PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=697720}

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Fantastic Beasts and Where to Find Them
7,0 216 605
ocen
7,0 10 1 216605
5,7 26
ocen krytyków
Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć
powrót do forum filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Jak myślicie, nakręcą kiedyś inne filmy? Na przykład gdzie mugole dowiadują się o świecie magii i z nim walczą (a dokładniej niszczą), a magowie próbują w tym świecie przetrwać.

użytkownik usunięty
nieznajomy43

Wojna, jak z Sapkowskiego ?

Raczej jak wojna przeciwko ludźmi i nieludźmi z Sapkowskiego. czyli w pierwszej części mugole się dowiadują. W drugiej ludzie i wszystko co magiczne próbują się dogadać i kończy się wojną. W trzeciej otwarte walki różdżki kontra broń, ale pot koniec nie mugole przegrywają. W Czwartej ludzie trzymają nie mugoli w rezerwatach, w zoo itp. tylko nieliczni nie mugole żyją na wolności bo się ukrywają albo walczą z mugolami jako partyzanci/terroryści. A w piątej wreszcie się dogadują. A cały bajzel został wywołany przez maga renegata któremu udało się zapanować nad magią jak i mugolską technologią.
P.S. to jest tylko schemat równie dobrze można byłoby te 5 filmów nakręcić jako jeden. Po prostu można więcej pokazać w wielu częściach zamiast jednej :)

nieznajomy43

Lepsza trylogia: 1 - Mugole sie dowiaduje i negocjują i dochodzi do wojny
2 - Wojna i upadek
3 - wyzwolenie się :)

ocenił(a) film na 6
nieznajomy43

Ktoś ciekawy pomysł rzucił, aby zrobić film o początkach Hogwartu. Wszystko osadzone w realiach śreniowiecza, gdzie wielka czwórka zaczyna tworzyć wszystko od poczatku.

ocenił(a) film na 5
Sparow5

Dobry pomysł.

użytkownik usunięty
Sparow5

super! fantastyczny pomysł!

Sparow5

Ja bym chętnie zobaczyła Hogwart wtedy, kiedy rodzice Harry'ego do niego uczęszczali :D

ocenił(a) film na 5
nieznajomy43

Mugole nie mają najmniejszych szans ;)

kamilharry

Czy ja wiem, karabin czy rakieta jest mocniejszy od różdżki. tu jest nawet przykład :D https://www.youtube.com/watch?v=bxFQMBGpgl4

ocenił(a) film na 5
nieznajomy43

Czarodzieje mogą zmrozić wszystkich mugoli na świecie (tak jest takie zaklęcie) ;)

kamilharry

To dlaczego czarodzieje, ukrywają magie przed mugolami? i chyba w ich świecie też istniało polowanie i palenie czarownic w średniowieczu?

ocenił(a) film na 5
nieznajomy43

Bo nie chcą ich zabić. Nie są tacy bezwzględni jak Voldemort. Palenie czarownic nie bolało prawdziwych czarownic, ponieważ zamrażały płomienie, a te je łaskotały (trzecia część).

ocenił(a) film na 8
nieznajomy43

Było to wyjaśnione w powieści (mugole chcieliby wykorzystać magów:o umiesz czarować ? To wyczaruj worek kasy).

kamilharry

To nie tak, że mugole nie mają szans, tylko nie dysponują narzędziami pozwalającymi im odszukiwać czarodziejów, atakować strategiczne miejsca itp. Czarodzieje są rozproszeni wśród ludzi, więc walka mugoli z nimi jest całkowicie NIEMOŻLIWA. Walka z mugolami skończyłaby się szybko, wystarczyłoby rzucić imperio na najwyżej postawione osoby i koniec. Ewentualnie czarodzieje mogliby zabijać pojedynczych mugoli, robić jakieś rzezie, ale nie byliby w stanie prowadzić wojny z prawdziwego zdarzenia, bo jest ich za mało i nie dysponują broniami masowego rażenia.
Jedyna możliwość to porwanie kilku czarodziejów przez służby, zmuszenie ich do współpracy (albo zgłoszenie się czarodziejów z wolnej woli) i powolne likwidowanie kolejnych celów, odbieranie im różdżek itp. Jednak same służby specjalne nie byłyby w stanie dostać się do pewnych miejsc, czy lokalizować kolejnych czarodziejów. Zresztą pytanie PO CO MUGOLE MIELIBY WIĘZIĆ/ZABIJAĆ CZARODZIEJÓW? Nie ma możliwości na przejęcie ich mocy, musieliby ich rekrutować do wojska, aby wykorzystać możliwości dawane przez magię. Ewentualnie mogliby chcieć ich kontrolować ze strachu, ale jak pisałem byłoby to prawie niemożliwe, ich działania skończyłyby się na porwaniu kilku/nastu czarodziejów i ministerstwo bez problemu mogłoby się pozbyć dowodzących tą akcją.

nieznajomy43

Myślę że nie. Oni robią tylko to, co napisała, J.K Rowling.

werek16

Szkoda, uniwersum Pottera można było by tak wykorzystać, mogliby pokazać inne szkoły, mogliby pokazać cały świat magii a nie tylko kawałek. Normalnie Rowling mogłaby też zrobić akcje jak twórca metra 2033.

ocenił(a) film na 6
nieznajomy43

Co to za poroniony pomysł? Chcecie zepsuć świetne książki kiepskimi filmami. A Rowling to ja radziłabym zająć się pisaniem nowych powieści (nawet jakiejś nowej w tematyce HP) a nie scenariuszy...

Do pokazywana caaałego świata magii to można użyć wyobraźni, a nie ze wszystkiego robić film -,- . Właśnie z powodu takich 'fanowskich' aspiracji powstają fanfiction'y.

ocenił(a) film na 7
nieznajomy43

Skojarzyło mi się z X-Men

GdenerationX

Z kulturą majów, Azteków itp. Zwykle tak bywa, że większość ludzi reaguje nadmierną agresją, rasizmem, ksenofobią na nieznane.

nieznajomy43

Jestem tak zła na Rowling , że nie chcę zrobić prequela HP o Lily i Huncwotach, to były świetny pomysł :D

nieznajomy43

Chyba strachem przed nadnaturalną mocą, a nie rasizmem. Rasizm nie ma nic z tym wspólnego. Nie można tego porównać do czegokolwiek z historii ludzkiej, byłoby to podobne do hipotetycznej sytuacji zjawienia się obcych, z nadludzko rozwiniętą technologią i możliwościami.

LordRahl

też rasizmem, mogę się założyć, że ludzie wymyślili jakiś skaner wykrywający potencjał magiczny i potem napiętnowali w jakiś sposób tę osobę. a co do sytuacji obcych to polecam film dystrykt 9. :)

nieznajomy43

Tylko tam obcy byli prymitywni w większości i ich technologia niewiele przewyższała ludzką. Spotkanie z czarodziejem byłoby inne, bo mugol nie ma absolutnie żadnej obrony przed jego mocą.

ocenił(a) film na 10
nieznajomy43

Pewnie nikt by nie narzekał na serię książek,a potem filmów o Huncwotach, ale to się nie stanie, bo, jak twierdzi sama Rowling: po co? Wszyscy znają dzieje Huncwotów, po co do tego wracać? Ja uważam, że nie byłby to najgorszy pomysł; już lepiej huncwoci, niż jakieś Fantastyczne Zwierzęta - to pomysły podobnej kategorii - żaden z nich nie byłby już traktowany jak HP i nie odniósłby podobnego sukcesu, bo to już tworzywo drugiej kategorii, oddzielna rzecz, która nigdy nie dorówna Potterowi rangą. Jednakowoż bardziej ucieszyliby mnieHuncwoci, niż Newt Scamander.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones