PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=697720}

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Fantastic Beasts and Where to Find Them
7,0 216 381
ocen
7,0 10 1 216381
5,6 25
ocen krytyków
Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć
powrót do forum filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Dla mnie, na tę chwilę, najbardziej ciekawe jest to, że akcja filmu będzie odbywać się w tym samym roku, w którym urodził się Tom Riddle - 1926 :)

nyoka1

Nie będzie pewnie żadnego nawiązania do jego osoby.

ma_loney

Tym bardziej, że Riddle urodził się w mugolskiej rodzinie.

sleqqus

zakladajac ze maja byc 3 czesci to Riddle zobaczymy z pewnoscia chociaz pewnie jeszcze nie jako lorda voldemorta

ocenił(a) film na 7
Grzegorz301

Ale po co? Jaki miałoby to sens? To jedna z najważniejszych postaci w uniwersum, ale na tym etapie jest po prostu zbędny. To już bardziej prawdopodobne jest pojawienie się młodego Dumbledora, zwłaszcza że został wspomniany w pierwszym zwiastunie.

Yoschan

Akcja rozgrywa się w 1926 roku. Voldemort urodził się 31 grudnia 1926 roku. Byłoby trochę trudno , zwłaszcza że spora część akcji filmu ma rozgrywać się w Nowym Yorku.

ocenił(a) film na 7
dajcia1

Może na zakończenie trzeciej części pokażą tylko jego narodziny, żeby scalić "Fantastyczne zwierzęta" z "Harry'm Potterem"? ;P

_HRH_QueenofEverything

Tylko po co to "scalać"? Moim zdaniem wystarczającym scaleniem jest fakt, że Harry w szkole czytał "Fantastyczne zwierzęta..." :)

użytkownik usunięty
lovepeacefreedom

i Rowling napisała scenariusz

ocenił(a) film na 7
lovepeacefreedom

Bo to podstawowy podręcznik do:Opieki Nad Magicznymi Zwierzętami.

ocenił(a) film na 6
_HRH_QueenofEverything

Tak jakby ludzie nie wiedzieli że to ten świat.

_HRH_QueenofEverything

Licze na to :)

użytkownik usunięty
kamilxxx09

ale to wątpliwe scaleniem może być Dumbledor który być może się pojawi w Bestiach. Oraz na zakończenie Hogwart :D New był w końcu dyrektorem Hogwartu!

Newt był dyrektorem Hogwartu? Skąd takie info?

użytkownik usunięty
kamilxxx09

Był i to na krótko przed Dumbledorem :)

http://pl.harrypotter.wikia.com/wiki/Newton_Scamander z Harry Potter wiki :) i nie tylko w filmach wisi jego portret w gabinecie dyrektorów. Jest też na kartach czekoladowych Żab w grze Harry Potter Kamień Filozoficzny i Komnata Tajemnic oraz został w książkach wspomniany :)

Dzięki za info

użytkownik usunięty
_HRH_QueenofEverything

scaleniem ma być Dumbledore który jak dawno podano informacje ma się pojawić
i szansa jest że zobaczymy Hogwart. Newt był tam dyrektorem.

Dyrektorem był tylko w filmach, więc można uznać, że nie był.
Osobiście mam nadzieję, że w kolejnych częściach będzie wątek Dumbledora-Grindelwalda, szczególnie interesująca byłaby ich finałowa walka.

użytkownik usunięty
LordRahl

tak wiem wiem książkowo tego w kanonie nie ma

ocenił(a) film na 8

A w Fantastycznych Zwierzętach sam mówił, że go z Hogwartu wywalili. Więc jakim cudem?

użytkownik usunięty
Izabelka84

wywalili go jako ucznia... Nie dyrektora...

ocenił(a) film na 8

No tak, ale skoro szkoły nie skończył to jakim cudem dyrem został?

użytkownik usunięty
Izabelka84

hmmm no nie wiem. Może się zrehabilitował...

użytkownik usunięty
Izabelka84

swoją drogą Hagrid też nie skończył a został później nauczycielem...

ocenił(a) film na 8

W sumie racja. Ale w FZ było też powiedziane, że Dumbledore był nauczycielem, który protestował by został wyrzucony (Newt), więc nie wiem, czy mógłby zostać dyrem przed Dumbledorem. W końcu był chyba sporo młodszy i nie miał takiego doświadczenia (tak mi się wydaje).

sleqqus

W mugolskiej rodzinie? chyba coś ci się pomyliło...Po tym jak ojciec Voldemorta porzucił jego matkę (a raczej wygnał ją, gdy zdjęła z niego czar), Meropa tułała się na granicy świata czarodziejów i mugoli, wyprzedając wszystkie pamiątki rodzinne (w tym medialion Slytherina), a ostatecznie zmarła przy porodzie w mugolskim sierocińcu. Riddle'a nikt nie adoptował, dopiero Dumbledore go stamtąd wyciągnął.

użytkownik usunięty
tolerancja91

może chodziło o to że Riddle się urodził w świecie mugoli... ale wiadomo że był pół na pół

ocenił(a) film na 7
nyoka1

Są teorie, że Credence to Tom Riddle
http://moviepilot.com/posts/4028881

Harakumi

Czytałam. To jedna z najmniej prawdopodobnych, najbardziej naciąganych teorii (dotyczących HP), z jakimi się spotkałam. Ale zawsze miło jest przeczytać szalone teorie fanów.

użytkownik usunięty
revira

a może?

https://www.bustle.com/articles/196287-is-credence-voldemorts-father-the-fantast ic-beasts-theory-doesnt-hold-weight

ocenił(a) film na 8
Harakumi

Eee... za stary ;(

użytkownik usunięty
Harakumi

to raczej nie jest możliwe skoro Riddle urodził się w roku 1926... A Credence już ma więcej lat... No chyba że może starszy brat Toma o którym nic nie wiedzieliśmy. W sumie ma coś w swojej osobowości takiego... Ale nie sądzę aby...

użytkownik usunięty
Harakumi

https://www.bustle.com/articles/196287-is-credence-voldemorts-father-the-fantast ic-beasts-theory-doesnt-hold-weight

ojciec?

ocenił(a) film na 8

Ta teoria jest niemożliwa , pomijając książki w 4 filmie widzimy grób w którym pochowany jest Tom Riddle , a sam Voldemort nazywa go ojcem ( chyba że Credence zmienił by imię i nazwisko i przeprowadził się do W.Brytanii :) ) .

użytkownik usunięty
Pallando

czemu? praktycznie może i jest naciągana... poza tym mógł wyjechać ale potem wrócić... pamięć mu wyczyszczono ... chociaż swoją drogą no zobaczymy. A fakt że Credence będzie w drugiej części może oznaczać że będziemy wiedzieć o tej postaci więcej

ocenił(a) film na 8

Zobaczymy , ale jeśli chodzi o teorie to czytałem ostatnio że Grindelwald przyczyni się do wybuchu II wojny światowej . A wracając do Voldemorta zwróć uwagę że w 7 części Grindelwald zwraca się do niego imieniem Tom , czyli mogą się znać .

Pallando

Hm... Ta teoria z Grindelwaldem jest dość stara chyba, bo słyszałam już dość dawno o tym, że podobno wykorzystywał Hitlera dla własnych korzyści (wymordowania/podporządkowania mugoli czarodziejom). W sumie to spotkałam się z tym tak wiele razy, że myślałam, że to fakt a nie teoria.

ocenił(a) film na 8
revira

Możliwe ja przeczytałem ją niedawno . To narazie teoria dlatego że nie wiadomo czy zostanie to ukazane w filmie , a w książkach nie ma na ten temat nic tylko informacja że Grindelwald przegrał w roku zakończenia wojny .

ocenił(a) film na 9
Harakumi

Ja słyszałam że byc może Credence jest potomkiem założycieli Ilvermorny. Było ich 4 - małżeństwo i ich 2 adoptowanych synów. Oprócz synów mieli jeszcze córki bliźniaczki z której jedna była charłakiem (coś wam to może przypomina? Może jak Graves powiedział - "I can smell a squib on you"). I tak w ogóle to założycielka Ilvermorny miała na nazwisko Gaunt... no wiecie, jak matka Voldemorta. Czyli była z linii Slytherina :D

alexs11

Podoba mi się to o wiele bardziej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones