PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606777}
8,8 23 685
ocen
8,8 10 1 23685
Gothic II
powrót do forum gry Gothic II

Grałem już w wiele gier tego typu, ale tylko Gothic sprawia mi tak wielką przyjemność. Zawsze gdzieś, coś szwankowało: to lokacje były brzydkie, to system walki do dupy, to dialogów nie dało się czytać/słuchać, to historia była banalna i pełna truizmów, schematów i klisz, to system nauki i drzewko rozwoju postaci było skomplikowane w teorii, a w praktyce gówno dawało. Gothic II to nie tylko przykład kontynuacji gry, która przebiła pierwszą część, ale również perfekcyjnego rzemiosła, które nie ma mankamentów ani błędów (nie mówię tu o bugach), które niszczą rozgrywkę. Perfekcja w najczystszej postaci, 1000 lat przed serią Scrolls

użytkownik usunięty
katedra

Jak dla mnie to NK doprowadziła dwójkę do perfekcji. Wplecione nowe postacie i rozszerzenie fabuły o Jarkendar to był strzał w dziesiątkę.

ocenił(a) grę na 10
katedra

Jedynka miała znacznie ciekawszą fabułę i lepszy klimat. Była bardziej tajemnicza.
W dwójce Xardas już na samym początku gry za dużo mówi o tym co czeka.
Noc kruka oczywiście znacznie poprawiła drugą część.
Dwójka była pod względem mechaniki właściwie była taki dodatkiem do jedynki.
Zauważ, że pierwsza część powstawała cztery lata. Druga nieco ponad rok.
Nie wiem czy wiesz, że Piranha bytes planowała zrobić dodatek do jedynki.
Ze względów finansowych musieli połączyć siły z Joowood, a oni naciskali,
by to nie był dodatek tylko pełnoprawna druga część i pokrzyżowali plany Piranhy.
Zresztą całość miała od razu wyglądać jak razem z Nocą kruka.
Wydawca pospieszał i musieli to podzielić na G2 i Noc kruka.
Tu jeszcze wypaliło. Ale na nowym silniku efekty poganiania mieliśmy w postaci G3.
Gra niedokończona, pełna błędów, niestabilna.
Patche do niej wychodziły przez 6 lat, ale nawet na gigowej poprawce 1.75
gra mocno odstaje od dwóch pierwszych części. Zwłaszcza pod
względem znacznie słabszej fabuły, nijakich questów, systemu walki, monotonii, zbyt sielankowego klimatu.


użytkownik usunięty
returner

Jaka liryczna wypowiedź.

katedra

Niezbyt dobrze zrozumiałem ten post. Uważasz, że gra jest perfekcyjna, a jednocześnie napisałeś doskonały opis tej miernoty.

ocenił(a) grę na 10
katedra

"to lokacje były brzydkie, to system walki do dupy, to dialogów nie dało się czytać/słuchać, to historia była banalna i pełna truizmów, schematów i klisz, to system nauki i drzewko rozwoju postaci było skomplikowane w teorii, a w praktyce gówno dawało." to doskonały opis gothica

ocenił(a) grę na 10
madrok_626

Nieprawda, już pierwszy opis lokacji jest błędny i nie nadaje się na opis Gothica II

katedra

ok, te obozy w pierwszej części są nawet fajnie zrobione, w drugiej części już gorzej i tylko ta mapa z dodatku fajnie wygląda, reszta niestety słabo

ocenił(a) grę na 10
madrok_626

Co jest nie tak z Khorinis albo GD po upadku bariery?

katedra

Jest brzydkie

ocenił(a) grę na 10
madrok_626

Nieprawda

użytkownik usunięty
katedra

System walki daje dużo satysfakcji, ale jest strasznie "drętwy". I czy nie to w Gothicu II musiałem przypadkiem wybić armię nowoprzybyłych smoków zagrażających całej krainie, pokazując złu gdzie jego miejsce?

Za Scrollsami ciągnie się widmo ich rogalikowatego pochodzenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones