PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=690404}
8,0 30 899
ocen
8,0 10 1 30899
Outlander
powrót do forum serialu Outlander

książki

ocenił(a) serial na 8

Jakie są szanse na to, że w związku z serialem książki zostaną ponownie wydane w Polsce? Ktoś wie?

Frenchdude

W 2010 roku powieść została wznowiona przez "Świat Książki"

W internetowym sklepie wydawcy zostały pojedyncze tomy np "Tchnienie śniegu i popiołu", jednak niezależni sprzedawcy mogą mieć zachomikowane jakieś egzemplarze.

evo_33

Obejrzałam pierwszy odcinek i mi się podobał, chętnie przeczytałabym książkę. Proszę podaj mi nazwę książki po polsku i w orginale oraz autora - byłabym bardzo wdzięczna :)

ocenił(a) serial na 9
safona321

Diana Gabaldon - "Outlander", po polsku "Obca" :)

Szeszela_

Dziękuję! :)

Frenchdude

Szperałam w bibliotekach miejskich w swojej okolicy, niestety z marnym rezultatem.
Wszyscy bibliotekarze najpierw 3 razy prosili o powtórzenie nazwiska, a później rozkłądali bezradnie rece.
I jak tu ma wzrosnąc czytelnictwo w Polsce ;)

ocenił(a) serial na 8
Whiltierna

W bibliotece już zamówiłam, będę musiała trochę poczekać, ale myślę, że warto... Mam niestety jednak ten głupi nawyk, że uwielbiam kupować książki i miałam nadzieję, że uda mi się i tym razem, ale jak na razie wygląda na to, że nie ma szans... No i problem w tym, że w mojej bibliotece nie ma wszystkich części :(

Frenchdude

ja mam ten sam problem. nie ma wszystkich czesci :(

ocenił(a) serial na 9
nunax4

Jestem na 5 tomie tej serii, mam nadzieję że wydadzą ją ponownie bo bardzo ale to bardzo chciałabym te książki posiadać.
Seria świetna, serial zapowiada się tak samo dobrze.

Etka_a

spróbujcie na allegro , tam często można kupić wszystkie częsci :)

colwers79

ja probuje kupic czesc 4 bo koncze 3 ale na allegro kosztuje ponad 100zl, lekkie przegięcie ...

nunax4

daawno temu rodzicie mi kupili w prezencie 2 Podrózniczkę to mam , jedynke czytałam z ebooka , Uwięziona w bursztynie masakrycznie droga na allegro,nigdzie indziej nie mozna dostać,jesienne werble tez .... trudno będzie

ocenił(a) serial na 10
Justyna_0288

A może tak grupowo napisać jakiegoś maila do świata książki skoro wcześniej zajmowali się publikacją tych książek. Szukam szukam 1 części i tylko ebooki są dostępne, no chyba że za ponad 100 zł na allegro.

Emilia8_fw

oni chyba oszaleli, szok , jak można tak ceny wywindować tylko dlatego że wzrosło zainteresowanie książką, toż to zdzierstwo !!! sama polecałam allegro bo jeszcze niedawno były tam wszystkie części ale w bardzo rozsądnych cenach a teraz rzeczywiście poniżej 100 zł się nie kupi !!!

colwers79

ceny sa takie od dawna, serial nie ma na to wpływu

colwers79

jeśli któraś z Was zauwazy w jakiejs ksiegarni internetowej ze sa ksiazki dostepne to prosze o kontakt

nunax4

ja akurat jestem szczęśliwą posiadaczką wszystkich części, oprócz najnowszej oczywiście , która nie miała jeszcze polskiej premiery , ale prawie co dzień jak mam chwilkę to szukam i na razie ciężko coś dostać , ale pamiętam i mam na uwadze :)

colwers79

dzięki :) zazdroszczę. gdzie Ty je kupiłaś ?

nunax4

Ja też jestem szczęśliwą posiadaczką wszystkich części :) Kupowałam jak były wydawane kilka lat temu przez świat książki. Potem było też inne wydanie dostępne w Empiku (czasami chyba można jeszcze coś znaleźć na półkach). A do tego mam wszystkie części po angielsku (też sprowadzane przez empik), na razie bez ostatniej, bo cena zwala z nóg, ale może niedługo będzie troszkę tańsza :)

firouze

Ja też kupowałam już jakiś czas temu w Świecie książki albo w Matrasie. Ostatnią część kupowałam chyba rok temu i płaciłam około 50 zł.

ocenił(a) serial na 9
Justyna_0288

"Uwieziona w Bursztynie" co prawda tylko t1 na allegro po 12 złotych nowa - ludzie kupują , pewnie druga cześć też się pojawi w normalnej cenie - warto poczekać

Rekordzista wystawił obydwa tomy za 179 zeta - mam nadzieję że nikt nie będzie taki głupi i mu tego nie kupi. Niestety serial wygenerował chore ceny na polskim allegro.

Sporo księgarni ma w ofercie ebooki - jest też porównywarka cen ebooków, można coś wyrwać ustawiając alerty cenowe no i przemóc się do czytania na ekranie .... ale przecież teraz nic innego siedząc na tym forum nie robimy ;)

nunax4

a takie wydanie i cena by cię interesowała ? Ale to jest tylko 1 tom :
http://allegro.pl/gabaldon-jesienne-werble-tom-i-nowa-i4523010794.html
Obca, Podróżniczka i Ognisty krzyż też w podobnej i przystępnej cenie , reszta to porażka. Ja niestety nie mieszkam w Polsce ale doradzałabym szukanie w antykwariatach :)

colwers79

jak najbardziej ! nie widzialam tego ogloszenia :) mam tylko obca i podrozniczkę jak na razie ...

nunax4

rozumiem że czytasz Uwięzioną w bursztynie , Jesienne werble tom 1 się znalazł ,( jak trafię na drugi to dam znać) ale doradzałabym zakupić Ognisty krzyż póki jest bo nie wiadomo jak to będzie ze wznowieniem :)
http://allegro.pl/ognisty-krzyz-diana-gabaldon-i4540921477.html część druga jest bardziej dostępna :)

colwers79

wysyłałam juz wiadomości do sprzedawcy.
Czytam teraz Jesienne werble ale pozyczone z biblioteki a wolałabym mieć na własność :)

ocenił(a) serial na 10
nunax4

Ja mam z empiku, wydanie ze Świata Książki.

nunax4

Odpisała mi pani ze świata ksiazki

W związku z zakupieniem praw do wydania nowej powieści Diany Gabaldon (Written in My Own Heart’s Blood, planowana na jesień 2015 roku) zamierzamy również sukcesywnie wznawiać te części serii, które nie są dostępne na rynku (bądź dostęp do nich jest utrudniony).

Z pozdrowieniami,Grażyna Smosna

Wydawca/Publisher

Justyna_0288

super :))) mam nadzieję że niedługo

ocenił(a) serial na 10
Justyna_0288

O super że będą tłumaczyć nową powieść. Tam podobno już zaczynąją "rozrabiać" dzieci więc może być ciekawie.

Frenchdude

Ja też szukałam i szkoda, że nie zajrzałam tu wcześniej, bo już się poddałam i zamówiłam wprawdzie 5 części, ale nie po polsku. Powiedzcie mi proszę, czy czyta Wam się po polsku lekko i przyjemnie, czy to dość ciężko?
Chciałabym wiedzieć, na co mam się nastawić :)

ocenił(a) serial na 9
The_Bennet_Sister

to po polsku czy nie po-polsku ? :))

Polskie wydania są mocno "spóźnione" i od czwartej części czytywałam to w oryginale z czystej ciekawości co było dalej. Teraz zresztą ostatnia wyszła w czerwcu i jest tylko po angielsku ( no może jeszcze po niemiecku i hiszpańsku ) . Pół Europy już to ma a u nas zapowiedź na 2015 ...

Powiem tak: wersja autorki brzmi momentami lepiej - nie ma idiotyzmów typu "angliszka" . Nie wszystko jest przetłumaczalne wprost. Czasem coś po prostu lepiej brzmi po angielsku ...
z drugiej strony po co się wysilać ? :))

ocenił(a) serial na 10
Sasanka27

Czytał ktoś z Was ostatnią część może? Jestem ciekawa czy uzupełnione są w niej wątki urwane w Kość z kości?

ocenił(a) serial na 9
Ardenedi

Czytałam ..... są dwa nurty akcji to co w przeszłości ( walczą już o niepodległe stany ) i to co współcześnie ( córcia próbuje ogarnąć się w rodzinnej posiadłości w szkockich górach).
Wątek przeszłościowy skupia się na trudnych relacjach ojciec-syn ( chłopak jest naprawdę niemożliwy ) i przyjaciel-przyjaciel, dużo wałęsania się po lasach, bitwy obozy wojskowe czyli Claire się nie nudzi ... takie tam. James Fraser niczym Forrest Gump koleguje się nawet z przyszłym prezydentem Washingtonem :) ... zrobili go nawet generałem więc facet jest doceniony.
Kończy się na niczym - jada do siebie trochę posiedzieć i odbudowywać spalony dom.

Ostatnia książka pewnie światu ogłosi Deklarację Niepodległości - pamiętajmy że to amerykańska pisarka :)))

ocenił(a) serial na 10
Sasanka27

Czytałas w oryginale ?

Sasanka27

Pospoileruj jeszcze troszkę, ale tak oględnie:

Po której stronie ląduje mały Jem? Czy Roger i "wujek" William Buccleigh wybierają się powtórnie na ewentualną misję ratunkową w przeszłości?

To, że Willie, wierna kopia tatusia, będzie nieznośny było raczej do przewidzenia ;)

evo_33

Tak, Roger i William Buccleigh cofają się w czasie ... i to nawet bardziej... :)

Jadzia_

Ej nie dręcz minie... o ile bardziej? Lądują w Szkocji jeszcze przed Culloden?

evo_33

Jeszcze przed Claire :)

Sasanka27

Zakładałam, że większość czytała po polsku :)
Ja zamówiłam książki po niemiecku, zobaczymy jak sobie poradzę.
Czekam na pierwszą część od 2tygodni, pozostałe 3. już na mnie czekają. Czy osoby, które czytały już 1. częsć mogłyby napisać, czy pierwsze cztery odcinki serii spełniają ich oczekiwania, czy czytając miały całkiem inne wyobrażenia? :)

The_Bennet_Sister

Serial jest niemalże wierną kopią książki z dodatkiem wielu smaczków w postaci scen, których w książce nie było, ale z powodzeniem mogłyby być. Dodatkowo piękne krajobrazy, muzyka, a aktorzy dobrani idealnie, szczególnie Sam Heughan jako Jamie :)

The_Bennet_Sister

Przekład czyta się dobrze, no może oprócz wyżej wspomnianej "angliszki", która była wcześniej tłumaczona jako "angielka", a lepsza była by już "angolka", która pojawia się tłumaczeniach do serialu.
Jednak powieść połyka się szybko i bez bólu zębów, co zdarza się często np przy przekładach z hiszpańskiego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones