PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=693785}
8,7 282
oceny
8,7 10 1 282
Rocksmith 2014 Edition
powrót do forum gry Rocksmith 2014 Edition

Hej, chciałabym się dowiedzieć, czy jeśli pobior.ę sobie grę z torrentów (np. stąd http://thepiratebay. se/torrent/9357530/Rocksmith_2014___All_DLC_s_%28including_RS1%29_and_No_Cable_F ix)
to czy ten NO CABLE FIX znaczy, że będzie działało tylko z oryginalnym kablem dołączanym do gry?

http://allegro.pl/adapter-usb-gitara-jack-6-3mm-logilink-i4537428387 .html - czy taki też będzie działał? Czytam opinie i ogarnęłam, że najprawdopodobniej nie działa, kiedy użyję się przejściówki (duży jack gitarowy włożony w przejściówkę do małego i podpięty normalnie do wejścia na mikrofon, czy tam słuchawki)
Wydaję mi się, że powinno działać, ale wolę się upewnić :)
Z góry dzięki!

Angela4b

Kup oryginał, nie pirać tylko wspieraj twórców żeby tworzyli dalej !!!!!!!!!!!!!!!! Tym bardziej że gra warta każdej złotówki

mmaakkss

Nie wątpię, że warta, ale jednak szaleństwo za ok 200 zł za zestaw, w którym jest kabel... Powiedzmy, że nie na moją kieszeń. Udało mi się zagrać u znajomego i wiem, że gra uczy (choć trochę miesza, za szybko podwyższa poziom, raz jest za dokładna, raz można praktycznie nie zmieniać akordów- chyba że to wina gitary, która nie jest sprzętem profesjonalnym) ale jednak z kupnem, to poczekam dopóki nie znajdę rozsądnej ceny.
Także proszę powstrzymać się od komentarzy typu "nie bądź piratem" itd. Gdybym mogła sobie pozwolić i od tak wyciągnąć ze skarpety pieniądze, to bez wahania wspierałabym twórców, aby mogli jeszcze dopracować grę :)

Angela4b

Znalazłem najtańszy na necie za 109 zł, jak ktoś chciał Tobie wcisnąć za 200 to Cię cyganił :P Jak gra za szybko zwiększy poziom to można ręcznie to zmniejszyć, z akoradmi można trochę oszukać bo jak złapiemy np 3 dźwięki z czterech pokazanych to też nam to wczyta ale to już zależy od nas czy rozwijamy się czy zwijamy :) Najgorszy ten kabel bo sama gra byla nawet niedawno w wyprzedaży za ~40 zł

mmaakkss

Nikt mi nie chciał wcisnąć, tylko w np. Media Markcie taka cena jest i tyle. Oczywiście, że można ręcznie, ale w tej kwestii gra ma braki, bo na samym początku za szybko, dla zachęty nalicza nam procenty poprawności danej melodii. Zależy od nas, ale jeśli gra nie pokazuje, że źle gramy, to "zwijamy" nawet o tym nie wiedząc. Sama się kilka razy na tym złapałam, że grałam źle, a gra mnie chwali- jeśli ktoś się naprawdę dopiero zaczyna uczyć i wcześniej nic, a nic nie grał, to jest mankament- albo ma uczyć, albo trochę uczyć- ale to tak, skoro już się czepiamy. Na sam kabel ubisoftu oddzielnie nigdzie nie trafiłam, a co do innego kabla, to właśnie po to założyłam temat.

użytkownik usunięty
Angela4b

Oczywiście, że gra pokazuje, że źle grasz (na każdym dźwięku do zagrania masz przecież komunikaty, że 'spudłowałaś' lub zagrałaś za późno. No i tak jak napisał mmaakkss, może na riff repeaterze ćwiczyć poszczególne sekwencje, o wszystkim Ty decydujesz np. czy chcesz żeby wziększał się level jeśli dobrze Ci idzie czy masz ochotę klepać w kółko do perfekcji. Gra jest w pełni konfigurowalna.

użytkownik usunięty
Angela4b

Nie uda się raczej. Po pierwsze z wersją nocable fix jest ten problem, że cały trik leży w ustawieniu odpowiednio dźwięku, masa kombinowania i marne szanse, że zadziała (trochę się z tym napociłam, jak mój kabel do Rocksmitha przestał działać i musiałam go odesłać do Ubisoftu)- niestety nie udało się. Cały bajer w tym kablu- a właściwie w przelotce na kablu- nie kupisz tego nigdzie, a kabel samodzielnie też ciężko. Moim zdaniem w grę z kablem warto zainwestować- sam kabel przyda Ci się na przykład do GuitarRiga, a Rocksmitha możesz pociągnąć z torrentów dodatkowo- wówczas masz tysiące piosenek do wyboru, a nie tych 50, które masz w grze z opcją dokupienia pojedynczych kawałków po 15$ sztuka.

Popisałam trochę z ludźmi i kilka osób mi mówiło, że taka wersja im działa- oryginalna gra i kabel dopasowywany. Jednak czytałam też dużo wersji mówiących, że nie o sam kabel chodzi, ale o przetwornik- tak, jak piszesz i ni cholery bez Ubisoftowego sprzętu nie idzie... Nie wiadomo komu wierzyć, bo jak widzę każdy ma swoją wersję prawdy :) Jednak przezorny zawsze ubezpieczony i stwierdziłam, że nie ma co ryzykować. Zainwestowałam i kupiłam razem z kablem. Przynajmniej oszczędziłam sobie nerwów i mam pewność, że działa. Na razie czekam tylko aż na torrentach pojawi się wersja na Mac'a, bo na razie gram na "niespiraconym" xboxie, więc nie mam możliwości dodawania nowych piosenek z torrentów, a płacić po 20zł i wyżej za piosenkę, to trochę się nie kalkuluje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones