PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=642590}
9,1 26 685
ocen
9,1 10 1 26685
The Last of Us
powrót do forum gry The Last of Us

Nie będę kupował konsoli by zagrać w jedną gierkę. (Wystarczy, że kiedyś wpakowałem się w Xklocka 360)

To jest "exclusive" na PS3, PS4. Choćbyś im miliardy zapłacił, to tak nie wyjdzie. Tak samo jak: Gran Turismo, God Of War, Uncharted, Ratchet & Clank, Killzone i wiele, wiele innych gier są "exami" Nigdy na żadną inną konsole, jak PS3, PS4 nie wyjdą.

To już twój problem, że nie kupisz PS3/PS4. Trzeba było nie kupować Xboxa. Kane777_filmweb Ci doskonale wytłumaczył, że TLoU nigdy nie wyjdzie na PC.

użytkownik usunięty
gabris7

Kupno jakiejkolwiek konsoli to pomyłka. Nie dotyczy to tylko i wyłącznie Xboxa. Co jak co to na Xklocka lepsze gierki miałem niż kumpel na PS3, na dodatek lepsza grafika na xklocku360 była.

kosnsole są tworzone do gier, a pc już bardziej do pracy. Kupując grę na pc zawsze zastanawiamy się jakie są jej wymagania i zadajemy sobie pytanie ,,pójdzie mi??"
Twoje gierki lepsze na Xboxie niż na PS3 to jakie były jeśli można zapytać?

użytkownik usunięty
gabris7

PC jest bardziej do wszystkiego, konsole tylko do gier. Wymagania? A owszem, przy pc trzeba się zastanawiać, ale koniec końców mamy kilka razy lepszą grafikę, lepsze sterowanie, gry tanie jak barszcz (w porównaniu z wersjami konsolowymi). Popatrz na to z tej strony, konsole Xbox360/PS3 wyszły gdzieś w 2006 roku, ale dopiero w ostatnich latach twórcy gier postanowili wyciskać z nich pełną moc? Co ich powstrzymywało od wykorzystania pełnego potencjału już w 2006? Dopiero szybki rozwój PC w y m u s i ł na twórcach gierek z konsolowych postęp w jakości gier (przynajmniej w kwestii grafiki). O tym jak wiele fajnych serii gier z PC zostało zarżniętych przez konsole (uproszeczenie na maksa) nie będę wspominał.
A co do gierek na konsolę, weźmy na to Red Dead Redemption (http://www.youtube.com/watch?v=t9EzAvI_TXM (2m09s, 2m14s, 2m59s) oglądać w HD). - grałem na Xbox360 i na Ps3, na Xbox360 wyglądał duuużo lepiej. Pady też w Xbox sa wygodniejsze.

każdy ma swoje gusta, mi lepiej pasuje pad od PS3 i PS4. Twórcy konsol i gier mają swoje dzikie plany co do ich ulepszania, gdyby od razu wyszły gry z super grafiką to pewnie co roku musieliby wypuszczać nowe i nowsze konsole/gry.

Na PC na pewno nie mamy "kilka razy lepszej grafiki" niż na PS4/XO.
Sterowanie też kłóciłbym się bo jednak Pad jest stworzony do gier w porównaniu do Myszki i klawiatury.

Z tym postępem PC to też bzdurę jakąś napisałeś, gry nie stoją w miejscu tylko się stale zmieniają.
Szósta generacja była erą 3D
Siódma generacją erą HD itd.

Oczywiście że warto kupić konsolę dla Ex-ów zwłaszcza jeśli masz pieniądze, bo EX są lepsze od 90% gier wydawanych na wszystkie platformy.

Możesz wspomnieć jakie to "znakomite" tytuły zostały zarżnięte przez konsole, ja dodam kilka od siebie tytułów które zostały zarżnięte przez PC.

użytkownik usunięty
XXXD

"Sterowanie też kłóciłbym się bo jednak Pad jest stworzony do gier w porównaniu do Myszki i klawiatury. "
Niby jak stworzony? Gdyby był stworzony do gier to np. w GTA nie byłoby wspomagania celowania.


"Z tym postępem PC to też bzdurę jakąś napisałeś, gry nie stoją w miejscu tylko się stale zmieniają. "
Zauważ, że gry zmieniają się dzięki postępowi rozwoju PC - nowszy sprzęt pcha do przodu wysiłki twórców gier. Tak jak pisałem: Xbox360 wyszedł w 2006 roku, skoro już wtedy miał "możliwości" to czemu dopiero w ostatnich latach twórcy gier wyciskają z niego siódme poty? - bo nie było konieczności! Koniecznośc powstała gdy gry na PC zaczęły osiągać coraz lepsze grafiki, wtedy dopiero twórcy gier na konsole wzieli się do roboty, aby zrobić bardziej dopracowane graficznie gry (a przecież mogli w 2006 roku!)... I tak oto dzięki rozwojowi sprzętu PC twórcy gier konsolowych musieli się bardziej wysilać przy tworzeniu gier, aby gry bardziej dopracowywać (graficznie).


"Możesz wspomnieć jakie to "znakomite" tytuły zostały zarżnięte przez konsole, ja dodam kilka od siebie tytułów które zostały zarżnięte przez PC."
AVP, Crysis, NFS,



Ciekawe jak można grać w Portal 2 na konsoli... przeciez w tej grze trzeba zręczności i dokładności, która zapewnia tylko myszka.

Jeszcze jedna kwestia: dodatki/mody... Ma PC to nie problem, na konsoli nie ma szans na moda...
Jeszcze łatwość zakupu gier na PC, nie dosyć, że sa tańsze, to jeszcze łatwiej kupić online... Przelew i gotowe. Nie trzeba kartą płacić w Sony (które okradziono z milionów numerów kart), czy kupować microsoft points. Na Xklocku jeszcze trzeba bulić dodatkowo za możliwość gry online i oglądania youtuba - poooooorażka...

"Niby jak stworzony? Gdyby był stworzony do gier to np. w GTA nie byłoby wspomagania celowania"

Konsola jest stworzona do grania, PC jest wielofunkcyjne, więc chyba oczywiste jest to że Pad powstał w przeciwieństwie do myszki i klawiatury do grania.
Wspomaganie celowania jest tylko w niektórych grach i można je wyłączyć i również dobrze się bawić.
Natomiast na PC w gry jak Fifa da się grać na klawiaturze i myszce ale nie porównywalnie gorzej niż na padzie.


"Zauważ, że gry zmieniają się dzięki postępowi rozwoju PC - nowszy sprzęt pcha do przodu wysiłki twórców gier. Tak jak pisałem: Xbox360 wyszedł w 2006 roku, skoro już wtedy miał "możliwości" to czemu dopiero w ostatnich latach twórcy gier wyciskają z niego siódme poty? - bo nie było konieczności! Koniecznośc powstała gdy gry na PC zaczęły osiągać coraz lepsze grafiki, wtedy dopiero twórcy gier na konsole wzieli się do roboty, aby zrobić bardziej dopracowane graficznie gry (a przecież mogli w 2006 roku!)... I tak potem doszło do tego że przez ograniczenia sprzętowe konsol (oraz mentalne użytkowników) musieli gry bardziej dopracowywać (graficznie) i upraszczać (rozgrywkę)."

Nie postępowi PC tylko właśnie coraz bardziej rozbudowanymi grami, za co odpowiadają twórcy a nie PC.
Przecież to konsole zostały stworzone pierwsze i to one rozwijały pierwotnie branżę gier, a nie PC.
Natomiast to rozwój technologii sprawił że z Xbox-a można było tyle wycisnąć.
Wątpię aby na PC z 512 mb ramu i 3 rdzeniowym procesorem poszło ci GTA V ;)

Z jakiej paki NFS i Crysis został zarżnięty przez konsole ?
Gears of War i Halo zostały chociażby zarżnięte przez PC.

Nie wiem nie grałem w Portala.
Mody mi do życia potrzebne nie są, nigdy ich nie używałem bo uważam że są to głupie dodatki dla dzieci np. Licznik prędkości w GTA SA, podmienianie modeli postaci czy samochodów.

Tylko że gry na PC nigdzie nie odsprzedasz bo jest powiązana z kontem STEAM, jak masz konsole to bez problemu idziesz do sklepu z grami używanymi których w Polsce jest na pęczki i zwykle 50% pieniędzy odzyskujesz.
A jak masz jakiś hot tytuł (mój kolega kupił GTA V za 240 zł - przeszedł - po czym odsprzedał w takim sklepie za 200) to nawet więcej...

Za Golda się płaci ale moim zdaniem 100 rocznie to wygórowana cena nie jest.
Mam za to stabilny multiplayer z wieloma fajnymi opcjami, no a sam fakt płacenia za Golda sprawia że wiele dzieci to odstrasza, a co za tymi idzie na Xbox-ie jest mniej nobów.

użytkownik usunięty
XXXD

"Gears of War i Halo zostały chociażby zarżnięte przez PC"

Grałem w 1,2,3 i co nowsza to była lepsza. Fakt, lecz żadna "tyłka nie urywa".
Halo już od częsci pierwszej było mega porażką..


"Tylko że gry na PC nigdzie nie odsprzedasz bo jest powiązana z kontem STEAM, jak masz konsole to bez problemu idziesz do sklepu z grami używanymi których w Polsce jest na pęczki i zwykle 50% pieniędzy odzyskujesz. "

nie wszystkie gry są na Steam, a nawet jeżeli są to wiele gier już po roku jest 3-4 razy tańsza niż wersje na konsole (np. w pół roku po premierze BF4 był po 70zł w promocji, na Origin). A co do gier na konsole, tylko odliczac dni aż nie będzie mozna sprzedawać gier używanych, twórcy kombinują ile wlezie - BF3 do gry online wymagał specjalnej przepustki online, dopiero po jakimś czasie EA wycofało się z tego rozwiązania (dzięki czemu jak sprzedałem używanego BF3, to kumpel mógł grac na swoim koncie).
Przypominam jakie numery chciał wykręcić Microsoft przy premierze XboxOne (połączenie internetowe raz dziennie), dopiero pod wpływem konkurencji ze strony PS4, wycofali się z tego, ale i tak trzeba neta by aktywać grę, i z tym przenoszeniem gier to nie jestem teraz obeznany, ale wątpię by wszystkie tak łatwo dało się odsprzedać (zwłaszcza, że sporo gier teraz kupuje sie online).

100zł za rok, za coś co na PC można miec za darmo? Kpina z użytkowników konsol.

"Mam za to stabilny multiplayer z wieloma fajnymi opcjami, no a sam fakt płacenia za Golda sprawia że wiele dzieci to odstrasza, a co za tymi idzie na Xbox-ie jest mniej nobów." wieczna wymówka... Jak na coś się przepłaca to jest tendencja usprawiedliwiania się i chwalenia produktu, aby uspokoić sumienie, że buli się tyle kasy za coś tak oczywistego, co powinno być za free....


Serdecznie pozdrawiam :) Szczerze :)

Gears of War i Halo to zdecydowanie absolutny top jeśli chodzi o EX-y na konsole.
Wciąż co z tego że gry na PC są tańsze, skoro gry na konsole można odsprzedać bez żadnego problemu przez następne 10 lat i odzyskać ponad 50% wydanych pieniędzy.
Wychodzi więc po tyle samo.

Są nadal normalne pudełka i raczej tak szybko nie znikną.
Kpina są DLC, płacenie za dopracowany w 100% i wypieszcony multiplayer 100 zł na 12 miesięcy zbrodnią nie jest, zresztą widać jednak że nie miałeś Golda na Xboxie bo kompletnie nie Wiesziesz o czym Piszesz.

Pozatym "Uspokoić sumienie" ? 100 zł rocznie ? Serio ?
Na internet wydaje więcej w miesiąc.

XXXD

Aha no i z Goldem dostaje darmowe gry do przejścia.
A You Tube i przeglądarka są już od dawna za darmo.

XXXD

Wybacz, że odgrzewam, ale ten argument że gry na konsole się bardziej opłacają bo można je odsprzedać nigdy do mnie nie trafi. Wychodzi że grę kupujesz na konsolę mając, już w momencie kupna, w planach odsprzedanie jej w przyszłości. A co jeśli za jakiś czas zechcesz wrócić do tego tytułu? Osobiście nie jestem zwolennikiem mentalności typu "zagrać raz i kupić coś nowego", lubię do gier wracać nawet po latach i w konsekwencji je kolekcjonować. Takie podejście na konsolach jest droższe niż na pececie.
Pad, niby stworzony do grania, ale granie chociażby w FPSy jest karkołomne, a w RTSy praktycznie niemożliwe. Zresztą - nawet jak coś to kupno pada do PC nie jest problemem. Myszkę też niby można podłączyć do konsoli ale pytaniem pozostaje czy wszystkie gry będą potrafiły ją obsłużyć?

Przepraszam że się wtrącam ale jeśli uważasz że około 8 zł miesięcznie to jest "bulenie tyle kasy" no to skąpiec z Ciebie niesamowity :)

użytkownik usunięty
qczbon

Bulenie czegokolwiek, za tak podstawową rzecz jaką jest dostęp do rozgrywki online, to głupota. Zwłaszcza, że posiadacze np. PS3 nie musieli nic płacić by zagrać online. Ot microsoft chce wszędzie zarobić.

ocenił(a) grę na 6

ty tylko o kwestiach technicznych --- przyczepiłeś się (jak rzep psiego ogona) do tego że komputer jest lepszy bo ma lepszą grafikę etc. no i fajnie, tylko jak się nie gra na telewizorze HD 4k to wielkiej różnicy w tej grafice nie widać.

ja też byłem fanem komputerów ale odkąd mam mniej czasu, żeby grać - to zdecydowanie wolę konsolę. siadam, odpalam i gram. niczym się nie martwię, czy mi gra pójdzie, dlaczego nie działa, nie patrzę w wymagania, nie ustawiam niczego... przestało mnie bawić wymienianie karty graficznej co X czasu, dokupywanie pamięci RAM etc. nie mam na to czasu i ochoty --- ani pieniędzy-- kupiłem raz konsolę, teraz kupuję gry - używane kosztują tyle co te na PC (i tak nie mam czasu grać na bieżąco, na półce leżą jeszcze nie tknięte gry sprzed roku, więc nie przepłacam) - dla mnie rozwiązanie idealne. nie muszę mieć burka pod komputer, krzesła, wszystko w jednym miejscu, konsola, telewizor, kanapa, jeden przycisk- oglądam tv, drugi przycisk -gram (w grę :) etc. jak przyjdą kumple - dwa pady i lecimy Fifę czy Tekkena - a na kompie pograj sobie przy biurku na jednej klawiaturze w 2 osoby... gratulacje

ocenił(a) grę na 10

konsole według mnie są fajne w kilku aspektach
1. Są exlusivy wyłącznie na nie.
2. Zamiast włączać kompa czy laptop na biurku lepiej włączyć telewizor i pograć na dużym ekranie.
2. mają lepszy model online, + internet, czy tam blu ray.

użytkownik usunięty
Giveraa34

1. Dla samego exlusiva nie warto kupować konsoli. Utopienie dużych sum pieniędzy. Weźmy jeszcze pod uwagę fakt, że konsole nie są wstecznie kompatybilne.

2. No... żeby grać komfortowo na dużym ekranie to trzeba wybulic z 6000 zł na telewizor wysokiej klasy, aby wszystko było ładnie odwzorowane - a FullHD, to chyba PS4/XboxOne dopiero zostało w pełni wspierane? Mam rację? A antyaliasing już jest na tych konsolach, bo o ile pamęc mnie nie myli to na poprzednich nie było...

3. Mają lepszy model online? W życiu! W xbox trzeba wykupić abonament aby w ogóle grać online! A w przypadku xbox360/ps4 mapy w wielu grach sa niesamowicie obkrojone! Weźmy na to Battlefield 3, rozgrywka online na konsoli to jedna wielka porażka, mapy sporo mniejsze, grafika jak od kozy spod ogona, sterowanie masakra (np. bycie snajperem - headshot (aby zabić wroga za pierwszym strzałem) to rzecz bardzo mało prawdopodobna. Sterowanie jest tak kichowate, że na wielu serwerach zabrania się używania C4 (ładunków wybuchowych) bo przeciwnik nie nadąża z wycelowaniem i zabiciem wroga. Natomiast rozgrywka BF3 na PC to czysta przyjemność! Sterowanie umożliwia robienie rzeczy niemożliwych na konsoli, np. w helikopterze.

ocenił(a) grę na 10

nigdy nie grałem w bf3 na singlu tylko w mp. i przyznam że grało mi się niesamowicie na xklocu. osobiścię wolę ps4, ze względu na gry. tańsze, więcej gier, fajny model padów. dla mnie the last of us zmieniło podejście do ps3-4. to best game ever. a propo konsoli, to dobry zakup. osobiście uważam że wydatek 1400-1600 to nie góra złota i można nieźle wydać kase na takie rzeczy.

użytkownik usunięty
Giveraa34

Zagraj w BF3 na PC, niebo! Mapy wspaniałe, grafika lepsza, rozgrywka duzo fajniejsza, 64 graczy itd.
Co do 1600zł.. wydasz tyle na konsole a na gry międzyczasie wydasz kupe kasy, konnsola nowa wyjdzie i nie będzie kompatybilna wstecznie z poprzednimi grami... będziesz chciał zagrać to musisz miec dwie konsole albo bulic kase na "odnowioną wersję". To sie nie kalkuluje. Popatrz jak drogie sa wersje gier na konsolę 50-100% droższe od wersji na PC.

Potwierdzam ! Nie wyobrażam sobie BFa z 32 graczami na mapie, jak widzę że jest tak mało to nawet nie wchodzę na serwer, ale w BF4 na PS4 juz chyba normalnie jest 64 nie ? :)

ocenił(a) grę na 10
mmaakkss

Tak, na ps4 jest normalnie 64 graczy. ja na PC czasem gram na 32, czasem fajnie jak jest mniej bo można na spokojniej podejść do gry :)

ocenił(a) grę na 10

Tyle, że zanim wyjdzie nowa Ty już dwa razy zmienisz kartę graficzną, procesor i płytę główną być może też. Policz ile na to wydasz.
Co do cen gier, to można wykupić PSN+ i masz co miesiąc kilka dobrych tytułów za darmo (np. Tomb Raider, Metro Last ligt).
Poza tym lubię grać na fotelu przed dużym TV z padem w ręku, zamiast garbić się nad klawiaturą z głową w monitorze.
Co do Twojej sugestii o cenie telewizora (niby 6000 zł ;), to chciałbym zauważyć, że i tak KAŻDY ma w domu TV, nawet ci co nie mają konsol, także nie trzeba go specjalnie kupować.

użytkownik usunięty
NiW_Adams

I tutaj udowodnię, ze nie masz racji.

Zmienię grafikę? możliwe, ale dzięki temu będę miał jeszcze lepszą grafikę, nieosiągalną na konsoli. Wiedz, że tylko PS2 w dniu premiery była wydajniejsza od ówczesnych PC. Obecne PS4 i Xbox One, już w dniu premiery były słabsze od komputerów.
Dodatkowo nie koniecznie będę musiał kupować nową grafikę, zagram po prostu na mniejszych detalach, ale i tak nadal będzie grafika i sterowanie dużo lepsze od konsolowej.
Ale przyjmijmy, ze zrobię jak mówisz: kupię nową grafikę... Za co? Za pieniądze zaoszczędzone na grach - jak wspominałem, gry na PC są tańsze od konsolowych, jest tutaj oszczędność.

Co do TV, nie każdy ma tv w domu, a żeby przyjemnie grać to pasuje by taki TV był w miarę nowy i dosyć sporą przekątną ekranu...

ocenił(a) grę na 10

Myślę że ludzie, których stać na kupno konsoli i gier na nią przeznaczonych, mają w miarę nowy TV, ze sporą przekątną ekranu.
PS4 w momencie wydania miało wydajność porównywalną, ...z komputerami za ok. 5000 zł.
Poza tym konsole to kompletnie inne doznanie z gier, i za to ludzie płacą. Można przecież zmielić kawę młynkiem od sąsiadki i zalać wrzątkiem, a jednak są ludzie którzy kupują ekspresy do kawy za kilka tysięcy.
Mam dosyć mocny komputer, który pociągnie większość nowych tytułów w full detalach, a mimo to w ogóle mnie nie ciągnie do grania na nim. Po prost są ludzie którzy wolą grać na konsolach, i tacy którzy wolą robić to na PC, i niech tak zostanie. Co kto lubi.
PS
Zapomniałeś udowodnić, że nie mam racji.

użytkownik usunięty
NiW_Adams

Udowodniłem to w poprzednim poście. Dałem sporo argumentów.

Pozdraiwam :)

ocenił(a) grę na 6

nie - nie udowodniłeś - napisałeś tylko o kwestiach technicznych (lepsza grafika) które dla kanapowego gracza są niezauważalne. a kolega o wygodzie jaką daje konsola.

ocenił(a) grę na 6
NiW_Adams

dokładnie tak!

ps3 to nie tylko świetna konsola do gier ale super sprzęt muzyczny jak i odtwarzacz blu-ray który jednak i tak podbija obraz nawet filmu ściągniętego z netu na twoim super komputerze z super kartą graficzną to i tak ps3 podbija...... ja jednak pomimo tego że mam kompa z lepszą kartą graficzną to i tak wole grać na ps3 i oglądać na ps3 filmy bo tam czuje się jakbym była w tej grze i kolory są żywsze i lepsze pomimo ustawień kompa i tv nadal widzę że gra w ps3 jest jakby żywa ...także polecam ps3 świetne gry świetna grafika i możesz też wieczorami zrelaksować się przy dobrej muzyce czy też filmie. Pozdrawiam

ocenił(a) grę na 6
cizia1981

no właśnie

użytkownik usunięty

Jeżeli to jedyny tytuł który cię interesuje, to zawsze możesz pożyczyć konsolę od przyjaciela, albo zagrać w nią u znajomego...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones