PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94331}

Miasteczko South Park

South Park
7,9 79 163
oceny
7,9 10 1 79163
7,9 16
ocen krytyków
Miasteczko South Park
powrót do forum serialu Miasteczko South Park

Kolejny swietny odcinek ;) czekalem na watek Geralda, ktorego zabraklo mi w ostatnim odcinku, ale ten epizod wyraznie nalezal do Member Berries. Scena z zakladnikiem w bagazniku auta pozamiatala. w ogole nostalgronka to najlepszy pomysl na serialowego antagoniste od czasow wulgarnej myszki Miki xD

A sam watek Geralda wydawal sie dziwnie cofniety do drugiego odcinka, z Geraldem beztrosko trollujacych na forach. To mi sie wydalo dosc dziwne po ostatnich paru odcinkach, co nie znaczy ze nie zabawne. Podobal mi sie watek na linii Gerald - Dildo Schwaggins ( ta piosenka xD) wyraznie widac, ze Broflovski nawet w porownaniu z reszta trolli to zwyczajny dupek. I Dildo dobrze przewidzial, ze predzej niz pozniej zostanie calkiem sam.

Ciekawe interakcje na linii Cartman-Kyle, raczej nietypowe dla tej dwojki postaci. Cartman jak rzadko kiedy pokazal, ze naprawde cenil Kyle'a jako kumpla, nawet wydajac wobec niego jedna z Kyle'owych "gay little speeches", a no i dobra byla jeszcze scena z Erikiem tlumaczacym Kyle'owi ze slowa moga ranic. A poza tym podobaly mi sie przeblyski starego Cartmana - tekst o Timmym kradnacym mu komorke i wypisujacym wulgaryzmy to klasyk. Cartman na marsie to tez dobry element humorystycznychoc pod koniec nieco z tym przesadzili.

Randy i Garrison byli tylko tlem dla nostalgronek, ktore po tym odcinku wyrosly na jedna z moich ulubionych postaci pobocznych. Mam nadzieje, ze tworcy nie pozbeda sie wszystkich na koniec sezonu.

Mniejsze plusy
- budynki marsjanskie w ksztalcie waginy
- "you called my daughter R2D2, asshole!"
- analiza emotikonologiczna
- Heidi okazuje sie byc calkiem ciekawa postacia
- Fort Collins - fajnie bylo zobaczyc miasto pograzone w chaosie anarchii i zniszczone. Choc to nie sam South Park, byl powiew klimatu pierwszych sezonow, gdy takie rzeczy mialy miejsce niewiele rzadziej niz zgony Kennyego.
- Triumfalny powrot Caitlyn Jenner - Buckle up, buckaroo ;D

Ogolnie widze jednak troche wiecej bledow niz poprzednio - zwolniony watek Geralda jest najwiekszym z nich - wiec 10 nie dam. Uwazam jednak ze odcinek byl zaiste swietny i utrzymuje poziom sezonu. Teraz czekam co panowie Matt i Trey wymysla jako komentarz do wyborow xD

Fort Collins - 9/10

ocenił(a) serial na 10
Rexus88

Ten odcinek to był jeden wielki mindfu*ck. W przeciwieństwie do poprzedniego niewiele było momentów w których wybuchałem śmiechem, raczej był to epizod poświęcony ostremu zawiązaniu intrygi. Akcja z 'mięciojagodami zasuwającymi samochodem to już dla mnie zbyt dużo, cały czas traktowałem te ich szepty za coś na granicy rzeczywistości, przekaz podprogowy, że te wszystkie "'member Chewbacca" sobie ludzie jakby "sami" słyszeli w głowie. A tu dupa, okazuje się że to świadome istoty i to w dodatku obdarzone wolną wolą i zdolnościami ruchowymi, lol. Scena z Randy'm odwalającym eksperymenty była obiecująca, liczyłem na wielki powrót Randy'ego, ale chyba jeszcze sobie poczekam.

Największym mindfu*ckiem była scena gdy Cartman mentalnie cofał się w czasie. Strasznie mnie zdezorientował ten fragment. BZZZZT - czas się cofa, Cartman bluzga pod kinem, BZZZT - czas przyspiesza... Myślałem że to jakaś wsteczna reakcja temporalna czy coś w ten deseń, w sensie, że Cartman się wrócił myślami do momentu wyjścia z kina, zmienił tok myślenia i że po kolejnej czasowej przewijance pokażą nam świat w którym Cartman nie bawił się w "as a school"... Tymczasem poczułem się tak skołowany po tej scenie, że musiałem aż zapauzować.

Cóż, wiadomo przynajmniej jedno. Cartman ściemnia w ch*j ;)

ocenił(a) serial na 8
rozkminator

Może obudzi się w nim bestia, jak to wszystko wyjdzie na jaw... okłamał Heidi.

ocenił(a) serial na 8
Rexus88

Super. Było nieźle. Też polubiłem nostalgogronka, nic dziwnego, mam patologiczny stosunek do Gwiezdnych Wojen i mógłbym spokojnie pójść na taką terapię, jaką serwuje Randy. Mam w sobie w środku rycerza (widać to choćby, po awatarze) i kręcą mnie krucjaty przeciw ciemnej stronie mocy... Pokłóciłem się z kumplami o amoralne i aintelektualne androny Brauna o Yodzie i zakonie Jedi. Stosunek do najnowszego epizodu mam natomiast niejednoznaczny. Pamiętacie At-At? Pamiętacie Dagobah? Jakie są wasze ulubione teksty Yody? Pamiętacie Tatooine? Pamiętacie Qui-Gona? Który kolor miecza jest dla was najfajniejszy? Pamiętacie kantynę w Mos Eisley?

ocenił(a) serial na 10
Lucas207

"Pamiętacie Qui-Gona"?!?!?!?!???!??!?!??!?!??!?!??!?!??!?!?!??!?!?:?!!???!?!?!??!?!?!??!?!?? !??!?!??!?!??!

ŻE K*RWA CO!?>!?!?!?!???!? xD XD xD Ktoś ci Matrixa zhackował! xD

ocenił(a) serial na 8
rozkminator

Pewnie sam Łowcaździr42.

ocenił(a) serial na 8
Lucas207

ooo, memebe noł ajsis? membe filig sejf? MEMBEEEEEEEE???? AJ RIMEMBEEE!! :)

ocenił(a) serial na 8
Einshaew

Te teksty o odwołaniach do dzisiejszych tematów też były fajne. Randy wymiękł :D

ocenił(a) serial na 8
Rexus88

Co z tą Danią? Ktoś wreszcie im dokopie? Sami się proszą z tą ich permanentną inwigilacją!
Szkoda że nie wiemy jak ludzie odebrali przemówienie Garrisona.
Ciekawe co zrobi ta stara kanapka i czy wciagnie łowcęździr42 do swojego planu i knowań.
Ciekawe co z resztą trolli - czy Gerald zostanie ich prawdziwym przywódcą - skoro grozi mu zdemaskowanie? A może oskarzą Ike'a?
Scena z nostalgogronkami w samochodzie -jak dla mnie super. By the way! Kocham tą piosenkę:
https://www.youtube.com/watch?v=FTQbiNvZqaY

Pamiętacie Admirała Ackbara? Pamiętacie Tie-Fightery? Pamiętacie Kuszę Wookie?

Rexus88

Dla mnie poniekąd tak jak w poprzednim odcinku, dopiero na końcu coś się zaczęło dziać.
Chyba poprostu mnie męczy ta monotematyczność. Kilka rzeczy zbyt mocno rozciągniętych na cały odcinek.

ocenił(a) serial na 8
Rexus88

Nie wiem dlaczego, ale zamieszki w Fort Collins skojarzyły mi się z wydarzeniami w Ferguson.

ocenił(a) serial na 10
Rexus88

Tak w ogóle, to jeśli obejrzy się "przewijanie czasu" klatka po klatce, to można popodziwiać w sumie jakieś 10 klatek na których pokazano moment uświadomienia Cartmana :D

ocenił(a) serial na 8
rozkminator

Mówisz serio :)?

ocenił(a) serial na 10
Einshaew

Serio serio :)

ocenił(a) serial na 10
rozkminator

Oglądam 2 raz i faktycznie jest ta scena. :-DDD

ocenił(a) serial na 9
Rexus88

- member old south park?
- oh, I member, it was much better

Rexus88

Zajebisty odcinek :D Polubiłem to, że sezon ma jeden, ciągnący się wątek :D Aż nie czekam tylko na kolejny odcinek, ale również na rozwiązanie spraw :D

Coraz bardziej boję się że będzie jak w pierwszych odcinkach - Tzn czekacie na superduper kontynuacje odcinka? Macie Philip'a & Terrenc'a xd Trolololo większe niż łowcyzdzi...

ocenił(a) serial na 10
movies_2

Wiem,że nie na temat,ale zastanawiam się co teraz twórcy zrobia z Garrisonem w serialu(patrz wyniki wyborów w USA).

ocenił(a) serial na 10
Rexus88

:D

No to niech teraz odkręcają dwa sezony kpin i kreują Garrisona na męża stanu...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones