PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=693758}

Avengers: Wojna bez granic

Avengers: Infinity War
8,1 202 058
ocen
8,1 10 1 202058
7,4 45
ocen krytyków
Avengers: Wojna bez granic
powrót do forum filmu Avengers: Wojna bez granic

Byłem na seansie 4d i powiem że zaraz wracam do kina na zwykły seans 3 czy 2 d.
Powiem tak marudy zawsze będą marudzić....fani serii będą zachwyceni...Uczta dla oczu i nie tylko...
Smierć Visiona wstrząsająca .....a sam widok jego martwego matowego ciała niesamowity jak dla mnie.
Osobiście jestem troszkę zawiedziony że w teorii taka super postać jest uciekającym kurczakiem przez cały film.
Wejście Thora z nową bronią i Capa na sali były skwitowane brawami
Sam Thanos jest genialny ze swoim stoickim.
Zabawki Starka są świetne jak nigdy dotąd ale nawet to go nie uchroni od śmierci.... na szczęście jest na sali lekarz.... ;)dziwny ale doktor.
Thanos wygrywa ale świat się nie kończy.....za to śmierć tylu znamienitych bohaterów gdy tytan zdobywa wszystkie kamienie.....niesamowite....
gorąco polecam

ocenił(a) film na 9
slader777

raczej przeżyła, ale może ją gdzieś wyrzuciła siła wybuchu.

FanatykFutra

teoretycznie Thor mówi, że Thanos zabił "połowę jego ludzi" - chyba że chodzi o drugą połowę Asgardczyków, bo pierwsza połowa zginęła wraz z planetą... hm...

ocenił(a) film na 10
IndianaKingston

tyle że na statku nie wyglądało to że ktokolwiek przeżył......

ocenił(a) film na 10
FanatykFutra

A co z hulkiem czemu nie chciał się transformowac

ocenił(a) film na 10
trzycha02

On się chyba bał siły Thanosa - popatrz jak na początku filmu dostał łomot

ocenił(a) film na 10
misternyplan21

To właśnie jest troche bez sensu z kilku powodów. Przecież jeśli zginie Bruce Hulk również a wieksze szanse miał jako Hulk tym bardziej że po oklepie od Thanosa mógł wyżyć sie na jego psach wojny. Procz tego Hulk im bardziej wściekły tym poteżniejszy jest. To moim zdaniem jest źle zrobione.

trzycha02

Hulk jest jak dziecko - ktoś mu zabrał zwycięstwo jak lizaka, to się obraził, jednocześnie możemy liczyć na odwetowe starcie w A4

ocenił(a) film na 10
trzycha02

Tutaj mogą być odwłonia do trailera, w trailerze jest scena jak Capitan ameryka, czarna pantera i reszta wraz z HULKIEM atakują, a w filmie był banner w zbroi. Dla mnie to pętla czasu która oficjalnie zostanie zmieniona na początku AVENGERS4

FanatykFutra

ja tylko cytuję Thora - może w A4 się wyjaśni?

ocenił(a) film na 10
IndianaKingston

bicie brawa w kinie i w samolocie to żenada po całości xD

kasiap_18

O_o ???

kasiap_18

dlaczego bicie braw w kinie to żenada? Fajnie było przeżywać te emocje z innymi (mimo, że nie klaskałem)

ocenił(a) film na 10
kasiap_18

Pojaw się kiedyś na jakimś festiwalu filmowym to zobaczysz, że bicie braw po i w trakcie projekcji filmu to całkiem naturalna rzecz i pożądana rzecz.

kasiap_18

tak samo jak klaskanie w samolocie po udanym ladowaniu, to jest wlasciwie tradycja, gdzies ty sie chowal, za stodola?

lelen_lis

Oj, wydaje mi się, że była wśród ciał. Przez moment widać było charakterystyczne włosy i zbroje. To złamało mi serce w pierwszych minutach filmu. Mam nadzieję, że się mylę :(

Chihire

w sumie to ja poczulam niesmak do scenarzystow, ze w Ragnaroku tyle walki, poswiecenia, zeby tych ludzi zapakowac do statku i odleciec, a tu na poczatku wszyscy wyrznieci. No, ale jezeli ta czarodziejska lapka wszystko odkreci, to nie dziwota, ze moga sobie zarzynac kogo popadnie. bo i tak to jest na niby takze w tym uniwersum.

lelen_lis

Oj wydaje mi się, że widać ją wśród ciał. Jestem prawie pewna, że na początku widać przez chwilę jej zbroje i charakterystyczne włosy. Pękło mi serce przez to :( Mam nadzieję, że się mylę.

ocenił(a) film na 8
Chihire

tak potwierdzam, jestem po seansie, na początku scena przejazdu kamery w statku. Walkiria leży martwa na innym asgardczyku.

wizi38

No właśnie :( Mam nadzieję, że Valkiria wróci. Szkoda zabijać taką fajną postać. Ale z drugiej strony... Czy dalsze przygody Thora i jego kompanów mają sens? Smutne :(

Chihire

spokojnie, na amerykańskich portalach jest juz oficjalnie potwierdzone, ze przeżyła. ;)

ocenił(a) film na 10
FanatykFutra

Dokładnie, mnie też to rozłożyło...

FanatykFutra

To co zrobił Holland w tej scenie było niesamowite. Pękło mi serce dosłownie. Zwłaszcza, że uważam go za najlepszego Spidermana.

FanatykFutra

Ze niby spidi? eeee. mnie to tam nie ruszylo.

roach22

Dla mnie zaskakująco dołująca była śmierć Wandy właśnie. Najpierw zmusiła się do zabicia Visiona, potem znowu oglądała jego śmierć z rąk Thanosa, a potem zmarła nad jego ciałem. Scenarzyści polecieli na całego. Naprawdę dramatyczny wątek miłosny. Druga sprawa to Spider-Man i jego "nie chcę umierać". Ostatnia kwestia to śmierć Gamory. Naprawdę dobrze wyszły te trzy sceny i dla mnie były najbardziej emocjonujące.

FanatykFutra

Kto nie widział to powinien wydać pieniążki na 4DX niesamowite przeżycie. Długo trwalem w milczeniu po seansie. Film spełnił wszystkie oczekiwania i to nawet z nawiązką.
Przy Thanosie reszta złoczyńców z MCU wyglada dość konwencjonalnie, stereotypowo. Nie wiem czemu ale Thanos kojarzyl mo się z Frezerem z "Dragon Ball Z"

ocenił(a) film na 10
FanatykFutra

Przepraszam, ale w jakiej sieci kin/miastach można obejrzeć film w 4d?

ocenił(a) film na 10
Helen97

ja oglądałem w Belgii nie w Polsce....

ocenił(a) film na 9
FanatykFutra

w ktorym miescie?? I w jakim kinie?

ocenił(a) film na 10
rutek11

Bruksela, Kinepolis

Helen97

4DX jest w cinemacity ale nie w kazdym miescie

ocenił(a) film na 10
Helen97

Cinema City (Ale chyba to pojedyncze kina mają, np. Wroclavia we Wrocławiu). Ja byłem i rzeczywiście polecam

ocenił(a) film na 10
FanatykFutra

Zauważyliście, że w scenie gdy wysysają Paszczaka ze statku po chwili staję się zmrożoną kulką, czy tam inaczej czymś zamarłym...
W scenie początkowej gdy Thanos pastwi się na Thorem i Lokim też część statku jest, a właściwie jej nie ma i nikomu nic się nie dzieje...
Po drugie Thorowi nic się nie dzieje jak przebywa w przestrzeni po wybuchu.. No może dlatego, że jest bogiem...

dobry_soloniusz

Też mnie to zastanowiło. Trochę niespójność :/

ocenił(a) film na 8
dobry_soloniusz

Może inna atmosfera?

dobry_soloniusz

Nie mowiac juz o tym, ze w przestrzeni sie tak nie zamarza wlasnie jak tu usilnie pokazuja w kazdym filmie oraz nie tak szybko, jak gosci mial moce telekinetyczne, to by sie lepiej uratowal od Lei w Jedim.

ocenił(a) film na 10
FanatykFutra

A czy dr Strange nie mógł stworzyć na Tytanie portalu tak aby ręką Thanosa była po drugiej stronie a potem go zamknąć i odciąć rękę razem z rękawica?

ocenił(a) film na 9
Mark_Angel

Bo jest idiotą...

użytkownik usunięty
Mark_Angel

Nie ujrzał tego wariantu przyszłości :P

ocenił(a) film na 10
Mark_Angel

Albo cofnąć się w czasie i zabić go w kołysce choć nie wiem czy ten kamień tak działał :-)

ocenił(a) film na 10
Mark_Angel

ogólnie Strange jakiejś zaćmy dostał, mógł:
-wrzucić Thanosa do wymieru Dormamu (jak ktoś słuszenie zauważył) gdzie ten byłby bez szans
-cofnąć czas by zabić Thanosa na 14 mln sposobów
-odciąć mu to i owo portalami...
-stworzyć pętle czasu by zamknąć w niej Thanosa(tym samym i siebie ale przecież twierdził że poświęci swoje życie by ratować świat)
-zamknąć go próżni jak zamknął Lokiego....
-zamknąć go w wymiarze lustrzanym żeby ten nie mógł oddziaływać na rzeczywistość
jakieś to takie trochę niespojne podobnie jak z Hulkiem ....im bardziej obrywał był bardziej zły = silniejszy....a tu kilka strzałów i po Hulku (wtf????)
a zobaczcie Visiona super duper ultra wyczes a zrobili z niego sierotkę i ofiare losu którego muszą chronić (ludzie?!)
jak Czarna Wdowa czy kapitan na sterydach :D

ocenił(a) film na 10
FanatykFutra

Moce visiona? Latam i strzelam laserem :) ale za to duży plus za zakończenie. Jednak niestety w Avengers 4 to wszystko pewnie jakoś odkręcą.

ocenił(a) film na 10
FanatykFutra

Jeden problem - Thanos posiadał już kamienie, które by mogły to zanegować. W końcu są to kamienie nieskończoności, czyli działają na całe multiwersum. Wrzuca go do Dormamu - Dormamu nie ma szans. Cofanie czasu - zbyt niebezpieczne dla kontinuum. Wymiar lustrzany, próżnia jak z Lokim itd. - wystarczy użyć kamienia nieskończoności. Odcinanie portalami - wymaga to zbyt dużo czasu i wystawia na atak.

Co do walki Thanos vs Hulk. Za bardzo przesadzacie z tą siłą Hulka. Tony w zbroi go pokonał lub Thor bez młota. A Thanos bez rękawicy jest od nich silniejszy. Hulk nigdy nie dostał takiej wciry tak szybko i to wystraszyło olbrzyma.

A jeśli chodzi o Visiona - był w kiepskim stanie od początku filmu, kiedy został ranny. Zauważ jak bardzo był zdziwiony, że ostrze bez problemu przeszło przez niego, kiedy przecież jest z jednego z najtwardszych metali czyli wibranium.

ocenił(a) film na 10
marcusfenix345

Czasu mieli sporo na portal gdy obezwładnili Thanosa na Tytanie.

ocenił(a) film na 9
marcusfenix345

Tutaj Thanos już ma rękawicę i kamień mocy. Moim zdaniem bez tych artefaktów byłby jak Thor.

FanatykFutra

Zgadzam sie z tymi niedorobkami. Lustrzany zdaje sie probowal zrobic, ale Thanos go rozbil. Nie wiem, czy problemem nie bylo to, ze cokolwiek by Doktor nie probowal, to Thanos poki mial rekawice zawsze mogl zdazyc jej uzyc i zlikwidowac dzialanie magii.

Mark_Angel

Thanos zdazylby ja pewnie zacisnac i zmienic rzeczywistosc... W ogole nie mamy gwarancji, ze wszystko co widzielismy to nie jest jakas iluzja czy to na uzytek Thanosa na planecie kamienia dusz, czy tez dzieki Doktorowi...

FanatykFutra

Z tego co mowia rola Thanosa juz sie skonczyla i nie bedzie go w Avengers 4, teraz pewnie beda szukac kamienia czasu zeby przywrocic zycie na ziemii

ocenił(a) film na 10
Exodia86

Ale chyba kamień czasu ma Thanos właśnie?

ocenił(a) film na 10
Exodia86

Po scenie, po napisach jest napisane ze thanos powroci. Takze mysle ze bedzie wazna postacia w 4 ale nie najwazniejsza.

ocenił(a) film na 9
motator

SPOILER

kurcze tyle teorii, wszystkie fajne. Ogólnie cholernie smutna i stresujaca część (nie mylić że słaba, wręcz przeciwnie, chyba najlepsza ze wszystkich) podobny stres odczuwałem przy 1 odcinku 7 sezonu The Walking Dead gdy po raz pierwszy pojawia się Negan katuje na śmierć Glenna i Abrahama a potem pastwi się nad Rickiem który w myślach wyobraża sobie jak każdy z jego bliskich obrywa kijem po głowie. Czekam z niecierpliwością na Avengers 4.

P.S. Chciałem dodać coś w temacie czepiania się do StarLorda który wali Thanosa po tym jak się dowiaduje że zabił Gammorę, on ją kochał, poniosły go emocje, co miał powiedzieć "a spoko ogarnę sobie inną dupę" nie dziwię się mu że przywalił mu po gębie, szkoda tylko że popsuło to trochę zdjęcie rękawicy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones