PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=765057}

Frontier

6,5 5 146
ocen
6,5 10 1 5146
Frontier
powrót do forum serialu Frontier
ocenił(a) serial na 7
Marko81

Fabuła serialu pt.: Frontier jest mocno osadzona w historii Kanady, a celem twórców jest pokazanie w autentyczny sposób, jak wyglądała walka o kontrolę brutalnego handlu futrem w Ameryce Północnej w XVIII wieku. Historia ma zostać opowiedziana z kilku perspektyw i pokazać delikatne relacje pomiędzy aborygeńskimi plemionami i europejczykami.

rafus20l

Wiadomo czy ktoś będzie to tłumaczył bo na napisy 24 cicho na ten temat.

ocenił(a) serial na 7
kKahlan

Sprawdziłem kilka najpopularniejszych stron z napisami i niestety nic nie znalazłem.

kKahlan

Jest już 6 odcinków, do żadnego nie ma napisów i jak na razie nikt z tłumaczy się za to nie zabiera. Wiele świetnych seriali nie ma na bieżąco napisów, np. Humans, Chance. Nie chodzi o to, że mam do kogoś pretensje, oglądam bez napisów, coś tam rozumiem, ale szkoda, że świetne seriale są lekko olewane.

perun_6

Są napisy angielskie do 1-go odcinka na napi.,więc można sobie będzie pomóc automatycznym tłumaczem,a potem poprawić.Tylko dziwi mnie ,że nie ma angielskich napisów do reszty odcinków.

perun_6

Jak chcesz to podam adres stronki ze wszystkimi napisami..ale tutaj chyba nie wolno.

rafus20l

Jak już kopiujesz opis fabuły ze strony to miej chociaż na tyle rozumu by wiedzieć że plemiona aborygeńskie nigdy nie występowały w Kanadzie hehehe

ocenił(a) serial na 7
DzikieSerce

No fakt mój błąd.

użytkownik usunięty
DzikieSerce

Aborygeni to ogólna nazwa dla ludności rdzennej, chociaż potocznie przyjęło się, że nazwa ta dotyczy aborygenów australijskich. Niemniej, nie masz racji:)
https://en.wikipedia.org/wiki/Aboriginal_peoples_in_Canada

Nie myl słowa Aborygenowie (autochtoni) - czyli ludność rdzenna z łaciny ze słowem aborygeni. Ogólnie słowo aborygeni odnosi się do ludności rdzennej Australii i obszaru południowego obszaru Pacyfiku.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Aborygeni

użytkownik usunięty
DzikieSerce

Twój przedmówca popełnił tylko ten błąd, że skalkował słowo "tubylczy" w jego angielskim brzmieniu. Plemiona aborygeńskie - czyli ładniej mówiąc po polsku, tubylcze - w Kanadzie, to chociażby Inuici. Nawet w kanadyjskiej konstytucji to się nazywa "Aboriginal Peoples of Canada". Więc twierdzenie, że plemiona aborygeńskie nigdy nie występowały w Kanadzie, należałoby uściślić do "plemiona aborygeńskie Australiii", inaczej będzie bezedura.

Haha, jaka riposta (:

Właściwszym i prawidłowym gramatycznie określeniem definiującym tubylczą ludność Kanady byłoby użycie przymiotnika plemiona "aborygenalne", zamiast "aborygeńskie"

użytkownik usunięty
kist65

To temat dla profesora Miodka:>

Marko81

" O czym to? Kto wie " Znasz jakieś inne słowa? Bo gdzie się nie przewine na stronie to tylko to widzę od Ciebie. Rusz głową i użyj wujka google a nie zawracasz dupę forumowiczom.

kKahlan

nikt ci nie kaze czytac a tym bardziej ogladac moich komentarze a tym bardziej komentowac

Marko81

Nie oglądać twoich komentarzy się nie da, a czasami nie reagować również się nie da jak się trolla na forum wyczai.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones