PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=803179}

Lighthouse

The Lighthouse
7,5 64 142
oceny
7,5 10 1 64142
8,1 52
oceny krytyków
Lighthouse
powrót do forum filmu Lighthouse

"Słup Światła"

kryst007

Dom utkany ze świateł, Świetlisty dom, Dom Światła.

ocenił(a) film na 9
kryst007

Ja bym celowała w jakieś bezsensowne połączenie polsko-angielskie typu "Lighthouse. Pogrążeni w mroku" albo "Lighthouse. Klucz do szaleństwa" :D

ocenił(a) film na 8
Fiorentinka

Jezu. Widzę to.

Fiorentinka

to jest tak bardzo w punkt

ocenił(a) film na 8
yemeth1

Zupełnie jakbyście nie trafili. :)

Fiorentinka

Ja proponuję: "Motyl Lighthouse"...

ocenił(a) film na 7
eltoro10000

Nawet tutaj trzeba się znęcać nad tym tłumaczeniem :) . Zamiast Motyl można dać Mewa albo Syrena

ocenił(a) film na 6
kryst007

A mi bardzo pasuje "Droga światła" albo "Latarnia".

ocenił(a) film na 9
Denzelon

Latarnicy :P

ocenił(a) film na 7
browne_2

XDDDDDD

ocenił(a) film na 9
browne_2

Głąby Lighthouse to po prostu Latarnia i taki tytuł wcale nie jest przekombinowany, bo tak powinien brzmieć.

ocenił(a) film na 9
Alex_Tyler

znawco dziekujemy ale nie musisz się przedstawiac na początku

ocenił(a) film na 8
browne_2

Brak nominacji do Oscara dla Willema Dafoe to skandal.

ocenił(a) film na 9
pawel21_13

Wielka strata.

ocenił(a) film na 10
pawel21_13

A Pattinson to pies ? ;)

ocenił(a) film na 8
Pomyslowy_Dobromir

w filmie tak

ocenił(a) film na 6
Pomyslowy_Dobromir

to jego najlepsza rola w karierze (i jedyna dobra) ale nie na nagrodę. Wyróżnienie na którymś z pomniejszych festiwali - tak, ale gdzie mu tam za tą rolę do Oskara.

ocenił(a) film na 10
Ebubu

Nie zgodzę się. Dawno odkleił łatkę "Zmierzchu" i pokazał, że jest AKTOREM. Miał wiele świetnych ról.

Alex_Tyler

<facepalm> żeś błysnął jak ta latarnia...

ocenił(a) film na 9
czarna_wdowa

Masakra. Śmiejesz się a nie masz zielonego pojęcia o języku angielskim. Sprawdziłaś pewnie w słowniku, ale nie patrząc na kontekst. Pewnie sobie myślisz, że Lantern. Jednak pudło - lantern oznacza latarnię taką uliczną, lampę ręczną do świecenia w ciemnościach itp. Jednak LATARNIA MORSKA, która jest tak ważna dla tego filmu to jedynie LIGHTHOUSE.

Alex_Tyler

Dla wszystkich tu piszących jasne jest, że chodzi o latarnię morską. Skąd Tyś wziął w ogóle pod uwagę latarnię uliczną?
A jeśli już zgubiłeś kontekst to przecież masz napisane jak byk "błysnąłeś jak ta latarnia" - i jak wiadomo tylko morska "błyska", uliczne świecą światłem ciągłym.
Więc przytargałeś określenie o którym tu nikt nie mówi, by się powykłócać o jego nietrafność, oryginalnie.. nie ma co..
Pozdro.

ocenił(a) film na 9
czarna_wdowa

Wpisz sobie w Google grafika Lighthouse, potem Lantern i zobacz ile będzie wyszukiwań oraz co będą przedstawiać. Potem tu wróć i zwróć mi honor.

ocenił(a) film na 9
Alex_Tyler

Alex, błagam, nie brnij już i nie kompromituj się bardziej... Po jakże błyskotliwym przetłumaczeniu słowa Lighthouse sprawdź jeszcze proszę w internecie znaczenie słowa "ironia", potem zapoznaj się z historią najnowszą i nieco dawniejszą polskich tłumaczeń anglojęzycznych tytułów i już będziesz wiedział, o czym jest ten wątek, w którym piszemy :-)

ocenił(a) film na 9
candlekeep

Gościu, czarna_wdowa nie pisała do mnie z ironią, a po prostu wyśmiewała słowo Lighthouse przetłumaczone na latarnię bo jak dziecko gimbazy sadziła, że latarnia to lantern. Przeczytaj inne posty to przyznasz mi rację. W nic nie brnę, bo jestem w 1000% przekonany swojej racji. Problem w tym, że lantern i lighthouse oznacza latarnię po polsku, jednak po angielsku sa to dwa znaczenia. Chyba za dużo DC Green Lantern się naoglądaliście i naczytaliscie.

ocenił(a) film na 7
Alex_Tyler

ziomek, kiedyś to Twoje wielkie, napompowane ego pęknie i będziesz wtedy płakał. weź trochę na wstrzymanie i zrozum, że czasem możesz po prostu nie mieć racji, źle coś zrozumieć. zdarza się, to nie umniejsza wartości Twojej osoby.

candlekeep

Dokładnie "ironia" ech... no nic. Alex jest (jak mniemam z innego postu) nauczycielem, także pozostaje współczuć. Uczniom -rzecz jasna. Swoją drogą nie wiem co oznacza "dziecko gimbazy sadziła". No nic... Nie mój poziom chyba ;-) Pozdrawiam! ;-)

ocenił(a) film na 6
Alex_Tyler

Pomysł dobry, ale niestety - jest już tytuł tak przetłumaczony. I to zdecydowanie nie jeden. Kolejne takie tłumaczenie jeszcze bardziej by ośmieszyło tłumacza i on chyba o tym wiedział bo zostawił oryginalny tytuł. I żeby być dokładnym to najlepsze polskie tłumaczenie brzmi "latarnia morska" bo sama latarnia to bardziej "lantern" czy nawet "lamp".

kryst007

Rozświetlony domek grozy :)

kryst007

Lighthouse. Kiedy gasną światła :D

ocenił(a) film na 8
kryst007

"Podwójna penetracja przy pełnym świetle" :P

ocenił(a) film na 9
kryst007

Baśń o latarnikach

ocenił(a) film na 8
Lukasz_Broda

Raczej bajka ludowa xD

kryst007

„Zaczerpnąć dłonią-spowiedź niczyja”

ocenił(a) film na 7
janhodowca

A więc coś w rodzaju snu na jawie

kryst007

Ja to przede wszystkim mam nadzieję, że ten film będzie można u nas zobaczyć w kinach. W końcu reżyser jest satanistą ;)

ocenił(a) film na 8
kryst007

"Świetlny dom"

ocenił(a) film na 9
kryst007

Pierdziawa

ocenił(a) film na 9
kryst007

Stęchłe wiatry

ocenił(a) film na 5
Gyp

O, widzę że kolega/koleżanka już po seansie :)
A o samym filmie powiem tak: Dupy nie urywa.

ocenił(a) film na 9
kryst007

O jedną puszkę fasoli więcej

ocenił(a) film na 9
Gyp

Siarczysty wydmuch

użytkownik usunięty
kryst007

"Dwaj mężczyźni i latarka"

ocenił(a) film na 7

XD

ocenił(a) film na 7
mebloscianka420

A może dwaj mężczyźni i lata ręka?

ocenił(a) film na 7
kryst007

Wyspa strachu

ocenił(a) film na 8
kryst007

Swietlisty dom

ocenił(a) film na 9
kryst007

Mogliby pójść tym razem w dosłowne tłumaczenie: "Lekkie domiszcze" i już.

kryst007

Pod latarnią najciemniej.

ocenił(a) film na 9
nuniek

nice

kryst007

"Rozrywkowy ród".
Bo wiecie, 'house' można uznać jako dom/rodzina (np. szlachecka), a light można uznać jako przymiotnik do opisu czegoś pozytywnego, rozrywkowego, zabawnego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones