PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=848063}

Bo to grzech

It's a Sin
7,8 7 476
ocen
7,8 10 1 7476
7,8 8
ocen krytyków
Bo to grzech
powrót do forum serialu Bo to grzech

Anglia lata 80-te = Polska 2020. Serial oceniam na bardzo dobry, a nawet daję 9. W filmie podjęto niezwykle ważny temat AIDS, które niegdyś zbierało żniwa. Choroba traktowana była jak zaraza, ludzie byli wykluczani, nawet jeśli nie byli chorzy. Homoseksualiści przez to byli dla niektórych zarazą. Ludzie nie chcieli ich zrozumieć, wymyślali teorie, że ktoś ich do tego namówił, a przecież z orientacją człowiek się rodzi i nie mamy na nią wpływu. Niestety, mentalność Polaków, podejście do sprawy homoseksualizmu zatrzymała się na tamtym etapie - nasz kraj jest jak widać 40 lat wstecz i to jest przykre.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 8
SatineNic

Masz całkowicie rację. Mentalność Polaków jest na poziomie światowym z lat 80tych. jest to niezwykle przykre.

ocenił(a) serial na 7
SatineNic

W serialu pokazane było jak w latach 80tych wciąż mało było tolerancji dla osób homoseksualnych. Chyba każdy z bohaterów wyrwał się z domu rodzinnego do Londyny gdyż w swoim środowisku nie znajdywał zrozumienia. A teraz jest inaczej i mam nadzieje ze kiedyś jako kraj również do tego dojdziemy.

Fajny serial szczególnie w kontekście współczesnej pandemii- jak się okazuje wiele mechanizmów psychologicznych jest dokładnie takich samych

paolaz

Oczywiście, było mało tolerancji, ale tak jak mówiliśmy, to były lata 80-te. Niezwykle przykra i wręcz bolesna jest więc świadomość, że w 2021 roku w Polsce poziom tolerancji jest nawet mniejszy niż kiedyś. A problem choroby pokazany w filmie rzeczywiście ukazuje podobne schematy jak przy początkach obecnej pandemii covid.

ocenił(a) serial na 7
SatineNic

Zgadzam się z każdym słowem.

ocenił(a) serial na 7
SatineNic

W Polsce przynajmniej wiedzą co to AIDS i jak sie przenosi

marcin_lendzion

chyba nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi

marcin_lendzion

Teraz wiedzą ale wystarczy poczytać jak Polacy reagowali na zakażonych Hiv 25 lat temu.

fabrice02

Wtedy WSZYSCY tak reagowali.

ocenił(a) serial na 7
SatineNic

Gdzie ty takich głupot o nas Polakach się naczytałaś w g.w ?

Globa

A Ty skąd czerpiesz wiedzę o Polakach i ich mentalności? Bo ja z życia i niestety ze strony rodaków więcej złego mnie spotyka niż dobrego.

ocenił(a) serial na 7
SatineNic

Z otoczenia bliskiego i dalszego, i raczej dobre lub neutralne rzeczy mnie spotykają (nie napisze że tych złych nie było w ogóle, zdarzały się ale mało) Nie znam cię może masz po prostu niefarta, a może widzisz tylko złe rzeczy i krzywdy u innych bo jesteś roszczeniowa. A może zwyczajnie jesteś złym człowiekiem dostajesz w zamian co sama dajesz

Globa

Rozumiem, że jesteś LGBT. W takim razie zazdroszczę podejścia otoczenia. Pewnie mieszkasz w dużym mieście.

ocenił(a) serial na 7
SatineNic

Tak mieszkam w dużym mieście i nie, nie jestem lbgt ta ideologia do mnie nie przemawia. Ja szanuję ludzi za to że szanują innych.

Globa

LGBT to nie ideologia, lecz ludzie, np. ja tworzę literkę L w tym skrócie. Jesteś cis hetero facetem z dużego miasta i twierdzisz, że znasz mentalność Polaków? Chyba się nie zrozumieliśmy.

ocenił(a) serial na 7
SatineNic

O ja zapewniam że bardzo dobrze Ciebie zrozumiałem. Znam mentalność Ludzi, bo nie ma czegoś takiego jak ,,mentalność narodowa'' używanie takich stereotypów to szowinizm. Lgbt to organizacja którą tworzą Ludzie a każda organizacja ma swoją ideologie, tak już jest, czy chodzi o wędkarzy, kibiców lub hodowców tulipanów.

Globa

Cytując poprzednika, "zgadzam się z każdym słowem". Mądra odpowiedź na napastliwość.

ocenił(a) serial na 7
Awem

???

Globa

Dobra argumentacja i tyle. Też nie lubię generalizowania.

ocenił(a) serial na 7
Awem

Ok.

Globa

Rozumiem, że jeśli masz blond włosy i niebieskie oczy to należysz do organizacji niebieskookich blondynów? Pomyśl teraz jak idiotyczne jest to, co napisałeś.

ocenił(a) serial na 7
SatineNic

Ale tak w ogóle to o co ci chodzi? Jacy blondyni? wszystko z Tobą w porządku?

ocenił(a) serial na 7
SatineNic

Ale tak w ogóle to o co ci chodzi? Jacy blondyni? wszystko z Tobą w porządku?

Globa

przeczytaj co napisałam, ale ze zrozumieniem

Globa

Własne doświadczenia zawsze warto skonfrontować z ogólne dostępnymi badaniami ("Stosunek Polaków
do związków
homoseksualnych", CBOS, 2019). Piszesz do osoby LGBT: "może masz po prostu niefarta, może widzisz tylko złe rzeczy i krzywdy u innych bo jesteś roszczeniowa. A może zwyczajnie jesteś złym człowiekiem dostajesz w zamian co sama dajesz". Jest wprost przeciwnie. Z badań CBOS wynika, że większe uprzedzenia występują u osób, które (w swoim mniemaniu) nie spotkały osób homoseksualnych (na pytanie czy "homoseksualizm jest rzeczą normalną" na tak odpowiada: 24% badanych w grupie osób "znających osobiście geja lub lesbijkę" i 8% w grupie osób "nie znających osobiście geja lub lesbijkę").

Polska ma problem z tolerancją osób LGBT i nie jest to tylko wrażenie osób LGBT. "Dużą niechęć" deklaruje 22% badanych, "pełną akceptację" 9%. Na pytanie czy homoseksualiści powinni mieć prawo "publicznie pokazywać swój sposób życia" twierdząco odpowiada 28% badanych, negatywnie 67%. Związki partnerskie homoseksualne popiera 35% badanych, nie popiera 60%. Itd, itd. W badaniu z 2021 nastąpiła pewna poprawa (https://cbos.pl/PL/publikacje/news/newsletter_ver3.php?news_r=2021&news_nr=33), ale to jeszcze daleka droga do uznania polskiego społeczeństwa za tolerancyjne.

SatineNic

no dobrze ale dlaczego finalnie obarczyli za wszystko matkę?

misiu94

No właśnie, nie wiedzieć czemu to matka wszystkiemu winna, a przy tym ojciec z przechodzi cudowną przemianę z despoty w anioła. Ktoś tu puścił wodze fantazji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones