PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611657}
8,2 1 174
oceny
8,2 10 1 1174
Knights and Merchants: The Shattered Kingdom
powrót do forum gry Knights and Merchants: The Shattered Kingdom

Gra posiada najgorszy system walki jaki kiedykolwiek istniał w strategiach. Gra dla ludzi, którzy kręci obserwowanie jak się powiększa osada. 5/10

ocenił(a) grę na 10
madrok_626

No nie do końca samo obserwowanie. Masz prawie całkowity wpływ na swoją armię i miasto. A zresztą jak mało w której grze tak istotną rolę odgrywało rzeczywiste zapewnienie surowców, jedzenia itd. Dzięki temu gra zyskuje na realności.
A co do systemu walk, to w tej grze system też jest w sam raz. Postacie są dobrze zróżnicowane. Nie ma tu bohaterów czy postaci, które można ulepszać. Jest jak w prawdziwym życiu. To jak liczną masz armię i jak nią będziesz dowodził ma wpływ na losy walki. Tu nie wystarczy wyprodukować jak największą liczbę wojsk i po prostu przypuścić szturm na wroga. Dlatego system walki jest naprawdę unikatowy i mało, w której grze można go spotkać.

ocenił(a) grę na 4
DrumerPL

- drętwy jak nie wiem system kontroli
- po kliknięciu na atak, łucznicy czasami strzelają, czasami próbują się wpakować we wroga, a czasami próbują ustawić formację
- nie do końca jasne zasady gospodarki (postępowałem zgodnie z solucją co do zapewnienia sobie jedzenia i to co tam napisali zdecydowanie nie wystarczyło na utrzymanie się)
- brak dokładnej kontroli nad przepływem towarów, priorytetami, dostawami
- tragiczny interfejs
- brak przyśpieszenia czasu
- misje zaprojektowane tak, aby specjalnie obrzydzić graczowi grę
- np. w misji V, straciłem na początku warownię. Właściwie podczas pierwszych sekund wróg atakuje i bez powtórzenia misji nawet nie wiemy o co chodzi. Pomyślałem sobie, że warownię odbuduję. Jakie było moje zdziwienie, gdy po 4 godzinach grania misja ma taki skrypt, że warownia jest wykluczona z budowy. Nie ma jednak żadnej informacji o tym, ani w odprawie, ani podczas misji. Także nie wiadomo po co tej warowni nie da się tam zbudować.

Takie zagrywki jak ostatnia uważam za uwłaczające graczowi, chamskie i perfidne, a to właściwie powoduje, że gra zostaje zdyskwalifikowana, tym bardziej, że wszystko toczy się tu niesamowicie ślamazarnie.

Piotrek4

A ja przeszedłem wszystkie misje bez kodów, dodatek również i świetnie się bawiłem. Nawet jest niedosyt. Jak dla mnie super gra i jak na tamte czasy, naprawdę mega fajna.
Szkoda, że nie doczekała się kontynuacji.

Piotrek4

Gra z czasów setllers 2 (była po ale przed 3) jak na tamte możliwości i realia perełka

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones