PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=592731}

Malowany ptak

Nabarvené ptáče
6,4 2 703
oceny
6,4 10 1 2703
6,3 16
ocen krytyków
Malowany ptak
powrót do forum filmu Malowany ptak

Malowany Ptasior - Aleksander Szumański
Czarny Ptasior - Joanna Siedlecka

waukorbowy

Uważaj, bo cię zaraz obsobaczą od antysemitów i nazioli. No i jeszcze od przygłupów, co wystawiają jedynkę przed zobaczeniem filmu (oczywiście wg tych samych osobników wystawienie dyszki również przed obejrzeniem jest rzecz jasna w dobrym tonie ;)).

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1
waukorbowy

Wzór prawdziwego Polaka
czyta gazetkę wybiórczą
twierdzi, że obozy były polskie a Polacy zamordowali więcej żydów niż niemców
powstanie w getcie z kolei było przeciwko Polakom
naziści mieli pomocników w Polsce, na Węgrzech i w Niemczech.

A więc młody, pikny, wykształcony, z wielkiego miasta (głosujący wiadomo na kogo) jest tak mądry i oczytany, że wie iż naziści byli z Marsa ale Polacy to Polacy. I zawsze źli. A jak nie wierzysz w to, to jesteś kesnofob, rasista, antysemita, homofob, męski szowinista itd. Poza tym męczysz zwierzaki (jak Polacy w malowanym ptaszku z portek i w pokłosiu).

Shadow_dawnego_ggggggg

Powstanie w getcie nie było przeciwko Polakom. Polacy po prostu zignorowali, jak to bohaterowie, śmierć współobywateli, bo współobywatele mieli trochę złota, futer, mebli. Czyli wszystko ok.

Obozy zakładali Niemcy. Polacy za to zgrabnie je po wojnie wykorzystywali (COP Jaworzno), to zaleta przedsiębiorczości, prawda?

ocenił(a) film na 1
hyrkan

COP Jaworzono... Czyś ty chłopie oszalał, ze to przypominasz??????????????
Jakub Hammerschmidt, Teofil Hazehnajer, Solomon Morel i wszystko jasne.
,,śmierć współobywateli, bo współobywatele mieli trochę złota, futer, mebli". Tak, jasny pieron ale się uśmiałem. A gdzie byli Niemcy? Oni na to pozwolili???? Pozwolili Polakom kraść złoto? Głupi byli ci Niemcy.

Shadow_dawnego_ggggggg

Przypominam, żeby było wiadomo, że Polacy uznali obozy koncentracyjne za całkiem dobry pomysł.

Wymienione nazwiska świadczą o tym, że zdarzali się Żydzi, których Polacy tolerowali. A podpowiedz mi, czym się ci panowie zajmowali, że zasłużyli na tolerancję Polaków?

Niemcy, jak powinieneś wiedzieć, zakazywali rozkradania mienia żydowskiego. Tu jednak uwidoczniła się odwaga Polaków, której brakło gdy nie ratowali współobywateli - uratowali jak najwięcej mienia żydowskiego wbrew zakazom okupanta! :)

hyrkan

Znany Ci jest fakt, że wielu rosyjskich Sowietów pod zmienionymi nazwiskami na nazwiska polskie zostało oddelegowanych z Armii Czerwonej do pozornie polskiej Armii Ludowej (składającej się także z kadry oficerskiej sowietów-Polaków)? O założeniu obozów decydowali Sowieci! Tak jak Berling nie miał prawa decydować gdzie miała maszerować jego Armia, tak Polacy nie mieli wpływu na wykorzystanie byłych niemieckich obozów pracy po wojnie.

Kazikowy

Oczywiście! :)

Bardzo mnie bawi argument, że miliony Polaków nigdy nie mają nic do powiedzenia. Cofnijmy się na przykład do Jedwabnego - polscy denialiści historyczni raczą stwierdzać, że oto pojawili się Niemcy (paru ledwie) i Polacy (w liczbie kilkudziesięciu) byli już zmuszeni do bestialskiego wymordowania Żydów (kilkuset). Argument jest niezwykły, wyobraźmy sobie bowiem, że para Niemców może przejechać dziennie przez 3 miejscowości rozkazując w każdej kilkudziesięciu Polakom wymordowanie kilkuset Żydów, rocznie tysiąc miejscowości, czyli kilkaset tysięcy żydowskich ofiar, ogółem zatem 100 Niemców jeżdżąc parami po polskich miejscowościach zafundowałoby polskimi rękami "ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej" w znacznie mniej niż rok! Z czym ci Niemcy się tak męczyli, skoro wystarczyło zmusić biednych bezwolnych Polaków?

I analogicznie w przypadku rzekomej naszej podległości ZSRR. Oczywiście, że z jednej strony nie ma mowy o niepodległości Polski, z drugiej jednak jest totalną bzdurą wymyślanie jakiejś zupełnej kontroli. Po socjalnej tragedii dwudziestolecia, znacznie jeszcze pomnożonej zniszczeniami wojennymi, ludzie popierali komunistów. Przy tym obraz komunizmu zmienił się z międzynarodowego na narodowy. W duchu ograniczania wewnętrznych sporów władze komunistyczne wyciszały sprawy polskich zbrodniarzy z lat wojny. Miało być cicho, spokojnie i etnicznie jednorodnie (akcje przeciwko Łemkom czy Ślązakom).

Po pierwsze zatem niezdolność przeciwstawienia się milionów Polaków garstce okupantów (nie mówię o oporze zbrojnym np. w Jedwabnem, ale wystarczało niezbyt dokładnie wyłapywać Żydów, który Niemiec by się połapał?), czy to w czasie wojny czy po, jest mitem. Okupant, czy to hitlerowski czy radziecki, doskonale zdawał sobie sprawę, jak kanalizować nienawiść. I tak Niemcy ułatwili sobie zadanie tam, gdzie antysemityzm wystarczyło UWOLNIĆ, gdzie nikogo do niczego nie trzeba było zmuszać, a wystarczyło pozwolić. Analogicznie obozy były tylko radzieckim dopustem, by mogła się dokonać narodowa zemsta na elemencie "niemieckim" (Ślązacy, np szantażem wciągani na volkslisty) czy "ukraińskim" (Łemkowie). Zemsta ma tu charakter nacjonalistyczny, by właśnie nutą nacjonalistyczną, zupełnie wbrew międzynarodówce, zagrali na Polakach komuniści. Tym łatwiej zagrali, że programem socjalnym trafili (niczym dziś) w gust najuboższych.

Tak jak Niemcy zaproponowali Polakom łatwego w identyfikacji wroga w postaci Żydów (i, dodajmy, łatwego w pokonywaniu, bo trudno się było tymi samymi pałkami i widłami rzucić na Niemców), Żydów fałszywie oskarżanych o współpracę z ZSRR, tak sowieci zaproponowali Polakom łatwego w identyfikacji i pokonaniu wroga w postaci Ślązaków i Łemków, bo przecież nie było jak się wtedy rzucić na sowietów.

Rola okupanta polega tu po prostu na umiejętnej kanalizacji istniejącej nienawiści, wykorzystaniu istniejących podziałów, pragnienia zemsty, a że nie dało się mścić na rzeczywistym winowajcy - na wskazaniu kozła ofiarnego.
Wykonawstwo tak mordów na Żydach, jak i wznowienia działalności obozów koncentracyjnych po wojnie, nie było czymś wbrew woli, czymś narzuconym, bo istniałyby świadectwa przynajmniej obijania się w tym dziele zniszczenia. A co mamy? Mamy świadectwa niezwykłego zaangażowania, nieprzeciętnej brutalności i satysfakcji z dokonanej zemsty, o czym mówi literatura (dość wciąż uboga) poświęcona COP.

Pozdrawiam serdecznie, miłego hodowania mitu narodowej niewinności życzę, proszę tylko, by to się działo z dala ode mnie, bo ja mam na obłudę alergię.

hyrkan

Przeczytaj sobie co napisał niemiecki dziennikarz do Rzepy zaraz po nagłośnieniu sprawy Jedwabnego: https://web.archive.org/web/20071124014038/http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/w ydanie_010901/publicystyka/publicystyka_a_1.html

Kazikowy

A tekst, który mi linkujesz, jest świetny, bo to dziennikarz, czy dlatego, że Niemiec? Bo nie zupełnie umiem ustalić, gdzie się dopatrujesz autorytetu. :)

hyrkan

w kontekście pierwszego akapitu twojej wypowiedzi

hyrkan

Przeczytałem całość twoich pozornie elokwentnych "wywodów", z których nie tylko wynika brak jakichkolwiek związków przyczynowo-skutkowych (co już ujawnia się w pierwszym akapcie) ale także (po słowach, że Polacy po IIWŚ "popierali komunistów" to już można zwątpić) brak elementarnej wiedzy o najnowszej historii Polski. Gdzie kończy się kretynizm albo kończy się ignorancja, skoro człowieku nawet nie znasz dość powszechnej wiedzy o sfałszowanych przez komunistach wyborach w 1947! Weź chłopcze książkę do ręki "Polska Partia Robotnicza. Droga do władzy 1941-1944" a potem zgłoś się po dalsze pozycje. Z chęcią Ci polecę. Bo największym wrogiem wiedzy nie jest ignorancja, jest nią ilzja wiedzy, kolego. Iluzja - tym się charakteryzujesz.

Kazikowy

No to napisałeś, że nie mam racji, bo się nie zgadzasz (+wyzwiska).
Gdybyś kiedyś chciał napisać coś rzetelnie, z argumentami, to się oczywiście nie krępuj.

ocenił(a) film na 1
hyrkan

Ha, ha, ha. Eskimosi sprzedają broń muzułmanom, a nam zabraniają utrzymywać jakiekolwiek kontakty z Irańczykami. Dla Eskimosów liczy się tylko kasa:
https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/7837960,gorski-karabach-armenia-od woluje-ambasadora-tel-awiw-sprzedaz-broni-azerbejdzan-izrael.html

Shadow_dawnego_ggggggg

Zmienianie tematu i zasypywanie mnie artykułami z wątpliwej jakości prasy Cię kręci? Bardzo ciekawe, ale niezupełnie jak dotąd rozumiem, co chcesz udowodnić. Bo Twoja postawa wskazuje niejakie nierozgarnięcie. Chcesz pokazać, że ludzie popierający Twoje stanowisko są niekumaci?

ocenił(a) film na 1
hyrkan

Karma wraca. Eskimosi sprzedają broń muzułmanom która może później być użyta przeciwko nim w ramach dzichadu. Co ta rządza pieniądza robi z ludzi.

Shadow_dawnego_ggggggg

Piszemy "żądza". Pojęcie "karmy" to tylko czyjaś religia, bez uzasadnienia w nauce.

ocenił(a) film na 1
hyrkan

Hyrkania - region uważany za jedną ze świętych krain, stworzonych przez samego Ahura Mazdę.
Święte krainy też nie mają uzasadnienia w nauce.

ocenił(a) film na 1
Shadow_dawnego_ggggggg

Poglądy hyrkana również.

Shadow_dawnego_ggggggg

Hihi, przykłady? :) Czy tylko będziesz rzucał słowa bez potwierdzenia? :)

Shadow_dawnego_ggggggg

Pardon, ty właśnie uznałeś, że mój login, skądinąd wzięty z literatury pięknej, jest moim POGLĄDEM? :D

Fajnie się z tobą gada, trochę jak z kotem szarpiącym akurat skarpetę. Absolutnie nic ciekawego ten kot w temacie nie powie, ale cokolwiek zrobi, będzie zabawne.

ocenił(a) film na 1
hyrkan

Niemcy gazowali 75 lat temu, teraz chca głodzić. Sytuacje diametralnie inne, ale ,,porządek" zawsze musi być. Oczywiście porządek taki jaki oni sobie wywobrażają, taki jaki oni chcą. ,,Ordung must sein" taki jak Niemcy chcą. A hyrkany służą tym ,,panom":
https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/7840473,finansowe-zaglodzenie-pols ka-wegry-katarina-barley-deutschlandfunk-przeprosiny.html

Shadow_dawnego_ggggggg

Kliknąłem w link, a tam nic o hyrkanach. To częsty błąd - wrzucanie "źródeł", które nie potwierdzają prezentowanych tez.

ocenił(a) film na 1
hyrkan

KODomici, POKOwcy, lewacy wszelkiej maści, zrozumcie jedno: autostrady i drogi służą do jeżdżenia, normalni ludzie (poza tym, że muszą uważać na Covid) muszą załatwiać swoje codzienne sprawy. Dajcie im spokój, nie blokujcie dróg
https://wiadomosci.wp.pl/strajk-kobiet-potracil-protestujacych-policja-szuka-spr awcy-6568909060876992a
W piątek przez 30 minut musiałem, czekać aż tramwaj odjedzie, bo agresywny tłum wrzeszczący ,,jebać PiS" zastawiał drogę.

Shadow_dawnego_ggggggg

:) Normalni ludzie protestują przeciwko łamaniu praw człowieka przez władzę. :)

ocenił(a) film na 1
hyrkan

Agresywna tłuszcza, motłoch. Brutalni i bezwzględni. Chcą tutaj praw jak w III rzeszy.

Shadow_dawnego_ggggggg

:D Ależ ci peron odjechał. Rzesza była przeciw LGBT, przeciw aborcji (oczywiście swoich, bo innych chętnie wykańczali), przeciwko Żydom, imigrantom, przeciwko multikulti, przeciwko wolności. :D Kobiety w dużej mierze były sprowadzone do roli rozpłodowej. Fajnie że przypominasz, jak bardzo podobna jest dzisiejsza prawica! (Ale Hitler miał psa, lewica dba o zwierzęta!)

ocenił(a) film na 1
hyrkan

u nazioli było dużo homo choć generalnie ich nienawidzili. W Polsce wprowadzili aborcję (stalinowcy to utrzymali). Mordowali upośledzonych i niepełnosprawnych (co ciekawe tutaj także wśród swoich - bo utrzymanie takich obciąża budżet). Tak więc widzę że te obecne wyjce to spadkobiercy ideologii 3. rzeszy. Nie chcę ich w moim kraju. Niech nie blokują dróg. Niech nie atakują Kościołów. Stop dla agresji i barbarzyństwa lewactwa.

Shadow_dawnego_ggggggg

W Polsce też jest np w episkopacie dużo homo, choć generalny przekaz jest homofobiczny (bo w sumie jak i tak mają celibat, to co im szkodzi).

Masz rację, że dzisiejszy prawicowy rząd również nienawidzi niepełnosprawnych, bo są obciążeniem dla budżetu.

:)

ocenił(a) film na 1
hyrkan

,,Masz rację, że dzisiejszy prawicowy rząd również nienawidzi niepełnosprawnych, bo są obciążeniem dla budżetu" - przypisujesz mi poglądy których nie wyznaję. Dzisiejszy rząd daje 500+. Chroni przed eugeniką. Na zachodzie jest inne obciążenie. Obciążają lekarze i inzyniery.

Shadow_dawnego_ggggggg

:D rząd nie chroni przed eugeniką. Nie miałeś jeszcze biologii, co? :D

ocenił(a) film na 1
hyrkan

Naucz mnie biologii. Bardzo proszę. Zamieniam się w słuch.

Shadow_dawnego_ggggggg

Oczywiście. Postaram się użyć prostych słów. W populacji S zwierząt genom można przypisać rozkład prawdopodobieństwa P, że będą przekazane dalej. Na rozkład wpływają warunki środowiska. Eugenika (czy też prościej: hodowla) polega na stworzeniu takich warunków środowiska, by pewne wybrane cechy uznane za korzystne miały większe prawdopodobieństwo rozpowszechnienia się niż cechy uznane za niekorzystne.

Eugenika to tylko słowo, które oznacza wpływanie na rozrodczość ludzi, znów - celem jest ograniczenie rozpowszechnienia cech, których się nie lubi, a zwiększenie udziału cech upragnionych.

ŻADEN RZĄD, który w jakiś sposób STERUJE rozrodczością narodu, nie może uciec od eugeniki. To jest właśnie eugenika, gdy rząd wymyśla jakiś program wpływający na rozmnażanie. Takim programem jest choćby 500+. W wyniku tego programu nie będą się lepiej rozmnażać
- bogaci, bo im 500+ niewiele w budżecie zmienia
- odpowiedzialni, bo ci rozumieją, że wychowanie dziecka to więcej niż parę stów w miesiącu
Natomiast zwiększoną rozrodczość możemy obserwować w przypadku ludzi nieodpowiedzialnych i o niskim stanie posiadania. Dla nich oferta 500zł jest znaczącą zmianą w budżecie, oni też są w stanie zignorować dużo argumentów przeciwko rozmnażaniu gdy dojdą do głosu pieniążki.

Program tego rodzaju, skoro NA RÓŻNYCH LUDZI WPŁYWA W RÓŻNYM STOPNIU, jest programem eugenicznym. Zwiększa udział osób o niskim wykształceniu i niskich dochodach, w szczególności oczywiście: elektorat PiS.

Jest to oczywiście miększa wersja eugeniki niż w przypadku nazistowskich Niemiec, gdzie dochodziło do mordowania na masową skalę. Tu natomiast wszystko przechodzi pod osłoną "programów socjalnych".

Dodajmy, że aborcja z uwagi na wiele wad genetycznych płodu nie może być zasadnie zwana "eugeniczną", bo wady są letalne albo wiążą się z bezpłodnością. Wobec tego geny i tak nie zostaną przekazane. W przypadku trisomii 21 płodność jest tylko ograniczona (u mężczyzn bardzo znacznie), istnieje przy tym niemałe ryzyko przekazania wady genetycznej. Czy chciałbyś eugenicznie wspierać rozprzestrzenianie tej wady w populacji?

ocenił(a) film na 1
hyrkan

>>Jest to oczywiście miększa wersja eugeniki niż w przypadku nazistowskich Niemiec, gdzie dochodziło do mordowania na masową skalę<<- czyli pisory mordują, ale na mniejszą skalę. Tak mam to rozumieć?

Shadow_dawnego_ggggggg

Nie tak jest napisane :). Ale spoksik, nigdy się nie gniewam, gdy ktoś nie umie czytać ze zrozumieniem. Gdybyś umiał, naprawdę byłbyś innym człowiekiem.

Natomiast co do pytania, czy mordują: może sobie przypomnij niepełnosprawnych w sejmie, jak im dokładnie pokazano, że ochrona życia ich nie dotyczy. Oczywiście, że głupia polityka skutkuje zgonami. Zupełne nieprzygotowanie na pandemię przełożyło się na liczne zgony (nie mówię o pierwszej fazie, ale między marcem a październikiem dało się jakieś rozwiązania wdrażać, zamiast tego rząd zajął się prowokowaniem strajków), wieloletnie zaniedbania w polityce energetycznej skutkują tysiącami zgonów każdego roku na skutek smogu. Ograniczone dofinansowanie leków zabija corocznie chorych na rzadkie choroby (ale ich się rząd nie boi, bo ich jest niewielu, można z takiego elektoratu zrezygnować. Za to kiboli jest więcej...). I tak na wiele sposobów rząd steruje rozmnażaniem (nie mówię, że ma znakomitą skuteczność, mówię tylko, że zmienia strukturę społeczną sprzyjając rozmnażaniu własnego elektoratu) i eliminuje obywateli, których nie ceni (jak chorych na choroby rzadkie, niepełnosprawnych etc).

Całkowita pogarda dla niepełnosprawnych też nas odnosi do wspomnianego przez ciebie hitleryzmu.

Dodajmy do tego, że hitleryzm i stalinizm to systemy wodzowskie, dokładnie takie jak dzisiejsze rządy. Premier idzie się pytać szefa, prezydent pyta szefa, media publiczne podporządkowane szefowi, marszałek sejmu, trybunał konstytucyjny - wszyscy mają jednego szefa. :) W socjalizmie byłoby to nie do pomyślenia.

Socjalizm zresztą powstał jako pewna odpowiedź na nierówności społeczne. W systemach autorytarnych za fasadą jakiejś równości jest oczywiście skrajna nierówność. Wódz może wszystko, nie dotyczy go żadne prawo o maseczkach, cmentarzach, zniesławieniu etc etc, ale niech tylko obywatel spróbuje. Stalinizm nawet się do socjalizmu nie zbliżał, miał wyraźną hierarchię, im wyżej tym więcej władzy i bogactw z rzekomo "wspólnego" majątku. Analogicznie narodowy socjalizm niemiecki też był daleko od socjalistycznego rozdziału dóbr. To tak na przyszłość, gdyby cię znów zmyliły nazwy.

ocenił(a) film na 1
hyrkan

>>Natomiast co do pytania, czy mordują: może sobie przypomnij niepełnosprawnych w sejmie, jak im dokładnie pokazano, że ochrona życia ich nie dotyczy<<- - czyli hyrkanie mam rozumieć że niepełnosprawnych mordują pisiory, nie te wyrodne matki które chcą ich wyskrobać?
>>Za to kiboli jest więcej...)<< - tych kiboli co to w wakacje w Paryżu niszczyli miasto po meczu z Bayern Monachium?
Mam rozumieć że dewastowanie kościołów, nielegalne blokady na drogach, nękanie kobiet (jak Krystyna Pawłowicz czy Kaja Godek) to dzieło ,,agresywnych kiboli"?
>>Zupełne nieprzygotowanie na pandemię przełożyło się na liczne zgony<< - e tam liczne zgony. Zgony to będą jak się zbierze kilka tysięcy rozwrzeszczonych krzykaczy którzy bez pozwolenia robią zebrania, nękają kierowców i myślą że wirus ich ominie.
Mam rozumieć że tam gdzie lewactwo rządzi to wirus czuje pokorę. A więc w Hiszpanii kto rządzi? We Włoszech to naprawdę nie wiem.

Shadow_dawnego_ggggggg

Matki chcą dokonać aborcji farmakologicznej, co oznacza usunięcie płodu. W sejmie byli niepełnosprawni ludzie. Bardzo mylisz pojęcia.

Protest to protest. :) Jak wskazuje nazwa, jest odpowiedzią. Kościołom się dostaje, bo nękają kobiety. Podobnie Kai Godek. ;)
Bardzo fajnie przedstawiasz rzecz, że teraz kobiety są nękane przez protestujące kobiety. :D

Nie mam wątpliwości, że doskonale zdajesz sobie sprawę, że kłamiesz. :D

Takie wymieszanie obelg i manipulacji naprawdę w kiepskim świetle stawia prawicę.

ocenił(a) film na 1
hyrkan

>>Protest to protest<< - a jak jest nielegalny?
Mnie się wydaje że Kaja Godek mogłaby zostać prezydentem Polski. Ja w każdym razie na Nią bym zagłosował.
>>Kościołom się dostaje, bo nękają kobiety<< - pomyliłeś z inną religią. U nas zabójstwa honorowe nie mogłyby mieć miejsca. Nie popieram dewastowania Kościołów. To agresja. I to nieusprawiedliwiona agresja. Kościoły nie nękają kobiet. Pamiętam jak jakaś oszołomka (oszołom) twierdził że pisiory prześladują kobiety przy pomocy 500+. Ale odlot.

ocenił(a) film na 1
hyrkan

>>Premier idzie się pytać szefa, prezydent pyta szefa, media publiczne podporządkowane szefowi, marszałek sejmu, trybunał konstytucyjny - wszyscy mają jednego szefa<< - to ty tego z Żoliborza nazywasz ,,szef". Myślałem że to prezes.

Shadow_dawnego_ggggggg

Nazwa nic nie zmienia. Może być i Jarozbaw.

ocenił(a) film na 1
hyrkan

Kto był gorszy? hitlerek czy kaczyński?

Shadow_dawnego_ggggggg

O, Hitler miał większą siłę przebicia. Ja bym zatem spytał, kto był skuteczniejszy. Skuteczniejszy oczywiście Hitler. No i druga rzecz, że dzisiejsi politycy korzystają z dorobku dawnych (np. przejęcie sądów, w tym TK, a potem stanowienie niekonstytucyjnego prawa, którego nie ma jak podważyć).

Jarozbaw chciałby, ale o wiele mniej może. Natomiast co jeden z drugim miał/ma w głowie, tego nie wiem. Po objawach mogę uznać, że spory bałagan, ale która zawartość głowy jest gorsza, nie sposób ocenić.

ocenił(a) film na 1
hyrkan

>>Jarozbaw chciałby, ale o wiele mniej może<< - śmiesz twierdzić iż Kaczuzelski chciałby aby znowu kominy w Auschiwtz dymiły? A kogo chciałby tam gazować, jeżeli mogę spytać?

ocenił(a) film na 1
Shadow_dawnego_ggggggg

Bo na pewno nie Żydów. Pamiętam jak jego ś. p. brat twierdził, że będziemy bronić Izraela do kwi ostatniej kropli z żył podczas konfliktu z Iranem, a na jego słowa musiał reagować przedstawiciel Teheranu w Polsce, w sumie nie wiedząc za bardzo co powiedzieć na tak radykalne słowa.

Shadow_dawnego_ggggggg

Nie wiem, czy akurat tego chce. Ale na przykład kobiet to on najwyraźniej nie lubi. Albo ateistów. Wegan. Cyklistów.

ocenił(a) film na 1
hyrkan

Oj chore myśli ma ten nasz JADosławED, chciałby gazować kobiety w Oświęcimiu.... Chłopie ty jesteś chory, tobie totalnie odbiło. Będę cię reklamował wśród moich wrogów, wyśmiewając się: jest tu taki hyrkan, który twierdzi, że JK jest gorszy od Hitlera (sic!!!!). Totalny szaleniec ten wasz koleszka hyrkan.
A tak w ogóle to dlaczego zgłaszasz moje wypowiedzi do usunięcia? Choćbyś nie wiem, jakie na mnie bluzgi i przekleństwa napisał, to ja nie będę zgłaszał, bo takie mam zasady. Nie jestem kapusiem, kablem, szpiclem....

Shadow_dawnego_ggggggg

Uhm, czy masz tak z każdym tekstem, że widzisz słowa i zdania, których w nim nie było? :D To by tłumaczyło, dlaczego nie masz pojęcia, o co chodzi z protestami teraz.

Twoje wypowiedzi łamią prawo :D Przecież już rozmawialiśmy o tym. :)

ocenił(a) film na 1
hyrkan

Wegan nie lubi? Wszak zwierzęta lubi. Dla nich chciał specjalną ustawę która by ich broniła. Coś ci się sknociło w łebku.

Shadow_dawnego_ggggggg

I już nie chce, że ustawa leży? :) Pomyliłeś "chciał" z "uznał, że taka ustawa może przynieść jakiś wzrost popularności".

Twoje widzenie świata jest skrajnie uproszczone. Nie osiągasz, jak widzę, nawet poziomu "politycy robią niektóre rzeczy dla popularności".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones