PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=697720}

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Fantastic Beasts and Where to Find Them
7,0 216 605
ocen
7,0 10 1 216605
5,7 26
ocen krytyków
Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć
powrót do forum filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

W którym momencie HP pojawia się jago książka? bo jakoś nie mogę se przypomnieć?

ocenił(a) film na 7
nieznajomy43

To podrecznik, ktory Harry musial kupic w pierwszej klasie, mial go na liscie z Hogwartu. To troche bez sensu, bo nie wiem, do jakiego przedmiotu ta ksiazka miala byc mu pomocna, no ale tak bylo. xD

DarthDream

Czyli nawet niebyła pokazana w filmie?

ocenił(a) film na 7
nieznajomy43

A w filmie to chyba nie. Nie przypominam sobie.

DarthDream

Dokładnie :)

DarthDream

To był podręcznik do "Opieki nad magicznymi stworzeniami" :) Mam tą książkę w domu ;)

ocenił(a) film na 7
marcelina179

No tylko że opiekę miał na trzecim roku dopiero, i był to przedmiot do wyboru. Także moim zdaniem książka była mu zbyteczna. Pomijam już fakt, że profesor Hagrid ostatecznie zażyczył sobie, by studenci kupili inny podręcznik. ;)

Gratuluję posiadania tej książki. ^^

DarthDream

No w sumie tak.. ;P
Ja się dziwię teraz, że ta książka razem z "Quidditch przez wieki" kosztują 100 zł i ogólnie trudno je zdobyć! Po prostu miałam szczęście, że kupiłam je wcześniej ;D

użytkownik usunięty
marcelina179

Aż tak drogo? :O Wydawało mi się, że gdzieś je widziałem i były tańsze. A właśnie zamierzałem dokupić te dwie i "Baśnie...".

Nawet ponad 100 zł..
Mi tylko jeszcze brakuje tych baśni.

ocenił(a) film na 7
marcelina179

Serio takie ceny za to są :O:O:O Ja swoje kupiłam za 20 dychy w Empiku i to przypadkiem je na półce zobaczyłam. Ale fart ;)

ocenił(a) film na 7
onebadsoul

Musiałaś to dawno kupić, co nie? To samo dzieje się z "Baśniami barda Beedle'a", taka cienka książeczka kosztuje teraz ponad stówę. Ja się cieszę, że mam własny egzemplarz, który kiedyś dostałam jako prezent :)

ocenił(a) film na 7
Julia_20

Nooo bardzo dawno gdzieś ok 2003 a baśnie zaraz jak była premiera to się rzuciłam bo się bałam że zabraknie ;) Ale to często jest że takie dodatki są tylko przez pewien czas dostępne a potem stają się "białym krukiem" i pierwotna ich cena jest wyższa o 200%. Jest tak z książkami nie tylko Rowling ale też np. Pretchett'a

ocenił(a) film na 7
onebadsoul

To prawda. Osobiście nie dałabym tyle kasy za nią, no chyba że byłabym mega zdesperowana by ją dorwać :p

ocenił(a) film na 7
Julia_20

Szczerze? Ja też bym tyle pieniędzy za nia nie dała ;)

ocenił(a) film na 5
Julia_20

Też sobie ostatnio chciałem kupić a tu zonk. Pewnie będzie jakieś wznowienie w przyszłości.

ocenił(a) film na 7
Anthrax91

A już na pewno przed premierą filmu, za jakieś 2 lata.

onebadsoul

Ja kupiłam obydwie za dyche na allegro jakieś dwa lata temu ;)

ocenił(a) film na 7
marcelina179

Teraz są za 150 więc udany zakup ;)

onebadsoul

Rozumiem, że mogły teraz podrożeć bo są bardziej znane, ale że aż tak? Przecież to są dwie malutkie i cienkie książeczki.. W tyle jest cena sugerowana 10 złotych.

ocenił(a) film na 7
marcelina179

Ale wiesz jak to jest, im czegoś bardziej pożądasz a jest trudno dostępne tym i cena jest wyższa. Niestety.

DarthDream

Możliwe, że służyła do nauki obrony przed czarną magią. Jak wiadomo Kwiryniusz Quirrel, który był wtedy nauczycielem OPCM nauczał o różnych zwierzętach, np. iguanie, więc mógł życzyć sobie, żeby uczniowie kupili tą książkę.

ocenił(a) film na 7
Zbzikowany_wujaszek

Nie głupie. Nigdy mi to nie przyszło do głowy, ale ma sens. Obrona przed magicznymi zwierzakami to chyba całkiem dobry materiał do nauki dla pierwszoroczniaków.

nieznajomy43

Ta książka jest w pierwszej książce a w filmie nie była pokazana ani wspomniana

ocenił(a) film na 8
LobeliaSakvil

Dokładnie, jak ktoś nie czytał równie genialnych jak filmy książek to nie wie że coś takiego w ogóle było :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones