Robbie Savage 

Robbie Savage
Robbie Savage jest zawodowym piłkarzem grającym w klubach angielskiej Premiership (m.in. w Blackburn Rovers i Birmingham City) oraz w reprezentacji Walii.

Swoją karierę rozpoczął w Manchester United lecz został zwolniony i przeniósł się do Akademii Piłkarskiej Crewe Alexandra. Tam uczył się piłkarskiego rzemiosła pod okiem Dario Gradiego. W lipcu 1997 roku przeniósł się do Leicester City FC. Spędził tam 5 lat i zapracował na swoje nazwisko zdobyciem 2-óch Pucharów Ligi Angielskiej, które były częścią zwycięskiej passy trenera Martina O'Neilla. W tamtym okresie Savage zadebiutował również w kadrze narodowej. Gdy na koniec sezonu 2001-2002 Leicester City zostało zdegradowane do drugiej ligi nieposkromiony Walijczyk przeszedł do ekipy Birmingham City. Na początku stycznia 2005 roku poprosił o wystawienie go na listę transferową, bowiem chciał się przenieść do klubu będącego bliżej jego rodzinnego Wrexham (powodem była chęć opieki nad rodzicami). 19 stycznia 2005 roku znalazł zatrudnienie w klubie przy Ewood Park, czyli w Blackburn Rovers.

Jest pomocnikiem grającym bardzo agresywnie - regularnie zbiera żółte i czerwone kartki. Jest przez to nielubiany wśród innych piłkarzy, lecz bardzo chwalony za wolę walki w mediach.

Obecnie jest w konflikcie z trenerem reprezentacji Johnem Toschakiem i zakończył swoją karierę międzynarodową.
zobacz pełny życiorys

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 18 października 1974

miejsce urodzenia: Wrexham, Walia, Wielka Brytania

wzrost: 180 cm

żona Sarah, 2 synów, m. in. syn Charlie
W 2000 roku zdobył Puchar Ligi Angielskiej z Leicester City w piłce nożnej.
Na razie nikt nie dodał wątku na forum. Spróbuj swoich sił i podziel się opinią. Możesz być pierwszy!
Na razie nikt nie dodał wątku na forum. Spróbuj swoich sił i podziel się opinią. Możesz być pierwszy! Dodaj wątek na forum