PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=647176}
6,5 10 1 37080
4,1 14
ocen krytyków
Dywizjon 303. Historia prawdziwa
"Dywizjon..." jest jeden, a bramki są dwie. Wystarczy walić na oślep – na słynne już "Nie pomyl filmu"... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Reżyser, brnąc uparcie ścieżką gloryfikującą głównego bohatera zbiorowego, kompletnie zapomina o wszystkich innych elementach fabularnych produkcji.  więcej
Trudno wynieść z tego filmu coś pożytecznego, nie poznajemy szczegółowo sylwetek bohaterów narodowych, nie otrzymujemy dostatecznej dawki wiedzy w jakich konkretnie bitwach brali udział, a ponadto dostajemy zakrzywiony obraz największego konfliktu zbrojnego w dziejach ludzkości. więcej
Czy jest szansa, że polskim kinie powstanie kiedyś ciekawy film lub serial o II wojnie światowej? Szczerze wątpię. A wątpię dlatego, że "Dywizjon 303. Historia Prawdziwa", bardziej przypomina "Bitwę Warszawską" niż "Szeregowca Ryana". No dobra przesadziłem z tymi porównaniami, ale trudno się nie irytować na kolejny polski film, w którym brakuje scenariusza, kostiumy są na poziomie teatru TVP, a aktorzy dobrani do swych ról niczym Natasza Urbańska do filmu o wojnie polsko-bolszewickiej. więcej
Ciężko jest mieć jakiekolwiek oczekiwania wobec tego typu produkcji. Wszak za reżyserię odpowiada Denis Delić, twórca "Ja wam pokażę!", jednej z najgorszych komedii, jaką w życiu miałem okazję obejrzeć. A za produkcję i scenariusz – Jacek Samojłowicz, owiany złą sławą twórca "Kac Wawy" i rzeczonego "Ja wam pokażę!". Dodatkowo główni aktorzy tego widowiska nie są, mówiąc wprost, topowymi przedstawicielami polskiej szkoły aktorskiej, grają głównie w marnych serialach telewizyjnych i mało ambitnych komediach romantycznych. Tak jak te wszystkie kolejne elementy nie przedstawiały swoją jakością wysokiego poziomu, tak sam film okazał się niskich lotów. więcej