The Beatles

9,5
59 ocen występów osoby
powrót do forum osoby The Beatles

Odnosząc sie co do tematu, chciałbym tylko nadmienić, że zespół Pink Floyd
nie musiał wzorować się nakim kolwiek, ponieważ był jedyny w swoim rodzaju
który stworzył własny swój styl gry i jest jego PREKURSOREM do którego
jeszcze nie dorósł nik!. Uważam że zespół przeskoczył EPOKE w muzyce...
Powstał w latach 60-tych gdzie wiele innych zespołów powstało,
lecz nie był odbierany zbyt emocjonalnie
bowiem w tamtych czasach każdy wolał posłuchać jakiejś skocznej przecenianej
muzyczki The Beatels
którą powiem szczerze gdyby Pink Floyd miał sie na niej wzorować to zrobiłby
tzw. REGRES w mózgu... Niepowtarzalny styl oraz jego wykonanie w muzyce dopiero
po wielu latach zostało dostrzezone kiedy na rynek muzyczny przyszła muzyka
nowej generacji która coraz częściej opierała się na tym stylu.
Nikt wcześniej nawet nie potrafił dostrzec, że to właśnie dzieki muzyce Pink Floyd
oprócz
psychodelicznego brzmienia powstała muzyka elektroniczna, a także wizualne efekty
świetlne
pokazywane na koncercie które miały duży wpływ emocjonalny odbioru przez
słuchaczy...
Zespół Pink Floyd jest jedynym jak wcześniej powiedziałem Niepowtarzalnym w
swoim rodzaju.

Dla porównania trzy najbardziej znane utwory np: The Beatels i Pink Floyd


The Beatels:

1.Love Me Do
2.From Me To You
3.She Loves You


Pink Floyd:

1.Shine On You Crazy Diamond
2.Time
3.Comfortably Numb



Chciałem jeszcze raz dla przypomnienia napisać i powiedzieć, że te dwa zespoły
powstały w latach 60-tych, a różnica muzyki między nimi jest KOSMICZNA!!!!!!.
A jesli chodzi o genialnośc wykonania muzyki i efektów specjalnych
odzwierciedlających
każdą scene muzyczna, to proszę sobie obejrzeć najpierw "The Wall Live in Berlin".
1990r.
Gdzie Roger Waters wokalista Pink Floyd zaprosił wybitne sławy muzyczne które u jego
boku
zagrały ta wspaniałą płyte na koncercie z niesamowitymi efektami obrazów które
powiem szczerze
wpłyneły nie tylko na mnie... ale jak do tej pory Nie widziałem lepszego Koncertu na
Świecie!.

stankokiss

proszę podać KONKRETY i POWODY!. Proszę wymienić 12 utwrów te które ja podałem i którymi Led Zeppelin zdetronizował The Beatles!!. Podaj ty 12 ich utworów które miałyby zdetronizować Led zeppelin przez ta kapelkę The Beatles, to chyba cały świat padnie zaraz ze śmiechu, ty znawco od nie wiadomo ilu boleści.

stankokiss

Proszę do każdego utworu się dostosować dlaczego właśnie ten utwór tak jak jest opisane u mnie z wypowiedzią, możesz sobie wyszukać w internecie.

FRODOLIVES

proszę podać tak jak ja podałem 12 utworów Led Zeppelin którymi zdetronizował The Beatles, podaj tak jak ja podałem tez 12 utworów którymi The Beatles miałby zdetronizować Led Zeppelin. To chyba wszyscy co będą to czytać i trochę znających się na muzyce Walną chyba ze śmiechu, i proszę się ustosunkować dlaczego ten utwór do każdego utworu tak samo jak ja w swojej wypowiedzi. Możesz sobie ściągnąć z internetu. Proszę bardzo 12 utworków po proszę z opisem, jesteś takim znawca muzyki to nie powinno być problemu. Nie mogę się już doczekać jak będziemy wszyscy to czytać.

stankokiss

Nazywasz się znawcą muzyki, ale każdy, kto ma choć trochę oleju w głowie, nie nazwałby Beatlesów kapelą disco polo. Ale ty wiesz lepiej...
1. Norwegian Wood - wprowadzenie sitaru do zachodniego instrumentarium, na tej piosence wzorował się Bob Dylan (wątpie, że go znasz) pisząc 4th Time Around.
2. Helter Skelter - jedna z pierwszych metalowych piosenek w historii, zainspirowała Charlesa Mansona do serii morderstw, co znaczy o jej wielkości.
3. Yellow Submarine - nie znam osoby, która nie zna tej piosenki.
4. Oh Darling - to samo, co wyżej.
5. I Am The Walrus - totalna psychodela, surrealistyczny tekst, magia sama w sobie.
6. All You Need Is Love - piosenka-hymn, piękno jest w prostocie.
7. Medley z Abbey Road - mnogość motywów, pomysłowość i idealne przejścia.
8. While My Guitar Gently Weeps - jedna z najbardziej emocjonalnych piosenek w historii.
9. Something - Frank Sinatra nazwał ją najlepszą piosenką miłosną ubiegłego 50lecia.
10. In My Life - najbardziej emocjonalna z piosenek Lennona.
11. A Day in Line - piękna rapsodia, magnetyczny wokal Lennona, nienaganna orkiestra.
12. Because - jeśli nie docenisz tej piosenki, nic nie wiesz o muzyce; idealne harmonie na trzy głosy, nostalgiczny tekst, muzyka oparta na Sonacie Księżycowej granej od tyłu.
Pewnie i tak nie przeczytasz tego, jeśli przeczytasz, to nie przesłuchasz; chcę także zaznaczyć, że nigdzie nie ujmuję Zeppelinom, są zdecydowanie w moim TOP10 zespołów, ale nie pozwolę na nazywanie Beatlesów zespołem disco polo...

FRODOLIVES

To maja być te 12 utworów co miałoby Zdetronizować Led Zeppelin hahahahaha, chyba kapele Stonesów i wcześniejsze, bo ta muzyka co podałeś to odbiega już od muzyki Zeppelin. A teraz coś czego nie wiesz, o czym np. ja juz dawno wiedziałem, że syn Johna Lenona jak już trochę podrósł zrozumiał, że Beatlesi to nic specjalnego i był zawsze za zespołem Zeppelin, ten zespół był dla niego na najwyższym poziomie, widocznie miał trochę więcej oleju w głowie. Poszukaj sobie w necie bo nie mam czasu kopiowac , zeby ci to przesłać, ale masz opanowane Ctrl, Alt i V, to sobie na pewno znajdziesz. A jeszcze mam ciekawostke dla ciebie, ze sam George Harrison był zagorzałym wielbicielem Zeppelinów ( tylko nie wiem czy chodził na naukę gitary do Jimmyego Page ;-) ) hahahahahahaha, och ty znawco i wielbiciel Beatlesów i muzyki. hahahahahahahaha

stankokiss

Nazywanie się zawcą muzyki, mówienie, że Beatlesi to nic specjalnego... Może Beethoven, Mozart, czy Bach to też disco polo swoich czasów?

stankokiss

Jezu ale bym chciał ci w ryj walnąć, ale nie mogę !!!!!!!!!!!

maladzonaga

Tylko o tym w tej chwili marzę... ignoranci kurna, wszędzie ignoranci...

FRODOLIVES

Słuchaj, podałem tobie Konkrety i utwory, podałem 12 utworów Led Zeppelin do którego z każdego osobna
jest napisane dlaczego ten utwór i co on wnosi do muzyki, jest to tylko 12 utworów dzięki którym Led Zeppelin Zdetronizował The Beatles.
Proszę więc ciebie o to abyś podał 12 utworów i też do każdego z osobna wypowiedział się dlaczego ten utwór i co on wnosi.
Proszę więc podać tych 12 utworów The Beatles dzięki którym oni mieliby Zdetronizować Led Zeppelin. Nie mogę się doczekać
jakie napiszesz, to chyba wszyscy tutaj padniemy ze śmiechu. Możesz sobie poszukac odpowiedzi w internecie i trochę przekształcić
,lub nawet skopiować to mnie akurat najmniej obchodzi, byle byś coś takie znalazł. Aha napewno na te twoje krótkie i płytkie
odpowiedzi co podajesz , nie będę się rozpisywał rozwlekle bo to nie miało by i tak sensu, bo ty i tak widzisz wszystko
w kolorach czarnyo - białym, zapatrzony w wizerunek swojego kwartetu. Więc proszę bardzo trochę kolorystyki wykazać i podać
12 utworów The Beatles co wnoszą takiego do muzyki, aby mogły Zdetronizować muzykę Led Zeppelin!!!. hahahahahahaha

FRODOLIVES

Słuchaj, podałem tobie Konkrety i utwory,podałem 12 utworów Led Zeppelin do którego z każdego osobna
jest napisane dlaczego ten utwór i co on wnosi do muzyki, jest to tylko 12 utworów dzięki którym Led Zeppelin Zdetronizował The Beatles.
Proszę więc ciebie o to abyś podał 12 utworów i też do każdego z osobna wypowiedział się dlaczego ten utwór i co on wnosi.
Proszę więc podać tych 12 utworów The Beatles dzięki którym oni mieliby Zdetronizować Led Zeppelin. Nie mogę się doczekać
jakie napiszesz, to chyba wszyscy tutaj padniemy ze śmiechu. Możesz sobie poszukac odpowiedzi w internecie i trochę przekształcić
,lub nawet skopiować to mnie akurat najmniej obchodzi, byle byś coś takie znalazł. Aha napewno na te twoje krótkie i płytkie
odpowiedzi co podajesz , nie będę się rozpisywał rozwlekle bo to nie miało by i tak sensu, bo ty i tak widzisz wszystko
w kolorach czarnyo - białym, zapatrzony w wizerunek swojego kwartetu. Więc proszę bardzo trochę kolorystyki wykazać i podać
12 utworów The Beatles co wnoszą takiego do muzyki, aby mogły Zdetronizować muzykę Led Zeppelin!!!. hahahahahahaha

stankokiss

To maja być te 12 utworów co miałoby Zdetronizować Led Zeppelin hahahahaha, chyba kapele Stonesów i wcześniejsze, bo ta muzyka co podałeś to odbiega już od muzyki Zeppelin. A teraz coś czego nie wiesz, o czym np. ja juz dawno wiedziałem, że syn Johna Lenona jak już trochę podrósł zrozumiał, że Beatlesi to nic specjalnego i był zawsze za zespołem Zeppelin, ten zespół był dla niego na najwyższym poziomie, widocznie miał trochę więcej oleju w głowie. Poszukaj sobie w necie bo nie mam czasu kopiowac , zeby ci to przesłać, ale masz opanowane Ctrl, Alt i V, to sobie na pewno znajdziesz. A jeszcze mam ciekawostke dla ciebie, ze sam George Harrison był zagorzałym wielbicielem Zeppelinów ( tylko nie wiem czy chodził na naukę gitary do Jimmyego Page ;-) ) hahahahahahaha, och ty znawco i wielbiciel Beatlesów i muzyki. hahahahahahahaha

stankokiss

Koleś, ty naprawdę jesteś zdesperowany pisząc kilka takich samych postów byle by cię dobrze zauważono.
Jeśli tak lubisz ocenianie uzdolnionych ludzi według statystyk, proszę pełną listę najlepszych wokalistów według magazynu Rolling Stones (nie rób z ludzi idiotów i nie wstawiaj statystyk z tych stron co członkowie beatles są najniżej)
1. Aretha Franklin
2. Ray Charles
3. Elvis Presley
4. Sam Cooke
5. John Lennon
6. Marvin Gaye
7. Bob Dylan
8. Otis Redding
9. Stevie Wonder
10. James Brown
11. Paul McCartney
12. Little Richard
13. Roy Orbison
14. Al Green
15. Robert Plant
16. Mick Jagger
17. Tina Turner
18. Freddie Mercury
19. Bob Marley
20. Smokey Robinson
21. Johnny Cash
22. Etta James
23. David Bowie
24. Van Morrison
25. Michael Jackson
26. Jackie Wilson
27. Hank Williams
28. Janis Joplin
29. Nina Simone
30. Prince
31. Howlin' Wolf
32. Bono
33. Steve Winwood
34. Whitney Houston
35. Dusty Springfield
36. Bruce Springsteen
37. Neil Young
38. Elton John
39. Jeff Buckley
40. Curtis Mayfield
41. Chuck Berry
42. Joni Mitchell
43. George Jones
44. Bobby 'Blue' Bland
45. Kurt Cobain
46. Patsy Cline
47. Jim Morrison
48. Buddy Holly
49. Donny Hathaway
50. Bonnie Raitt
51. Gladys Knight
52. Brian Wilson
53. Muddy Waters
54. Luther Vandross
55. Paul Rodgers
56. Mavis Staples
57. Eric Burdon
58. Christina Aguilera
59. Rod Stewart
60. Bjork
61. Roger Daltrey
62. Lou Reed
63. Dion
64. Axl Rose
65. David Ruffin
66. Thom Yorke
67. Jerry Lee Lewis
68. Wilson Pickett
69. Ronnie Spector
70. Gregg Allman
71. Toots Hibbert
72. John Fogerty
73. Dolly Parton
74. James Taylor
75. Iggy Pop
76. Steve Perry
77. Merle Haggard
78. Sly Stone
79. Mariah Carey
80. Frankie Valli
81. John Lee Hooker
82. Tom Waits
83. Patti Smith
84. Darlene Love
85. Sam Moore
86. Art Garfunkel
87. Don Henley
88. Willie Nelson
89. Solomon Burke
90. The Everly Brothers
91. Levon Helm
92. Morrissey
93. Annie Lennox
94. Karen Carpenter
95. Patti LaBelle
96. B.B. King
97. Joe Cocker
98. Stevie Nicks
99. Steven Tyler
100. Mary J. Blige

5 - legendarny John Lennon
11 - Paul McCartney

Tak....

Do 1966 roku Beatlesi występowali na scenie, ale co to były za występy ?! Nie mogli siebie słyszeć przez piski fanów, nie mogli efektownie tworzyć przez stale napięty grafik. Lennon po koncercie w Shea Stadium powiedział " To pieprzone rytuały plemienne. Równie dobrze można ustawić nasze woskowe podobizny na scenie i tłum byłby zadowolony" Mieli już tego dosyć. od 1967 Beatlesi zaczęli głównie tworzyć muzykę w studiu. Od tamtego czasu muzyka staje się bardziej poważna, ambitna i kreatywna.
Syn Johna Lennona Sean (jeśli o nim mówisz,jeśli Julian to mam argumenty dlaczego tak twierdził) jeśli tak powiedział, to po cholerę chcą reaktywować Beatlesów?! Czterech synów ex-beatlesów, chcą założyć zespół Beatles II (graliby muzykę Beatlesów), tylko że nadal nie jest zbyt chętny do współpracy syn Ringo.

Rolling Stonesi tracący nadzieję (zresztą oni powstawali na muzyce beatlesów) zobaczyli ich koncert i zmotywowali się do pracy, gdyby nie beatlesi, stonsi nie zainstniali by w takim wymiarze. Tak dla ciekawostki- w "teledysku" All you need is love, na 'widowni' siedzi Mick Jagger.

Aaa i zapomniałabym...Ten wizerunek "krawacików" jak to nazwałeś wymusił ich menage, bo takie było potrzeba publiki, na początku normalnie występowali w skórze.
I chyba nie masz zielonego pojęcia dlaczego mieli te "grzywki"... jest to w pewnym sensie hołd dla ich pierwszego basisty który zginął od wylewu krwi do mózgu - on nosil takie włosy, a zapoczątkowała to jego żona...

I nie sądzę żeby można było PORÓWNYWAĆ Led Zepplin i The Beatles bo to jak nadmnieniłeś style muzyki od siebie odbiegają, a jeśli są inne to już zależy od gustu kto co lubi, więc jaki w tym sens?
Oba zespoły mają słabsze i lepsze kawałki, lubię zepplinów,ale są piosenki których nie mogę słuchać tak samo i niektórych utworów beatlesów (żeby nie było że jestem jakąś zagorzałą fanką Beatlesów).

Jak już porównywać to można jedynie złudne statystyki to: Beatlesi którzy istnieli przez 7 lat istnienia sprzedali najwięcej płyt w historii
Led Zepplin o ile mi wiadomo istniał 12 lat....

Terranova

W sumie po cholerę się tak rozpisywałam...i tak tego nie przeczytasz.

Terranova

Niepotrzebnie to pisałeś, troll się przestraszył i nie wie co odpowiedzieć.
Żaden normalny człowiek, nie powie, że Beatlesi byli nikim, widać ten musiał się dowartościować...
A jeszcze kiedyś myślałem, że muzyka łączy ludzi...

FRODOLIVES

No sory, ale mnie normalnie skręca jak widzę jak ktoś takie rzeczy wypisuje. A tak nie jest? Ale głównie łączy tych którzy nią żyją.

Terranova

W sumie takie czcze gadanie "pana" Stankokiss nie zmieni nic, więc nie ma co się pieklić, ale nieprzyjemnie się czyta takie wypowiedzi ze świadomością, że tacy ludzie istnieją...

FRODOLIVES

Ale czytający ludzie mogliby mu jeszcze uwierzyć.. ;)

Terranova

Ważne, że my wiemy swoje...

stankokiss

A i jeszcze jedno- Masz (chyba) rację że na koncercie w Shea Stadium było 55.000 ludzi,ALE wątpie żeby w tamtych czasach zmieściło się więcej ludzi, A w telewizji w USA też wtedy padł rekord - koncert obejrzało 70 MILIONÓW ludzi!!

Terranova

Pozwólcie, że zapytam. Gracie chłopaki na gitarkach? Usłyszawszy po raz pierwszy Beatlów (ponad 20 lat temu), chwyciłem wiosełko mojego ojca i napierałem aż do krwi w opuszkach.
Takie wrażenie wywarło na mnie ich kosmiczne brzmienie. NIesamowite wokale, które lubili łączyć w nieprawdopodobnie brzmiącą harmonię. Pięknie brzmiący ES Harrisona. Nadprzyrodzone zdolności kompozytorskie Lennona i McCartneya (tak, to jest dar stworzyć coś prostego co porwie miliony). Tworzenie nowych nurtów. Gdyby dziś mieli po dwadzieścia parę lat wypierniczyli by tą całą scenkę muzyczną w kosmos tworząc zupełnie coś nowego. Jestem o tym przekonany. Widzę, że niektórzy koledzy mają problem z tym, że wbili się w gajerki i zarobili kilkadziesiąt milionów baksów. Sorry Batory, ale z takim talentem 99% z nas zrobiłoby to samo. Pozostałe 1% może zasilić zakon Franciszkanów :). Uchylam kapelusza rankingom The Rolling Stone. Widać, że tworzą to czasopismo najwybitniejsi fachowcy. Pozdrawiam
P.S. Zapuśćcie "with the beatles" swoim dziewczynom, żonom i kochankom, albo zagrajcie i zaśpiewajcie jeżeli umiecie .......hahha.

remeq77

Ee...a co to ma do mojej wypowiedzi ? :P
(btw.. gram na gitarze i nie tylko :P)

użytkownik usunięty
portorivo

Co ty gosciu masz z tym Pink Floyd?

Zakochał się w nich

portorivo

Co? Pink Floyd. Panie, to ja już wole dzisiejszy pop. A ja jeżeli chodzi o The Beatles to tworzyli świetną muzykę. Prostą ,ale właśnie na tym polega geniusz.

użytkownik usunięty
portorivo

Zresztą widzę tutaj przerzucanie się rankingami. Może przytoczę 3 najważniejsze moim zdaniem.
http://www.rollingstone.com/music/lists/500-greatest-albums-of-all-time-20120531 500 albumów wszech czasów wg Rolling Stone
Co na pierwszym miejscu to widzimy. Zresztą już w pierwszej dziesiątce są 4 albumy Beatlesów, a o reszcie miejsc nie wspomnę.

http://www.rollingstone.com/music/lists/the-500-greatest-songs-of-all-time-20110 407 500 piosenek wszech czasów wg Rolling Stone. W tym rankingu także królują Beatlesi. Ich piosenek jest najwięcej - 22 tytuły nie licząc oczywiście osobnej twórczości Lennona, Harrisona oraz McCartneya.

http://www.rollingstone.com/music/lists/100-greatest-artists-of-all-time-1969123 1 Jaki zespół jest na pierwszym miejscu? Oj tak chyba Beatlesi...

Wybacz ale ludzie z Rolling Stone na pewno znają się na muzyce o wiele lepiej niż ty. Większość woli posłuchać prawdziwych krytyków i słusznie. Ktoś kto mówi, że Beatlesi w sumie nic nie wnieśli do muzyki musi być straszliwym ignorantem.

użytkownik usunięty
użytkownik usunięty
użytkownik usunięty
portorivo

Sorry za spam, ale coś z netem :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones