i mordował genetyków. Tak dzisiejszy kościół wespół z PiS mają problem i z ewolucją, i z genetyką, i z medycznym spojrzeniem na płeć.

Hitleryzm zakazywał aborcji "swoich". Aborcje wrogów były dopuszczalne. Tak i PiS z kościołem nie tylko dopuszczają aborcje gdzieś poza Polską, ale zostawiają ludzi bez pomocy, skazując ich na śmierć. Antyuchodźcza retoryka uderza w żywych ludzi, a nie tylko w płody. Stalinizm okazuje się tu bardziej cywilizowany od hitleryzmu i od PiS.

Tak wypadacie w porównaniu. Sorki. :) A nazwa socjalistyczna to tylko nazwa. PO też nie była obywatelska, a Solidarność nie wykazuje żadnej solidarności. Wobec tego bym się jakoś nazwami nie kierował.

ocenił(a) film na 1
hyrkan

Mickiewicz o Słowackim: ,,gdy deska w moim wychodku obsiusiana, dobrze jest mieć pod ręką Kordiana". Na co Słowacki odpowiedział : ,, Lepiej obsiusiana niż brązowe ślady, bo wtedy pomagają Dziady "...
Tu masz więcej tych bluzgów:
https://pl.pinterest.com/jkamierczak4480/adam-mickiewicz-vs-juliusz-s%C5%82owack i/

Shadow_dawnego_ggggggg

:D czyli obserwujemy, że gdy porównanie hitleryzmu, stalinizmu i obecnego polskiego rządu wypada niepomyślnie, to zmieniasz temat :D

ocenił(a) film na 1
hyrkan

Rzeczywiście, wypada niepomyślnie porównanie obecnego polskiego rządu z tymi dwoma totalitaryzmami (stalinizmem i hitleryzmem), tu się Hyrkanie zgadzamy. Bardziej rzeczowo ci odpowiem w następnym tygodniu, bo do końca tego tygodnia muszę wykonać swoją robotę.

Shadow_dawnego_ggggggg

Nawet nie wiesz, jak bym się ucieszył, gdybyś mi odpowiedział rzeczowo kiedykolwiek. Choćby za rok. Ale nie wierzę. :)

ocenił(a) film na 1
hyrkan

Czyli 4. rp jak 3. rzesza, świrosław kaczuzelski jak fuhrer, kurski jak gebels, joaguim jak himler itd. Tak mam to rozumieć?

Shadow_dawnego_ggggggg

Bez przesady. To twoje "jak" sugeruje czasem więcej podobieństw, niż jest w istocie. Ja po prostu dostrzegam, z których fragmentów dawnej polityki korzystają dzisiejsi politycy. Nie jest tak, że czerpią jedynie z dorobku Rzeszy, wyraźny jest też nacjonalistyczny zwrot w polityce komunistycznej, jak w radzieckiej Rosji czy PRL. Mechanizmy te same wtedy co i dziś.

Jarosław oczywiście nie jest jak Hitler, ma kota, a nie psa, nie ma wąsika, mówi zazwyczaj monotonnie i nudno.

ocenił(a) film na 1
winopiotr

Dlaczego milczysz? kakao ci zatkao?

waukorbowy

http://pink-panther.szkolanawigatorow.pl/nobel-2018-i-oscar-2020-marhoul-i-tokar czuk-czyli-zegnaj-prawdo-witaj-propagando

Ktoś może mi zarzucić, że wklejam cudze teksty. Nie będę temu zaprzeczać. Autorka wykonała sporą pracę, której nie zamierzam dublować. Ciekawa jest też dyskusja poniżej wpisu. Polecam.
Za "Czarnego Ptasiora" własnie się zabieram.

waukorbowy

Trzeba być potwornym analfabetą, żeby nie ogarniać, że w LITERATURZE PIĘKNEJ istnieje coś takiego jak licentia poetica. Polecam wrócić do 4 klasy podstawówki, zamiast wywarzać otwarte drzwi :>

kotolak

A ja polecam słownik ortograficzny zamiast wymądrzać się mądrymi słówkami;)

waukorbowy

Najgorsze kłamstwa są w "Gwiezdnych wojnach": płomienie w próżni kosmicznej, statki lecące z hukiem (w tejże próżni). Zaraz wystawię wszystkim częściom jedynki.

ocenił(a) film na 6
waukorbowy

Jakie błędy są w filmie?

"Wieśniacy w filmie nie mają konkretnej narodowości. Nietrudno się domyślić, że rzecz dzieje się w naszej części Europy, ale antybohaterowie mają być uniwersalni. W tym celu posługują się sztucznym językiem między słowiańskim"

ocenił(a) film na 10
waukorbowy

ale co to ma do rzeczy? to jest film, czyli sztuka - a nie artykuł w Gazecie Polskiej Codziennie, żeby od razu wytykać kłamstwa... książka jest inspiracją dla tego niesamowitego filmu, który jest bytem odrębnym od książki i historii samego Kosińskiego. i tylko tak należy traktować to wyjątkowe dzieło sztuki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones