PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=274505}

Mały Książę

Hoshi no Ojisama Petit Prince
7,2 53
oceny
7,2 10 1 53
Mały Książę
powrót do forum serialu Mały Książę

Kilka odcinków z tego anime miałem na wideo. W jednym Mały Książę był ze swoim krukiem
na Ziemi, w Szwecji, w drugim był na planecie bardzo podobnej do Ziemi. W pewnym
momencie dostał od jakiejś dziewczyny magiczny kamień, dzięki któremu mogły się spełniać
dowolne życzenia, jednak w końcu ten kamień wpadł mu do rzeki i książę stwierdził, że może to
i lepiej, bo czary sprawiały, że wszystko stawało się zbyt łatwe.

Oglądałem to co najmniej 20 lat temu, ale nadal pamiętam. Wtedy lektor Janusz Kozioł kojarzył
mi się głównie z tym anime.

Trojden

O tak, też miałam to na vhs... Pamiętam scenę, kiedy dzielił się z jakimś dziadkiem, czy raczej dziadek z nim, cebulą :D

Trojden

Serial można legalnie zobaczyć na cda

ocenił(a) serial na 10
matimat17

A czy można gdzieś zgrać z internetu cały ten serial? Znaczy przynajmniej te odcinki, które w Polsce wyemitowali? Bo ja znalazłem na youtube filmik, który ktoś nagrał z kasety VHS i tam w tym filmiku mamy kilka odcinków anime z takim mało znanym, polskim lektorem. Wzruszyło mnie to i przypomniało mi się moje dzieciństwo, ale czuję lekki niedosyt i chciałbym więcej. Czy nie wie ktoś, gdzie można zgrać sobie resztę odcinków?

kronikarz56

Wiem że już temat ma swoje lata :) - Jednak czy pamietasz może stronę, na której były te pojedyncze odcinki z lektorem? - Bo ja szukałem jednak nic nie znalazłem ):

ocenił(a) serial na 10
buterfly

Ja znalazłem cały ten serial z polskim lektorem na cda - jest podzielony na cztery filmy i każdy z filmów posiada w swoim składzie następujące po sobie jeden po drugim kilka odcinków i razem wszystkie filmy zawierają wszystkie odcinki serialu - znaczy te, które były tłumaczone po polsku. Łatwo jest więc znaleźć :)

kronikarz56

To świetna wiadomość, dzięki za pomoc :)

ocenił(a) serial na 10
buterfly

Ależ nie ma za co :) A więc wszystkie są na cda w formie czterech filmów o tytułach "PRZYGODY MAŁEGO KSIĘCIA" i dodane jest cz. 1, cz. 2 itd :) Także życzę Ci bardzo miłego seansu :)

kronikarz56

Dzięki również życzę ci miłych seansów :)

ocenił(a) serial na 10
buterfly

Dziękuję - obecnie wypatruję starych i wartych obejrzenia anime, więc seanse zdecydowanie będą miłe :)

kronikarz56

O aż mnie mnie zaciekawiło, masz może już jakieś tytuły na oku? :)

ocenił(a) serial na 10
buterfly

A i owszem :) Pamiętam kilka super anime z czasów mojego dzieciństwa, jak choćby "GENERAŁ DAIMOS" czy "ZORRO", to były prawdziwe klasyki i z radością się je oglądało. Ostatnio za udało mi się znaleźć "SYRENKA MAKO" oraz "MIKAN - POMARAŃCZOWY KOT". To też stare i dobre anime, które ogląda się z przyjemnością, w każdym razie ja je tak oglądałem :) I jeszcze ostatnio trafiłem na anime "KRÓLEWNA ŚNIEŻKA", z którego kojarzyłem tylko kilka odcinków obejrzanych przypadkiem i bardzo mi się spodobało. To też klasyk pośród anime :) W ogóle te anime, które leciały na Polonii 1 i TVN były po protu super i bardzo przyjemnie się do nich wraca :) Albo jeszcze "KSIĘGA DŻUNGLI" - też prawdziwy klasyk anime i jeszcze dodali do fabuły uroczy wątek miłosny :)

kronikarz56

Dzięki za polecenie :) - Z dawnych anime, to jeszcze polecam ''Jaskiniowy chłopiec'' - https://pl.wikipedia.org/wiki/Jaskiniowy_ch%C5%82opiec

Chociaż temat może się wydawać bardziej dla chłopaków, to uważam każdy może się wciągnąć :)

ocenił(a) serial na 10
buterfly

O! To brzmi całkiem ciekawie i chyba się zainteresuję - zwłaszcza, że klasyczna i dobra animacja bardzo zachęca widza do oglądania :)

kronikarz56

Ahh jest sporo dawnych anime wart przypomnienia :) -

Następne świetne anime - Robin Hood https://www.filmweb.pl/serial/Robin+Hood-1990-228995

Szkoda że Polonia nie przypomina swoich anime ): - A w internecie znałem tylko film, zmontowany z odcinków tego anime.

ocenił(a) serial na 10
buterfly

Zgadza się - sporo jest dawnych anime, które warto jest sobie przypomnieć :)

A to anime. Po polsku jest pierwsza połowa odcinków, a druga po niemiecki z polskimi napisami. I film też znam :)

A znasz anime "KOT W BUTACH" o przygodach kota Custo i jego przyjaciołach : chłopcu Hansie i myszy Pierre? :)

kronikarz56

A wiesz gdzie? - Ja akurat znalazłem tylko film :)

Co do ''Kota w butach'' to akurat nie znałem :)

Natomiast polecam inną baśń ''Kopciuszek'' :)

ocenił(a) serial na 10
buterfly

Ja to swego czasu zgrałem sobie z youtube - wersję serialową i film. Ale powinno być na gryzoniu :)

"KOTA W BUTACH" łatwo znajdziesz na youtube, ale tylko kilka odcinków, bo tylko tyle się zachowało po polsku i jest jeszcze film zmontowany z fragmentów serialu i jest z polskim lektorem.

A chyba "KOPCIUSZKA" kojarzę, ale też tylko w wersji filmowej fragmentów serialu :) Muszę się zapoznać z serialem :)

A kojarzysz anime "SUPER KSIĘGA"? Ja ostatnio się z nim zapoznałem i bardzo mi się spodobał :) Do tego okazało się, że pierwszy odcinek miałem kiedyś na VHS i go bardzo lubiłem :)

kronikarz56

Co do ''Kopciuszka'' to całość serialu z polskimi napisami jest tutaj - https://shinden.pl/series/4841-the-story-of-cinderella/episodes

Niestety nie kojarzę też ''Super Księgi'', może dlatego że jestem z rocznika 95 - Większość tych anime było emitowane u nas jeszcze w latach 80-tych :)

Natomiast polecam ci też anime ''Lady Oscar'' które niedawno odkryłem - Można znaleźć w necie całość z polskim napisami, jak znajdę znowu tą stronę to podam ci linka :)

kronikarz56

O już znalazłem ''Lady Oscar'' - https://on-anime.pl/anime/Rose-of-Versailles/online

Wystarczy kliknąć w odcinek i wejść na vk i już oglądasz :)

ocenił(a) serial na 10
buterfly

Dziękuję - z wielką chęcią sprawdzę anime o Kopciuszku, bo bardzo spodobał mi się pełnometrażowy film zmontowany z fragmentów serialu i ciekawi mnie całość :)

A ja jestem rocznik 1989 i dlatego jeszcze za mojego dzieciństwa leciały bajki z lat 80 i bardzo ciepło je wspominam i bardzo Ci polecam "SUPER KSIĘGĘ", zwłaszcza sezon 1, bo 2 to już gorzej wyszedł - ale do 1 to mam wielką słabość.

"LADY OSCAR"? Coś chyba słyszałem. Muszę się tym zainteresować :)

kronikarz56

''Lady Oscar'' polecam w Japonii anime ma status kultowego :)

ocenił(a) serial na 10
buterfly

Wobec tego z wielką chęcią je obejrzę :)

kronikarz56

I jak zaczęte? :)

ocenił(a) serial na 10
buterfly

Owszem, zaczęte i wygląda całkiem ciekawie :) A powiedz mi, Ty zacząłeś oglądać coś poleconego przeze mnie? :)

kronikarz56

Oglądałem filmową wersje anime ''Kot w Butach'' - Jest to uroczą historia, chociaż sentyment z dzieciństwa mam do innych anime :)

ocenił(a) serial na 10
buterfly

Rozumiem, oczywiście - ale jak widzę spodobał Ci się i to się liczy :) Osobiście uważam to anime za najlepszą wersją przygód Kota w Butach i przy okazji jeszcze w ciekawy sposób połączyli tu historię spisaną przez Perraulta z innymi baśniami. Wielka szkoda, że po polsku zachowało się tak mało odcinków - z chęcią obejrzałbym wszystkie.

kronikarz56

Dlatego zdecydowałem się na filmową wersje :) - Mi natomiast pozostał sentyment z dzieciństwa do ''Yu Gi Oh'' oraz oraz do ''Króla szamanów''.

ocenił(a) serial na 10
buterfly

I dobrze zrobiłeś, bo filmowa wersja pokazuje, jak cała historia się rozpoczęła i jak się zakończyła, a odcinki, które się zachowały są tak gdzieś ze środka. Ale tak czy siak w naszym dzieciństwie były chyba najlepsze bajki :)

kronikarz56

Zdecydowanie się zgadzam, chociaż też dużo zależy w jakich latach dana osoba się urodziła :)

ocenił(a) serial na 10
buterfly

A to prawda, ja się urodziłem w 1989 roku i uwielbiam bajki, które wtedy leciały - bajki głównie z lat 80 i 90 :)

kronikarz56

Ja tak jak wspomniałem 95 rocznik :) - Wiec siłą rzeczy sentyment mam do młodszych bajek, chociaż potrafią mnie zauroczyć i te z lat 80-tych :)

ocenił(a) serial na 10
buterfly

Jak najbardziej Cię rozumiem. A jeśli chodzi o mnie, to uwielbiam stare i dobre animacje. Jakiś czas temu zachwyciła mnie bajka "LAPICZ, MAŁY SZEWCZYK". Kojarzysz ją może? :)

kronikarz56

Niestety nie - Ja za dzieciaka oglądałem bajkę ''Papirus''.

ocenił(a) serial na 10
buterfly

Jeśli nie znasz bajki o Lapiczu, to polecam Ci ją, jest na youtube i łatwo ją znaleźć :) "PAPIRUSA" też bardzo dobrze znam, bardzo dobry serial i to już o poważniejszej i trochę groźniejszej tematyce i chyba dlatego tak wielu dorosłych go lubi :)

kronikarz56

Dzięki zapewne obejrzę :) - Co do ''Papirusa'' to masz racje niedawno sobie serial przypomniałem i nadal klimat wciąga :)

ocenił(a) serial na 10
buterfly

Polecam serdecznie, to bardzo ładna animacja posiadająca w sobie prawdziwą magię :) A co do "PAPIRUSA" to jest serial, który wciąga dzieci i dorosłych - a przyczyną tego jest poważna, ciekawa i dość groźna fabuła, a prócz tego interesujące postacie i dobra animacja. Chyba takie bajki jak ta, gdzie twórcy często nie cackali się z widzem i fabuła bywała groźna i trzymała w napięciu najbardziej zapadały nam w pamięć i do tych najbardziej lubimy wracać.

A kojarzysz takie produkcje jak "ZWIERZĘTA Z ZIELONEGO LASU" albo "WODNIKOWE WZGÓRZE"?

kronikarz56

Obydwa seriale kojarzę chociaż muszę je sobie przypomnieć :)

ocenił(a) serial na 10
buterfly

Zdecydowanie warto je obejrzeć - jako dorosły podziwiam je i lubię równie mocno jak w dzieciństwie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones