PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=693758}

Avengers: Wojna bez granic

Avengers: Infinity War
8,1 202 058
ocen
8,1 10 1 202058
7,4 45
ocen krytyków
Avengers: Wojna bez granic
powrót do forum filmu Avengers: Wojna bez granic

Byłem na seansie 4d i powiem że zaraz wracam do kina na zwykły seans 3 czy 2 d.
Powiem tak marudy zawsze będą marudzić....fani serii będą zachwyceni...Uczta dla oczu i nie tylko...
Smierć Visiona wstrząsająca .....a sam widok jego martwego matowego ciała niesamowity jak dla mnie.
Osobiście jestem troszkę zawiedziony że w teorii taka super postać jest uciekającym kurczakiem przez cały film.
Wejście Thora z nową bronią i Capa na sali były skwitowane brawami
Sam Thanos jest genialny ze swoim stoickim.
Zabawki Starka są świetne jak nigdy dotąd ale nawet to go nie uchroni od śmierci.... na szczęście jest na sali lekarz.... ;)dziwny ale doktor.
Thanos wygrywa ale świat się nie kończy.....za to śmierć tylu znamienitych bohaterów gdy tytan zdobywa wszystkie kamienie.....niesamowite....
gorąco polecam

ocenił(a) film na 10
FanatykFutra

ciekawo jak to odwrócą w czwórce, skoro Wanda i Strange nie żyją.

A coś muszą zrobić bo spiderman i black panther mają zapowiedziane kolejne filmy XD

ocenił(a) film na 10
no_silence

A to nie jest kwestia kamienia czasu? z nim wszystko można chyba odkręcić, poza tym to chyba wszystko jest częścią tego planu doktorka? gdy wszyscy giną mówił że tak trzeba ? innego wyjścia nie było, wiesz żeby wygrać najpierw trzeba przegrać, gdyby w to nie wierzył nie oddał by kamienia Thanosowi, sam powiedział że nie zawaha się poświęcić Irona Mana, Spider mana i każdego byle ocalić kamień?

ocenił(a) film na 10
FanatykFutra

Wszystko się sprowadza do wizji starka z avengers 2 i pewnie będzie to w 4. Bo film się kończy tym że przy życiu zostaje tylko ekipa z pierwszej części avengers.

ocenił(a) film na 10
trzycha02

No i tak jak przypuszczałem że kamień duszy miał Vision

ocenił(a) film na 10
trzycha02

No i oczywiście okłamali nas mieli być wszyscy a nie było bartona i antka

ocenił(a) film na 9
trzycha02

tak jak w trailerze hulk walczył wręcz, a nie w hulkbusterze (walanda) podczas seansu? na trailer zawsze trzeba brać poprawkę ,)

ocenił(a) film na 9
trzycha02

On miał kamień umysłu,kamień duszy był tam gdzie Gamora zaprowadziła Thanosa

trzycha02

Kamien duszy byl na planecie zaczynajacej sie na "v" dzieki czemu pierwsi wlasciciele kamieni pokazani w filmach tworza napis "marvel"

ocenił(a) film na 9
trzycha02

Vision miał inny kamień nie duszy, kamień duszy Thanos zdobył jak zabiła Gammorę.

trzycha02

vision nie miał kamienia duszy, ten był na tej przygnębiającej planecie, Thanos go dostał w zamian za zabicie Gamorry.

FanatykFutra

Po za tym Strange mówi, ze jest tylko 1 wyjście spośród tych "14 mln" które widział w przyszłości, więc pewnie to jest wszystko ułożone pod jego plan.

ocenił(a) film na 10
Puchy11

dokładnie o tym pomyślałem bo przecież zdjęcie rękawicy z ręki Thanosa to nie był jego pomysł? chociaż gdyby Peter nie spie...sprawy ....kto wie co by było

FanatykFutra

ciekawe czy to nie jest dziura fabularna - Doktor nie widział wariantu z tym że Quill się jednak opanował i zdejmują Thanosowi rękawice? czy może nic by to jednak nie dało

ocenił(a) film na 8
FanatykFutra

Sprawę to schrzanił Star-Lord, nie Spider Man.

ocenił(a) film na 9
Juna_3

Przecież Star Lord ma na imię Peter XD

ocenił(a) film na 8
Kristen

W sumie fakt. Jakoś jestem przyzwyczajony do "Star-Lorda" tylko, a w przypadku Spidera do ksywki i prawdziwego imienia i nazwiska.

FanatykFutra

Zdjecie rekawicy bylo pomyslem strenga... zrobili to co on kazal... poza quillem ktorego zachowanie i tak przewidzial strange poniewaz widac jak skinol glowa widzac rosnaca furie

ocenił(a) film na 8
FanatykFutra

Myślę że kamień czasu strenga przewidział porażkę dlatego nie brał pod uwagę plan star lorda.

Puchy11

Dokładnie. Nie ma co płakać nad zabitymi postaciami. Strange po jednym tekście od Starka o kręgosłupie moralnym nie zmieniłby zdania co do oddawania kamienia czasu za życie kogoś z ekipy. Po prostu znalazł scenariusz, w którym tak ma być żeby pokonać Thanosa.

ocenił(a) film na 10
Puchy11

Wydaje mi się, że Strange o tym wszystkim wiedział, ale gdyby powiedział Quillowi, że Gomora nie żyje, to chwilę by się pozłościł i pewnie zdjęliby rękawicę normalnie i "wygrali", ale to by im nie pomogło. Raczej chodziło o to, żeby wszystkie kamienie były razem i można było zdjąć rękawicę (chyba, że się rozpadła na końcu, to wtedy poprosić Tyriona z GoT by im nową zrobić) i np. wymazać nią życie Thanosa. Wtedy nic złego z IW by się nie stało, ale z drugiej strony też Loki by nie zaatakował ziemi w Avengers, ziemia by się nie broniła przed kosmitami, elementy z części filmów by nie istniały etc. Inna sprawa, że przed Avengers 4 ma być Antman i wydaje mi się, że akcja dzieje się podczas aresztu domowego, a na koniec Antman zniknie. Ma być też Kapitan Marvel, ale to prequel. Inna sprawa, że żal mi, że żyje Kapitan, Stark, Wdowa, Hulk itd. którzy mają osiągnięcia w ratowaniu ziemi na 3 strony CV, a nowym bohaterom nie dają się wykazać :c BTW Myślę, że Pepper zginęła.

ocenił(a) film na 10
FanatykFutra

Ja chyba podejrzewam jak będzie w kolejnym filmie, że zdobędą tą rękawicę nieskończoności i dzięki niej mogą cofnąć czas i przywrócić wszystkich do życia, ale też i ale za jaką cenę, prawdopodobnie stark użyje tej rękawicy a on wtedy odda swe życie, na koniec swojego żywota powie " Proszę, zaopiekuj się młodym". ale też nie spodziewałem się Red Skulla

ocenił(a) film na 9
Koval_4

Cpt Marvel uratuje sytuacje, zgodnie ze scena po napisach :)

ocenił(a) film na 9
Koval_4

Wydawało mi się że thanos w ostatniej chwili jakby spalił tą rękawice więc pewnie będą musieli stworzyć coś innego do zapanowania nad kamieniami.

KaWuuuu

Ale jej projekt wciąż istnieje w Kuźni Bogów, wystarczy nową wykuć.

KaWuuuu

Rekawice spalily pioruny z mlota ktory byl stworzony do pokonania jej

Koval_4

Wg. komiksów kamień dusz jest alternatywnym światem dla dusz i może te dusze więzić. Można więc założyć że Thanos tam właśnie wysłał wszystkich i moze sam tam wchodzić ( rozmowa z Gamorą na końcu). A C.Marvel ( w komiksie) ma kamień rzeczywistości który zdobyła właśnie w jakiejś innej równoległej rzeczywistości więc może i tutaj jest jakieś rozwiązanie. Mam nadzieję że jakoś ładnie, logicznie to zapną. Cały film b.fajna rozrywka.

ocenił(a) film na 10
FanatykFutra

no ale tak czy siak doktor oddał ten kamień więc co on za plan może mieć?

ocenił(a) film na 9
no_silence

pt Marvel uratuje sytuacje, zgodnie ze scena po napisach :)

ocenił(a) film na 10
Avernus20

Ona jest tylko supersilna itp jak Superman ale nie ma żadnych mocny typu zabawa czasem

ocenił(a) film na 8
no_silence

norman osborn stworzy dark avengers z sentrym ;]

no_silence

Jest super silna, potrafi latac, potrafi absorbowac energie zwiekszajac swoja sile itd.. jak dla mnie jej misja bedzie odszukac kamien czasu..

ocenił(a) film na 10
no_silence

on nie miał planu tylko on wszystkie przebiegi w przyszłości rozpatrzył na 16 milionów jedno dawało szanse pokonać thanosa i pewnie to było to.

ocenił(a) film na 10
FanatykFutra

Dokładnie. Powiedział, że wśród milionów sposobów w jednym wygrywają. Być może to co nastąpiło jest "początkiem" drogi do wygranej.

ocenił(a) film na 9
FanatykFutra

W kolejnej części pojawi się Ant-Man. Wejdzie do rękawicy i ją od środka rozwali. Dr Strange cofnie czas i Loki będzie nadal żył ;)

FanatykFutra

Ta, tez mysle, ze to jedno zwyciestwo na 14 tys., moglo byc czyms innym niz prostym skopaniem tylka Thanosowi i zabraniem rekawicy. Byc moze to tak naprawde jest proba dla Thanosa, ktory zrozumie, ze nie tak powinien byl zrobic. Kamienie sa, rekawica jest, nawet jak nie kamieniem czasu, to kamieniami rzeczywistosci, duszy i innymi sadze, ze daloby sie nie tyle cofnac, co odtworzyc wszystko co Thanos poniszczyl.

ocenił(a) film na 10
no_silence

Jak dla mnie Strange widząc przyszłość wiedział co ma zrobić. Możliwe że to jest pętla czasu w której uwięził Thanosa... lub Thanos będzie chciał powrótu do życia Gamory i sam cofnie się w czasie...

lukix

UWAGA DUŻY SPOJLER! NIE OGLĄDAŁEŚ NIE CZYTAJ!
Też tak sądzę. Pójdę nawet o krok dalej. Strange nie tylko widział co się wydarzy. Cofnął się w czasie i wtajemniczył Lokiego, Gamore i Vision. Oni wiedzieli, że zginą (w tym czasie) i się poświęcili by odwrócić uwagę Thanosa. Może tu trochę szaleje mi fantazja ale... Podejrzewam, że wtajemniczeni mogli być też T'Challa i Shuri. Ta ostatnia skopiowała część kamieni, jak kamień Vision. Skopiowane zachowywały albo przyznaj cześć właściwości prawdziwych. Po co to wszystko? By Kapitan, Iron, Black Widow i Hulk i kto tam jeszcze, mogli cofnąć się w czasie i zabić Thanosa wcześniej. On sam miał być przekonany, że wszystko idzie zgodnie z jego planem. Strange powiedział, że zrobi wszystko by chronić kamień czasu. Fury nie wiedząc o całej intrydze powiadamia Kapitan Marvel, która ponoć ma dołączyć w czwartej części Avengers. Co o tym sądzicie? Bo nie daje mi spać ta myśl ;)

ocenił(a) film na 8
Chihire

Captain Marvel to będzie raczej jakiś Prequel w latach 90. Co do Dr Strange to się zgodzę. Widział jedyną możliwość. Może celowo nie chcieli zdjąć rękawicy Thalnosa wtedy jak mieli okazję. Poza tym ratuje Starka. Według mnie to Stark przyczyni się do tego znacząco. Przecież Strange nie miał oddać kamienia i doszczętnie o tym poinformował Starka, by to zapamiętał. Sam wolał, by Stark przeżył. Stark jako jedyny prócz Thora i jego siekiery zdołał zadać krwawe obrażenia Thanosowi. Poza tym Thanos znał z imienia i nazwiska Starka. Może on mieć wielki wpływ na Avengers 4.

maciekuptz

Dlatego uważam, że Loki, Strange, Vision i Gamora wiedzieli wcześniej, że muszą zginąć. Zbyt łatwo oddali Kamienie Nieskończoności. Thor powiedział zresztą Thanosowi, że stracili Tesseract, a Loki go...wyciągnął , ot tak z rękawa. Tak samo zrobił Strange. Gamora prowadziła Thanosa do Kamienia Dusz. A Vision ściągnął na siebie jego armię. Myślę, że to wszystko było ustawką by uśpić czujność Thanosa. Dlatego Strange powiedział, że tak musiał zrobić. To była jedyna opcja by pokonać Thanosa...w przeszłości. Tak myślę ;)

ocenił(a) film na 10
Chihire

Może tak być...:) Fakt że te kamienia zbyt łatwo oddawali. Albo zwycięstwo Thanosa będzie jego porażką, bo niby osiągnął co chciał ale stracił to co kochał.
Ale znając Marvela wymyśli coś na co nikt z nas nie wpadnie:)
Oglądam też agentów tarczy i tam też są zabawy z czasem, może jakoś to połączą ;)

ocenił(a) film na 9
Chihire

Ta bardzo bym chciała, żeby Twoja wersja była prawdziwa :)

Chihire

Jak z rekawa? Przeciez w Ragnaroku Loki przechodzi obok kostki i trzeba byc slepym, zeby nie domyslic sie, ze ja zabral. A ze jeden i drugi gdzies tam sobie to trzyma, ap otem magicznie teleportuje do lapy, to tez zadna niezwyklosc.

Chihire

Podoba mi się ta teoria, bo faktycznie inaczej to wszystko wyglądałoby sztucznie. Za szybko się wszyscy poddali i pooddawali te kamienie. Dobrze, jakbyś miał racje, bo inaczej śmierć Lokiego, Gamory i Visiona wyglądałaby płytko i nieprzekonująco

Vixen8

No właśnie. Loki, król intrygi miałby tak szybko zginąć? Tak samo Gamora? Wyszkolona przez Thanosa by zabijać. Ot tak, za rękę dałaby się wrzucić w przepaść? No nie sądzę ;)

no_silence

Naprawdę ktoś myśli że ci co na końcu wyparowali naprawdę nie żyją i nigdy nie wrócą? xDD
Nie zarzyna się kury znoszącej złote jaja, jeśli ktokolwiek w tym filmie zginął to tylko Loki, Gamorra i Vision (tu pewności nie ma). Kto jeszcze kupuje takie numery? xD

FanatykFutra

Najsmutniejsze w całym filmie jest to, że Wanda po zabiciu Visiona musiała patrzeć jak Thanos cofa czas i sam go zabija.

ocenił(a) film na 10
roach22

to raz a dwa gdy młody chłopak płacze że nie chce umierać, przykre

ocenił(a) film na 9
FanatykFutra

A co z Valkirią? Powinna zginąć ale nie było jej wśród ciał?

ocenił(a) film na 10
lelen_lis

rzeczywiscie ale tam na tym statku chyba wszyscy zgineli ?

ocenił(a) film na 9
FanatykFutra

Statek wybuchł, Thor przeżył to może ktoś jeszcze...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones