PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714080}

Cloverfield Lane 10

10 Cloverfield Lane
6,5 102 447
ocen
6,5 10 1 102447
6,9 26
ocen krytyków
Cloverfield Lane 10
powrót do forum filmu Cloverfield Lane 10

Co za bzdurne zakończenie. Film dostałby wysoka ocenę gdyby nie ostatnie 15-20min. Nie mogłam uwierzyć jak można tak super pomysł zniszczyć w parę minut..

conrad_owl

Ona to mówiła Emmetowi, a nie Howardowi :)

ocenił(a) film na 8
ast

zgadzam się w całej rozciągłości :)

maciowski

A jak dla mnie to ciut bez sensu ;) gdyby komunikat pochodził od obcych, nie byłoby w nim mowy o Baton Rouge. Raczej tylko tyle, że gdzieś tam jest bezpieczna strefa, bla bla, uciekajcie tam, a na miejscu zasadzka kosmitów. Po co wspominać o drugiej opcji i pomocy innym? Statystycznie większość ludzi i tak będzie najpierw ratować własny tyłek. Więc gdyby to faktycznie był komunikat od obcych, zasadzka znajdowałaby się raczej właśnie w Baton Rouge.

ocenił(a) film na 8
maciowski

nawet nie był to komunikat "jak zawsze" że "wszystkich ocalałych" tylko żołnierzy i lekarzy czyli tych których się chcesz pozbyć w pierwszej kolejności i którzy najbardziej ci zagrażają. bardzo ciekawa teoria maciowskiego

maciowski

Też odniosłam takie wrażenie, zwłaszcza jak pani w radiu powiedziała ''come join us''. Takie ''dołącz do nas'' dało jakby do zrozumienia, że ludzka mowa nie została przez nich dobrze wyuczona, nie wiedzieli jak się porozumieć, by nie wzbudzić podejrzeń. Sam film jak dla mnie świetny

ocenił(a) film na 5
maciowski

Dla mnie filmy z UFO są mega dziecinne. W ogóle ich nie trawie. Ajak coś jest niewyjaśnione i obwinia się za to innaą forme życia to od razu wywołuje to we mnie wewnętrzny śmiech.
Nie mówię że życie oprócz naszej planety nie istnieje. Po prostu znajdujemy się od siebie zbyt daleko aby spotkanie mogło dojść do skutku. A skoro obca cywilizacja jest tak wysoko rozwinięta (kto w ogóle powiedział że tak musi być. Może są na etapie rozwoju człowieka sprzed 100, 50 tys. lat) to czego jeszcze nie dotarła do nas. Odpowiedź wyżej.

ocenił(a) film na 6
maciowski

Mi się wydawało, że ten komunikat mógł być automatycznie nadawany od bardzo dawna, a w momencie gdy go wysłuchała cała ta niby armia w Houston mogła już zostać zanihilowana. :) Fakt, że w końcowej scenie widać jak Houston jest z powietrza równane z ziemią jest dość wymowny. No i schemat z "przeterminowanym komunikatem" też był już parę razę wykorzystywany w podobnych filmach.

ocenił(a) film na 8
maciowski

Swietna teoria.

ocenił(a) film na 6
szpieg_ola

no właśnie !! Powinno się skończyć jak stoi na samochodzie - dokładnie tak pomyślałem !!

ocenił(a) film na 8
szpieg_ola

fakt mogła zginąć. przecież w takim universum nie trzeba szurać jednego bohatera po wszystkich lokacjach i jeśli chcieli zrobić kontynuację to spokojnie mogłaby ona być oglądana z perspektywy kogoś zupełnie innego

ocenił(a) film na 6
szpieg_ola

Polecam taki film jak Take Shelter z Chastain i Charliem Sheenem. Zrobiony za groszę kilka lat wcześniej (budżet na poziomie pięciu milionów, większość pewnie na gaże poszło), a schemat jest stosunkowo podobny, tylko realizacja kilka poziomów lepsza.

janek00714

generalnie te ptakami i za moment futurystyczny helikopter, to niezły rollercoaster wyszedł :) Słyszę ptaki, i myślę - no dobra, więc to wszystko ściema, a tutaj jeb - zonk :) I gdyby w tym momencie film się zakończył, oceniłbym lepiej, a tak to moim zdaniem strasznie "na siłę" zrobili tą końcówkę. Bo ten film, przez 3/4 czasu, był świetnym sajko-thrillerem z post-apokaliptycznym motywem, który w końcówce zmienia konwencje na kino lekkiego absurdu z przymrożeniem oka, jak u kapitalnego protoplasty, u którego ta konwencja była to od początku do końca. Wydaje mi się, że gdyby rozbudowali akcje w schronie, a sama końcówkę zakończyli na ptakach i pojeździe obcych, było by imho lepiej :)

ocenił(a) film na 7
dewille

Zgadzam się w zupełności. W końcówce za dużo pokazali.

ocenił(a) film na 8
misza400

w dodatku jest w niej (końcówce) więcej błędów logicznych niż w niejednym filmie

ocenił(a) film na 6
janek00714

Nie wiem czy oglądałeś pierwszą część, bo ja na przykład oglądałem i chociaż jest to bardziej spin off niż sequel, to w filmie są pewne nawiązania do oryginału i już po tym można się było spodziewać, co Michelle zastanie po wyjściu na powierzchnię. Więc myślę, że zakończenie nie jest specjalnie zaskakujące, chociaż twórcy próbowali mieszać i kilka twistów było, tak więc lekka dezorientacja mogła się pojawić. :)

janek00714

Ja również wolałbym bardziej niedopowiedziane zakończenie. Wyciął bym całą scenę walki z kosmitami wystarczył by dziwaczny kształt majaczący w chmurach i zawracający w stronę protagonistki. Rozdroża były jak najbardziej OK.

Co do reszty fabuły: nie podobało mi się milczenie pana domu. Rozumiem, że typ nie należał do wylewnych, ale skoro miał taką korbę na bezpieczeństwo powinien starać się uspokoić swoich gości zasłaniając się niewiedzą. Można się pokusić o jeszcze jeden spin off (wypuszczenie chłopaka, którego ciało na drugi dzień Michelle dostrzega nieopodal wejścia).

janek00714

Też mi się podobał i do końca nie wiadomo było jak jest.

ocenił(a) film na 8
janek00714

Dokładnie przez cały czas seansu widz jest zmuszony do kminienia czy howard jest psychopatą czy tak naprawdę próbuje ich uchronic przed wirusem.Dopiero później bohaterzy rozgryzają howarda czy jak mu tam było że faktycznie jest psycholem ale i tak nie wiedzą, czy na zewnątrz jest bezpiecznie czy tez nie.A kiedy okazuje się, że niby jest ok zaczyna się kombo.Jak dla mnie film w ogóle nie przewidywalny a wręcz przeciwnie zaskakujący jak jasna cholera.moja ocena-8

janek00714

Świetna fabuła niestety skutecznie dobijana przez ostatnie 15 minut filmu.... a że koniec wieńczy dzieło ;) Szkoda zmarnowanego pomysłu. Dla mnie 3,5.

ocenił(a) film na 7
ziombello

film mógł Ci się nie podobać, rozumiem, ale żeby pisać, że Goodman miał tu słabą rolę to chyba trzeba nie mieć oczu. zagrał świetnie i rola była bardzo konkretna, tyle.

ocenił(a) film na 7
prowned

Nic do niego nie mam, po prostu moim zdaniem powinien lepiej dobierać sobie filmy w których gra.
Tak jak napisałeś, film mi się nie spodobał. Szkoda że Goodman marnował przy tym swój czas, mógłby w tym czasie pracować nad czymś ciekawszym.

ocenił(a) film na 7
ziombello

Kompletnie sie z toba nie zgadzam. Film bylk bardzo dobry, do czasu tej nieszczesnej koncowki, ktora nieco zaburzyla klimat filmu. Jedna z najlepszych rol Goodmana.

ocenił(a) film na 7
ziombello

Kompletnie sie z toba nie zgadzam. W zasadzie to wszystko u ciebie jest odwrotnie do rzeczywistosci. Film byl bardzo dobry, do czasu tej nieszczesnej koncowki, ktora nieco zaburzyla klimat filmu. Jedna z najlepszych rol Goodmana.

ocenił(a) film na 7
s_gorzka

Poki siedzieli zamknieci film byl genialny, moglem opuscic sale 15 minut przed koncem...

Miko95

Narzekanie na potwora w Cloverfield to jak narzekanie na Transformery w Transformers.

ocenił(a) film na 7
t0ksyczny

Nie widze zwiasku.

ocenił(a) film na 9
Miko95

Ano "zwiasek" jest taki, że widząc słowo "cloverfield" w tytule, przeczytawszy krótki opis tego filmu i obejrzawszy pierwszy film z tej serii/uniwersum, już doskonale wiedziałem jaki będzie cały zarys fabuły i jak będzie wyglądał końcowy twist. Toteż narzekanie na obecność potwora w filmie Sci-Fi jest dość głupie.

Miko95

obejrzyj pierwszą część, wtedy będziesz widział

ocenił(a) film na 8
t0ksyczny

dokładnie

t0ksyczny

zgadzam się w 100%!

ocenił(a) film na 7
s_gorzka

Gdybym nie ogladal pierwszej czesci i nie wiedzial co sie stalo to tez bym tak myslal. A tak przez caly film nie moglem sie doczekac az w koncu wyjazda z tego bunkra na spotkanie z obcymi.

ocenił(a) film na 7
SiD_5

O właśnie! Ja zapomniałem nieco o filmowym poprzedniku i dzięki temu oglądałem z dużym napięciem. Polecam nieświadomość!

ocenił(a) film na 9
SiD_5

Byłbyś uprzejmy napisać jak nazywa się pierwsza część bo z chęcią bym zobaczył.

ocenił(a) film na 7
alex_gawlas

Po prawej stronie pod ocena filmu masz sekcje z powiazanymi filmami. Pierwsza czesc nazywa sie po prostu "Cloverfield". Polska nazwa: "Projekt: Monster".

ocenił(a) film na 9
SiD_5

No tak, jakieś zaćmienie chyba mnie dopadło :-) Dzięki.

ocenił(a) film na 7
alex_gawlas

Nie ma sprawy, mam nadzieje ze spodoba Ci sie conajmniej tak jak Cloverfield Lane 10 ;)

użytkownik usunięty
s_gorzka

Dokładnie. Póki siedzieli zaknęci w bunkrze było naprawdę dobrze, momentami trochę nudno, ale koniec roz***** system... Kpina z widza jak ta lala

ocenił(a) film na 5
s_gorzka

Zgadzam się w 100%, ostatnie 15min zryło mózg przynajmniej mi...

ocenił(a) film na 6
p_o_n_

"super" kobitka zalatwila 2 ludzi,to i pewnie zalatwi cala populacje obcych;)czulem sie jak bym ogladal ostatniego indiane jonsa,schizofreniczna kobita,kij wie czy nie perwers,i na koncu kosmaći,ja zglupilem po tym

ocenił(a) film na 8
seebull

Wiesz, końcówka była bardzo dobra, nawiązania do Wojny Światów, no i klimatyczna, świetna scena jak wyszła niby wszystko ok a tu nagle gdzieś w oddali przelatuje ten statek i jeszcze ten dźwięk.... Potem trochę akcji ale wybaczam to że nie zginęła za to nawiązanie do Wojny Światów.

ocenił(a) film na 6
s_gorzka

E tam. Za końcówkę należy się właśnie gwiazdka więcej. Dobre zaskoczenie i luźny kontrast z wcześniejszą bardziej poważną częścią filmu.

ocenił(a) film na 7
s_gorzka

przecież obejrzeliście film z 'Cloverfield' w tytule - naprawdę myśleliście, że nie będzie potwora/przybysza z kosmosu?

ocenił(a) film na 7
imponderable

SPOILER

No niby tak, ale część w bunkrze była takim prawdziwym thrillerem, a potem całuśny potworek mi wszystko popsuł :) I scena, gdy dziewczyna niczym Spiderman, Batman, Superman i wszyscy razem wzięci rzuca pochodnią w paszcze... hm tego czegoś :) Również wymazuje ostatnie 15 minut filmu.

ocenił(a) film na 7
kania880

Konwencja ostrego łączenia gatunków, to jest nagłego, bez żadnego łagodnego przejścia i zaskakiwanie tym to nic nowego. Zrobił to już Rodriguez razem z Tarantino w "Od zmierchu do świtu" i to wcale nie na końcu filmu. Tam mi się to nie podobało, tutaj byłem w ostrym szoku (mimo że wiedziałem co to za uniwersum). Film dobrze skrojony a jak ktoś sie czepia to cóż, trudno, nie jego styl. Mi się podobało od początku do końca poza kilkoma, fragmentami.

kania880

Mi się końcówka skojarzyła z końcówką Prometeusza zmiksowaną z Wojną Światów.
Zgadzam się że mogła być troche bardziej normalna, mniej bojowa, zuch dziewczyna "pojade tam i skopie kosmitom dupska" ale dobrze że byla.

imponderable

Gdyby ta końcówka nie była tak beznadziejnie nakręcona, to pół biedy.

ocenił(a) film na 8
imponderable

Tak, bo nie wiedzialem, ze to jest druga czesc czegokolwiek, a tym bardziej filmu o obcych (nie slyszalem wczesniej o projekt monster)

ocenił(a) film na 9
s_gorzka

Gdyby wyszła z bunkra i okazało się że nic się nie stało to ludzie narzekaliby że kończy się jak Osada (2014). Obecnie zakończenie pasuje genialnie i jest zaskakujące. Totalny wariat miał w 100% racje co do tego co się dzieje. Gdyby się mylił to co to zaskoczenie? - wariat się pomylił, wiadomo.

ocenił(a) film na 3
miszatujest

ok może samo to że byli kosmici nie bylo aż takie złe bo sie tego nie spodziewałem . ale mogliby jakoś się bardziej postarać z wymyśleniem tych kreatur i podarować sobie tą scenę z rozwaleniem statku obcych co było totalną abstrakcją.... Osobiście zamiast kosmitów wolalbym zobaczyć zgliszcza i ślady po ewentualnej bombie nuklearnej bądź chemicznej lub nawet jakieś jakieś opętane zombie byłoby lepsze...

ocenił(a) film na 6
bombik1988

Dokładnie !! Ja raczej uważam, że bomba atomowa byłaby ok.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones