PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=114862}

Babilon 5

Babylon 5
7,4 3 225
ocen
7,4 10 1 3225
Babilon 5
powrót do forum serialu Babilon 5

Ulubiony odcinek / odcinki

ocenił(a) serial na 10

Tak sobie ostatnio odświeżam B5 ulubionymi epizodami, i robię sobie taką małą listę Best
Of...
1) War Without End 1&2 - chyba nie trzeba tłumaczyć czemu...
2) Babylon Squared
3) Z'Ha'Dum

Jeszcze w pamięci mam ten fajny odcinek z 1-ego sezonu, gdzie Sinclair na samym końcu
zaprezentował wszystkie ziemskie religie obcym rasom...
A taki absolutnie najgorszy odcinek jaki zapamiętałem, to ten z gościnnym udziałem
Roberta Englunda /Freddie z Koszmaru z Ulicy Wiązów/ - totalna żenada i kupa, 45 minut
totalnej straty czasu.

ocenił(a) serial na 9
ste

Zdecydowanie 3x10 - "Severed Dreams". Świetny klimat, trzyma w napięciu i ma rewelacyjne bitwy okrętów klasy Omega :).

ocenił(a) serial na 10
FTW

Osobiście mam kilka ulubionych odcinków:
1. Intersections in Real Time (S4E18) - Sheridan więziony w celi i przesłuchiwany. Fantastyczne, klaustrofobiczne.
2. The Illusion of Truth (S4E08) - Reporterzy na stacji - świetnie pokazana manipulacja i propaganda szerzona przez Stacje TV.
3. Day of the Dead (S5E08) - Święto zmarłych, Brakiri wykupują część stacji. W kwaterach pojawiają się duchy. Bardzo mistyczny odcinek.

i wiele wiele innych - ale te trzy zawsze przychodzą mi na myśl, gdy myślę o dobrych odcinkach.

ocenił(a) serial na 9
ste

Top 10 ulubionych odcinków (kolejność chronologiczna)

1. Believers (1x10)
2. Babylon Squared (1x20)
3. Point of No Return (3x09)
4. War Without End (3x17)
5. Z'ha'dum (3x22)
6. Falling Towards Apotheosis (4x04)
7. The Long Night (4x05)
8. The Deconstruction of Falling Stars (4x22)
9. The Very Long Night of Londo Mollari (5x02)
10.Sleeping in Light (5x22)


Brałem pod uwagę wyłącznie te ocenione na 9/10 i wyżej. Tylko jeden odcinek na tyle oceniony nie załapał się (4x03). Tylko jeden z wymienionych otrzymał najwyższą notę (odcinek ostatni)

ocenił(a) serial na 9
_Garret_Reza_

1. Z"ha'dum ( 3x22)
2. Sleeping in Light ( 5x22)
3. Severed Dremas ( 3x10)
i kilka jeszcze bym umieściłą ale nie pamiętam numerów odcinka. Dobrze też wspominam dwa pierwsze odcinki pierwszego sezonu i ostatni odcinek.

ocenił(a) serial na 9
ste

Chyba jednak "Severed Dreams" - zwłaszcza scena "Withdraw, or be destroyed".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones