PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=697720}

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Fantastic Beasts and Where to Find Them
7,0 216 512
ocen
7,0 10 1 216512
5,6 25
ocen krytyków
Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć
powrót do forum filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Tina...

ocenił(a) film na 9

Słowem wstępu film, bohaterowie, przeplatające się wątki i ukazanie uniwersum HP z zupełnie innej strony bardzo mnie urzekły.

Jednak Tina - główna bohaterka... nie do końca potrafię zrozumieć dlaczego, ale absolutnie mnie irytowała. Może to problem z postacią, fakt że praktycznie oddała cały zwierzogród Newta w zamian za podlizanie się przełożonej, jej pewnego rodzaju nijakość. Może to problem z aktorką, jej mimiką twarzy jakby ciągle miała się rozpłakać - nie mówię że jest brzydka, nie potrafię też obiektywnie ocenić jej kunsztu aktorskiego.
Myślałam że tylko na mnie tak działa, ale widzę że jest (gra aktorska) tu na stronie oceniana nawet niźej, niż postać Deppa, która delikatnie mówiąc nie wzbudziła furory, przynajmniej wynika tak z wypowiedzi które czytałam.

Również wątek romantyczny pomiędzy głównymi bohaterami kompletnie mnie nie przekonał - było w filmie zdecydowanie za mało czasu na drugi wątek romantyczny, w dodatku kompletnie przyćmiony przez miłostkę Jakoba i tej bardziej czarującej siostry, ale Rowling nie była by sobą gdyby nie wcisnęła gdzieś jakiegoś niezręcznego romansu.
(Newt kojarzy mi się z doktorem Who, chociaż nigdy w życiu nie obejrzałam odcinka.)

Jaka jest wasza opinia na temat postaci/aktorki?

użytkownik usunięty
Rzodkiew

Mi Tina przypominała Peggy Carter :p

ocenił(a) film na 7
Rzodkiew

mam taką samą opinię;) nie mogłam zapamiętać jej imienia wiec okresliłam ją roboczo "maruda":P i całe szczescie ze watku romansowego nie było wiecej!! juz w ogóle cclezko byłobby babkę zniesć:P

ocenił(a) film na 7
Rzodkiew

Też mnie irytowała... Według mnie zupełnie nie pasuje do tej roli.

Rzodkiew

Uwaga Spojler! Kara śmierci
Co sądzicie o odbywaniu egzekucji, polegającej na zanurzeniu w eliksirze śmierci. Może jednak lepsze by było Avada Kedavra. Proszę o odp.

ocenił(a) film na 9
kgryber_2

Uhh, chyba to miał być jakiś komentarz do tego, że USA mają dopuszczoną karę śmierci i nawiązuje to do bezpośrenio do amerykańskości FZ

Albo po prostu chodzi o to że taka forma egzekucji jest bardziej "prawna". Avada jest jak strzał z pistoletu, a to nie pasuje do "cywilizowanej" egzekucji - coś jak gilotyna
Z drugiej strony gilotyna wyparła pistolety bo pozbawienie głowy jest nieco skuteczniejsze, szybsze i ironicznie bardziej humanitarne niż wykrwawienie się na śmierć przez dziurę gdzieś, a stara dobra Avada Kedavra, nie dość że bardziej ekonomiczna wydawała się być całkiem skuteczna.
Chyba że liczba Chłopców który przeżyli była większa niż jeden i ich prawa protagonisty skutecznie ich przed Avadą chroniły - w takim przypadku lepiej szukać innych metod

kgryber_2

To było ewidentnie nawiązanie do sposobu wymierzania kary śmierci w USA - czyli do krzesła elektrycznego.

Jak dla mnie bez sensu. Już możemy pominąć tę nieszczęsną Avadę Kedavre. Ale trzeba nie zapominać w że w brytyjskim ministerstwie magii mieli do wykonywania egzekucji bardziej stylowy i tajemniczy kamienny łuk (HP i ZF) . A nie jakoś magiczną kadź smoły (sorry ale takie mam skojarzenie).

To tylko kolejny z mało sensownych pomysłów Rolwing w tym filmie//

ocenił(a) film na 8
skoczek_narciarski

Mówiąc szczerze, też zastanawiałem się dlaczego do egzekucji nie używano Avady Kedavry. Czytając wpisy na tym forum, natrafiłem jednak na pewną teorię.

Jedyną osobą, która przeżyła Avadę Kedavrę (oprócz Pottera oczywiście) był Voldemort. Z książek możemy dowiedzieć się, że moment trafienia przez zaklęcie, sprawił mu niewyobrażalny ból. Jeżeli jest to prawda, wykonywanie kary śmierci w ten sposób nie mogłoby być uznane za zbyt humanitarne. Możemy przypuścić, że "magiczna smoła" zabija w sposób bezbolesny i natychmiastowy, na dodatek ofiary w w swoich ostatnich chwilach widzą swoje najlepsze wspomnienia, by nie zdawały sobie sprawy że czeka ich śmierć.

ocenił(a) film na 7
Rzodkiew

Powiem tak kibicowałem żeby ją odstrzelili kiedy się tylko da :) Ta twarz, to zachowanie...
cała prawda o tej postaci w pierwszym poście.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones