Urodził się 14 stycznia 1987 roku w Bayonne (New Jersey, USA) i tam dorastał. 20 maja 1987 roku, po udanym przesłuchaniu, Zakk Wylde dołączył do zespołu Ozzy'ego Osbourne'a, wokalisty Black Sabbath. W 1990 zespół nagrał płytę No More Tears, uchodzącą za klasyk wśród muzyki heavymetalowej. Kolejny album, wydany w 1993 roku, zatytułowany Live and Loud, potwierdził kunszt gitarowy Zakka Wylde'a.
W tym samym roku Ozzy Osbourne ogłosił zakończenie swojej kariery. Zakk Wylde zdecydował się na założenie własnego zespołu Pride and Glory. W 1994 został wydany album Pride and Glory. Rok później Ozzy Osbourne powrócił na scenę, a Zakk Wylde ponownie dołączył do jego zespołu.
W 1998 roku Zakk założył własny zespół Black Label Society, w którym grał równolegle z zespołem Ozzy'ego Osbourne'a. W 2009 roku opuścił wraz z perkusistą Michaelem Bordinem zespół Ozzyego i skupił się na Black Label Society
zobacz pełny życioryswiek:
data urodzenia: 14 stycznia 1967
miejsce urodzenia: Bayonne, New Jersey, USA
wzrost: 188 cm